Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα εγινε με επιτυχεια η γαλλικη εκδοση ευτυχως.

Τωρα μου λεει:

Αναβαθμιση Android

Βελτιωση της εφαρμογης 29 απο 50..

Να ρωτησω οτι ειχα εμεινε πανω ή οχι το flashing τι κανει στην ουσια ; Θα ηθελα να μαθω ολες τις ρολογιες Android αφου ειμαι εχπερ στα Wndows.

 

http://s10.postimg.org/s3z1vgkgp/Capture.png

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρασα 6.0.1

 

Όταν πάω να κάνω backup απο smart switch, μου πετάει το παρακάτω μήνυμα. Έκανα ριστάρτ και στο pc και S6, αλλά τίποτα.

Έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

j2IVHRG.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μου ηρθε αναβαθμιση για την 6 σε vodafone γερμανιας. αυτοι που την εχουν εγκαταστησει πως τους φαινεται?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω οτι εμεινα παλι και θελω την βοηθεια σας. Ολα οκ ξεκινησε το κινητο μια χαρα αλλα πηγα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων διαγραφη ολων για να στρωσει η συσκευη και τωρα κολλησε στο λογοτυπο της amsung και αναβοσβηνει ενα μπλε και ενα γαλαζιο λαμπακι πανω τι συμενει αυτο ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα 6.0.1

 

Όταν πάω να κάνω backup απο smart switch, μου πετάει το παρακάτω μήνυμα. Έκανα ριστάρτ και στο pc και S6, αλλά τίποτα.

Έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

j2IVHRG.png

 

Την ώρα που σου βγάζει αυτο κοιτας το κινητό σου και αποδέχεσαι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια νομιζω οτι εμεινα παλι και θελω την βοηθεια σας. Ολα οκ ξεκινησε το κινητο μια χαρα αλλα πηγα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων διαγραφη ολων για να στρωσει η συσκευη και τωρα κολλησε στο λογοτυπο της amsung και αναβοσβηνει ενα μπλε και ενα γαλαζιο λαμπακι πανω τι συμενει αυτο ;

 

Τίποτα Και εμένα μου το έχει κάνει πατα να κλείσει :D

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σε 6,0,1 εκδοση πως γινεται ρουτ;; ανεξαρτητα αν γραψει ο knox ή οχι;;; εχει καποιος λινκ προχειρο με οδηγιες;;;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6590005#post6590005

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που σου βγάζει αυτο κοιτας το κινητό σου και αποδέχεσαι.

 

Το πρόβλημα είναι ότι στο κινητό δεν βγάζει κάποιο μήνυμα για να επιβεβαιώσω.....

 

Διαβάζω και άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα. Μπορεί να επιβεβαιώσει κανείς;

 

1B8mgs6.png

Edited by backdoor
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι στο κινητό δεν βγάζει κάποιο μήνυμα για να επιβεβαιώσω.....

 

Διαβάζω και άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα. Μπορεί να επιβεβαιώσει κανείς;

 

1B8mgs6.png

 

Τι windows έχεις?

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Windows 8.1

 

Περίεργο ρε ****το δοκίμασε να ξανα περάσεις με Samsung kies τα driver για το s6

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικαιο αλλα το δικο μου εινια απο ηνεμενα αραδικα ημηδατα κατι τετοιο δεν ξερω αν σχετιζεται με την εγγκυηση αυτο το πραγμα http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G920F/LYS/ θα κατεβασω γαλλικη και μακαρι να δουλευει. Γι αυτο πειρα το S6 που παει και στην νεοτερη εκδοση ο καβγκας ειναι η νεοτερη εκδοση 6.0.2 φυσικα.

 

Από που το αγόρασες γιατί νομίζω εγγύηση δεν έχεις εκτός αν ισχύει κάτι διαφορετικό στην Κύπρο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μου ηρθε αναβαθμιση για την 6 σε vodafone γερμανιας. αυτοι που την εχουν εγκαταστησει πως τους φαινεται?

