Jump to content

myphone POLL: Είστε ικανοποιημένοι από την 4G κάλυψη του παρόχου σας;


charlie_pace4
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι από την 4G κάλυψη του παρόχου σας;  

745 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι από την 4G κάλυψη του παρόχου σας;

    • Είμαι συνδρομητής Cosmote και είμαι ικανοποιημένος
      188
    • Είμαι συνδρομητής Cosmote και ΔΕΝ είμαι ικανοποιημένος
      100
    • Είμαι συνδρομητής Vodafone και είμαι ικανοποιημένος
      77
    • Είμαι συνδρομητής Vodafone και ΔΕΝ είμαι ικανοποιημένος
      202
    • Είμαι συνδρομητής Wind
      130
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
      48


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 154
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε πιο περιφερειακές πολεις όπως η Πατρα το 3G είναι σταθερό μονο στο κεντρο της πολης. Η Vodafone απαράδεκτη σε μερικά σημεία στην φωνή, δεν τον καταλαβαίνεις τον άλλο που μιλάς λόγω κακής ποιότητας ήχου! 4G μόνο στο κέντρο!
Link to comment
Share on other sites

Σε συμβόλαιο Cosmote είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Ακόμα και όταν το δίκτυο είναι γονατισμένο, συνήθως η απόδοση είναι καλύτερη από αυτήν του HSPA.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που η wind μέχρι τα τέλη Απρίλη δίνει δωρεάν τη πλοήγηση σε 4g, ισχύει μόνο για 4g ή γενικά για πλοήγηση? Δηλαδή τα data πως καταμετρούνται? Παρεπιπτόντως δεν έχω δει και σοβαρή διαφορά στην ταχύτητα (πλοήγησης) με wind φυσικά, κέντρο Αθήνα, με το 4g, πιο πολύ ψυχολογικό φαίνεται ότι είναι...
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με συμβόλαιο vodafone πολλά χρόνια είμαι πολύ ευχαριστημένος, πίανω σχεδόν παντού τέλειο σήμα! Σε σύγκριση με μια cosmote κάρτα που έχω..είναι στιγμές που θέλω να πετάξω το κινητό απο το μπαλκόνι!!! :lol::D:D
Link to comment
Share on other sites

Στα Χανιά 4G με vodafone (και εννοω της προκοπης 2 γραμμες και πανω και σερφαρεις χωρις να σε γυρισει σε 3G/Edge/gprs) ειναι αυτες οι περιοχες.υπαρχουν πολλες περιοχες της πολης και περιμετρικα οπου τα κενα ειναι τεραστια και στο 3G.Η Cosmote εχει σιγουρα πολυ καλυτερη καλυψη και σε μεγαλυτερη περιοχη.
Link to comment
Share on other sites

Vodafone στη Ρόδο

 

Ποιο 4g, εδώ ακόμα δεν έχουμε δει 3g στο κεντρο.

 

Εχω βρει με vodafone σε δυο τρια ΜΕΤΡΗΜΕΝΑ μεροι και ΠΟΛΥ συγκεκριμενα! Του τυπου σε εκεινη τη καφετερια σε ΕΚΕΙΝΟ το τραπεζι, το διπλα δεν ποιανει! :lol: Αμα θες σου λεω! Σε ενα σπιτι φιλων,δε ξερω τι εχει γινει αλλα εχω φουλ 4g 5γραμμες... Κατα τα αλλα ναι, το κεντρο ουτε Edge δε ποιανει...

Link to comment
Share on other sites

Σε πιο περιφερειακές πολεις όπως η Πατρα το 3G είναι σταθερό μονο στο κεντρο της πολης. Η Vodafone απαράδεκτη σε μερικά σημεία στην φωνή, δεν τον καταλαβαίνεις τον άλλο που μιλάς λόγω κακής ποιότητας ήχου! 4G μόνο στο κέντρο!

 

Είμαι απο Πάτρα και στη vodafone, πουθενά στην πόλη δεν υπάρχει 4g όταν λέμε ούτε για δείγμα το εννοώ.... Μονο πλατεία

Γεωργίου.... Σε όλα τα άλλα σημεία από Ε έως το πολύ Η+, με μέγιστο download 12mb/s....και απο σήμα χάλια....

Αυτά απο μένα....

Link to comment
Share on other sites

Έχω Vodafone και Cosmote.

H Cosmote είναι μακράν σε άλλο επίπεδο. Έχει τόσο αισθητή διαφορά σε ταχύτητα, που με έχει βάλει στον πειρασμό να ξοδέψω αρκετά Mb μόνο και μόνο για να πάρω μετρήσεις σε συγκεκριμένα σημεία και από τις δύο.

Σε 4G αλλά και 3G η cosmote ήταν πάντα μπροστά στις δικές μου μετρήσεις. Συν του ότι η 4G κάλυψη της cosmote είναι μεγαλύτερη.

