Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα στην παρεα,σχετικα με το home button εαν παιζει..ειχαμε μονο ενα κρουσμα μεσα στο φορουμ?ειμαι ενα βημα για την αγορα απο αμαζον!

Αν πας μέσω Amazon,παραλαμβανεις και αν έχει τζόγο ζητάς αντικατασταση και στελνεις το παλιό πισω..... Όλα αυτά χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν πας μέσω Amazon,παραλαμβανεις και αν έχει τζόγο ζητάς αντικατασταση και στελνεις το παλιό πισω..... Όλα αυτά χωρίς δεύτερη κουβέντα.

 

ε ναι,εαν γινει αγορα, απο το αμαζον θα γινει,ισχυει ομως ο σχετικος τζογος?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,σχετικα με το home button εαν παιζει..ειχαμε μονο ενα κρουσμα μεσα στο φορουμ?ειμαι ενα βημα για την αγορα απο αμαζον!

 

Και το δικό μου home button είναι χαλαρό. Λειτουργεί μια χαρά αλλά κάνει λίγο σαν βάρκα αν το παίξεις από τα πλάγια :lol: Να διευκρυνήσω ότι από μεγάλη αλυσίδα που το αγόρασα δεν μου το δέχτηκαν ως πρόβλημα για DOA καθώς το κουμπί λειτουργεί κανονικά και στο εκθεσιακό μοντέλο που είχαν είχε πάλι πολί τζόγο. Ωστόσο σήμερα μπόρεσα και πέρασα από το επίσημο service της SAMSUNG στην Θεσσαλονίκη και ο τεχνικός που το είδε μου είπε αν θέλω μου αλλάζουν κουμπί και οθόνη (είναι μαζί από ότι μου είπε). Θα το πάω από βδομάδα να το επισκευάσουν καθότι έιμαι πλέον εκτός DOA.

Link to comment
Share on other sites

Τζόγο θα αποκτήσει έτσι κι αλλιώς με τον καιρό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το δικο μου ειχε τζογο. Οχι πολυ αλλα ειχε. Δεν ξερω αν ειναι συνηθισμενο καθως πρωτη φορα samsung αλλα ειδα περιπου 10 εκθεσιακα και στα 9 ηταν τερμα σταθερο ενω το ενα ηταν καπως σαν το δικο μου. Οποτε μιας και το κινητο δεν το λες και φθηνο αποφασισα να το παω για doa και ευτυχως με εξυπηρετησαν αμεσα χωρις πολλα πολλα. Ολα αυτα σε μεγαλη αλυσιδα καθως το πηρα και με επιδοτηση. Αναμενω παραλαβη δευτερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τζόγο θα αποκτήσει έτσι κι αλλιώς με τον καιρό.

 

Φιλικα παντα,δεν διαφωνω οτι θα αποκτησει τζογο. Κακως βεβαια αλλα ας ειναι. Το θεμα ειναι να αποκτησει απο δικη μου χρηση και οχι με το που το βγαλω απο το κουτι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ετσι κι αλλιώς κουμπί δεν πατάω.

Ας είναι καλά το swipe button.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,σχετικα με το home button εαν παιζει..ειχαμε μονο ενα κρουσμα μεσα στο φορουμ?ειμαι ενα βημα για την αγορα απο αμαζον!

Εγω την "επαθα" με τον home button αλλα το πηγα στον Γερμανο την επομενη μερα και μεσω doa μου δωσαν καινουργιο τηλεφωνο το οποιο και δουλευει super....

 

Τζόγο θα αποκτήσει έτσι κι αλλιώς με τον καιρό.

 

Κανονικα δεν πρεπει να αποκτησει τζογο...αν κρινω δηλαδη απο το home button του iphone που εχουν αναλογη ποιοτητα κατασκευης...ειδωμεν

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια εχει κανεις συσκευη με rom της cosmote? Σαν αφηνει να κανετε φακελους τις τις εφαρμογες; Στις αρχικες οθονες κανεις κανονικα φακελους αλλα στο κεντρικο μενου μαλλον δεν αφηνει...