 

Περιεργο..και εγώ Vodafone Γερμανίας έχω και δεν μου έχει ερθει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η ωρα να ρωτησω και γω κατι βλακωδες σχετικα με ενα μενου ρυθμίσεων. Καταρχάς έχω στα αγγλικα τη γλωσσα.

 

Στα settings, στο battery οπου βλέπουμε τα ποσοστα χρησης της μπαταριας απο τις εφαρμογές κτλ, πανω στο more, εχει τις επιλογες refresh (οκ προφανες) και optimize battery usage. Εκει αν πατησεις, βγαζει μια ολοκληρη λιστα με τα παντα απο εφαρμογές χρηστη + συστηματος οπου ολες εκτος google play services και samsung puah service που είναι και γκριζαρισμενα, έχουν το διακόπτη στο on. Δε φαινεται να χει να κανει με το γνωστο battery optimization που εχει εφαρμογες εκτος των προεγκατεστημενων κτλ διαθέσιμες προς optimize.

Τι είναι το μενου αυτο λοιπον; Ξερει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η ωρα να ρωτησω και γω κατι βλακωδες σχετικα με ενα μενου ρυθμίσεων. Καταρχάς έχω στα αγγλικα τη γλωσσα.

 

Στα settings, στο battery οπου βλέπουμε τα ποσοστα χρησης της μπαταριας απο τις εφαρμογές κτλ, πανω στο more, εχει τις επιλογες refresh (οκ προφανες) και optimize battery usage. Εκει αν πατησεις, βγαζει μια ολοκληρη λιστα με τα παντα απο εφαρμογές χρηστη + συστηματος οπου ολες εκτος google play services και samsung puah service που είναι και γκριζαρισμενα, έχουν το διακόπτη στο on. Δε φαινεται να χει να κανει με το γνωστο battery optimization που εχει εφαρμογες εκτος των προεγκατεστημενων κτλ διαθέσιμες προς optimize.

Τι είναι το μενου αυτο λοιπον; Ξερει κανεις;

 

αυτο ειναι το doze της google του android 6.το αλλο optimization πιο πριν ειναι της σαμσουνγκ που το ειχε βγαλει επι λολλιποπ.ετσι πιστευω..

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160301/aab52384a021daaf897d75e58dc9165d.jpg

Νομίζω είναι αρκετά καλά, με μόνιμα Wi-Fi ανοιχτό, Bluetooth λόγω σύνδεσης με το αυτοκίνητο αλλά και χρήση δεδομένων!

Link to comment
Share on other sites

Από που το αγόρασες γιατί νομίζω εγγύηση δεν έχεις εκτός αν ισχύει κάτι διαφορετικό στην Κύπρο

 

Καλημερα Λεω απο τον Stephanis το αγορασα και γιατι να μην ισχυ η εγγκυηση δηλαδη αφου η rom που περασα ειναι γνησια της Samsung γαλλικη 6.0.2.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι υπήρχε ένας κωδικός που εβαζες στον dialer και έδειχνε την υγεία της μπαταρίας, κάτι σαν το *#0*# το θυμάται κανείς αυτό για την μπαταρία;;;
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω μεσω odin την 6 το κανω κατευθειαν ή πρεπει να περασω την 5 πρωτα; και απο ποια χωρα προτεινεται να περασω;

 

Την 5 δεν έχεις ήδη ; Την XEF να περάσεις ( γαλλική). Εγώ τελικά την πέρασα με Odin. Mια χαρά κύλισε η διαδικασία και όσο για την έκδοση, δεν διακρίνω μέχρι στιγμής κάποιο θέμα.

 

Θυμάμαι υπήρχε ένας κωδικός που εβαζες στον dialer και έδειχνε την υγεία της μπαταρίας, κάτι σαν το *#0*# το θυμάται κανείς αυτό για την μπαταρία;;;

 

Μπορείς να εγκαταστήσεις την εφαρμογή AIDA64 και να δεις την κατάσταση την υγεία της μπαταρίας καθώς και άλλα πολλά για τη συσκευή.

