Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Eυχαριστώ πολύ φίλε! Το έψαχνα παντού, αλλά δε μπορούσα να το βρω.

Ευχαριστώ και πάλι!

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια ταινια,συγκεκριμενα κωμωδια μεσα με τελη του 90 που η υποθεση της με λιγα λογια εχει ως:

 

Αγαθουλης,πσιλοφλωρακος με γυαλια 17-18 χρονων(στη ταινια) μενει σε μια ησυχη γειτονια και στο απεναντι ακριβως σπιτι απο το δικο του μενει μια απιστευτα ομορφη κοπελα(ξανθια αν δε με απατα η μνημη μου).Εκεινη φερνει καθε μερα και αλλο γκομενο στο σπιτι ενω απο την αλλη ο ''ηρωας'' μας συμβιβαζεται στις δουλειες του κηπου που του εχει αναθεση η μαμακα του,βλεποντας την ''γειτονισσα'' του να κανει ηλιοθεραπεια στο γρασιδι με το μπικινακι της.Το κλασικο στορυ,αυτος ειναι τρελα ερετευμενος μαζι της ενω αυτη ολο γλυκα ποτε της δεν τον εχει δει ερωτικα!Μπλα,μπλα,μπλα...

 

Μηπως ξερει κανεις τον τιτλο της ταινιας;Παραπανω λεπτομεριες δεν θυμαμαι.Ευχαριστω προκαταβολικα!

From the child and from the fool, one learns the truth. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πόσες ταινίες θα μπορούσαν να έχουν την περίληψη αυτή dreamhunter? :) :)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πόσες ταινίες θα μπορούσαν να έχουν την περίληψη αυτή dreamhunter? :) :)

 

Demis_CY

Μηπως εχεις κατι στο νου σου; ;)

From the child and from the fool, one learns the truth. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η ταινια που ψαχνω ειχε παιχτει πριν απο 5-6 χρονια ενα μεσημερι σαββατοκυριακου στο mega, πρεπει να ειναι τηλεταινια και εχω φαγωθει να βρω ποια ειναι, η ιστορια ειναι η εξεις: Ενας νεαρος εχει ερωτευθει μια κοπελα απο το κολεγιο του, μια μερα γινεται ληστεια σε ενα μινι μαρκετ που παει και εκεινος σκοτωνεται απο τους ληστες στη προσπαθεια του να τους εμποδισει νομιζω, γινεται κατα καποιο τροπο ζομπι και συνεχιζει κανονικα τη ζωη του προσπαθωντας να προσελκισει την κοπελα που εχει ερωτευθει και να βαλει σε μια ραξη τη ζωη του, ο τιτλος ειναι καπως ετσι: Ερωτας μεχρι θανατου η κατι παρομοιο, παντως δεν εχω καταφερει να τον βρω εδω και χρονια :(
Link to comment
Share on other sites

Μια ταινια,συγκεκριμενα κωμωδια μεσα με τελη του 90 που η υποθεση της με λιγα λογια εχει ως:

 

Αγαθουλης,πσιλοφλωρακος με γυαλια 17-18 χρονων(στη ταινια) μενει σε μια ησυχη γειτονια και στο απεναντι ακριβως σπιτι απο το δικο του μενει μια απιστευτα ομορφη κοπελα(ξανθια αν δε με απατα η μνημη μου).Εκεινη φερνει καθε μερα και αλλο γκομενο στο σπιτι ενω απο την αλλη ο ''ηρωας'' μας συμβιβαζεται στις δουλειες του κηπου που του εχει αναθεση η μαμακα του,βλεποντας την ''γειτονισσα'' του να κανει ηλιοθεραπεια στο γρασιδι με το μπικινακι της.Το κλασικο στορυ,αυτος ειναι τρελα ερετευμενος μαζι της ενω αυτη ολο γλυκα ποτε της δεν τον εχει δει ερωτικα!Μπλα,μπλα,μπλα...

 

Μηπως ξερει κανεις τον τιτλο της ταινιας;Παραπανω λεπτομεριες δεν θυμαμαι.Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Σίγουρα είναι αυτή που σου λέω .... δες και το trailer και πες μου!

Link to comment
Share on other sites

Μάλον λες αυτό.... Can't Buy Me Love (1987) :)

Δυστυχως δεν ειναι αυτη,αλλα και αυτη που μου ανεφερες εχω νατη δω χρονια.Την ειχα δει στο Mega πριν 4-5 χρονια.

