Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν την έχω τη συσκευή , αλλά ίσως είσαι ο μοναδικός που διαβάζω να έχει αυτή την εντύπωση........

Ο δε φίλος παραπάνω το σύγκρινε με το note4 ένα από τα καλύτερα κινητά που έχουν βγει γενικώς και είναι λογικό να προβληματίζεται για το s6 & s6 edge, εσύ με ποιο έχεις και το συγκρίνεις, γιατί μου κάνουν πολύ εντύπωση όλα αυτά που λες;

 

Κάποιοι εδω μέσα απαντάνε σαν να ειναι η ίδια η Samsung. Τι κολημα ειναι αυτο; Συζήτηση κάνουμε και ο καθένας λέει τη γνώμη του. Ούτε εμενα μου άρεσε το σ6 και με αφήνει αδιάφορο. Όσο για το note 4 μπορεί να ειναι άριστο αλλα εχει θέματα με το λογισμικό και κάνει πολλά προβλήματα. Εχει πέσει πολυ η εταιρία δεν ειναι όπως ηταν. Δεν φτάνει μονο μια καλη οθόνη και μια σχετικά όμορφη εμφανηση στο κινητό μετράνε αλλα στην καθημερινότητα, λίγες μέρες έμειναν θα το πάρουν εδω κάποιοι και θα δούμε τότε. Λίγη υπομονή. Εμενα προσωπικά το θέμα μπαταρίας ειναι το πιο βασικό και αφού δεν θα μπορώ να εχω μια δεύτερη μαζί μου ειναι το πιο αρνητικό. 5 ωρες μονο πιο πολυ απο το σ4 βγάζει σε μετρήσεις. Όλοι είχαμε το σ4 και ξέρουμε ποσό χάλια μπαταρία είχε. Το note 4 που λένε εχει μεγάλη διάρκεια αν κάτσεις σε ένα καφε 2 ώρες και παίξεις λίγο με σερφάρισμα πάει απο 100% στα 60% ... Όχι παιχνίδια βίντεο και φωτό που εκεί πέφτει ακόμα πιο γρήγορα. Αν το κινητό το θελουμε να ειναι πάνω στο τραπέζι χωρίς να το ακουμπάμε και να βλέπουν οι άλλοι τι όμορφο τηλ έχουμε τότε s6, iPhone 6 ειναι μια χαρά :) τη γνώμη μου λέω φιλικά πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλά ορισμένοι εδώ μέσα κρίνουν μια συσκευή όχι αντικειμενικά αλλά όπως θα ήθελαν αυτοί να είναι...

Προσωπικά αν και δεν έχω πιάσει το S6, μου αρέσει πολύ λόγω των προδιαγραφών και πιθανότατα να είναι η επόμενη μου συσκευή...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι εδω μέσα απαντάνε σαν να ειναι η ίδια η Samsung. Τι κολημα ειναι αυτο; Συζήτηση κάνουμε και ο καθένας λέει τη γνώμη του. Ούτε εμενα μου άρεσε το σ6 και με αφήνει αδιάφορο. Όσο για το note 4 μπορεί να ειναι άριστο αλλα εχει θέματα με το λογισμικό και κάνει πολλά προβλήματα. Εχει πέσει πολυ η εταιρία δεν ειναι όπως ηταν. Δεν φτάνει μονο μια καλη οθόνη και μια σχετικά όμορφη εμφανηση στο κινητό μετράνε αλλα στην καθημερινότητα, λίγες μέρες έμειναν θα το πάρουν εδω κάποιοι και θα δούμε τότε. Λίγη υπομονή. Εμενα προσωπικά το θέμα μπαταρίας ειναι το πιο βασικό και αφού δεν θα μπορώ να εχω μια δεύτερη μαζί μου ειναι το πιο αρνητικό. 5 ωρες μονο πιο πολυ απο το σ4 βγάζει σε μετρήσεις. Όλοι είχαμε το σ4 και ξέρουμε ποσό χάλια μπαταρία είχε. Το note 4 που λένε εχει μεγάλη διάρκεια αν κάτσεις σε ένα καφε 2 ώρες και παίξεις λίγο με σερφάρισμα πάει απο 100% στα 60% ... Όχι παιχνίδια βίντεο και φωτό που εκεί πέφτει ακόμα πιο γρήγορα. Αν το κινητό το θελουμε να ειναι πάνω στο τραπέζι χωρίς να το ακουμπάμε και να βλέπουν οι άλλοι τι όμορφο τηλ έχουμε τότε s6, iPhone 6 ειναι μια χαρά :) τη γνώμη μου λέω φιλικά πάντα

Κανένα κόλλημα με τη σαμυ δεν έχω, από που το συμπέρανες αυτό, ειδικά σε ότι έχει σχέση με τη παρούσα συσκευή; Αν είδες αναφέρω πως δε την έχω δει, αλλά σύμφωνα με τα όσα έχω διαβάσει και ακούσει κανένας δεν έλεγε τα αντίστοιχα με το φίλο που του απευθύνθηκα.

