Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό μου πήρε υγρασία και οξύ δόθηκε όλο το πήγα στην σμαρτεκ και μου έβγαλε ποσό 630 ευρο για να το φτιάξει το κινητό κοστίζει 380 πλέον πιος ο λόγος να το φτιάξει καποιος μας κοροϊδεύουν ...

Μ'αυτά τα λεφτά πάρε σε λίγο καιρό το Galaxy S7, που είναι και αδιάβροχο....... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό να μου πεις 20 μέρες το είχα αλλιος δεν θα με πείραζε τόσο δεν πρόλαβα και την 6 .. Πάμε για αλλά . με βλέπω προς g5 εκτός αν πάει το 6αρι edge 420 σε ένα μήνα Edited by Nistikman
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα?

 

Υπόψιν,wipe πριν την περάσω αλλά και μετά το πέρασμά της 6.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160226/48ae7af9c5d67897679d4961d37215dd.jpg

 

Και εμένα τα ίδια βγάζει. Θα έχουμε OTA; στο original csc θα έπρεπε να γράφει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την 6.0.1 σε vodafone italy, στο boot μου βγάζει "βελτιστοποιηση εφαρμογης 1 από 1" το οποιο διαρκεί περίπου 1 λεπτό, στην συνέχεια μου ζητάει εκτός του pin της sim και του fingerprint και το pin ασφαλείας(λογικά έγινε encrypted η συσκευή). Το θέμα είναι ότι θέλω να κάνω ένα hard reset αλλά δεν μπορώ να κρατήσω back up γιατί στο smart switch μου βγάζει σφάλμα, ζητάει παραχώρηση δικαιωμάτων διαχειριστή, το debugging στο developer mode το έχω ενεργό, στο xda διάβασα ότι το έχουν και άλλοι στην 6.0.1 .

Ερώτηση, υπάρχει κάποιο άλλο αξιόπιστο πρόγραμμα για back up ?

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/ZS8kKVi.jpg?1

Παιδια καλησπέρα ξέρεις κανεις να μου πει αν περνω OTA?

Παίρνεις κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

μετά την αναβάθμιση σε XEF έχασα την ένδειξη του καιρού στην οθόνη κλειδώματος

επίσης το peel smart δε λειτουργεί πλέον με το αποκωδικοποιητή

F#@K!!!!

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

μετά την αναβάθμιση σε XEF έχασα την ένδειξη του καιρού στην οθόνη κλειδώματος

επίσης το peel smart δε λειτουργεί πλέον με το αποκωδικοποιητή

F#@K!!!!

Δεν την εχασες.Στν 6.0.1 δεν εχει καιρο στην lockscreen.Δεν ξερω γιατι το βγαλανε...

Το peel smart εμενα μου δουλευει οπως και πριν.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχασες.Στν 6.0.1 δεν εχει καιρο στην lockscreen.Δεν ξερω γιατι το βγαλανε...

Το peel smart εμενα μου δουλευει οπως και πριν.

 

Μια ερώτηση απο μένα,

στην 6.0.1 στην lock screen μπορείς να επιλέξεις να μην εμφανίζεται η ώρα;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Το peel smart τί κάνει? Ειναι σαν τηλεκοντρόλ για τηλεόραση, αποκωδικοποιητή κτλ?

Βασικά το σούταρα (μαζί με facebook, instagram) γιατί θυμάμαι ότι όταν πρωτοπήρα το κινητό (καλοκαίρι) που το είχα ενεργοποιήσει μου πέταγε συνέχεια κάτι σπαστικά. Ισχύει?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Το peel smart τί κάνει? Ειναι σαν τηλεκοντρόλ για τηλεόραση, αποκωδικοποιητή κτλ?

Βασικά το σούταρα (μαζί με facebook, instagram) γιατί θυμάμαι ότι όταν πρωτοπήρα το κινητό (καλοκαίρι) που το είχα ενεργοποιήσει μου πέταγε συνέχεια κάτι σπαστικά. Ισχύει?

