Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για παρατήρησε το υπό κλίση και σε φως.

 

Ουτε... δε φαινεται να εχει κατι. Ολο ομοιομορφο μαυρο φαινεται.

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

... κ ενω δεν εγραφε κατι το κουτι αν ειναι branded η συσκευη τελικα με το που το ανοιξα ειναι vodafone γερμανιας...

 

Αυτό υπάρχει τρόπος να φύγει με κάποιου είδους format;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτό υπάρχει τρόπος να φύγει με κάποιου είδους format;

 

Ναι μπορεις να φλασαρεις μια αλλη επισημη ρομ της σαμσουνγκ μεσω odin.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε.Eντυπώσεις μετά από μια ημέρα χρήσης.

1.O touch wiz έχει βελτιωθεί αλλά συνεχίζει να κάνει τα γνωστά λαγκάκια που βλέπουμε στα Samsung.Σαν το Sense HTC κανένα οπότε πήρε πόδι για άλλη μια φορά και μπήκε NOva.

2.Πρόκειται για το πιο γρήγορο κινητό εκεί έξω.Νομίζω είναι γρηγορότερο και από το Nexus 6.

3.Η κάμερα είναι από άλλον πλανήτη .Απίστευτη

4.Η συμπεριφορά της μπαταρίας επίσης φαίνεται πολύ καλή ,αρχή είναι ακόμη και δεν έχω πλήρη εικόνα.

5.Φορτίζει απίστευτα γρήγορα και με τον ασύρματο φορτιστή.

6.Θα 'ηθελα να είχε ραδιόφωνο.

Αυτά προς το παρόν.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το σημάδι στο κεντρικό πλήκτρο στο κέντρο πού φαίνεται μόνο υπό κλίση και με φως μάλλον είναι κάτι για το δαχτυλικο αποτύπωμά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια με μια πρωτη ματια το κινητο ειναι κορυφη...

Προσωπικα δεν μου αρεσαν ποτε τα samsung galaxy S αλλα αυτο το μοντελο με εκανε να το ερωτευτω... λεπτη κατασκευη, γρηγορο και καμερα κορυφη..

Σημερα το ειδα για πρωτη φορα απο κοντα και το πηρα στα χερια μου κ αμεσως το λατρεψα...

ειμαι κατοχος lg g2 και το εχω στα υποψη μου... απο αυτους που το εχουν ηδη ποια η γνωμη τους ειδικα για τη μπαταρια που δεν ειναι αποσπομενη? Οσο για τη μνημη τα 32gb ειναι αρκετα για τα δικα μου θελω...

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ σήμερα, το νοτε 4 τώρα μου φαίνεται παλιό μπροστά του ... Δεν βιάζομαι να βγάλω συμπέρασμα αλλά με την πρώτη εμπειρία είναι ένα άλλο διαφορετικό Samsung !!
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεις να φλασαρεις μια αλλη επισημη ρομ της σαμσουνγκ μεσω odin.

 

Επηρεάζει τον Knox, δηλ. χάνω την εγγύηση;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επηρεάζει τον Knox, δηλ. χάνω την εγγύηση;

 

Γενικώς δεν γράφει, αλλά αυτό δεν είναι και σίγουρο, έχουν αναφερθεί κάποια κρούσματα που έγραψε.

Σε δικά μου samsung έχω φλασάρει εσχάτως 4-5 φορές με odin & δεν έγραψε αλλά όπως είπα έχουν αναφερθεί κρούσματα που έγραψε.

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς δεν γράφει, αλλά αυτό δεν είναι και σίγουρο, έχουν αναφερθεί κάποια κρούσματα που έγραψε.

Σε δικά μου samsung έχω φλασάρει εσχάτως 4-5 φορές με odin & δεν έγραψε αλλά όπως είπα έχουν αναφερθεί κρούσματα που έγραψε.

 

μονο αμα κανεις root to Knox Γραφει

Link to comment
Share on other sites

εμενα το ram usage κυμαινεται μονιμως στο 89% ειναι φυσιολογικο χωρισ παρα πολλεσ εφαρμογεσ?

