Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καπου διαβασα οτι λογω γιαλιου το κινητο γλιστραει πολύ ευκολα. Ισχύει?

 

Όχι το κινητό έχει πολύ καλό κράτημα. Τουλάχιστον στα χέρια μου.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενα ενδιαφερον θεμα σχετικα με την εγγυηση της μπαταριας και το κοστος αντικαταστασης.....στο εξωτερικο...

 

http://www.sammobile.com/2015/04/16/galaxy-s6-and-s6-edge-battery-replacement-costs-45-and-can-be-done-in-one-business-day/

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ενα ενδιαφερον θεμα σχετικα με την εγγυηση της μπαταριας και το κοστος αντικαταστασης.....στο εξωτερικο...

 

http://www.sammobile.com/2015/04/16/galaxy-s6-and-s6-edge-battery-replacement-costs-45-and-can-be-done-in-one-business-day/

 

Αναλυτικά γράφει για τον ένα χρόνο εγγύησης

"... the Galaxy S6 and S6 battery has a one-year warranty so the company will replace it for free if the maximum capacity falls below 80 percent of its initial level during the first year..."

 

Από τη στιγμή που τα κινητά έχουν 2 χρόνια εγγύηση και η μπαταρία είναι μη αποσπώμενη και λογίζεται ως μέρος του κινητού όπως η οθόνη, η μνήμη κ.λ.π. δεν θα έπρεπε να είχε και αυτή 2 χρόνια; Λέμε τώρα :rolleyes:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Από όσο διάβασα δεν αναφέρει σε ποια χώρα ή ήπειρο αναφέρεται η συγκεκριμένη εγγύηση. Ενδεχομένως στην Ευρώπη να υποχρεωθουν να προσφέρουν 2 χρόνια.

 

Κατά τα άλλα είμαι περίεργος να δω την πραγματική αυτονομία σε χρήση αλλά και την οποία πτώση της μπαταρίας μετά από αρκετές φορτίσεις. Πχ η Samsung λέει πως θα προβαίνει σε αλλαγή αν η απώλεια είναι πάνω από 20% κάτι το οποίο από την μία είναι φυσιολογικό αλλά από την άλλη είναι πχ ανησυχητικό να θεωρείται νορμάλ μια απώλεια της τάξης του 15% όταν μιλάμε για μη αποσπωμενη μπαταρία.

 

Βέβαια όλα αυτά είναι εικασίες (αν και το 20% προφανώς δεν βγήκε τυχαία) οπότε ας περιμένουμε να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό παιδιά σε δύσκολες συνθήκες κάνει την νύχτα μέρα σχεδόν.

Έχει πραγματικά απίστευτη κάμερα.

Έχω πάθει πλάκα...

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό παιδιά σε δύσκολες συνθήκες κάνει την νύχτα μέρα σχεδόν.

Έχει πραγματικά απίστευτη κάμερα.

Έχω πάθει πλάκα...

 

Για δωσε συγκριτικα σε σχεση με νοτε 4 και m9...

Τι βλεπεις στην πραξη?

Link to comment
Share on other sites

Ενα ενδιαφερον θεμα σχετικα με την εγγυηση της μπαταριας και το κοστος αντικαταστασης.....στο εξωτερικο...

 

http://www.sammobile.com/2015/04/16/galaxy-s6-and-s6-edge-battery-replacement-costs-45-and-can-be-done-in-one-business-day/

 

Kαι ένα test σχετικά με την αντοχή της μπαταρίας στο πέρασμα των χρόνων....

 

Υπήρξαν κατά καιρούς σχόλια ότι οι μπαταρίες των κινητών με αποσπώμενη μπαταρία είναι χαμηλότερης ποιότητας και δεν αντέχουν το ίδιο με τις μη-εναλλάξιμες....Iphone 5s & s5 πρακτικά έχασαν το ίδιο ποσοστό....

 

Επίσης κάποιοι έλεγαν ότι στις μη-αποσπώμενες η εγγύηση είναι όσο του κινητού (βλ. 2 χρόνια) πράγμα που επίσης δεν ισχύει...

 

fyi το flex πήρε τα πρωτεία με πτώση 3% της απόδοσης....

Link to comment
Share on other sites

Για δωσε συγκριτικα σε σχεση με νοτε 4 και m9...

Τι βλεπεις στην πραξη?

Βαγγέλη έχουν διαφορά ειδικά σε δύσκολες συνθήκες που την καταλαβαίνεις. Το 1.9f παίζει ρόλο μεγάλο φίλε τελικά ακόμα και σε αυτούς τους φακούς.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικά γράφει για τον ένα χρόνο εγγύησης

"... the Galaxy S6 and S6 battery has a one-year warranty so the company will replace it for free if the maximum capacity falls below 80 percent of its initial level during the first year..."

 

Από τη στιγμή που τα κινητά έχουν 2 χρόνια εγγύηση και η μπαταρία είναι μη αποσπώμενη και λογίζεται ως μέρος του κινητού όπως η οθόνη, η μνήμη κ.λ.π. δεν θα έπρεπε να είχε και αυτή 2 χρόνια; Λέμε τώρα :rolleyes:.

 

H μπαταρία έχει ξεχωριστή εγγύηση είτε είναι αποσπώμενη είτε όχι. Το huawei p6 με μη αποσπώμενη έλεγε 24 μήνες για το κινητό, 6 μήνες για την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή έχει αρχίσει και παίρνει την κατρακύλα σιγά σιγά...

Παίζει να πέσει στα 500 πριν τον Αύγουστο που υπολόγιζα εγώ

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή έχει αρχίσει και παίρνει την κατρακύλα σιγά σιγά...