ναι τηλεκοντρόλ είναι αλλά δεν βγάζει τίποτε σπαστικό...εκτός αν εννοείς το εικονίδιο που σου πετάει συνέχεια αλλά μπορείς να το απενεργοποιήσεις Edited by garet
Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Ρουμάνικο μόνο εγώ έχω ρε παιδιά; Τέσπα, δεν έχει βγει ακόμα η αναβάθμιση. Αναμονή.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τα ίδια βγάζει. Θα έχουμε OTA; στο original csc θα έπρεπε να γράφει κάτι;

Και γω ρωτησα αλλα απάντηση δεν. Πιθανώς δε γνωριζει καποιος.. OTA εχουμε αφου εγω περασα 5.1.1 xef και μετα ota σε 6.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν έγραφε ποτέ κάτι στο original.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό; Κι εγώ έχω tempered glass και δεν πατάει στα πλαϊνά λόγω της ελαφριά καμπυλωτητας της οθόνης. Ποτέ κανένα γυαλακι δεν έχει καθίσει άψογα σε S6 εξαιτίας αυτης της ιδιαιτερότητας

 

 

https://images.tapatalk-cdn.com/16/02/28/7c8ad61783d1e4748bf64672b82f345f.jpg

είναι και το δικο σου ετσι στα πλαγια ; στο κεντρο της οθόνης το δικο μου εγινε ετσι απο τα πολλα "βαλε-βγαλε"

Link to comment
Share on other sites

https://images.tapatalk-cdn.com/16/02/28/7c8ad61783d1e4748bf64672b82f345f.jpg

είναι και το δικο σου ετσι στα πλαγια ; στο κεντρο της οθόνης το δικο μου εγινε ετσι απο τα πολλα "βαλε-βγαλε"

 

Ναι έτσι είναι στα πλάγια. 2 διαφορετικές μάρκες που έχω δοκιμάσει, ο,τι κι αν έψαξα στο Αμαζον είναι όλα έτσι. Εκτός από αυτά που είναι foul face cover τα οποία είναι πεταμένα λεφτά για εμένα.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ρουμάνικο μόνο εγώ έχω ρε παιδιά; Τέσπα, δεν έχει βγει ακόμα η αναβάθμιση. Αναμονή.

 

Και εγώ ρουμάνικο έχω αλλά τίποτα ακόμα τουλάχιστον ota, με το smart switch δεν δοκίμασα το δοκίμασες εσύ?

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι στα πλάγια. 2 διαφορετικές μάρκες που έχω δοκιμάσει, ο,τι κι αν έψαξα στο Αμαζον είναι όλα έτσι. Εκτός από αυτά που είναι foul face cover τα οποία είναι πεταμένα λεφτά για εμένα.

το πιο περιεργο ειναι οτι το συγκεκριμένο γυαλι που στο δικο μου ειναι χαλια το εβγαλα και το δοκιμασα σε αλλο σ6 και εφαρμοζε τελεια σε καθε γωνια !

Link to comment
Share on other sites

το πιο περιεργο ειναι οτι το συγκεκριμένο γυαλι που στο δικο μου ειναι χαλια το εβγαλα και το δοκιμασα σε αλλο σ6 και εφαρμοζε τελεια σε καθε γωνια !

 

Δεν θέλω να σε προσβάλω, αλλά μήπως σου "φαίνεται" ότι κάθεται τέλεια;

Δεν γίνεται να κάτσει σωστά λόγω της καταραμένης καμπύλης της οθόνης...

Και εγώ 3 διαφορετικά έχω δοκιμάσει και δεν... :(

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε προσβάλω, αλλά μήπως σου "φαίνεται" ότι κάθεται τέλεια;

Δεν γίνεται να κάτσει σωστά λόγω της καταραμένης καμπύλης της οθόνης...

Και εγώ 3 διαφορετικά έχω δοκιμάσει και δεν... :(

χαχαχα οχι δεν με προσεβαλες :p

σιγουρα κατι παραπάνω θα ξες αλλα απο οτι θυμαμαι εφαρμοζε καλα !τέλος πάντων λες να το βγαλω; γιατι ειναι ασχημο ετσι...

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα οχι δεν με προσεβαλες :p

σιγουρα κατι παραπάνω θα ξες αλλα απο οτι θυμαμαι εφαρμοζε καλα !τέλος πάντων λες να το βγαλω; γιατι ειναι ασχημο ετσι...

 

Βάλε ένα κι άσ'το μην ασχολείσαι... Για προστασία είναι και μόνο...

 

Εγώ έχω ένα σοβαρό πρόβλημα.. Στο 2% η μπαταρία το έβαλα για φόρτιση και μου λέει 2 ώρες και 23 λεπτά για πλήρη φόρτιση ενώ έχω επιλεγμένο το fast charging. Απίστευτο; Ούτε το κινέζικό μου δεν κάνει τόση ώρα να φορτίσει με κανονική φόρτιση. XEF 6.0.1

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...