Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετακινήθηκαν πάνω από 100 μηνύματα, παρακαλώ συνεχίστε στα σωστά θέματα και για τη δική σας διευκόλυνση αλλά και για τους νέους χρήστες μας. :cool:

 


Διαθεσιμότητα και αγορά των Samsung Galaxy S6 / S6 Edge

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Galaxy S6 / S6 Edge

Αξεσουάρ S6 / S6 Edge (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα και εγω σκεφτομαι την αγορα του s6 απο το s5 που εχω αν και ειμαι ευχαριστημενος θα ηθελα να το δοκιμασω τι λετε αξιζει η μεταβαση?σκεφτομουν λιγο την αλλαγη μπαταριας αλλα δεν μου εχει τυχει ποτε στο s5 αλλαγη μπαταριας,βασικα βλεπω πιο ακριβο το edge και ειμαι σε διλλημα ποιο απο τα δυο να παρω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και εγω σκεφτομαι την αγορα του s6 απο το s5 που εχω αν και ειμαι ευχαριστημενος θα ηθελα να το δοκιμασω τι λετε αξιζει η μεταβαση?σκεφτομουν λιγο την αλλαγη μπαταριας αλλα δεν μου εχει τυχει ποτε στο s5 αλλαγη μπαταριας,βασικα βλεπω πιο ακριβο το edge και ειμαι σε διλλημα ποιο απο τα δυο να παρω.

 

Δεν αξιζει το edge απο την στιγμη που εχουν ιδια specs. Στο σκρουτζ με 580 παιρνεις το 32αρι. Σκεφτομαι κι εγω την μεταβαση απο το oneplus στο s6.

Link to comment
Share on other sites

Αν και προς το παρόν δεν διαθέτω τα χρήματα για το s6..... σίγουρα κάποια στιγμή θα το τσίμπησω! Σε ένα χρόνο.... σε δύο.... θα δείξει!! Είναι τρελό κινητό!!!!! Σούπερ τι να λέμε......

Για μένα το καλύτερο που κυκλοφορεί αυτή την στιγμή στην αγορά! Και το απλό και το edge. Έχω πάθει πλάκα παρόλο που μέχρι τώρα δεν την είχα προτιμήσει την samsung Για κάποια από τις συσκευές μου!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει η μεταβαση στο s6, απο το oneplus που εχω τωρα?

 

Πλάκα κάνεις τώρα έτσι ;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα σε ολους. Λοιπον πρωτη φορτιση ειμαι στο 40% με 3 ωρες οθονη και μονιμως wifi, LTE νορμαλ κανα 30 λεπτο. Απο το S 4 που ειχα μου φαινεται καλυτερο . θα περιμενω και τις αλλες φορτισεις . το τελευταιο Update δεν το περασα ακομα λογω του οτι επαιζα με κινητο:lol::lol: .

Σε γενικες γραμμες το κινητο ειναι παρα πολυ καλο. η Οθονη ειναι απλα απιστευτη. Με το wifi επειδη παντα συνδεομαι απο μπαλκονι θεωρω οτι ειναι πιο σταθερο απο το S4 και ιδιας εμβελειας. Θεωρω λογω του οτι ειναι μονοφωνικο οτι το ηχειο για τους ηχους κλησης ειναι σε αρκετα χαμηλα επιπεδα απο το S 4 . Στο χερι το κινητο ειναι απλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ . Καμερα ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ. ΟΘΟΝΗ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ.

Ο αισθητηρας δακτυλικων για να δουλεψει στο 98% των περιπτωσεων περασα αρκετα σετ δακτυλικων αποτυπωματων , θα μπορουσε να ειναι καλυτερος. Τιποτα αλλο.

Την οθόνη γιατί την λες απίστευτη ; Δεν ξέρω εγώ την περίμενα καλύτερη. Σε σύγκριση με κάποιες ips μου φάνηκε πιο μουντη και χαμηλότερη φωτεινότητα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με αυτήν την φράση σου?

Εννονει ότι δεν συγκρίνοντε οι συσκευές! Το s6 Είναι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με αυτήν την φράση σου?

