Jump to content

myphone POLL: Είστε ικανοποιημένοι από την 4G κάλυψη του παρόχου σας;


charlie_pace4
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι από την 4G κάλυψη του παρόχου σας;  

745 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι από την 4G κάλυψη του παρόχου σας;

    • Είμαι συνδρομητής Cosmote και είμαι ικανοποιημένος
      188
    • Είμαι συνδρομητής Cosmote και ΔΕΝ είμαι ικανοποιημένος
      100
    • Είμαι συνδρομητής Vodafone και είμαι ικανοποιημένος
      77
    • Είμαι συνδρομητής Vodafone και ΔΕΝ είμαι ικανοποιημένος
      202
    • Είμαι συνδρομητής Wind
      130
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
      48


Recommended Posts

http://www.speedtest.net/my-result/a/1181997902

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Cosmote.note 4

 

Πολύ μεγάλες ταχύτητες έχει η COSMOTE με το 4G . Από ποια περιοχή είναι το παραπάνω speedtest ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

4G με το Note 4 Cosmote

 

http://postimg.org/image/lxzkh2kbr/

 

Σε ποια περιοχή είναι η μέτρηση αυτή ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 154
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην Κω πολύ καλό σήμα 4G εδώ και δύο χρόνια. Πολύ ευχαριστημένος, σε διάφορες μετρήσεις πιάνω από 30 έως 45Mbps!
Link to comment
Share on other sites

εδώ gsm δεν πιάνει καλά καλά η vod, τι 4g. Τελευταία μιλάμε για φοβερό χάλι εδώ στο Ηράκλειο. Μάλλον έχουν κατεβάσει κεραίες και δεν πιάνει τίποτα !!
Link to comment
Share on other sites

Στην Κω πολύ καλό σήμα 4G εδώ και δύο χρόνια. Πολύ ευχαριστημένος, σε διάφορες μετρήσεις πιάνω από 30 έως 45Mbps!

 

Στην Κω , υπάρχει ΜΟΝΟ 4G από την COSMOTE ή και από την Vodafone ?

 

Δεν μας αναφέρεις από πιο δίκτυο έχεις τις παραπάνω ταχύτητες .

Link to comment
Share on other sites

Με Cosmote στην δουλειά (Μαρούσι) έχω full 4G αλλά από ταχύτητες δεν βλέπω διαφορά από το 3G (H+).

Μερικές φορές μπορώ να πω ότι πάει πιο γρήγορα το 3G.

Στο Μενίδι (Λ.Καραμανλή) το 4G πιάνει αλλά με χαμηλό σήμα και η ταχύτητα είναι σαφώς καλύτερη με το 3G (Η+) που πιάνει full.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει στο 3G με το κινητό μου.Οπότε δεν ξέρω δεν απαντώ.Θα ήταν καλό να υπάρχει μια ανάλογη επιλογή για όσους δεν έχουν 4G.
Link to comment
Share on other sites

Το ποσοστο του "Είμαι συνδρομητής Vodafone και ΔΕΝ είμαι ικανοποιημένος" νομιζω τα λεει ολα.
Link to comment
Share on other sites

Eγω μενω Πατρα ( ανω πολη ) και εχω Vodafone ! για πιο 4G μιλάτε:lol: ?? εδω δεν πιανουμε ουτε 3G , θελουμε και 4G ???

 

Δεν υπαρχει χειροτερος παροχος απο τη Vodafone ! ! Αν δεν κανει καμια βελτιωση με χανει ! !

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κάλυψη σε 4G θα έρθει με το καλό με το LTE στα 800MHz που και οι τρεις εταιρείες έχουν αγοράσει φάσμα και σίγουρα θα το αξιοποιήσουν. Και μιλάμε για εμβέλεια μεγαλύτερη του 2G.

Αυτό θα γίνει γρηγορότερα γι αυτόν που έχει τα λεφτά (Cosmote) και πιο αργά γι αυτούς που δεν είναι σε τόσο καλή θέση.

Link to comment
Share on other sites

Eγω μενω Πατρα ( ανω πολη ) και εχω Vodafone ! για πιο 4G μιλάτε:lol: ?? εδω δεν πιανουμε ουτε 3G , θελουμε και 4G ???

 

Δεν υπαρχει χειροτερος παροχος απο τη Vodafone ! ! Αν δεν κανει καμια βελτιωση με χανει ! !

 

Εδώ η Λάρισα και ο Βόλος που είναι μικρότερες πόλεις από την Πάτρα έχουν ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ 4G , και από την Vodafone και από την COSMOTE .

 

Ολόκληρη Πάτρα δεν έχει καλό 3G και 4G η Vodafone ? ! ? !

Link to comment
Share on other sites

Στην Κω , υπάρχει ΜΟΝΟ 4G από την COSMOTE ή και από την Vodafone ?

 

Δεν μας αναφέρεις από πιο δίκτυο έχεις τις παραπάνω ταχύτητες .

