Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Άψογος και ταχύτατος. Thanks Xourxou :)

Link to comment
Share on other sites

 

Και BTW, ιδέα μου είναι η αυτή η Clea DuVall είναι τόσο άσχημη που θα μπορούσε να παίξει στον Πλανήτη των Πιθήκων...χωρίς make up? :rolleyes:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Και BTW, ιδέα μου είναι η αυτή η Clea DuVall είναι τόσο άσχημη που θα μπορούσε να παίξει στον Πλανήτη των Πιθήκων...χωρίς make up? :rolleyes:

 

Δεν αμφιβάλλω καθόλου..

Link to comment
Share on other sites

Και BTW, ιδέα μου είναι η αυτή η Clea DuVall είναι τόσο άσχημη που θα μπορούσε να παίξει στον Πλανήτη των Πιθήκων...χωρίς make up? :rolleyes:

Είσαι κακούλης και ρατσιστάκος!http://www.laymark.com/i/m/m179.gif

 

Carpe, always a pleasure!http://www.laymark.com/i/m/m171.gif

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

paidia egw psaxnw tainies me aeropirateies kai aeroplana eidikotera pou exoun pathei zimia kai prospathoun na ta prosgiwsoun me epitixia....

 

mporeite na mou vreite titlous tainiwn me ayto to story??

 

 

thanks.......

honda astrea supra 109 (piston narita 53 cm,kentroforos f200 1o stadio fuego,karmpilater 22ari shark,racing,lastixa veerubber.eksatmisi sebring.xrwma prasino laxani.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν λίγο είχε ο άλφα ένα θριλερ.

 

Κάποιον Τσάρλι υμνούσαν,ο ένας έλεγε ότι είναι ο διάβολος,η ταινία είχε άπειρες σκηνές από κετσαπ και στο ξεκάρφωτο έδειχνε δηλώσεις των πρωταγωνιστών (πρέπει να ήταν μέλη κάποιας ιδεολογίας) στα κανάλια και δικαστικά και έτσι..

 

Και τελείωνε με την φράση που είχε ένας τύπος charlie dont surf γιατί είπε πως πριν τν βάλουν φυλακή έκανε σερφ και μετά τον σκότωσαν αυτόν τον τύπο.

 

Έχει κανείς ιδέα για ποια ταινία λέω?

 

thnx!

Είδα το πρόγραμμα του σταθμού αλλα δεν την έχει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν λίγο είχε ο άλφα ένα θριλερ.

 

Κάποιον Τσάρλι υμνούσαν,ο ένας έλεγε ότι είναι ο διάβολος,η ταινία είχε άπειρες σκηνές από κετσαπ και στο ξεκάρφωτο έδειχνε δηλώσεις των πρωταγωνιστών (πρέπει να ήταν μέλη κάποιας ιδεολογίας) στα κανάλια και δικαστικά και έτσι..

 

Και τελείωνε με την φράση που είχε ένας τύπος charlie dont surf γιατί είπε πως πριν τν βάλουν φυλακή έκανε σερφ και μετά τον σκότωσαν αυτόν τον τύπο.

 

Έχει κανείς ιδέα για ποια ταινία λέω?

 

thnx!

Είδα το πρόγραμμα του σταθμού αλλα δεν την έχει...

 

Η οικογένεια Manson

 

Η σειρά μοθ να ρωτήσω

 

Πρέπει να ήμουν γύρω στα 8 όταν την είδα την ταινία είχα φοβηθεί και έκλεισα την TV (τώρα είμαι 15:p)

Λοιπόν από ότι θυμαμαι ήταν τρόμου. Ήταν 2 γυναίκες σε μια μικρή πόλη και μετά από λίγο αφού κατέβηκαν από το αυτοκίνητό τους, το αμάξι τους δεν δούλευε. όλοι στην πόλη εξαφανισμένοι και όταν μπαίνουν σε ένα φούρνο από κάπου πέφτουν τα κεφάλια του φούρναρη και της φουρνάρισας. Μετά βρίσκουν τους μόνους άλλους ανθρώπους που είχαν μείνει στην μικρή πόλη 2 σερίφιδες και μπαίνουν σε ένα σπίτι και ψάχνουν... Μετα δεν είδα άλλο είχα φοβηθεί (τότε:lol:)