 

Το ολο σκηνικο της ταινιας που ψαχνω παιζεται αναμεσα στα δυο σπιτια,δεν θυμαμαι να εχει αλλα πλανα εκτος των σπιτιων και το δρομο που τους χωριζει. :)

From the child and from the fool, one learns the truth. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι αυτή που σου λέω .... δες και το trailer και πες μου!

 

Ειδα το trailer 2 λεπτα πριν μου κανεις το reply και απο το ιδιο site! :lol:

Αλλα ατυχισες.Thanx anyway! :D

From the child and from the fool, one learns the truth. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σίριαλ παραγωγής BBC δεν εχει παιχτεί ποτέ στην Ελλάδα. Πολυ καλη σειρά.

Δειχνει την ιστορια καποιων νέων ανθρώπων, πως ξεκινουν και πως εξελίσσονται. Την καριέρα τους, την συναισθηματική τους ζωή, πως ανεβαίνουν, πως ισοπεδώνονται κλπ

Δεν ειναι κωμική, το αντίθετο. . Παιζόταν στη Σκωτία πριν πεντε έξι χρονια και το καθε επεισόδιο κρατουσε δυο ωρες

Λϊγα τα στοιχεία, αλλά έτσι μου την περιέγραψαν.

Αν την ξερει καποιος, τον ευχαριστώ πολύ.:)

Link to comment
Share on other sites

prosfata to mega eixe valei mia tainia me enan me mia maska pou esfaze kosmo se ena spiti apo oti akousa autos legotan Mayers i kati tetoio.Me ena search sto imdb vrika oti i tainia legotan Halloween (prepei na to skotosa ligo :) ) thelo na matho poses tainies me auton exoun bgei?Kai me poia seira na tis do
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σίριαλ παραγωγής BBC δεν εχει παιχτεί ποτέ στην Ελλάδα. Πολυ καλη σειρά.

Δειχνει την ιστορια καποιων νέων ανθρώπων, πως ξεκινουν και πως εξελίσσονται. Την καριέρα τους, την συναισθηματική τους ζωή, πως ανεβαίνουν, πως ισοπεδώνονται κλπ

Δεν ειναι κωμική, το αντίθετο. . Παιζόταν στη Σκωτία πριν πεντε έξι χρονια και το καθε επεισόδιο κρατουσε δυο ωρες

Λϊγα τα στοιχεία, αλλά έτσι μου την περιέγραψαν.

Αν την ξερει καποιος, τον ευχαριστώ πολύ.:)

 

Μηπως λες το Τhis Life?

 

http://en.wikipedia.org/wiki/This_Life

 

http://img02.picoodle.com/img/img02/7/2/19/t_thislifem_72d6d1e.jpg

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

prospatho na bro mia tainia apegnosmena kai thelo na rothso an thn exei dei kaneis h thn exei.Sto thread tromaktikes istories anaferei kapios gia 2 pilotous ton bob loft kai repo pou eixan pethanei otan h pthsh tous epese to 72.apo tote eiphrxan martyries, pou oi duo pilotoi stoixeionan aeroplana me thn parousia tous thelontas na tous eiodphoisoun gia otidipote strabo tha sunebene sth pthsh.

Eno epsaxa sto internet gia na bro infos gia auto, brhka pos eixan bgei 2 tainies. to 1978 mia legotan crash pou edeixne thn ptosh ths pthshs ti sunebh..

kai h deuterh to 78 pali pou legotan the ghost of flight 401 me tous ernest borgain kai kim bassinger.kai htan mia tainia tromou pou edeixne ta 2 ghosts pou stoixeionan diafores pthseis.. epsaxa sto ebay gia autes tis tainies.tzifos.phga se emule na katebaso pali tzifos.rothsa se videoclub an tis exoun.TZIFOS TZIFOS KAI PARATZIFOS.eiparxei kaneis pou tis exei dei h tis exei?? as mou pei pls

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt0077610/ (Τhe ghost of flight 401)

Είναι TV-Movie δεν ήταν για τα σινεμά και γιαυτό δεν την βρίσκεις σε dvd..

 

το άλλο επίσης είναι TV-Movie και βγήκε σε VHS: http://www.amazon.com/gp/product/6301218108/imdb-adbox/

 

http://www.imdb.com/title/tt0077377/

 

No DVD όμως επειδή είναι TV-Movies..

 

Υπαρχει και το βιβλίο: http://www.amazon.co.uk/Ghost-Flight-401-John-Fuller/dp/0285629247

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ!!

