Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια .παντως χαζευοντας το κουκλι προχθες και παιζοντας με την καμερα εμεινα καγκελο με την ταχυτητα της....οταν ομως συγκρινα φωτο με το αλφα διπλα διπλα,δεν ξερω,ριξτε μια ματια σε ενα μεντια γιατι δεν εμεινα ικανοποιημενος με το αποτελεσμα του s6.του αλφα ηταν ποιο ποιοτικη η φωτο.δεν ξερω αν φταει ο φωτισμος.....αυτος ειναι και ο λογος μαζι με την τεραστια διαφορα χρηματων που πηρα το αλφα:confused:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια .παντως χαζευοντας το κουκλι προχθες και παιζοντας με την καμερα εμεινα καγκελο με την ταχυτητα της....οταν ομως συγκρινα φωτο με το αλφα διπλα διπλα,δεν ξερω,ριξτε μια ματια σε ενα μεντια γιατι δεν εμεινα ικανοποιημενος με το αποτελεσμα του s6.του αλφα ηταν ποιο ποιοτικη η φωτο.δεν ξερω αν φταει ο φωτισμος.....αυτος ειναι και ο λογος μαζι με την τεραστια διαφορα χρηματων που πηρα το αλφα:confused:

 

Καλημερα.Δεν μας λες ομως ποιο Galaxy Alpha A3,A5 η Α7;To Α3 το βγαζω εκτος με 8mpx δεν νομιζω να συγκρινετε.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

το αλφα 5 ηταν και για του λογου το αληθες... 2 photos

https://www.dropbox.com/sc/9nc44kci3tv1inb/AABvCdzRxDso9Z2uhqwHjcGla

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Δεν μας λες ομως ποιο Galaxy Alpha A3,A5 η Α7;To Α3 το βγαζω εκτος με 8mpx δεν νομιζω να συγκρινετε.

 

το αλφα 5 ηταν και για του λογου το αληθες... 2 photos

https://www.dropbox.com/sc/9nc44kci3tv1inb/AABvCdzRxDso9Z2uhqwHjcGla

 

Οντος του S6 εχει πολυ κιτρινιλα ενω του A5 ειναι ποιο ζωντανα τα χρωματα.:blink:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια .παντως χαζευοντας το κουκλι προχθες και παιζοντας με την καμερα εμεινα καγκελο με την ταχυτητα της....οταν ομως συγκρινα φωτο με το αλφα διπλα διπλα,δεν ξερω,ριξτε μια ματια σε ενα μεντια γιατι δεν εμεινα ικανοποιημενος με το αποτελεσμα του s6.του αλφα ηταν ποιο ποιοτικη η φωτο.δεν ξερω αν φταει ο φωτισμος.....αυτος ειναι και ο λογος μαζι με την τεραστια διαφορα χρηματων που πηρα το αλφα:confused:

Κάτοχος το τελευταίο εξάμηνο τριών high end κινητών (LG G3, iPhone 6, note 4) και του s6 τώρα, μπορώ να πω με απόλυτη σιγουριά ότι η κάμερα του εχει πλέον ξεφύγει απο τον ανταγωνισμό. Δεν εχω δει κατι καλύτερο σε κανένα κινητό. Θεωρώ ότι κατι έκανες λάθος κατα την διάρκεια της φωτογράφησης σου.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος το τελευταίο εξάμηνο τριών high end κινητών (LG G3, iPhone 6, note 4) και του s6 τώρα, μπορώ να πω με απόλυτη σιγουριά ότι η κάμερα του εχει πλέον ξεφύγει απο τον ανταγωνισμό. Δεν εχω δει κατι καλύτερο σε κανένα κινητό. Θεωρώ ότι κατι έκανες λάθος κατα την διάρκεια της φωτογράφησης σου.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω, ίσως να είχε πίσω στο φακό τη ζελατίνα...:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

και εμενα με παραξενεψε.δεν πειραξα τιποτε.οπως το ειχε στο σταντ.......:confused Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Φοράω κανονικά ρούχα, δεν μου αρέσει να πετάει το κινητό απο όλες τις τσέπες παντελονιών - μπουφαν κλπ.

Αμφισβητείς οτι είναι τεράστιο το κινητό;

http://cdn.gottabemobile.com/wp-content/uploads/2015/03/Galaxy-S6-vs-Galaxy-Note-4-Size-720x500.jpg

Μεγάλο ναι, τεράστιο όχι. Δεν έχω λόγο να πω ψέματα δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα στη μεταφορά του.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο ναι, τεράστιο όχι. Δεν έχω λόγο να πω ψέματα δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα στη μεταφορά του.