Edited by truckman
Iphone 7 Plus 128gb - Samsung Galaxy S7 - Ipad air - Macbook Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν αλλαξω ρομ θα εχω κανενα θεμα με την εγγυηση; Αυτο με τους φακελους συμβαινει και με αλλες ρομ εκτος της cosmote?
Iphone 7 Plus 128gb - Samsung Galaxy S7 - Ipad air - Macbook Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγω την "επαθα" με τον home button αλλα το πηγα στον Γερμανο την επομενη μερα και μεσω doa μου δωσαν καινουργιο τηλεφωνο το οποιο και δουλευει super....

 

 

 

Κανονικα δεν πρεπει να αποκτησει τζογο...αν κρινω δηλαδη απο το home button του iphone που εχουν αναλογη ποιοτητα κατασκευης...ειδωμεν

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

.

 

Λάθος του iphone είναι καλύτερή η κατασκευή,η δουλειά μου είναι και γνωρίζω από πρώτο χέρι,το home button του είναι πολύ στιβαρό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλαξω ρομ θα εχω κανενα θεμα με την εγγυηση; Αυτο με τους φακελους συμβαινει και με αλλες ρομ εκτος της cosmote?

 

αν βαλεις καποια επισιμη απο το σαιτ της σαμσουνγκ δεν θα εχεις κανενα θεμα.

βεβαια καποιοι λενε οτι εχουν ακουσει καποιους να λενε οτι ο κνοξ εγραψε και διαφορα τετοια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρελαβα σήμερα το galaxy s6 ολα καλα άλλα παρατήρησα οτι το home button οπως το κοιτας απο αριστερά μπαίνει χωρίς να το εχω πατημένο ποιο μέσα και απο δεξιά ειναι ποιο σηκωμένο αλλα δουλεύει καλα το κουμπί δεν εχει κάποιο πρόβλημα λέτε να το στείλω πίσω η αφού δουλεύει καλά να το αφησω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει στο sammobile unbranded rom που να περιλαμβάνει και το τελευταίο update?

οχι μονο h vodafon italy εχει το νεo firmware. G920FXXU1AODG

CSC G920FVFG1AOD1

.υπομονη απο δευτερα .,,, πρωτου φλασαρετε απο odin. αν δειτε μεσα στην recovery. και αν λεει multi csc.φλασαρετε αφοβα ευρωπαικη official rom. και δεν γραφει ο knox. παντως απο ατομο πελατη μου που ειναι μεσα σε αυτα.. ρωτησα και μου ειπε οτι δεν ειναι οπως παλια με τα brand τηλ, και η καθε εταιρια ( παροχος )βγαζει τα update ποιο γρηγορα και αυτο το βλεπουμε τελευταια συχνα πυκνα.βλεπε vodafon ..

tmobile ,και αλλες.λογο διαφημισεις και ζητησης.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρελαβα σήμερα το galaxy s6 ολα καλα άλλα παρατήρησα οτι το home button οπως το κοιτας απο αριστερά μπαίνει χωρίς να το εχω πατημένο ποιο μέσα και απο δεξιά ειναι ποιο σηκωμένο αλλα δουλεύει καλα το κουμπί δεν εχει κάποιο πρόβλημα λέτε να το στείλω πίσω η αφού δουλεύει καλά να το αφησω?

 

Ακριβως αυτο μου εκανε και το πηγα. Και ηταν και λιγο χαλαρο. Και μενα τελεια δουλευε αλλα μου ξυνισε. Ελπιζω τωρα που θα το παρω να μην την πατησω και εχω αλλο χειροτερο θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο μου εκανε και το πηγα. Και ηταν και λιγο χαλαρο. Και μενα τελεια δουλευε αλλα μου ξυνισε. Ελπιζω τωρα που θα το παρω να μην την πατησω και εχω αλλο χειροτερο θεμα!

