Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποτε το πήρες ; εγω πριν 2 εβδομάδες και οταν το ανοιξα μου εβγαλε update. Τωρα φοράει την 5.02

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πιο update? δεν μου έχει έρθει καμια ενημέρωση...! έκανα και έλεγχο για ενημέρωσης έχω την τελευταία έκδοση...

 

Ποτε το πήρες ; εγω πριν 2 εβδομάδες και οταν το ανοιξα μου εβγαλε update. Τωρα φοράει την 5.02

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποτε το πήρες ; εγω πριν 2 εβδομάδες και οταν το ανοιξα μου εβγαλε update. Τωρα φοράει την 5.02

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

χτες το απόγευμα από public

Link to comment
Share on other sites

Οπότε λογικά έχει την τελευταία έκδοση. Στην αρχή είχε κάτι κολήματα αλλά μετά το restore defaults έτρεχε σφαίρα, απίστευτο...

χτες το απόγευμα από public
Link to comment
Share on other sites

Οπότε λογικά έχει την τελευταία έκδοση. Στην αρχή είχε κάτι κολήματα αλλά μετά το restore defaults έτρεχε σφαίρα, απίστευτο...

 

δεν κολλάει τόσο πολύ... απλά όπως είπα δεν είναι τόσο smooth στο fb,twitter και σε αλλα apps.... και η ram φτάνει στο 90-92% και γενικά είναι μόνιμα στο 70-85% από την ώρα που το ανοίγω... και όσο για την θερμοκρασία φτάνει στους 45 με 50C η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και restore που το κανατε καποιοι κ παει σφαιρα ειναι προσωρινο..

Ειναι κλασσικο android, οποια συσκευη ειχα (εκτος απο iphone) μετα απο καιρο χρησης και εγκαταστασης διαφορων εφαρμογων σερνεται.

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν είχα το οποιοδήποτε πρόβλημα με οποιαδήποτε android συσκευή κι αν πήρα,το σέρνεται δεν υπάρχει σε σοβαρή android συσκευή.και χωρίς restarts η hard resets.

 

Εχουν αναφερθεί πουθενά hardware προβλήματά?με οθόνη η κάτι άλλο?

Στην θερμοκρασία τώρα,δεν το λες και δροσερό όντως.

Κατά τα άλλα,υποδειγματική συσκευή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και restore που το κανατε καποιοι κ παει σφαιρα ειναι προσωρινο..

Ειναι κλασσικο android, οποια συσκευη ειχα (εκτος απο iphone) μετα απο καιρο χρησης και εγκαταστασης διαφορων εφαρμογων σερνεται.

Αυτο φιλε μου μπορουμε να το αποτρέψουμε κάπως; Γιατι ειλικρινα σε iphone δεν επιστρέφω… κι ας έχω ολους μου τους υπολογιστές apple

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,απο οτι βλεπω στα unboxing,υπαρχει αυτοκολλητο στην πλατη της συσκευης με το ιμει?αφαιρειται ευκολα?
Link to comment
Share on other sites

92% ram.... Δεν ανεβάζεις και ένα screenshot με το τι τρέχει;;;;

Ειναι γνωστό πρόβλημα που εχει αναφερθεί και αναμένεται software update για να επιλυθεί.

http://www.techradar.com/news/phone-and-communications/mobile-phones/samsung-admits-the-galaxy-s6-has-a-major-problem-1292631

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και restore που το κανατε καποιοι κ παει σφαιρα ειναι προσωρινο..

Ειναι κλασσικο android, οποια συσκευη ειχα (εκτος απο iphone) μετα απο καιρο χρησης και εγκαταστασης διαφορων εφαρμογων σερνεται.

 

Κλασσικό android δεν είναι, τουλάχιστον σε nexus, motorola, htc, τέτοιο πρόβλημα δεν έχω συναντήσει. Απλά το S6 και η lollipop 5.0 έχει ένα θεματάκι με τη ram. Είναι θέμα χρόνου να λυθεί, οπότε υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Λοιπον πηγα στα public της μεσογειων καθως και στον κωτσοβολο και σε συνολο 6 εκθεσιακων που ειδα τα 5 ηταν τελειως σταθερα και το ενα ειχε ας πουμε τον μισο τζογο απο το δικο μου. Επειδη σημερα λογω δουλειας δεν προλαβαινα να το παω στον γερμανο την δευτερα ισχυει ακομα το doa? Πεμπτη το πηρα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καπου διαβασα εδω μεσα νομιζω οτι καποιος δεν μπορουσε να κανεις φακελους στο app drawer αλλα δεν μπορω να το ξαναβρω για να δω πως τους εκανε. ξερεις κανεις?

 

(το βρηκα)

Edited by taxudromos
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ενδεχομενως????? Ποσες μερες ειναι το doa? Επιτοπου γινεται η αλλαγη η παει στο service? Πρωτη φορα θα κανω χρηση doa.

 

7 ημερολογικες ημερες απο την στιγμη/μερα που το παιρνεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καπου διαβασα εδω μεσα νομιζω οτι καποιος δεν μπορουσε να κανεις φακελους στο app drawer...

 

Σε branded cosmote νομιζω δε δουλευουν οι φακελοι.

Πρεπει να περασεις καποια unbranded, καλυτερα, rom μεσω odin.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι 70 χαρακτηρες στα μηνυματα πως διορθωνονται.κ κεφαλαια παλι τα ιδια.