Μάλλον κάποιοι άλλοι έχουν αρνητικό κόλλημα με κάποιες εταιρείες.......και συμφωνώ με το φίλο παραπάνω, πως κρίνουμε μια συσκευή αν αξίζει η όχι , μη βλέποντας μόνο τις δικές μας απαιτήσεις. Συμφωνώ πάντως πως η καλύτερη συσκευή για κάποιους που δε καλύπτει τις δικές τους απαιτήσεις, μπορεί να μη τους κάνει και αυτό είναι απόλυτα σεβαστό, δε σημαίνει όμως ότι δεν αξίζει και είναι κακή, απλά δεν εξυπηρετεί εκείνους.

Επίσης ανήκω σε αυτούς που το S6 δεν είναι του γούστου μου ( το edge όμως είναι και με το παραπάνω, αν και αυτό δε μου κάνει για τις δικές μου ανάγκες, λόγω μεγέθους βασικά ), αλλά αυτό δε σημαίνει πως δεν είναι μια εξαιρετική συσκευή, μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου βέβαια.

Εννοείτε φιλικά πάντα και από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα κόλλημα με τη σαμυ δεν έχω, από που το συμπέρανες αυτό, ειδικά σε ότι έχει σχέση με τη παρούσα συσκευή; Αν είδες αναφέρω πως δε την έχω δει, αλλά σύμφωνα με τα όσα έχω διαβάσει και ακούσει κανένας δεν έλεγε τα αντίστοιχα με το φίλο που του απευθύνθηκα.

Μάλλον κάποιοι άλλοι έχουν αρνητικό κόλλημα με κάποιες εταιρείες.......και συμφωνώ με το φίλο παραπάνω, πως κρίνουμε μια συσκευή αν αξίζει η όχι , μη βλέποντας μόνο τις δικές μας απαιτήσεις. Συμφωνώ πάντως πως η καλύτερη συσκευή για κάποιους που δε καλύπτει τις δικές τους απαιτήσεις, μπορεί να μη τους κάνει και αυτό είναι απόλυτα σεβαστό, δε σημαίνει όμως ότι δεν αξίζει και είναι κακή, απλά δεν εξυπηρετεί εκείνους.

Επίσης ανήκω σε αυτούς που το S6 δεν είναι του γούστου μου ( το edge όμως είναι και με το παραπάνω, αν και αυτό δε μου κάνει για τις δικές μου ανάγκες, λόγω μεγέθους βασικά ), αλλά αυτό δε σημαίνει πως δεν είναι μια εξαιρετική συσκευή, μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου βέβαια.

Εννοείτε φιλικά πάντα και από μένα.

 

Φίλε μου δεν αφορά εσένα προσωπικά αυτο που έγραψα. Το ότι έκανα παράθεση στο δικό σου ποστ δεν το είπα για σένα.

Τα εχω δει και τα δυο σ6 και αν με αφήνουν αδιάφορο τώρα αυτο δεν παει να πει ότι αργότερα μπορεί να μη πάρω ένα απο τα δυο. Ανάλογα φυσικά πως θα πάει η τιμή τους. Ομως τώρα σε αυτή τη τιμή δεν.. Είχα όλη τη σειρά s ομως τώρα έτσι όπως τα έκανε δεν με κάνει να τρέξω να το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν αφορά εσένα προσωπικά αυτο που έγραψα. Το ότι έκανα παράθεση στο δικό σου ποστ δεν το είπα για σένα.

Τα εχω δει και τα δυο σ6 και αν με αφήνουν αδιάφορο τώρα αυτο δεν παει να πει ότι αργότερα μπορεί να μη πάρω ένα απο τα δυο. Ανάλογα φυσικά πως θα πάει η τιμή τους. Ομως τώρα σε αυτή τη τιμή δεν.. Είχα όλη τη σειρά s ομως τώρα έτσι όπως τα έκανε δεν με κάνει να τρέξω να το πάρω.