 

Καλημερα Λεω απο τον Stephanis το αγορασα και γιατι να μην ισχυ η εγγκυηση δηλαδη αφου η rom που περασα ειναι γνησια της Samsung γαλλικη 6.0.2.

 

Αν η συσκευή έχει ΙΜΕΙ που δεν προοριζόταν για χώρα της Ε.Ε ( πχ Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα που ανέφερες ), τότε εγγύηση 2 ετών δεν έχεις. Δεν έχει σημασία ποιας χώρας rom φορά το κινητό, αλλά για το αν η συσκευή προοριζόταν για χώρα της Ε.Ε. Έτσι έχω καταλάβει την οδηγία της Ε.Ε. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευή έχει ΙΜΕΙ που δεν προοριζόταν για χώρα της Ε.Ε ( πχ Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα που ανέφερες ), τότε εγγύηση 2 ετών δεν έχεις. Δεν έχει σημασία ποιας χώρας rom φορά το κινητό, αλλά για το αν η συσκευή προοριζόταν για χώρα της Ε.Ε. Έτσι έχω καταλάβει την οδηγία της Ε.Ε. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

 

http://s8.postimg.org/9w991mmkl/12803309_908969962558094_7567285679293703477_n.jpg

 

http://s8.postimg.org/j6pyiwmo5/12809566_908970052558085_8613002907239312530_n.jpg

 

http://s8.postimg.org/e6siayh1h/12814074_908969919224765_1613441335773809207_n.jpg

 

Αρα εφοσον δεν εγραψε ο KXON η εγγκυηση ισχυ κανονικα παιδια ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τίποτα Και εμένα μου το έχει κάνει πατα να κλείσει :D

Το πατησα ηδη πριν καν διαβασω το μηνυμα. Καλα ρε συ δεν μ λες εκανες βρουσησες τα δοντια σου μεσα στην νυχτα και μας τα διχνεις ; :lol::p

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

http://s8.postimg.org/9w991mmkl/12803309_908969962558094_7567285679293703477_n.jpg

 

http://s8.postimg.org/j6pyiwmo5/12809566_908970052558085_8613002907239312530_n.jpg

 

http://s8.postimg.org/e6siayh1h/12814074_908969919224765_1613441335773809207_n.jpg

 

Αρα εφοσον δεν εγραψε ο KXON η εγγκυηση ισχυ κανονικα παιδια ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πατησα ηδη πριν καν διαβασω το μηνυμα. Καλα ρε συ δεν μ λες εκανες βρουσησες τα δοντια σου μεσα στην νυχτα και μας τα διχνεις ; :lol::p

 

Μια χαρά εγγύηση έχει το τηλέφωνο σου 2 χρόνια ....απλά φόραγε άλλη ρομ .αραβικά Εμιράτα.

Ναι τους έκανα ενα μεταμεσονύχτια βούρτσισμα.χαχαχα

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας τρόπος σίγουρος για να δούμε για ποια αγορά προορίζεται το κινητό, είναι το samsung kies.

Εγώ είχα πέσει σε s6 που προοριζόταν για την Αυστρία και είχε firmware Ρωσίας.

Μιλάμε για κινητό που εγώ άνοιξα πρώτος υποτίθεται.

Βλέποντας δηλαδή τις πληροφορίες firmware στο phone info, δεν είσαι σίγουρος για τον προορισμό.

Ανοίγεις το kies, πατάς αναβάθμιση λογισμικού και προετοιμασία, δίνεις μοντέλο και σειριακό αριθμό, και σου βγάζει ποιο firmware θα έπρεπε να έχει.

Αν λοιπόν έπρεπε να έχει ευρωπαϊκό και το κινητό μας έχει κάποιο άλλο, έχουμε εγγύηση.

Αν έπρεπε να έχει εκτός Ευρώπης και το κινητό μας έχει ευρωπαϊκό τότε 99% δεν έχουμε εγγύηση.

