Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από σήμερα κάτοχος κι εγώ του S6 προερχόμενος από s5 . Το τηλέφωνο πραγματικά είναι εξαιρετικό σε όλα τα επίπεδα. Πάντως πιστεύω ότι η πιο έξυπνη αγορά αυτή την εποχή είναι το s5 με την 5.1.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στη παρέα! Παρέλαβα σήμερα ένα S6 64αρι και παρατήρησα παιδιά ότι όταν το κουνάς κουδουνίζει κάτι στη πλευρά της κάμερας. Είναι φυσιολογικό αυτό, εσάς το κάνει; Γιατί αν είναι να προχωρήσω σε αλλαγή. Ευχαριστώ! :)

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα! Παρέλαβα σήμερα ένα S6 64αρι και παρατήρησα παιδιά ότι όταν το κουνάς κουδουνίζει κάτι στη πλευρά της κάμερας. Είναι φυσιολογικό αυτό, εσάς το κάνει; Γιατί αν είναι να προχωρήσω σε αλλαγή. Ευχαριστώ! :)

Είναι ο φακός της κάμερας. Απόλυτα φυσιολογικό!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι ο φακός της κάμερας. Απόλυτα φυσιολογικό!!

 

Το έχεις και το κάνει και σε σένα ή το υποθέτεις;

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα! Παρέλαβα σήμερα ένα S6 64αρι και παρατήρησα παιδιά ότι όταν το κουνάς κουδουνίζει κάτι στη πλευρά της κάμερας. Είναι φυσιολογικό αυτό, εσάς το κάνει; Γιατί αν είναι να προχωρήσω σε αλλαγή. Ευχαριστώ! :)

 

Είναι ο φακός της κάμερας. Απόλυτα φυσιολογικό!!

 

Το έχεις και το κάνει και σε σένα ή το υποθέτεις;

 

Ασχετο, αλλα απο περιεργεια το δικομασα στο oneplus, και κανει ακριβως το ιδιο. :)

Οποτε, δεν ειναι κατι που θα πρεπει να ανησυχεις, λογικα.

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω να δω κ το εκθεσιακό αν κανει το ίδιο κ θα δείξει. Παντως αν εχει κάποιος το ίδιο μοντέλο (ή το edge) κ μπορεί να το δοκιμάσει ας ενημερώσει, θα βοηθούσε πολυ.

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω να δω κ το εκθεσιακό αν κανει το ίδιο κ θα δείξει. Παντως αν εχει κάποιος το ίδιο μοντέλο (ή το edge) κ μπορεί να το δοκιμάσει ας ενημερώσει, θα βοηθούσε πολυ.

 

Και σε μένα το κανει. Έχω το edge

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Σε όλους το κάνει,είναι ο φακός

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους το κάνει,είναι ο φακός

 

δεν ειναι ο φακος...ο μηχανισμος του οπτικου σταθεροποιητη ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω να δω κ το εκθεσιακό αν κανει το ίδιο κ θα δείξει. Παντως αν εχει κάποιος το ίδιο μοντέλο (ή το edge) κ μπορεί να το δοκιμάσει ας ενημερώσει, θα βοηθούσε πολυ.

 

Σε ολους το κανει, προφανως ειναι το OIS.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

 

εκεί που ήμουνα έτοιμος να το αγοράσω.. βλέπω αυτό... τώρα τι να πω??? προχωράω σε αγορά η όχι?

 

η πάω σε note 4?

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις επιβεβαιώσει αυτα που λεει το αρθρο? Εμενα μου φαινεται γενικο του android αυτο, δε μου μοιαζει για καινουργιο ειδικα στο S6
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις επιβεβαιώσει αυτα που λεει το αρθρο? Εμενα μου φαινεται γενικο του android αυτο, δε μου μοιαζει για καινουργιο ειδικα στο S6

 

Παιδιά χαλαρώστε με update θα λυθεί το πρόβλημα. Και εγώ παρατήρησα ότι μένει λίγο ραμ διαθέσιμη.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

και εγω περιμενω να φυγουν οι πρωτες παρτιδες και θα το χτυπησω..θα βγουν διορθωτικα update,κινητο λιγον ημερων ειναι!!!αυτο που εβαλε ο φιλος για την ram μονος του το επινοησε η ειναι απο την samsung.......?καταρχην app που αναφερει ειναι facebook και watch up..εφαρμογες που παιρνουν συνεχεια update και καταναλωνουν πολυ μεγαλη ram,δεν ειναι το κινητο που φταιει εδω,ειναι εφαρμογες..170 mb θελει μονο αυτη η σαβουρα το facebook γι αυτο το ξηλωσαν απο το system app!! Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις επιβεβαιώσει αυτα που λεει το αρθρο? Εμενα μου φαινεται γενικο του android αυτο, δε μου μοιαζει για καινουργιο ειδικα στο S6