 

Ίσως κάποιοι να θεωρούν περιττή την χρήση 4G αλλά είναι φορές που η εύρεση μιας πληροφορίας στο δρόμο με αυτές τις ταχύτητες είναι πολύ καλή φάση. Ειδικά όταν για να φτάσεις στην πληροφορία χρειάζονται περισσότερα από 5-6 κλικ.

Link to comment
Share on other sites

Συνδρομητής wind στο γραφείο (Συγγρού-Φιξ) έχω 4g αλλά με πολλές διακοπές. Στο σπίτι ν. προάστια Γλυφάδα καθόλου.:lol:

 

 

Να σε ενημερώσω πως εδώ κανεις κάποιο λάθος φιλε. Δεν μπορείς να έχεις διακοπές στη γραμμή γιατί το 4G δεν υποστηρίζει φωνητικές κλήσεις ακόμη εν Ελλάδι.(VoLTE)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο Π. Φάληρο συνάντησα αξιόλογες ταχύτητες και κάλυψη από την Vodafone!

Στα Ιωάννινα η ταχύτητα έφτανε δεν έφτανε τα 20 Mbps..

Στην Άρτα ούτε λόγος (Το 3G είχε πρόβλημα και γενική η κεραία της περιοχής αλλά οι αρμόδιοι πέταγαν χαρταετό)..

 

Και στην Κω πουθενά το 4G.. Τουλάχιστον το 3G είναι καλό και όμορφο και Άγιο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μονίμως ενεργοποιημένο το 4G, με κοσμοτέ και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Νομίζω πως η εταιρεία αυτή δύσκολα σε απογοητεύει. Είναι πολύ μπροστά σε εσοδα και τα επενδύει, ικανοποιώντας όλους μας σε μεγάλο βαθμό.Υπάρχουν σημεία που δεν υπάρχει καθόλου σήμα, όμως αυτό οφείλεται σε λόγους που δεν της επιτρέπουν να έχει εκεί κεραία.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Με cosmote που εχω τωρα τελευταία βλέπω 4G αρκετά συχνά και μάλιστα σε δύσκολα σημεία του Πειραιά,καμία σχέση με την vodafone που είχα πριν.Βέβαια θέλει ακόμα δουλειά αλλά κάτι είναι και αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία δημοσκόπηση ;)

 

Βόλο που μένω , καθώς και στην Λάρισα , οι COSMOTE και Vodafone είναι αρκετά καλές στο 4G . ΤΕΡΜΑ σήμα 4G και από τα 2 δίκτυα , υπάρχει σε ορισμένα σημεία των 2 πόλεων , αλλά υπάρχει (σχεδόν) παντού 4G , και στις 2 πόλεις , έστω και με 1 γραμμή στο σήμα . (αναφέρομαι κυρίως για εξωτερικούς χώρους) .

 

Και τα 2 δίκτυα , χρειάζονται επέκταση της 4G κάλυψης ανά την Ελλάδα και ενίσχυση του σήματος 4G MEΣΑ ΣΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΟΛΕΙΣ με προσθήκη σταθμών-κεραιών .

 

Η COSMOTE είναι ΚΟΡΥΦΑΙΑ για μένα , (στα 2 χρόνια περίπου που λειτούργησαν τα 4G δίκτυα στην Ελλάδα) και ακολουθεί η Vodafone .

 

Και τα 2 δίκτυα είναι ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ πάντως , εν έτη 2015 .

Edited by SUMMER_2000
Link to comment
Share on other sites

4G πιάνω γενικά αν και δεν είδα κάποια μεγάλη διαφορά με το 3G, αλλά μέσα στο σπίτι με το ζόρι μια γραμμή να έχω σήμα με την κόσμος.
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά ικανοποιημένος από το 4G της Vodafone στην Αττική
Nokia 3210 -> Sony Ericsson T68i -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson W610i -> Nokia 5800 XpressMusic -> iPhone 3GS -> LG G2
Link to comment
Share on other sites

4G με το Note 4 Cosmote

 

http://postimg.org/image/lxzkh2kbr/

 

http://www.speedtest.net/my-result/a/1181997902

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Cosmote.note 4

Link to comment
Share on other sites

Για μας που ειμαστε πιο εξω απ τις πολεις ειναι ονειρο απατηλο ακομα...:lol:ε στη πολη πιασαμε και 4g επιτελους να δω και το σηματακι στο τηλ. βαρεθηκα το H-H+...:)
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

καλημερα 4G στο κεντρο της αλεξανδρουπολης και στα τριγυρω τετραγωνα ,πραγματικα αναβρι φωτιες με vodafone.παντα εγω που μενω λιγο εξω απο την πολη μου με το H+ ειμαι ικανοποιημενος..αλλα θα ηθελα και τα 4G

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Εχω Vodafone στα Χανια! Το 4G πιανει σε μερικες περιοχες και δουλευει απλα καλα. Μεσα στην πολη σε καποιες περιοχες εχω GPRS το οποιο ειναι απαραδεκτο απο την στιγμη που εχεις διαθεση το 4G να μην σε καλυπτουν μεσα στην πολη εστω με 3G! Να δουλεψει σωστα το 3G και για το 4G εχουμε μελλον!

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...