Και το κανονικό είναι και να έπρεπε να έχει ευρωπαϊκό firmware και το κινητό μας να έχει ευρωπαϊκό (το ίδιο εννοείται)

Διαφορετικά εμένα δεν μου αλλάζουν γνώμη ότι το κινητό δεν το άνοιξε κάποιος πριν από εμένα.

Όσα τηλέφωνα και αν είχα πάρει τότε στην samsung και στο κατάστημα που το αγόρασα, και όσες φορές και αν μου είπαν ότι όλα είναι εντάξει, εγώ το έστειλα πίσω. Πήρα τα λεφτά μου και το αγόρασα από αλλού.

Γιατί πολύ απλά από το μυαλό μου δεν έβγαινε ότι κάποιος το άνοιξε.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Τι θα γινει ρε samsung? Κοκκαλα εχει αυτο το update? Οτι εκανε, εκανε την προηγουμενη εβδομαδα και μετα τζιφος. Οποιος πηρε πηρε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένας τρόπος σίγουρος για να δούμε για ποια αγορά προορίζεται το κινητό, είναι το samsung kies.

Εγώ είχα πέσει σε s6 που προοριζόταν για την Αυστρία και είχε firmware Ρωσίας.

Μιλάμε για κινητό που εγώ άνοιξα πρώτος υποτίθεται.

Βλέποντας δηλαδή τις πληροφορίες firmware στο phone info, δεν είσαι σίγουρος για τον προορισμό.

Ανοίγεις το kies, πατάς αναβάθμιση λογισμικού και προετοιμασία, δίνεις μοντέλο και σειριακό αριθμό, και σου βγάζει ποιο firmware θα έπρεπε να έχει.

Αν λοιπόν έπρεπε να έχει ευρωπαϊκό και το κινητό μας έχει κάποιο άλλο, έχουμε εγγύηση.

Αν έπρεπε να έχει εκτός Ευρώπης και το κινητό μας έχει ευρωπαϊκό τότε 99% δεν έχουμε εγγύηση.

Και το κανονικό είναι και να έπρεπε να έχει ευρωπαϊκό firmware και το κινητό μας να έχει ευρωπαϊκό (το ίδιο εννοείται)

Διαφορετικά εμένα δεν μου αλλάζουν γνώμη ότι το κινητό δεν το άνοιξε κάποιος πριν από εμένα.

Όσα τηλέφωνα και αν είχα πάρει τότε στην samsung και στο κατάστημα που το αγόρασα, και όσες φορές και αν μου είπαν ότι όλα είναι εντάξει, εγώ το έστειλα πίσω. Πήρα τα λεφτά μου και το αγόρασα από αλλού.

Γιατί πολύ απλά από το μυαλό μου δεν έβγαινε ότι κάποιος το άνοιξε.

 

Αν το τηλέφωνο έχει χρησιμοποιηθεί φαίνεται στο phone info. Το g920f Είναι Ευρωπαϊκό μοντέλο και δεν σε ενδιαφέρει η ρομ του...αρα μια χαρά σε καλύπτει η εγγύηση απλά το imei σε βοηθάει για ποια χώρας προοριζόταν η συσκευή...Δεν ξέρω αν αυτο είναι πρόβλημα Δηλαδή για ποιο λογο το Ευρωπαϊκό μοντέλο να προορίζεται για χώρα εκτός Ευρώπης όταν για τις χώρες εκτός Ευρώπης υπάρχουν άλλα μοντέλα ??? Δεν έχω ακούσει τέτοιο περιστατικό ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι θα γινει ρε samsung? Κοκκαλα εχει αυτο το update? Οτι εκανε, εκανε την προηγουμενη εβδομαδα και μετα τζιφος. Οποιος πηρε πηρε?

 

Γιατί δεν το περνάς με odin?

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Τι θα γινει ρε samsung? Κοκκαλα εχει αυτο το update? Οτι εκανε, εκανε την προηγουμενη εβδομαδα και μετα τζιφος. Οποιος πηρε πηρε?

 

Α καλα θα περιμενουμε πολυ ακομα, μετα θελει πελατες για το S7.. ψαχνει για @@

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...