 

Καλημερα.Ειναι μεγαλο το note 4 πρεπει να εχεις συνεχεια το νου σου μην σου πεσει απο την τσεπη εκτος αν φορας παντελονι-φορμα με τσεπες στα πλαγια.Παντος σαν συσκευη με αφησε πολυ ικανοποιημενο ενα 6 μηνο που την ειχα.Απλα στις 5 με 5,2 ιντσες ειναι smartphone με τελεια εφαρμογη στο χερι μου μετα απο 5.5 και πανω ξεφευγουμε ηταν ενας λογος που το πουλησα κιολας.Περιμενω την Δευτερα ενα χρυσο 32gb S6 γιατι το edge δεν πεφτει και το χρωμα ασπρο μαυρο το εχω σκυλο βαρεθει.

Link to comment
Share on other sites

... Περιμενω την Δευτερα ενα χρυσο 32gb S6 γιατι το edge δεν πεφτει και το χρωμα ασπρο μαυρο το εχω σκυλο βαρεθει.

 

Κοιτάω και εγώ για το χρυσό 32GB, από που έχεις παραγγείλει;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το s5 σημερα ειδα απο κοντα το s6 δεν ειδα και κατι το τοσο τρομερω που να με κανει να το παρω και να αφησω το s5 εσεις τι λετε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το s5 σημερα ειδα απο κοντα το s6 δεν ειδα και κατι το τοσο τρομερω που να με κανει να το παρω και να αφησω το s5 εσεις τι λετε;

 

Τι εννοεις δεν ειδες;

Δεν ειδες την αλλαγη στο σχεδιο της πλατης (τελος το χανσαπλαστ του S5), τα διαφορετικα υλικα κατασκευης, την καλυτερη καμερα, το -επιτελους- σωστο fingerprint sensor; Τη διαφορα στην ταχυτητα και στο σχεδιασμο του touchwiz;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το s5 σημερα ειδα απο κοντα το s6 δεν ειδα και κατι το τοσο τρομερω που να με κανει να το παρω και να αφησω το s5 εσεις τι λετε;

 

Μέρα με την νύχτα !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το s5 σημερα ειδα απο κοντα το s6 δεν ειδα και κατι το τοσο τρομερω που να με κανει να το παρω και να αφησω το s5 εσεις τι λετε;

 

Τι εννοεις δεν ειδες;

Δεν ειδες την αλλαγη στο σχεδιο της πλατης (τελος το χανσαπλαστ του S5), τα διαφορετικα υλικα κατασκευης, την καλυτερη καμερα, το -επιτελους- σωστο fingerprint sensor; Τη διαφορα στην ταχυτητα και στο σχεδιασμο του touchwiz;

 

Δεν θελω να φανω ειρωνικος αλλα μαλλον δεν το ειδες καθολου ετσι οπως εγραψες το σχολιο σου.Οι 2 συσκευες ειναι η ημερα με την νυχτα.Θα συμφωνησω με τον @megatr0n.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέρα με την νύχτα !!!!!!

 

Ακριβως +1000 ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να φανω ειρωνικος αλλα μαλλον δεν το ειδες καθολου ετσι οπως εγραψες το σχολιο σου.Οι 2 συσκευες ειναι η ημερα με την νυχτα.Θα συμφωνησω με τον @megatr0n.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ακριβως +1000 ;)

Η μέρα με την "Άλλη Ημέρα" για την ακρίβεια

http://o.aolcdn.com/hss/storage/midas/9f8f7bb4d3369951a285ec87cfee1ab6/201630054/samsung-unpacked-2015.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις δεν ειδες;

Δεν ειδες την αλλαγη στο σχεδιο της πλατης (τελος το χανσαπλαστ του S5), τα διαφορετικα υλικα κατασκευης, την καλυτερη καμερα, το -επιτελους- σωστο fingerprint sensor; Τη διαφορα στην ταχυτητα και στο σχεδιασμο του touchwiz;

 

Δεν είδες επίσης ότι δεν είναι αδιάβροχο, δεν αλλάζει η μπαταρια, ότι δεν έχει Micro SD, ότι έχει μικρότερη μπαταρία και πρέπει να πάρεις σκαμπό να κάθεσαι δίπλα στην μπριζα. τίποτα δεν είδε όντως

Edited by lympero
Link to comment
Share on other sites

Το S6 είναι συνολικά καλύτερο από το S5 (όπως άλλωστε κάθε νέα ναυαρχίδα από την προηγουμενη) αλλά το αν αξίζει να πάει κανείς από το S5 στο S6 είναι μεγάλη κουβέντα κυρίως λόγω του προφανούς, δηλαδή του κόστους.

 

Πιο συγκεκριμένα για εμένα το 32αρι S6 απλά δεν υπάρχει καθώς η χωρητικότητα του είναι πολύ μικρή για την χρήση που κάνω. Άρα η διαφορά του S6 64 από το S5 που ήδη κάποιος μπορεί να έχει μια 64αρα κάρτα είναι αρκετά ειδικά όταν το S5 θα το πουλήσει σε μάλλον χαμηλή τιμή και το S6 θα το πάρει αρκετά ψηλά.

