Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Του έριξα κι ένα ρουτ μέσω του chainfire που είπε ο συμφορουμίτης μας στην προηγούμενη σελίδα κι όλα κομπλέ. Φυσικά μέτρησε ο Knox.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση: Οταν με παιρνει καποιος τηλεφωνο μου εμφανιζει " τωρα το τηλ. σας θα λειτουργησει στη λειτουργια κλειδωματος χ λεπτα περισσοτερο" με αποτελεσμα να περιμενω να φυγει για να το σηκωσω. Πως μπορει να μην το εμφανιζει αυτο? Το εχω σε θηκη flip wallet.
Link to comment
Share on other sites

στην 6 δεν με αφηνει να το μεταφερω. το παταω κρατημενο και δεν μετακινειται. οπως και δεν βγαζει πανω δεξια διαγραδη.

 

Αναφερομαι μεσα στον Browser μηπως και δεν το εξηγησα καλα.

 

περίεργο, σε εμένα λειτουργεί όπως έγραψα

από το μενού "ΠΕΡΙΣ" επιλέγεις "Επεξεργασία Γρήγορης Πρόσβασης" και μετά μπορείς να σβήσεις όποιο εικονίδιο θέλεις.

και μάλιστα διαπίστωσα ότι αν κρατήσεις πατημένο κάποιο εικονίδιο, εκτός από να το μετακινήσεις, ενεργοποιείται η ίδια επιλογή που περιγράφω πιο πάνω (δηλαδή εκτός από να μετακινήσεις το εικονίδιο, μπορείς και να το διαγράψεις)

αυτά με Γαλλική 6.0.1

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Ξεφτιλα ποια αυτη η BTU , εδω εχει βγαλει και η κουτση Μαρια..

 

Εγώ μ άρεσε που περίμενα σαν beta testers να μας δώσει και προτεραιότητα..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω σε αυτούς που κάνουν την αναβάθμιση χρειάζεται να κάνουμε και hard reset? Και αν ναι πριν η μετά την αναβάθμιση? Βαριέμαι να το ξαναστήσω από την αρχή να πω την αλήθεια.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω σε αυτούς που κάνουν την αναβάθμιση χρειάζεται να κάνουμε και hard reset? Και αν ναι πριν η μετά την αναβάθμιση? Βαριέμαι να το ξαναστήσω από την αρχή να πω την αλήθεια.

 

ειναι καλα και πριν και μετα σε τοσο μεγαλη αναβαθμηση αλλα ναι εχεις δικιο αυτο το βαριέμαι και εγω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και το ETL (Τσεχια) unbranded τωρα μολις κατεβαινει! αντε με το καλο! :lol:

 

Τετοια να διαβαζω :p:p

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες... Είμαι αυτός ο περίεργος τύπος που δεν του δούλευε το fast charging στην XEF. Παρήγγειλα καλώδια και φορτιστή κι ήρθαν σήμερα. Με το νέο φορτιστή δουλεύει το fast charging. Για κάποιο μυστήριο λόγο ο άλλος φορτιστής κάνει νορμάλ φόρτιση. Ούτε αργή ούτε γρήγορη. Περίεργα πράγματα. Άγνωσται αι βουλαί των φορτιστών.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες... Είμαι αυτός ο περίεργος τύπος που δεν του δούλευε το fast charging στην XEF. Παρήγγειλα καλώδια και φορτιστή κι ήρθαν σήμερα. Με το νέο φορτιστή δουλεύει το fast charging. Για κάποιο μυστήριο λόγο ο άλλος φορτιστής κάνει νορμάλ φόρτιση. Ούτε αργή ούτε γρήγορη. Περίεργα πράγματα. Άγνωσται αι βουλαί των φορτιστών.

 

Χαχαχαχα!μας τρολαρουν οι φορτιστές!! το περίμενα να σου πω την αλήθεια...Και εγώ εχω απελπιστεί λίγο με τους φορτιστές εχω αλλάξει 2 φορές καλώδιο...απο τον Ιούλιο...την πρώτη έκανε fast charging Αλλά εκεί που καποτε έκανε μια ώρα το φορτιζε σε μια ώρα και 20 λεπτά γενικά έβλεπα να έχει πέσει απότομα η Γρηγόρη φόρτιση μέχρι που πέρασα μια μέρα απο την Samsung και πήρα ενα καλώδιο. Την δεύτερη έτσι απλά δεν το φορτιζε καθόλου. Οπότε πήρα άλλο.

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα!μας τρολαρουν οι φορτιστές!! το περίμενα να σου πω την αλήθεια...Και εγώ εχω απελπιστεί λίγο με τους φορτιστές εχω αλλάξει 2 φορές καλώδιο...απο τον Ιούλιο...την πρώτη έκανε fast charging Αλλά εκεί που καποτε έκανε μια ώρα το φορτιζε σε μια ώρα και 20 λεπτά γενικά έβλεπα να έχει πέσει απότομα η Γρηγόρη φόρτιση μέχρι που πέρασα μια μέρα απο την Samsung και πήρα ενα καλώδιο. Την δεύτερη έτσι απλά δεν το φορτιζε καθόλου. Οπότε πήρα άλλο.