Ξέρει κανείς;

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση

 

πρόκειται για σχετικά παλιά ταινία

παρωδία θρησκευτικού δράματος (σε στυλ life of bryan) και πιθανότατα ιταλική που είχε προβληθεί πριν από πολλά χρόνια από την κρατική τηλεόραση

 

Χαρακτηριστικές σκηνές που θυμάμαι

1. καταπίνει τα μαργαριτάρια ενός κολιέ σε μια "ερωτική" σκηνή

2. ο πρωταγωνιστής προσπαθεί να πουλήσει μια κατσίκα για θυσία αλλά επειδή δεν είναι του σωστού χρώματς τη βάφει, αυτή μπαίνει στο νερό και αυτος αναφωνεί miracolo, miracolo.........?

 

Ακόμα να βρεθεί κάτι με το δικό μου!!!!

Επίσης χθες το βράδυ στο MEGA έιχε ένα θρίλερ με τίτλο

Η πύλη της κολάσεως

με μια κοπέλα ψυχικά διαταραγμένη και κάτι πλάσματα που δεν άντεχαν στο φως (ή τουλπάχιστον αυτό κατάλαβα γιατί είδα μόνο το τελευταίο τεταρτο........)

Ποιος είναι ο original τιτλος?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να βρεθεί κάτι με το δικό μου!!!!

Επίσης χθες το βράδυ στο MEGA έιχε ένα θρίλερ με τίτλο

Η πύλη της κολάσεως

με μια κοπέλα ψυχικά διαταραγμένη και κάτι πλάσματα που δεν άντεχαν στο φως (ή τουλπάχιστον αυτό κατάλαβα γιατί είδα μόνο το τελευταίο τεταρτο........)

Ποιος είναι ο original τιτλος?

 

 

''THEY'' !

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
λοιπόν είναι μια ταινία που την έβαζε παλιά το mega αρκετές φορές επανάληψη. Μια πόλη της εξοχής είχε πρόβλημα με την ποσότητα του νερού που εξαντλούνταν και ένας αγρότης φύτευε κάτι σπόρους που έβγαιναν μπαλόνια και όταν απελευθερώθηκαν άρχισε να βρέχει. μήπως μπορεί να μου βρει κάποιος το όνομα της;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά μια καινούρια ταινία, νομίζω κωμωδία είναι με έναν τύπο ο οποίος είναι ή θέλει να γίνει πράκτορας της αγγλικής μυστικής υπηρεσίας, σας λέει κάτι;

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια καινούρια ταινία, νομίζω κωμωδία είναι με έναν τύπο ο οποίος είναι ή θέλει να γίνει πράκτορας της αγγλικής μυστικής υπηρεσίας, σας λέει κάτι;

 

μηπως λες το "get smart"?

δεν το χω δει, αλλα νομιζω οτι κατι τετοιο ειναι...

"We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets." - Marilyn Monroe
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι! Thanks a lot! :)

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρίν απο ένα χρόνο περίπου είδα στο MEGA μια ταινία με τον Άρνολντ Σβατζενέκερ και ένα παιδί που είχε ένα χρυσό εισητήριο και μπείτε μέσα σε μια ταινία.Ξέρετε πως τη λένε??:worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρίν απο ένα χρόνο περίπου είδα στο MEGA μια ταινία με τον Άρνολντ Σβατζενέκερ και ένα παιδί που είχε ένα χρυσό εισητήριο και μπείτε μέσα σε μια ταινία.Ξέρετε πως τη λένε??:worry::worry:

 

Last Action Hero μαλλον

"We should all start to live before we get too old. Fear is stupid. So are regrets." - Marilyn Monroe
Link to comment
Share on other sites

Last Action Hero μαλλον

 

Με μια ματιά που έριξα στο YouTube βάζοντας την ονομασία που μου έδωσες βρήκα ότι είναι αυτό!!!!.:yahoo::up::dance::clap:.Thanks a lot!!.Αύριο κιόλας θα πάω να το νοικιάσω σε DVD!