 

Εννοώ ότι δεν τίθεται θέμα συζητησης. Η κάμερα του s6 είναι αλλού και γενικότερα το τηλ είναι πολύ ποιοτικο.Εγω είχα κακή εμπειρία με το 1+1.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Την οθόνη γιατί την λες απίστευτη ; Δεν ξέρω εγώ την περίμενα καλύτερη. Σε σύγκριση με κάποιες ips μου φάνηκε πιο μουντη και χαμηλότερη φωτεινότητα.

 

Απίστευτη σαφώς και δεν είναι,πολύ καλή όμως ναι.

Αλλη μία οθόνη πού η ανάλυσή δεν την αναδεικνυει.

Μουντή ακριβώς δεν μπορώ να την πω,ισως να μην είναι πλέον τόσο έντονα τα χρώματα σαν ζωγραφιστά,αν πω ότι η οθόνη του g2 πως ακόμα με ξετρελαίνει,πειράζει?

Αλλά θα δώσω ένα μεγάλο ατού στην οθόνη του galaxy ως προς την φοβερή απεικόνισή στο φως της μέρας,χωρίς η φωτεινότητά να ξεπερνάει την μέση ρύθμισή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις τώρα έτσι ;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την οθόνη γιατί την λες απίστευτη ; Δεν ξέρω εγώ την περίμενα καλύτερη. Σε σύγκριση με κάποιες ips μου φάνηκε πιο μουντη και χαμηλότερη φωτεινότητα.

 

Για το μουντο δεν μπορω να πω ειναι υποκειμενικο. Για την φωτεινοτητα πραγματικα ειναι πολυ μεγαλη. Ειναι τρομερα φωτεινο.

Link to comment
Share on other sites

To manual στα ελληνικά για κατέβασμα

 

Samsung_Galaxy_S6_user_manual_SM_G920F_lollipop_Greek_language

http://gadgetguideonline.com/galaxys6/samsung-galaxy-s6-user-manual/

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για το μουντο δεν μπορω να πω ειναι υποκειμενικο. Για την φωτεινοτητα πραγματικα ειναι πολυ μεγαλη. Ειναι τρομερα φωτεινο.

 

Ε δεν εχεις δει τότε την οθόνη του z3 , του lenovo vibe z2 pro ακόμα και του sony z ultra (χθες το σύγκρινα και η φωτεινότητα δεν εχει καμια σχεση)

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια αξιζει να παω απο galaxy s5 σε galaxy s6??

Δεν το είχα το s5, έχω το note 3 kai to s6 edge.

Η φωτο του είναι ΑΛΛΟΥ !!! Πραγματικά η καλύτερη φωτογραφικη σε android. Τώρα για τα υπόλοιπα δεν μπορω να συγκ΄ρινω.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

είμαι ανάμεσα στο galaxy s6 και note 4... επειδή θέλω ένα κορυφαίο android χωρίς lag χωρίς να ζεσταίνεται το κινητό και να έχει γενικά καλές επιδόσεις... αν τελικά καταλήξω στο note 4 πιο προτείνεται με τον exynos η snapdragon?

 

από την άλλη μου αρέσει παρα πολύ το s6 μόλις το έπιασα στα χερια μου απλά το ερωτεύτηκα...! δεν ξέρω τι να κάνω... έχω κολλήσει :P :worry:

Link to comment
Share on other sites

είμαι ανάμεσα στο galaxy s6 και note 4... επειδή θέλω ένα κορυφαίο android χωρίς lag χωρίς να ζεσταίνεται το κινητό και να έχει γενικά καλές επιδόσεις... αν τελικά καταλήξω στο note 4 πιο προτείνεται με τον exynos η snapdragon?