 

Και εμένα μου έχει 75-80% χρήση ram. Δεν υπάρχει όμως κάποιο θέμα με την λειτουργία της συσκευής. 20-25% ελεύρερη ram σημαίνει 600-750 ΜΒ ελεύθερα. Σε android 5 είναι μιά χαρά. Με ανοικτή πλοήγηση η δεσμευμένη ram ήταν 83% και πάλι όλα λειτουργούσαν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

έκανε κανεις αγορά συσκευής από κάποιο skroutzομαγαζο? :P το απλό s6?

 

θέλω να το αγοράσω αλλα φοβάμαι μην η συσκευή είναι branded...! έχετε υπόψιν σας πως να το καταλάβω? σε ένα κατάστημα που ρώτησα μου είπανε είναι από ιταλία αλλα δεν ξέρουνε αν είναι η συσκευή branded... σε περίπτωση που είναι τι ακριβώς πρόβλημα θα υπάρχει? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

έκανε κανεις αγορά συσκευής από κάποιο skroutzομαγαζο? :P το απλό s6?

 

θέλω να το αγοράσω αλλα φοβάμαι μην η συσκευή είναι branded...! έχετε υπόψιν σας πως να το καταλάβω? σε ένα κατάστημα που ρώτησα μου είπανε είναι από ιταλία αλλα δεν ξέρουνε αν είναι η συσκευή branded... σε περίπτωση που είναι τι ακριβώς πρόβλημα θα υπάρχει? :rolleyes:

 

κανενα προβλημα...γινεται ευκολα debranded

Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα...γινεται ευκολα debranded

 

ωραία..!!! ευχαριστώ...! αν τώρα όμως δεν περάσω κάποια firmware και αφήσω αυτή που έχει της tim ιταλίας? θα δουλεύει με οποιαδήποτε κάρτα στην ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

ωραία..!!! ευχαριστώ...! αν τώρα όμως δεν περάσω κάποια firmware και αφήσω αυτή που έχει της tim ιταλίας? θα δουλεύει με οποιαδήποτε κάρτα στην ελλάδα?

 

Ναι, κανονικα. Απλα, το κακο στην ολη υποθεση ειναι, οτι θα παιρνεις ενημερωσεις λογισμικου ΟΤΑΝ η εταιρια κινητης τηλεφωνιας βγαλει ενημερωση και οχι η χωρα. Πχ μπορει να εχει βγει εκδοση για Ελλαδα, αλλα αυτοι που ειναι brand απο vodafone greece να μην την εχουν παρει ακομα η να εχει σαβουρες μεσα της εκαστοτε εταιριας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κανονικα. Απλα, το κακο στην ολη υποθεση ειναι, οτι θα παιρνεις ενημερωσεις λογισμικου ΟΤΑΝ η εταιρια κινητης τηλεφωνιας βγαλει ενημερωση και οχι η χωρα. Πχ μπορει να εχει βγει εκδοση για Ελλαδα, αλλα αυτοι που ειναι brand απο vodafone greece να μην την εχουν παρει ακομα η να εχει σαβουρες μεσα της εκαστοτε εταιριας.

 

Εγώ πέρασα την ελληνική με odin.πέρασα πρώτα το ap. Που λέει και μετά πέρασα και το csc και άλλαξε όλα στην ελληνικη.δες εδώ.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6095933#post6095933

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Παιδες έχω μια ερωτηση για το G920F

Από το dialer πατωντας *#0011# και μετα stack 1 εμφανίζονται οι πληροφορίες δικτυου όπως και με προηγουμενα σαμσουνγ που ειχα.

 

Το θεμα ειναι πώς πατώντας back>key input>Q000 κτλ ώστε να μπέις στο μενού με τις μπάντες και άλλες επιλογές δικτύου δεν λειτουργεί πλέον.

Ξερεί κανείς κάποια εναλλακτική?

 

Ευχαριστώωω!!!!!

......
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, με τη διαδικασία αυτή δεν γράφει ο KNOX; Έχεις κανένα οδηγό για mac? Πως το κάνω; Εγω έχω vodafone Italia...

Εγώ πέρασα την ελληνική με odin.πέρασα πρώτα το ap. Που λέει και μετά πέρασα και το csc και άλλαξε όλα στην ελληνικη.δες εδώ.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6095933#post6095933
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...