Link to comment
Share on other sites

Και έχουμε και λέμε... έφαγα κόλλημα τώρα.

 

Ήταν μια ταινία που την είχα δει παλιά στο Junior tv (αντιλαμβάνεστε πόσο παλιά μιλάμε :p). Το κόνσεπτ ήταν ότι ένα κινεζάκι, μάλλον πρίγκηπας είχε φιλία με ένα ελαφάκι και στο τέλος κάποιο από τα 2 πεθαίνει. Μόνο αυτό μπορώ να θυμηθώ :worry:

 

 

Και ένα άλλο, πάλι στο Junior με μια παρέα που το μόνο που θυμάμαι είναι ένα μεγάλο αυγό που ραγίζει κιόλας σε κάποια στιγμή;

 

 

Όποιος τα βρει, κερδίζει... την εύνοιά μου :happy::p

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

sorry guys alla to pc mou arneitai auti tin stigmi na allaxei glwssa...

 

psaxnw mia tainia (i tainies den xerw an eixe ki alles) kinezikis/giapwnezikis paragwgis den eimai sigouros pou eixe na kanei me paidakia kai oxi mono ZOMBIE ta opoia eixane ena polli asteio makeup. komwdia itane nomizw kai thimamai xaraktiristika oti gia na ta stamatiseis eprepe na tous koliseis mia lwrida xorki panw sto metwpo tous kai akinitopoiountan. episis thimamai xaraktiristika oti ta asteia auta zombie den perpatousan alla xoropidousan gia na pane ekei pou thelane kai malista me ta xeria stin anatasi mprosta (opws enas ypnovatis)

 

exei kaneis kamia idea?

Link to comment
Share on other sites

Και έχουμε και λέμε... έφαγα κόλλημα τώρα.

 

Ήταν μια ταινία που την είχα δει παλιά στο Junior tv (αντιλαμβάνεστε πόσο παλιά μιλάμε :p). Το κόνσεπτ ήταν ότι ένα κινεζάκι, μάλλον πρίγκηπας είχε φιλία με ένα ελαφάκι και στο τέλος κάποιο από τα 2 πεθαίνει. Μόνο αυτό μπορώ να θυμηθώ

 

 

Και ένα άλλο, πάλι στο Junior με μια παρέα που το μόνο που θυμάμαι είναι ένα μεγάλο αυγό που ραγίζει κιόλας σε κάποια στιγμή;

 

 

Όποιος τα βρει, κερδίζει... την εύνοιά μου

 

Μηπως ειστε φιλεναδες με τη Ρουλα (ετων 11, μικρη μου αδερφη);

Αν δεν ειστε, πρεπει να γινετε...εχετε παρομοια ενδιαφεροντα (εχεις και σταρντολ μηπως;) http://www.laymark.com/i/m/m011.gif

 

sorry guys alla to pc mou arneitai auti tin stigmi na allaxei glwssa...

 

psaxnw mia tainia (i tainies den xerw an eixe ki alles) kinezikis/giapwnezikis paragwgis den eimai sigouros pou eixe na kanei me paidakia kai oxi mono ZOMBIE ta opoia eixane ena polli asteio makeup. komwdia itane nomizw kai thimamai xaraktiristika oti gia na ta stamatiseis eprepe na tous koliseis mia lwrida xorki panw sto metwpo tous kai akinitopoiountan. episis thimamai xaraktiristika oti ta asteia auta zombie den perpatousan alla xoropidousan gia na pane ekei pou thelane kai malista me ta xeria stin anatasi mprosta (opws enas ypnovatis)

 

exei kaneis kamia idea?

 

Ακουγεται ταινια μυθος! :p

Αμα βρεθει ο τιτλος και μεταφρασεις τους υποτιτλους :p θα κατσω να τη δω!

Μηπως και να τη βαλεις για πουλημα στο site σου; Εμαθα βρισκεις οτι ταινια θελουμε...σε ενα περιοδικο το ελεγε! http://www.laymark.com/i/m/m011.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...