 

αρχισαν τα οργανα..βλεπω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις πήρα και γω το κινητό στο platinum gold χρώμα. Στα γρήγορα μια ερώτηση για ένα περίεργο "πρόβλημα" που είδα. Τα capacitive buttons έχουν μια περίεργη αντανάκλαση. Δηλαδή όταν ανάβουν φαίνονται 2 αντανακλασεις από πίσω σαν είδωλα με αποτέλεσμα να φαίνεται τριπλό. Το έχει κανείς το θέμα αυτό σε Gold?

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις πήρα και γω το κινητό στο platinum gold χρώμα. Στα γρήγορα μια ερώτηση για ένα περίεργο "πρόβλημα" που είδα. Τα capacitive buttons έχουν μια περίεργη αντανάκλαση. Δηλαδή όταν ανάβουν φαίνονται 2 αντανακλασεις από πίσω σαν είδωλα με αποτέλεσμα να φαίνεται τριπλό. Το έχει κανείς το θέμα αυτό σε Gold?

 

Μην σε ανησυχεί αυτό, η Samsung θα δώσει αναβάθμιση λογισμικού που θα το διορθώνει . :lol: :lol: :lol:

 

Πέρα από την πλάκα, σε 2 κομμάτια S6 Platinum Gold που έχω δει εν λειτουργία , το θέμα υφίσταται και είναι αντιαισθητικό. Στο S6 EDGE Platinum Gold που κατέχω δεν είναι έτσι τα πράγματα, ο φωτισμός είναι απολύτως σωστός χωρίς καμία αντανάκλαση. Απλά προσπάθησε να μην δίνεις ημασία γιατί το μάτι σου όλο εκεί θα πέφτει. Η άλλη λύση είναι να τα ρυθμίσεις να μένουν αναμμένα μόνο για 1.5 sec, εγκαθιστώντας την δωρεάν εφαρμογή Galaxy Button Lights από το Play Store https://play.google.com/store/apps/details?id=com.notquiteinsane.galaxybuttonlights

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτο το θεμα με το home button εχει καταντησει λιγο κουραστικο....στο s4 το αλλαξα...στο note 3 επισης..... στο tab s ...ειναι μποσικο (αναβουν τα capacitive και απο το κενο στο κουμπι βλεπεις το φως)....στο note 4 εκανε κατι περιεργα και το πιεζα με δυναμη για αρκετη ωρα πολλες φορες και εφτιαξε.....

 

Για το iphone και ipad...να πω μονο οτι στην ουσια το κουμπι ειναι ιδιο (ή σχεδον)...ενω η sammy βαζει σε καθε μοντελο αλλου μεγεθους με αποτελεσμα να χει προβληματα....

 

Παντως καποια στιγμη πρεπει να βρουν τροπο να το αντιμετωπισουν οριστικα....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κίνηση παλάμης για λήψη screenshot γιατί δε μπορώ να το πετύχω; Παίζει να έχει πρόβλημα κανένας sensor?

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κίνηση παλάμης για λήψη screenshot γιατί δε μπορώ να το πετύχω; Παίζει να έχει πρόβλημα κανένας sensor?

 

Πρέπει να ακουμπάει ελαφρά το χέρι σου στην οθόνη για να δουλέψει....

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Αααα κατάλαβα.

 

Μόλις παρατήρησα πως όταν κοιτάω κάθετα την οθόνη το άσπρο της είναι πιο θερμό / κίτρινο και μόλις αλλάζω γωνία θέασης ψυχραινει/μπλεδιζει.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Αααα κατάλαβα.

 

Μόλις παρατήρησα πως όταν κοιτάω κάθετα την οθόνη το άσπρο της είναι πιο θερμό / κίτρινο και μόλις αλλάζω γωνία θέασης ψυχραινει/μπλεδιζει.

Ετσι είναι,δεν έχεις πρόβλημα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο πάντως υποτίθεται ότι μιλάμε για οθόνη με εξαιρετικές γωνίες θέασης. Και δεν αναφερομαι σε μεγαλη κλιση. Σχεδον αναιπεσθητα το στριβω και αλλαζει χρωματικο τονο.

Μάλιστα αν του δώσω ακόμα μεγαλύτερη κλίση τότε βλέπω. ..ουράνια τόξα

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...