Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ή smartec δέχεται συσκευές με αλλαγμενα firmware ή τα βγάζει εκτός εγγύησης;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!

Εγώ το ρούταρα απο την πρώτη μέρα,έβαλα custom recovery και rom XtreStoLite 3.2.

Πέταξα πολύ σαβούρα λεμε...Ενοείτε οτι μπήκε και το xposed...

Απο μπαταρία έφτασα στα επίπεδα του note 3!!:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160426/d0cbea33fe764d354891ad22a42b1f9e.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160426/5437ddfa301e410cf981b989a119d8c4.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160426/8ecf1356318c937cb430b72d4d079d39.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160426/3278e0f4dd77fd41962da51ff1018c60.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Xras
screenshots
Link to comment
Share on other sites

Ξεφτίλα πάντως...

Σαν να μας λένε, αλλάξτε κινητό.

Ούτε δύο ώρες πλέον, με το ζόρι οθόνη.

Σαν νερό πίνει την μπαταρία.

Μου φαίνεται θα πάρω το note 3 , της γυναίκας και θα της δώσω το 6

 

SM-G920F

Edited by rebel1
Link to comment
Share on other sites

αυτή η κατάσταση που μετά από κάθε 2-3 μήνες θέλει η συσκευή factory reset είναι για γέλια... ενώ δεν έχω apps του τύπου facebook/clean master/360 και αλλες χαζομάρες που έχουνε κάποια άτομα...

 

η συσκευή αρχίζει και γίνετε πιο αργή σε επίδοσης... δεν σώνεται ούτε με εκκαθάριση cache

 

είναι στιγμές που μου έρχεται να το πετάξω... πίστευα πως με την 6.0.1 θα ήτανε μια χαρά όλα.. μέχρι που συμβαίνουνε τα ίδια... :mad:

 

Sell it ή αλλαξε rom η απλα εχει θεμα η συσκευη σου.

 

Σιγουρα nexus δεν ειναι (λογω avatar αναφερω το nexus), αλλα πραγματικα, δεν ισχυουν ολα τα παραπανω. Παρολο που δεν ειμαι fan boy της samsung, το σωστο να λεγεται.

 

Και τα λεω αυτα, καθως ημουν κατοχος και των δυο συσκευων.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Ξεφτίλα πάντως...

Σαν να μας λένε, αλλάξτε κινητό.

Ούτε δύο ώρες πλέον, με το ζόρι οθόνη.

Σαν νερό πίνει την μπαταρία.

Μου φαίνεται θα πάρω το note 3 , της γυναίκας και θα της δώσω το 6

 

SM-G920F

 

Ρέα παιδιά μη φέρνετε την καταστροφή... Το ίδιο έγινε με το πρώτο μικρό update, έπινε την μπαταρία το Android os τότε. Σιγά σιγά στρώνει και με αυτό και πάλι θα έχουμε την καλή μπαταρία του 1ου update. Κάνετε λίγη υπομονή!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα και στο θέμα της μπαταρίας. Με επαναφορά στις εργοστασιακες ρυθμίσεις δεν έστρωσε η μπαταρία. Το γύρισα με odin στην πρώτη 6.01 που πετούσε και θα σας ενημερώσω αν βελτιωθεί(χωρίς factory reset για να μην το ξανά στηνω ). Αν στρώσει πάντως με κάποιο update ας το αναφέρει κάποιος εδώ για να αρχίσω πάλι τις αναβαθμίσεις. Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα βοηθούσε μήπως αν αναφέραμε από ποιο κράτος είναι η ρομ; μήπως το battery drain έχει σχέση και έτσι βγάλουμε κάνα συμπέρασμα;

Edited by stapap
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση αν γνωρίζετε:

 

Εχω μια τηλεόραση όχι Smart.

Μπορώ να συνδέσω πάνω σε αυτή με καλώδιο το samsung και να βλέπω ό,τι δείχνει το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Xef το δικό μου όποτε μάλλον δεν έχει σχέση... και το σκεφτόμουν να το γυρίσω σε btu μπας και στρώσει με τελευταίο update. Edited by stapap
Link to comment
Share on other sites

Xef το δικό μου όποτε μάλλον δεν έχει σχέση... και το σκεφτόμουν να το γυρίσω σε btu μπας και στρώσει με τελευταίο update.

Εγώ DBT κι έχω battery drain με το σύστημα Android. Έκανα κάποιες αλλαγές στις ρυθμίσεις και το τεστάρω για να δω αν θα αλλάξει κάτι.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την μικρή αναβάθμιση που του πέρασα προχθές, εκανα σήμερα restart και μετά το logo εμφανίζει τα γραναζια μα γυρνάνε και να αναφέρει starting apps,έκανε περίπου δέκα λεπτά να ξεκολλήσει, μετά το φιάσκο με το g4 που το έδωσα για τέτοιους λόγους με έλουσε κρύος ιδρώτας γιατί έχω και μακρινό ταξίδι αύριο και δεν είμαστε για τρίτη συσκευή σε 2 μήνες μέσα! Εμένα πάντως η μπαταρία κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα, χθες 3 ώρες οθόνη με WiFi και YouTube συνεχομενα
Link to comment
Share on other sites

Μετά την μικρή αναβάθμιση που του πέρασα προχθές, εκανα σήμερα restart και μετά το logo εμφανίζει τα γραναζια μα γυρνάνε και να αναφέρει starting apps,έκανε περίπου δέκα λεπτά να ξεκολλήσει, μετά το φιάσκο με το g4 που το έδωσα για τέτοιους λόγους με έλουσε κρύος ιδρώτας γιατί έχω και μακρινό ταξίδι αύριο και δεν είμαστε για τρίτη συσκευή σε 2 μήνες μέσα! Εμένα πάντως η μπαταρία κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα, χθες 3 ώρες οθόνη με WiFi και YouTube συνεχομενα

Απλα εκανε το update φιλε δεν κολλησε.