 

από την άλλη μου αρέσει παρα πολύ το s6 μόλις το έπιασα στα χερια μου απλά το ερωτεύτηκα...! δεν ξέρω τι να κάνω... έχω κολλήσει :P :worry:

Δεν είναι το υπάρχον θέμα κανονικα,για να κάνουμε post για επιλογή συσκευής,όμως προσωπικά θα έλεγα να πας στο s6,ανώτερη εμπειρία χρήσης,είχα το note 4 c.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

 

Οταν μου στελνει καποιος με μειλ ενα λινκ (youtube για παραδειγμα) και παταω πανω του μου βγαζει 3 επιλογες (να το ανοιξω, να το σωσω κ.τ.λ). Δεν βλεπω που μπορω να ορισω default επιλογη να ανογει με το πρωτο πατημα και καθε φορα πρεπει να παταω πανω του μια φορα να βγαζει το μενου των επιλογων και να παταω μια δευτερη για να το ανοιξω.

Χρησιμποιω το default mail application. Δεν θυμαμαι να ειχα τετοιο θεμα στο s5

Υπαρχει καποια λυση??

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το υπάρχον θέμα κανονικα,για να κάνουμε post για επιλογή συσκευής,όμως προσωπικά θα έλεγα να πας στο s6,ανώτερη εμπειρία χρήσης,είχα το note 4 c.

 

γενικά είναι πολύ μπέρδεμα... και εκεί σκέφτομαι και εγώ να πάω για S6 επειδή έχει κορυφαίο επεξεργαστή..!

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν εχεις δει τότε την οθόνη του z3 , του lenovo vibe z2 pro ακόμα και του sony z ultra (χθες το σύγκρινα και η φωτεινότητα δεν εχει καμια σχεση)

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν το είχα το s5, έχω το note 3 kai to s6 edge.

Η φωτο του είναι ΑΛΛΟΥ !!! Πραγματικά η καλύτερη φωτογραφικη σε android. Τώρα για τα υπόλοιπα δεν μπορω να συγκ΄ρινω.

 

Ακριβώς οπως τα λες για την φωτεινότητα.

Και εμένα μου φάνηκε πιο μουντή σε 2-3 καταστημστα που το περιεργάστηκα σε σχεςη με Xperia που τα σύγκρινα δίπλα δίπλα.

Ένταξη καλά ειναι να λεμε τα πολλά θετικα αλλα μην πάμε συνεχώς να δικαιολογούμε την εκάστοτε αγορά μας εκτός αν προερχόμαστε απο συσκευη με χειρότερη οθονη και ετςι του s6 να μας φαίνεται απίστευτη ενώ δεν ειναι στην πραγματικότητα τοςο απίστευτη οτι και να λένε τύπου display mate για διαστημική οθονη.

Γενική η επισήμανση οχι προς εσένα που κάνω παράθεση :rolleyes:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εχω το s5 αξιζει να το πουλησω και να παρω το s6 τι λετε;

 

Ναι γιατι σε ολα ειναι καλυτερο. Αν ηταν μονο σε Ραμ πχ, δεν θα αξιζε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι σε ολα ειναι καλυτερο. Αν ηταν μονο σε Ραμ πχ, δεν θα αξιζε.

Το όλα σχετικό.μένει να μας αποδείξει ότι και στην μπαταρία είναι καλύτερό.:D

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εχω το s5 αξιζει να το πουλησω και να παρω το s6 τι λετε;

 

εγω το edge θα επαιρνα στη θεση σου...μια ωρα παραπανω μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν εχεις δει τότε την οθόνη του z3 , του lenovo vibe z2 pro ακόμα και του sony z ultra (χθες το σύγκρινα και η φωτεινότητα δεν εχει καμια σχεση)

 

H οθονη του Ζ3, αν και αρκετα καλη, ειναι σαφως υποδεεστερη σε ακριβεια χρωματων και βαθυ μαυρου.

Εχει λιγο πιο υψηλη φωτεινοτητα, αλλα του s6 ειναι καλυτερη υπο το φως του ηλιου.

Επισης το λευκο του Ζ3 ειναι αρκετα "ψυχρο", αλλα αυτο ειναι και θεμα γουστου.

Το να λεμε οτι η οθονη του Ζ3 ειναι καλυτερη του S6, ειναι το λιγοτερο... αστειο.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είναι και τόσο αστείο, ούτε απέχουν και κάνα 2 χρόνια κατασκευαστικα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...