 

Ψάχνω μία ταινία δεκαετίας 90... που παίζει ένας ενήλικας ηθοποιός με σύνδρομο down. Ξέρει κανείς σε ποια ταινία μπορεί να αναφέρομαι; Plz help :)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ!!

 

Ψάχνω μία ταινία δεκαετίας 90... που παίζει ένας ενήλικας ηθοποιός με σύνδρομο down. Ξέρει κανείς σε ποια ταινία μπορεί να αναφέρομαι; Plz help :)

 

Ίσως το Awakenings (Ξυπνήματα) με Ρόμπερτ ΝτεΝίρο & Ρόμπιν Γουίλιαμς;

 

edit: μάλλον όχι,ε;:O

Link to comment
Share on other sites

«Η όγδοη μέρα» (Le Huitieme Jour)

 

"Ένας εργασιομανής σαραντάρης στα όρια της αυτοκαταστροφής βρίσκει στον δρόμο του τον Ζορζ, ένα μεγάλο «παιδί» που πάσχει από το σύνδρομο Down, και αρχίζει να αμφιβάλλει για ό,τι θεωρούσε δεδομένο στη ζωή του. Η ταινία του Ζακό Βαν Ντορμέλ γιουχαΐστηκε στις Κάννες, γιατί χαρακτηρίστηκε ως η ευρωπαϊκή βερσιόν του «Ανθρώπου της βροχής»... Ονειρική διάθεση, μαγικές στιγμές, κιτς πινελιές και συναίσθημα σε απλόχερες δόσεις."

 

http://data.moviecovers.com/DATA/zipcache/LE%20HUITIEME%20JOUR.jpg

 

Δες και την υπογραφή μου.

Link to comment
Share on other sites

«Η όγδοη μέρα» (Le Huitieme Jour)

 

"Ένας εργασιομανής σαραντάρης στα όρια της αυτοκαταστροφής βρίσκει στον δρόμο του τον Ζορζ, ένα μεγάλο «παιδί» που πάσχει από το σύνδρομο Down, και αρχίζει να αμφιβάλλει για ό,τι θεωρούσε δεδομένο στη ζωή του. Η ταινία του Ζακό Βαν Ντορμέλ γιουχαΐστηκε στις Κάννες, γιατί χαρακτηρίστηκε ως η ευρωπαϊκή βερσιόν του «Ανθρώπου της βροχής»... Ονειρική διάθεση, μαγικές στιγμές, κιτς πινελιές και συναίσθημα σε απλόχερες δόσεις."

 

http://data.moviecovers.com/DATA/zipcache/LE%20HUITIEME%20JOUR.jpg

 

Δες και την υπογραφή μου.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου, αυτό ήταν :)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για να δούμε αν θα το βρεί κανείς, γιατί ψάχνω εδώ και καιρό! :/

 

Δυστυχώς δεν θυμάμαι ούτε τίτλο, ούτε ονόματα από το cast... Είναι μια παντελώς άκυρη κωμωδία, ακυρότητας τύπου George of the Jungle/Dudley Do-Right (αλλά δεν παίζει ο Frasier), με θέμα έναν κασκαντέρ που κάνει τα απίστευτα.

 

Το μόνο που θυμάμαι με σιγουριά, είναι οτι ο "κακός" της υπόθεσης ήταν ένας κοντούλης a'la Danny DeVito, ντυμένος στα μαύρα που φορούσε κάτι 10πατα παπούτσια...

 

Πρέπει να είναι παραγωγής 1995 και μετά...

 

Αν το θυμάται κανείς plz let me know 8)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψάχνω μια σειρά του Alpha, νομιζω την έδειχνε το καλοκαίρι του 2004 μετά τις 12 το βράδυ. Δεν θυμάμαι κάποιον ηθοποιό το μόνο που θυμάμαι είναι πως ηταν μια ομάδα 5-6 που έμεναν σε ένα σπίτι και έλυναν ιστοριες με φαντάσματα. Σας φώτισα τώρα ε? Θυμάται κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψάχνω μια σειρά του Alpha, νομιζω την έδειχνε το καλοκαίρι του 2004 μετά τις 12 το βράδυ. Δεν θυμάμαι κάποιον ηθοποιό το μόνο που θυμάμαι είναι πως ηταν μια ομάδα 5-6 που έμεναν σε ένα σπίτι και έλυναν ιστοριες με φαντάσματα. Σας φώτισα τώρα ε? Θυμάται κάποιος?

Όταν λες σειρά του Alpha εννοείς ξένη φαντάζομαι, έτσι;

 

Για δοκίμασε αν είναι το Poltergeist: "The Legacy"...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...