Παίζει να πέσει στα 500 πριν τον Αύγουστο που υπολόγιζα εγώ

 

το απλο σ6 θα ακολουθησει την κατιουσα των υπολοιπων σ και καλα το λες.....η σαμυ θα παιξει εξυπνα και θα ξεπουλησει και μαγκια της...το αξιζει αυτο το μοντελο τα 450-500 και οποιος θελει φινιρισμα θα δωσει παραπανω....εμεις οι νοτακηδες να δουμε που θα παμε με το 5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που δεν εχω δει στα reviews; Στην κάμερα η λειτουργία έξυπνη λήψη που υπάρχει στο S5; Μπορούμε ας πούμε να βγάλουμε φωτογραφία με drama shot εφέ η εφέ κίνησης;

Χρησιμοποιώ αρκετά την έξυπνη λήψη στις φωτογραφίες μου και θα με ενδιέφερε αυτό να υπαρχει και στο S6.

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που δεν εχω δει στα reviews; Στην κάμερα η λειτουργία έξυπνη λήψη που υπάρχει στο S5; Μπορούμε ας πούμε να βγάλουμε φωτογραφία με drama shot εφέ η εφέ κίνησης;

Χρησιμοποιώ αρκετά την έξυπνη λήψη στις φωτογραφίες μου και θα με ενδιέφερε αυτό να υπαρχει και στο S6.

 

Επειδή τυχαίνει να έχω note 4, πρέπει να τις κατεβάσεις αυτές τις επιπλέον λειτουργίες από το store της σάμσουνγκ μέσα από την κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι παιδιά το έχετε ή όσοι το έχετε δουλέψει (επειδή δεν το έχω δει ακόμη από κοντά) πως πάει από δακτυλιές στην πίσω πλευρά;

Μου αρέσει πολύ σε μαύρο...... αλλά είναι απαγορευμένο αυτό το χρώμα για τις δακτυλιές; :p

Link to comment
Share on other sites

Όσοι παιδιά το έχετε ή όσοι το έχετε δουλέψει (επειδή δεν το έχω δει ακόμη από κοντά) πως πάει από δακτυλιές στην πίσω πλευρά;

Μου αρέσει πολύ σε μαύρο...... αλλά είναι απαγορευμένο αυτό το χρώμα για τις δακτυλιές; :p

 

Το μαύρο σε stand και αφού είχε περάσει από πολλά χέρια είχε δαχτυλιές αλλά όχι κάτι το ενοχλητικό και καθαρίζει εύκολα.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Να πω κάτι εγώ υπάρχει πιθανότητα να πάρεις τέτοιο κινητό και με γυαλί ειδικά για πλάτη και να μην του βάλεις θήκη? Άρα για τι δαχτυλιές μιλάτε αφού δεν θα φαίνονται.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Γενικά είμαι κατά της θήκης, μ' αρέσει να έχω το κινητο όπως το 'κανε η μαμά του :p

Αν και τελικά αναγκάζομαι να βάλω, ειδικά στη δουλειά, γιατί βάλε-βγάλε θα γίνει η στραβή και θα το κλαίμε ;)

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Γενικά είμαι κατά της θήκης, μ' αρέσει να έχω το κινητο όπως το 'κανε η μαμά του :p

Αν και τελικά αναγκάζομαι να βάλω, ειδικά στη δουλειά, γιατί βάλε-βγάλε θα γίνει η στραβή και θα το κλαίμε ;)

 

Καλύτερα να βάζεις και Tempered Glass

Είναι κρίμα για τόσο ακριβό τηλέφωνο

:ninja: Θάνατος σου η ζωή μου
Link to comment
Share on other sites

Άντε μετά να πέσει η τιμή του γρήγορα ...

 

Galaxy S6 and S6 Edge sales now expected to hit 70 million mark

http://www.gsmarena.com/galaxy_s6_and_s6_edge_sales_expected_to_hit_70_million_mark-news-11932.php

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Να πω κάτι εγώ υπάρχει πιθανότητα να πάρεις τέτοιο κινητό και με γυαλί ειδικά για πλάτη και να μην του βάλεις θήκη? Άρα για τι δαχτυλιές μιλάτε αφού δεν θα φαίνονται.

 

Υπάρχει πιθανότητα να πάρεις τέτοιο κινητό με γυαλί και αλουμίνιο και να το κρύψεις σε θήκες?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να πάρεις τέτοιο κινητό με γυαλί και αλουμίνιο και να το κρύψεις σε θήκες?

 

Προσωπικά δεν είχα ποτέ θήκη για το κινητό παρά μόνο μία θήκη πουγκί για τη μεταφορά του μέσα στο τσαντάκι μηχανής. Τα τηλέφωνα αυτά είναι τα χαίρεσαι όπως είναι, για το S6 ειδικά θα ήταν ιεροσυλία :rolleyes:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τυχαίνει να έχω note 4, πρέπει να τις κατεβάσεις αυτές τις επιπλέον λειτουργίες από το store της σάμσουνγκ μέσα από την κάμερα.

Το S5 εμένα τα είχε αυτά τα mode στην κάμερα εξαρχής. Για το Note 4 μικρό το κακό καθώς μπαίνεις και τα κατεβάζεις από το samsung apps. Όμως στο S6 τουλάχιστον απο τα video reviews που εχω δει μεχρι τώρα δεν υπάρχουν διαθέσιμα στο samsung apps τα συγκεκριμένα modes.

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Έχει τρέξει κανείς την εφαρμογή "LapseIt" για τη δημιουργία time lapse video να δούμε τι ψάρια πιάνει και σε αυτό το κομμάτι η κάμερα;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...