Link to comment
Share on other sites

Το update έγινε προχθές απλά τώρα έκανα το δεύτερο restart

Οκ καταλαβα οτι κατέβασες το update απλα δεν το εγκατέστησες.

 

Δεν το εχω ακούσει πάντως ξανά αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Απο τις 7 το πρωι που μιλησαμε με τα παιδια εδω μεσα (ημουν 74% μπαταρια), τωρα ειμαι 54% με ανοιχτο wifi και normal χρηση (facebook, mail και λιγο youtube).

 

Θα ελεγα πως με την 6.0.1 btu η αποδοση ειναι overall πολυ ανωτερη απο την 5.1.1. Για την ωρα ολα καλα. :)

Σας ευχαριστω και παλι για την βοηθεια οσους ξενυχτισαμε μαζι :p

Link to comment
Share on other sites

Οκ καταλαβα οτι κατέβασες το update απλα δεν το εγκατέστησες.

 

Δεν το εχω ακούσει πάντως ξανά αυτό.

Νομίζω δύο σελίδες πίσω κι άλλο ένα παιδί είχε θέμα ότι μετά το logo του εμφανίζετ τα γραναζια

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δύο σελίδες πίσω κι άλλο ένα παιδί είχε θέμα ότι μετά το logo του εμφανίζετ τα γραναζια

Ναι δεν το είχα δει αυτό.

Για να δούμε αν το κάνει και σε άλλους πάντως δεν θεωρώ οτι είναι ανησυχητικό.

Μάλλον για στραβο update μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη που το ρωταω γιατι ειμαι σιγουρος πως εχει ξαναερωτηθει, μιας και βλεπω οτι λετε για root στα τελευταια ποστς..

Υπαρχει καποια μεθοδος root που ξερουμε πως δουλευει σε marshmallow?

δεν μπορω να το βρω εδω και δεν εχω χρονο να το ψαξω πολυ. οτι βρηκα xda δεν μπορω να καταλαβω με σιγουρια πως δουλευει στην τελευταια εκδοση. cf auto root? στα τελευταια ποστς στο xda λενε για bootloop και δεν θελω να τον βαλω σε τετοιες διαδικασιες :P

για εναν φιλο ειναι, δεν τον νοιαζει για knox.

ευχαριστω! :)

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Παιδεία μου το βγάζει και εμένα αυτό με τα γραναζια στην αρχή αλλά πάνω από 10 δευτερόλεπτα δεν κάνει.... Η μπαταρια με το τελευταίο update 18ΜΒ μου έχει βγάλει και 6 ώρες ανοιχτή οθόνη!!

1η εικόνα

2η εικόνα

3η εικόνα

Η διάρκεια της μπαταρίας σήμερα μου έβγαλε 5 ώρες σχεδόν και ήταν στο 12%!

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για όσους έχουν battery drain μετά το τελευταίο update... γύρισα στην πρώτη 6.01 χωρίς wipe cache και hard reset για να μην το ξαναρυθμιζω από την αρχή και έστρωσε. Απλά μεσω odin πέρασα πάλι την rom που είχα περάσει τον Φλεβάρη και όλα οκ. Ούτε θέμα με knox είχε.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να ενεργοποιήσει στην τελευταία marsmallow την λειτουργία που πατάς 3 φορές γρήγορα το home fingerprint button και η οθόνη γίνεται ασπρόμαυρη (δεν εννοώ το ultra power save)?

Στη δική μου συσκευή δεν δουλεύει πια, ενώ με lollipop δούλευε μια χαρά.

http://www.lordoftherings.net/media/aim_icons/lotr_aim_aragorn.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν το είχα δει αυτό.

Για να δούμε αν το κάνει και σε άλλους πάντως δεν θεωρώ οτι είναι ανησυχητικό.

Μάλλον για στραβο update μου φαίνεται.

 

Το είχα γράψει προχθές αλλά δεν μου δώσατε σημασία και νόμιζα οτι ειμαι ο μόνος. Να πω οτι σε μενα το κάνει απο την προηγούμενη αναβάθμιση αλλα δεν κάνει 10 λεπτά να ανοίξει αλλά κανα λεπτό το πολύ και γίνεται σε κάθε επανεκκίνηση που κάνω. Δεν με ενοχλει βέβαια γιατί το κάνω μια φορά στις 2 βδομάδες, απλά μου φάνηκε περίεργο.

Edited by filkatsxlt
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,ήρθε και σε εμένα το update 18mb αλλά πάτησα "αργοτερα" με αυτά που διαβάζω τις τελευταίες μέρες! Υπάρχει τρόπος να σταματήσει να ψάχνει για update και να μην κάνει εγκατάσταση το τελευταίο? Είναι περίεργο διότι είχα ξετσεκαρει την επιλογή "αυτόματη λήξη ενημερώσεων",θα έπρεπε να κάνω και κάτι ακόμα για να κόψω κάθε επαφή με αναβαθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

Και μενα το κανει παιδια

Εχω την εντυπωση οτι θα δωσει και αλλο update η samsung, κατι δεν μου καθεται καλα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα γρανάζια(βελτιστοποίηση εφαρμογών) το κάνει από την 6αρα σε μένα. Το ανησυχητικό είναι ότι μετά το τελευταίο update έκανε 2 φορές restart σε 2 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...