 

Στην κωδικοποίηση έβαλες ΑΥΤΟΜΑΤΟ?

(Στα μηνύματα περισσότερα SMS κωδικοποίηση )

Link to comment
Share on other sites

:!::!::!: Καλημέρα σας , τα μηνύματα που αφορούσαν την διαθεσιμοτητα της συσκευης μεταφέρθηκαν στο αντίστοιχο θέμα .

Προσέξτε λίγο που σε ποιο θέμα γράφετε τα μήνυμα σας ώστε να μην είναι off topic :!::!::!:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ας μεταφέρω και εγώ την δικιά μου εμπειρία από το S6, το έχω από την Πέμπτη το βράδυ και μέχρι και αυτή την ώρα του έχω κάνει 3 πλ. φορτίσεις (οι 2 από τον quick charger της Samsung και η 1 από τον turbo charger της motorola).

Και οι 2 φορτιστές προχωράνε σε πλήρη φόρτιση της συσκευής στο ίδιο χρονικό διάστημα (έτσι όπως το παρουσίαζε η Samsung είχα καταλάβει πως άλλο το σύστημα της Samsung και άλλο της motorola/qualcomm, από ότι φαίνεται όμως είναι το ίδιο (?) καθότι αν φορτίσω το moto maxx με τον charger της Samsung τον αναγνωρίζει και αυτόν σαν turbo charger).

 

Με την ίδια χρήση που έκανα και στο moto maxx, και δεδομένου του ότι το h/w και των 2 συσκευών είναι παρόμοιο, το S6 μετά από 3 φορτίσεις μου δίνει ένα sot περί τις 3:30 ώρες, όταν το moto maxx μου δίνει σχεδόν 6, αλλά οκ δεν περίμενα αντίστοιχους χρόνους όπως και να έχει.

 

Αυτά σχετικά με την μπαταρία.. και ευτυχώς δεν ανεβάζει τρελές θερμοκρασίες..

 

Τώρα, σχετικά με κάποιες γενικότερες εντυπώσεις, είναι δυνατόν να μην υπάρχει επιλογή σορταρίσματος των apps στο drawer??..

Είναι δυνατόν με τον ίδιο αριθμό apps, ίδια έκδοση του lolli (5.0.2), παρόμοιο ή και ισχυρότερο σε θέμα soc το S6, με το καλημέρα η ελέυθερη ram στο S6 να είναι 15% και στο moto maxx 30%??..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Ας μεταφέρω και εγώ την δικιά μου εμπειρία από το S6, το έχω από την Πέμπτη το βράδυ και μέχρι και αυτή την ώρα του έχω κάνει 3 πλ. φορτίσεις (οι 2 από τον quick charger της Samsung και η 1 από τον turbo charger της motorola).

Και οι 2 φορτιστές προχωράνε σε πλήρη φόρτιση της συσκευής στο ίδιο χρονικό διάστημα (έτσι όπως το παρουσίαζε η Samsung είχα καταλάβει πως άλλο το σύστημα της Samsung και άλλο της motorola/qualcomm, από ότι φαίνεται όμως είναι το ίδιο (?) καθότι αν φορτίσω το moto maxx με τον charger της Samsung τον αναγνωρίζει και αυτόν σαν turbo charger).

 

Με την ίδια χρήση που έκανα και στο moto maxx, και δεδομένου του ότι το h/w και των 2 συσκευών είναι παρόμοιο, το S6 μετά από 3 φορτίσεις μου δίνει ένα sot περί τις 3:30 ώρες, όταν το moto maxx μου δίνει σχεδόν 6, αλλά οκ δεν περίμενα αντίστοιχους χρόνους όπως και να έχει.

 

Αυτά σχετικά με την μπαταρία.. και ευτυχώς δεν ανεβάζει τρελές θερμοκρασίες..

 

Τώρα, σχετικά με κάποιες γενικότερες εντυπώσεις, είναι δυνατόν να μην υπάρχει επιλογή σορταρίσματος των apps στο drawer??..

Είναι δυνατόν με τον ίδιο αριθμό apps, ίδια έκδοση του lolli (5.0.2), παρόμοιο ή και ισχυρότερο σε θέμα soc το S6, με το καλημέρα η ελέυθερη ram στο S6 να είναι 15% και στο moto maxx 30%??..

 

Για την ραμ, θα βγει ενημερωσει που διορθωνει το προβλημα του ποσοστου της % ελευθερης.

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζουμε ποτε θα πάρει την 5.1.1?

 

η κατάσταση τώρα είναι πολύ τραγική με την 5.0.2 μονο 200mb ram μένουνε ελευθερα από bloatware τις samsung κάτι services κλπ... καθημερινά κάνω και ένα reboot τώρα για να φτιάχνει λίγο η κατάσταση... όσο για την υπερθέρμανση τις συσκευής είναι και αυτή τραγική κατάσταση... μα είναι δυνατόν 50C θερμοκρασία????

 

καλά εδώ βεβαια καιγόμαστε και εμείς λόγο του καιρού... και κινητό με 2K οθόνη δεν θα ανέβαζε θερμοκρασία?? αυτό να μου πεις... :P

 

αλλα κάνα update για την ram ρε παιδί μου να πάρει λίγο αέρα το κινητό... :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...