 

Ναι αλλά δεν είναι κατάσταση αυτή. Εγώ το έχω 3,5 μήνες και πήρα φορτιστή από το Amazon. Αμφιβάλλω αν είναι αυθεντικός αλλά φαίνεται να κάνει δουλειά. Επίσης είναι το μόνο αξεσουάρ που δεν πουλάει officially η Samsung. Άλλο πάλι και τούτο...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η Unknown που έχει ποιος ξέρει τι τρολορόμ θα είναι. Ποιος έχει τη διάθεση να την κατεβάσει και να την περάσει; Κάτι άκοσα ότι δίνει 100 ώρες οθόνη και φτιάχνει καφέ

 

ποια ειναι η Unknown? μπορεις να στειλεις λινκ? ή τι γραφει σαν CSC? Ας πουμε και την δικια μου το Sammobile unknown Λεει που ειναι DDE και ειναι η Congstar carrier (T-Mobile).

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η Unknown? μπορεις να στειλεις λινκ? ή τι γραφει σαν CSC? Ας πουμε και την δικια μου το Sammobile unknown Λεει που ειναι DDE και ειναι η Congstar carrier (T-Mobile).

 

http://www.sammobile.com/firmwares/download/65959/G920FXXU3DPBG_G920FAMO3DPB6_AMO/

 

ΑΜΟ λεει, τι φαση ειναι??

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο θέμα μπαταρίας,βελτίωσή δεν εχω δει με την 6.

Στα ίδια δεδομένα με πριν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο θέμα μπαταρίας,βελτίωσή δεν εχω δει με την 6.

Στα ίδια δεδομένα με πριν.

 

με εξοικονομηση μιλας ή χωρις? εγω με εξοικονομηση ειδα. Χωρις δεν μπορεσα να βγαλω ασφαλες συμπερασμα, μαλλον ελαχιστη. Ουσιαστικα το πολυδιαφημισμενο doze ειναι κατι απλο, κοβει τα παντα και προφανως δεν σου τρωει στο 3G.Εαν πας και βαλεις εξαιρεση ολες τις εφαρμογες χανεις πολυ απο την εξοικονομηση. Εγω εχω βαλει στην εξαιρεση μονο οσες αφορουν μηνυματα και αθλητικες δραστηριοτητες οπου θελω να μην κλεινουν οταν λειτουργουν και να λαμβανω στην ωρα τους ειδοποιησεις. Απο εκει και περα με fb χωρις εξαιρεση η αυτονομια ανεβαινει τρομερα..αν το βγαλεις απο την εξοικονομηση υπαρχει εμφανης πτωση αλλα παλι ειναι καλυτερα απο πριν, αν κλεισεις γενικα εξοικονομηση μαλλον τα ιδια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει νόημά να επιλέξω εξοικονόμηση ενέργειας είτε την light είτε την ultra.μιλάμε για μία συσκευή επιδόσεων.

Απλά εχω βάλει αρκετές εφαρμογές σε εξοικονόμηση.όχι φυσικά οτι πιστεύω οτι κάνει την διαφορά αυτό.

Υπηρεσίες τοποθεσίας σαφώς και πάντα στο off,οπως και συγχρονισμός.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το adblock στον samsung browser σε οσους εχετε παρει την αναβάθμιση εννοείται, το δουλευετε η μονο εγω; :p
Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι οι εντυπωσεις σου; Πως δουλευει; Κατ αρχας ποιο εχεις βαλει; Ενδιαφερομαι, ειναι απ τους λογους που θελω να αναβαθμισω αλλα δε μου εχει ερθει ακομη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ..

 

Ερώτηση ..

 

Παράγγειλα το s7 και από ότι με ενημέρωσαν θα το έχω τη Παρασκευή .. για να μεταφέρω ότι έχω από το s6 στην άλλη συσκευή απλά κατεβάζω και στις 2 συσκευές το smart switch και τα περνάω από την μία συσκευή στη άλλη ?

 

Καμία βοήθεια ???

Link to comment
Share on other sites

Καμία βοήθεια ???

 

κανε backup με το smart switch το S6 και μόλις πάρεις το S7 κανε επαναφορά πάλι με το smartswitch στο S7, εγω δεν θα το έκανα ετσι, θα το εκανα στήσιμο απο την αρχή σαν νεα συσκευή απλα θα έκανα επαναφορά τις φωτο και οτι εχει στο ιντερνετ για να έχω ξανα τους κωδικούς wifi αν και τα παίρνει όλα απο το λογαριασμό σου στη samsung. προχθές έκανα επαναφορά το σ6 και το έστησα απο την αρχή και δεν έχασα τιποτα. η επιλογή ειναι δικη σου.

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίστηκε κανείς με Γερμανική συσκευή;

Εγώ με γερμανική συσκευή δεν έχω πάρει τίποτα ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

κανε backup με το smart switch το S6 και μόλις πάρεις το S7 κανε επαναφορά πάλι με το smartswitch στο S7, εγω δεν θα το έκανα ετσι, θα το εκανα στήσιμο απο την αρχή σαν νεα συσκευή απλα θα έκανα επαναφορά τις φωτο και οτι εχει στο ιντερνετ για να έχω ξανα τους κωδικούς wifi αν και τα παίρνει όλα απο το λογαριασμό σου στη samsung. προχθές έκανα επαναφορά το σ6 και το έστησα απο την αρχή και δεν έχασα τιποτα. η επιλογή ειναι δικη σου.

Εννοείς να κατεβάσω την εφαρμογή στον υπολογιστή ; συνδεω την συσκευή κάνω Backup και μετά που θα πάρω την άλλη συσκευή την συνδεω ξανά και πατάω την επιλογή επαναφορά σωστά? Θα περαστεί ότι έχω στην συσκευη? Από εφαρμογές ρυθμίσεις φωτογραφίες όλα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...