 

Το θέμα είναι τώρα τι θα πάρει κάποιος με τα παραπάνω χρήματα; Κατά την άποψη μου λίγο καλύτερη κάμερα, λίγο καλύτερη οθόνη, λιγο καλυτερη αποδοση και υλικά για όσους ξαφνικά ενδιαφέροντα για αυτα. Τι θα αφήσει; Την SD, την αφαιρούμενη μπαταρία, την αδιαβροχοποιηση και κάποιες εκατοντάδες ευρώ.

 

Αξίζει λοιπόν σε σχέση με τις υποχωρήσεις και τα χρήματα που πρέπει να δώσει κανείς; Αυτο είναι κάτι που ο καθένας το κρίνει ξεχωριστά βάση των προτεραιοτητων του οπότε μην περιμένεις να βρεθεί κάποιος στο συγκεκριμένο να σου πει ότι δεν αξίζει κτλ καθώς οι περισσότεροι έχουν κάνει την επιλογή τους.

 

Κατά την άποψή μου πάντως δεν αξίζει η αλλαγή από τον ένα χρόνο στον άλλο. Πιστεύω δηλαδή πως θα πρέπει να περνάει τουλάχιστον μια γενιά. Αλλά στο τέλος της ημέρας ο καθένας αποφασίζει μόνος του.

Link to comment
Share on other sites

καθηστε ρε παιδια , μπορει να μην ειδε αυτο με τον φακο σονυ και να ειδε αυτο με τον φακο της σαμσουνγκ.

ειστε μερικοι εδω μεσα... για τα τρενα.

Link to comment
Share on other sites

καθηστε ρε παιδια , μπορει να μην ειδε αυτο με τον φακο σονυ και να ειδε αυτο με τον φακο της σαμσουνγκ.

ειστε μερικοι εδω μεσα... για τα τρενα.

Φίλε μου με συγνώμη αλλά, αν η διαφορά με τον ένα της σονυ και με τον άλλον της σαμυ ήταν τόσο χαώδης , θα είχε βουήξει το σύμπαν!!!! Θα είχαν αρχίσει οι επιστροφές με τις σφεντόνες .....

Προφανώς και θα είναι θέμα ή ρύθμισης ή μπορεί όπως είπε κάποιος φίλος να είχε και τη ζελατίνα στο φακό, ή ακόμα και λόγω ντέμο να το είχαν κάνει χάλια, δε ξέρω, αλλά τόση διαφορά από φακό σε φακό δε παίζει με τίποτα. Άσε που πιστεύω ότι το πιο πιθανό είναι να μη μπορεί κανείς να δει καμία διαφορά από σάμυ με σόνυ και το αντίστροφο. Σε αυτό δεν επιμένω, ότι θα είναι ίδια και απαράλαχτα, αλλά έτσι πιστεύω διότι αν υπήρχαν κάποιες διαφορές θα είχαν αρχίσει να τις << βγάζουν >> οι διάφοροι << ειδικοί >> και μη.

Ταπεινή μου άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κανεις σωστα..πηγαινεις dialer και πατας...

*#0011#

μολις ανοιξει πατας πανω δεξια να σου εμφανισει ενα μενου...πατας πρωτα back..ξανα πατας το menu εκει να ανοιξει..μετα key input και γραφεις με κεφαλαια γραμματα την λεξη Q..μετα ξανα πατας το μενου πανω ψηλα που εχει, key input και γραφεις 0000 μηδενικα..πατας Οκ και περιμενεις 15 δευτςρολεπτα..μην πατησεις τιποτα αλλο μεχρι να σου εμφανισει servise menu...Προσοχη μην σβησεις τις μπαντες εκει...εγω το χρησιμοποιω σχεδον συνεχεια γιατι η κορεατικη εκδοση που εχω s5 g906s prime εχει πολλες μπαντες lte...οτι δυσκολευτεις ελα prive

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Δυστυχως δεν παίζει αυτο που μου πρότεινες.

Ξέρω είχα κ αλλα samsung παλιά.... .οπως φαίνεται όμως κάτι έχει αλλάξει η σαμμυ στο σ6.

 

Μπορεί κάποιος να τσεκάρει και να μασ πέι?

 

Το δικό μου σ6 ειναι από vodafone ολλανδίας.

......
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβες τον σαρκασμο...

 

Απ' το στομα μ το πηρες..

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Απ' το στομα μ το πηρες..

 

για ανεβασε καμια βραδυνη φωτο να δουμε τι παιζει με τους αισθητηρες....

Link to comment
Share on other sites

για ανεβασε καμια βραδυνη φωτο να δουμε τι παιζει με τους αισθητηρες....

 

Υπαρχει νημα για φωτογραφιες το s6/s6 edge;Αν οχι ας το δημιουργησουν πρεπει να δουμε πως τραβαει φωτογραφιες και βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει νημα για φωτογραφιες το s6/s6 edge;Αν οχι ας το δημιουργησουν πρεπει να δουμε πως τραβαει φωτογραφιες και βιντεο.

 

Υπάρχει: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=414879

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...