 

Εεε Ναι παράλειψη μου. Cosmote έχω. Δεν ξέρω για τις άλλες εταιρίες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κάλυψη σε 4G θα έρθει με το καλό με το LTE στα 800MHz που και οι τρεις εταιρείες έχουν αγοράσει φάσμα και σίγουρα θα το αξιοποιήσουν. Και μιλάμε για εμβέλεια μεγαλύτερη του 2G.

Αυτό θα γίνει γρηγορότερα γι αυτόν που έχει τα λεφτά (Cosmote) και πιο αργά γι αυτούς που δεν είναι σε τόσο καλή θέση.

 

Να ρωτήσω κάτι : Θα υπάρξει κάποια στιγμή (άμεσα ή όχι) , που τα 3 Ελληνικά Δίκτυα θα χρησιμοποιούν ΚΑΙ ΤΙΣ 3 συχνότητες το καθένα ή μόνο τις 2 το καθένα ?

 

Πότε θα αξιοποιήσουν το φάσμα των 800ΜΗz τα δίκτυα ? Σε 1-2 χρόνια από σήμερα που μιλάμε ?

Link to comment
Share on other sites

εδω που μενω (χανια) βλεπω στο κινητο 4G+ οποτε θα ηταν αμαρτια να πω οτι δεν ειμαι ικανοποιημενος απο την cosmote!
Link to comment
Share on other sites

εδω που μενω (χανια) βλεπω στο κινητο 4G+ οποτε θα ηταν αμαρτια να πω οτι δεν ειμαι ικανοποιημενος απο την cosmote!

 

Χαίρομαι που υπάρχουν και αυτοί που αναφέρουν τα θετικά των δικτύων , χωρίς να γκρινιάζουν από το πρωί έως το βράδυ , στην κυριολεξία . Άσχημο αυτό πραγματικά , αν γίνεται συνέχεια .............

 

Χαιρετισμούς στα όμορφα Χανιά ;)

Link to comment
Share on other sites

Τα Χανιά έχουν πολύ καλή κάλυψη δικτύου (τουλάχιστον στις σχετικά πυκνοκατοικημένες περιοχές). Βέβαια, όταν υπάρχει συμφόρηση (ειδικά τους καλοκαιρινούς μήνες) το δίκτυο γονατίζει, αλλά αυτό είναι γενικό φαινόμενο.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα Χανιά έχουν πολύ καλή κάλυψη δικτύου (τουλάχιστον στις σχετικά πυκνοκατοικημένες περιοχές). Βέβαια, όταν υπάρχει συμφόρηση (ειδικά τους καλοκαιρινούς μήνες) το δίκτυο γονατίζει, αλλά αυτό είναι γενικό φαινόμενο.

 

στο εξωχικο μου, σε ενα χωριο το ελαιοχωρι πιανω 4g με 4 γραμμες και ταχυτητα 40-45mb.. Ναι ειμαι ικανοποιημενος..

στο κανονικο μου σπιτι στην πατρα.. παροτι στον 2ο οροφο, δεν εχω ουτε 3g.. αναγκαστικα γυριζω το κινητο σε 2g..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι : Θα υπάρξει κάποια στιγμή (άμεσα ή όχι) , που τα 3 Ελληνικά Δίκτυα θα χρησιμοποιούν ΚΑΙ ΤΙΣ 3 συχνότητες το καθένα ή μόνο τις 2 το καθένα ?

 

Πότε θα αξιοποιήσουν το φάσμα των 800ΜΗz τα δίκτυα ? Σε 1-2 χρόνια από σήμερα που μιλάμε ?

 

Ναι προφανώς. Αυτό είναι το 4G+ ή αλλιώς LTE-Advanced: ένα κινητό να χρησιμοποιεί δύο συχνότητες ταυτόχρονα (τώρα) και τρεις στο άμεσο μέλλον. Άρα 800MHz για κάλυψη, κυρίως στην επαρχεία, και 1800MHz και 2600MHz στις πόλεις και στα κεντρικά σημεία για ταχύτητες και χωρητικότητα. Αφού και 3 εταιρείες έχουν φάσμα και στις 3 μπάντες, σίγουρα θα το αξιοποιήσουν αργά ή γρήγορα - είναι το μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Έχω Wind, πρώτη φορά είμαι κάτοχος 4G κινητού ( Galaxy Alpha )και τα πράγματα έχουν ως εξής στις περιοχές που βρέθηκα :

 

Aθήνα-Γκάζι->4G-> 22mbps

Πειραιάς->4G-> 8mbps

Aιγάλεω-> Η + Η plus-> δεν μέτρησα ταχύτητα

 

Τις παραπάνω ταχύτητες τις μέτρησα με την εφαρμογή Speedtest.net που δεν ξέρω πόσο ακριβής είναι.

 

Nα πω ότι συγκεκριμένα στο Γκάζι, έκανε παράλληλα το ίδιο test φίλος μου με G2 και Cosmote και έπιασε 3mbps download. Τα tests τα κάναμε επί 3 φορές ο καθένας. Μου έκανε μεγάλη εντύπωση πως η Wind προσέφερε 7πλάσια ταχύτητα. Ίσως να παίζει ρόλο και το κινητό, ίσως να έτυχε εκείνη την ώρα η Cosmote να είχε θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...