 

Έτσι δουλεύει το αντρόιντ. Από τη στιγμή που το κινητό δουλεύει σωστά και δεν ζορίζεται μην σε νοιάζει. Το να κοιτάς διαρκώς τη μνήμη RAM πιο πολύ ψυχολογικό είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε να δείτε τη δυνατότητα του κινητού σας σε γραφικά κατεβάστε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ea.game.easportsufc_row θα πάθετε πλάκα
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ χθες το μαύρο 64άρι. Αρχικά δε μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση εμφανισιακά, αλλά και στο χέρι. Μοιάζει πολύ με το S4 (και αυτό είναι πολύ θετικό για μένα, καθώς το S4 είναι από τα αγαπημένα κινητά της συλλογής μου). Σήμερα που το έστησα, μου έκανε φοβερή εντύπωση η οθόνη του, αλλά και η ταχύτητα του μενού του. Ό,τι καλύτερο έχω δει από τη Samsung, ever! Εύγε!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Το σημάδι στο κεντρικό πλήκτρο στο κέντρο πού φαίνεται μόνο υπό κλίση και με φως μάλλον είναι κάτι για το δαχτυλικο αποτύπωμά.

 

Και εγω παντως δεν ειδα κανενα σημαδι όσο και αν προσπάθησα. Μονο κατω απο λάμπα δεν το είδα.Θα το δοκιμάσω και αυτο. Εχω το edge όμως δεν ξέρω αν μετραει αυτο.

 

Kαι καποιοι αναφεραν ότι "παίζει" το κεντρικο κουμπί τους, κουνιέται. Σε εμένα είναι σταθεροτατο !!!

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα ενεργοποίησης της οθόνης με double tap?

 

Δεν βρηκα κάτι τέτοιο, ούτε και να σβήνει.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα ενεργοποίησης της οθόνης με double tap?

Με αυτη την εφαρμογη γινεται η απενεργοποιηση αν σε ενδιαφερει https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock

Για ενεργοποιηση σε stock κατασταση δεν υπαρχει τπτ....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Με αυτη την εφαρμογη γινεται η απενεργοποιηση αν σε ενδιαφερει https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock

Για ενεργοποιηση σε stock κατασταση δεν υπαρχει τπτ....

 

Σε ευχαριστώ φιλέ μου,βασικά με ενδιαφέρει το ξεκλείδωμα.

Είχα βάλει το gravity screen πού λειτουργεί με αισθητήρες αλλά νομίζω ότι καταπίνει την μπαταρία

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!πως απενεργοποιω το εφε που κανει στην κεντρικη το wallpaper που κανει σαν να κινειται εννοω!τρωει μπαταρια νομιζω
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το δικο μου που ειχε θεμα με το home button αφου "επαιζε" λιγο,πηγε για αντικατασταση συσκευης...Το πηγα στο Γερμανο που το πηρα και μου δωσαν καινουργια συσκευη λογω DOA...

Τωρα οτι αφορα τη συκριση με το iphone 6 δεν διακρινονται διαφορες στην ταχυτητα ισα ισα ωρες το iphone 6 μου φαινεται πιο γρηγορο, ενω και στη γρηγορη φορτιση το iphone 6 φορτιζει γρηγοροτερα...

Iphone 7 Plus 128gb - Samsung Galaxy S7 - Ipad air - Macbook Pro
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το δικο μου που ειχε θεμα με το home button αφου "επαιζε" λιγο,πηγε για αντικατασταση συσκευης...Το πηγα στο Γερμανο που το πηρα και μου δωσαν καινουργια συσκευη λογω DOA...

Τωρα οτι αφορα τη συκριση με το iphone 6 δεν διακρινονται διαφορες στην ταχυτητα ισα ισα ωρες το iphone 6 μου φαινεται πιο γρηγορο, ενω και στη γρηγορη φορτιση το iphone 6 φορτιζει γρηγοροτερα...

 

Λογικό είναι να φορτίζει ποιο γρήγορα αφού έχει μικρότερη μπαταρία.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...