Κοίτα πιστεύω πως αυτό που λες τώρα είναι άλλο και δεν << δένει >> με τα προηγούμενα περί κακού λογισμικού κακής ποιότητας κακής μπαταρίας κτλ που έχει η σαμυ. Η τιμή σαφώς και είναι ένα σπουδαίο θέμα αλλά άλλο πράγμα με αυτά που έλεγες, διότι έτσι πως είναι δυνατόν να το επιλέξεις αργότερα που μάλλον θα πέσει η τιμή του, όλα τα άλλα αρνητικά του , για εσένα , θα ξεπεραστούν;

Τέλος πάντων, εσύ ξέρεις, καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα πιστεύω πως αυτό που λες τώρα είναι άλλο και δεν << δένει >> με τα προηγούμενα περί κακού λογισμικού κακής ποιότητας κακής μπαταρίας κτλ που έχει η σαμυ. Η τιμή σαφώς και είναι ένα σπουδαίο θέμα αλλά άλλο πράγμα με αυτά που έλεγες, διότι έτσι πως είναι δυνατόν να το επιλέξεις αργότερα που μάλλον θα πέσει η τιμή του, όλα τα άλλα αρνητικά του , για εσένα , θα ξεπεραστούν;

Τέλος πάντων, εσύ ξέρεις, καλή συνέχεια!

Λέω τώρα δεν θα το άλλαζα με το νότε. Θα περιμένω να δω τι πουν αυτοί που θα το πάρουν πρώτοι και μετά θα δω, μέχρι το σ5 ολα τα έπερνα τις πρώτες μέρες αυτά εδω τα δυο 6 δεν.. Αυτο λέω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω τη συσκευή , αλλά ίσως είσαι ο μοναδικός που διαβάζω να έχει αυτή την εντύπωση........

Ο δε φίλος παραπάνω το σύγκρινε με το note4 ένα από τα καλύτερα κινητά που έχουν βγει γενικώς και είναι λογικό να προβληματίζεται για το s6 & s6 edge, εσύ με ποιο έχεις και το συγκρίνεις, γιατί μου κάνουν πολύ εντύπωση όλα αυτά που λες;

 

Δεν έκανα vs με το note 4..αυτό που είπα είναι ότι τα s6 δεν με συγκινισαν καθόλου.καταρχάς δεν μου άρεσαν(κριτήριο σε αγορά κινητού βάζω και την ομορφιά, δίπλα ακριβώς είχε το Ι6 και το plus, ε σαν να έβλεπα το ίδιο κινητό ήταν). Δεν λέω φοβερή οθόνη, γρήγορο, τρομερή κάμερα αλλά δεν μου εκαναν το κλικ. Απόψεις λέμε,δεν γίνεται να αρέσει σε όλους ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω τη συσκευή , αλλά ίσως είσαι ο μοναδικός που διαβάζω να έχει αυτή την εντύπωση........

Ο δε φίλος παραπάνω το σύγκρινε με το note4 ένα από τα καλύτερα κινητά που έχουν βγει γενικώς και είναι λογικό να προβληματίζεται για το s6 & s6 edge, εσύ με ποιο έχεις και το συγκρίνεις, γιατί μου κάνουν πολύ εντύπωση όλα αυτά που λες;

 

Κάνεις λάθος φίλε μου, υπάρχουν κι άλλοι απλά δεν γράφουν όλοι την άποψη τους.

Σε εμπειρία χρήσης δυστυχώς απέχει πολύ ακόμη από την HTC κι εμφανισιακα έχοντας κάποτε το Optimus G, Z2 & Z3 τι να μας πει η Samsung που έβαλε φέτος γυαλί πίσω ; Αν είναι και γυαλί γιατί για πλαστικό μου κάνει.

Όμως βλέποντας αλλαγές σε dialer και ρυθμίσεις που τις απεχθανομουνα όπως ήταν τόσα χρόνια κι επειδή ακούω πολλά καλά για τον επεξεργαστή, όταν πέσει στην τιμή που πρέπει μάλλον θα το τιμήσω. Και λέω μάλλον γιατί τότε λογικά θα έχει έρθει το flex 2 Ελλάδα που είναι φεύγα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω τη συσκευή , αλλά ίσως είσαι ο μοναδικός που διαβάζω να έχει αυτή την εντύπωση........

Ο δε φίλος παραπάνω το σύγκρινε με το note4 ένα από τα καλύτερα κινητά που έχουν βγει γενικώς και είναι λογικό να προβληματίζεται για το s6 & s6 edge, εσύ με ποιο έχεις και το συγκρίνεις, γιατί μου κάνουν πολύ εντύπωση όλα αυτά που λες;

 

Απλά λέω ότι μετά τα σχόλια που διάβαζα περίμενα κατί σαφώς καλύτερο, όπως το note 4, το οποίο μου αρέσει πολύ σαν σχέδιο, αίσθηση και υλικά.

Αναφέρομαι ξεκάθαρα στο θέμα των υλικών και του design. Από τα 2, μόνο το s6 edge έχει ένα ενδιαφέρον, αλλά αυτό το καραφλατ από πίσω σε σχέση με τη κούρμπα μπροστά δε μου έκατσε καθόλου καλά στο χέρι.

 

Η σύγκριση έγινε προφανώς με όλες τις ναυαρχίδες, όπως το Z3, One, Moto X 2014, τα οποία προσωπικά είναι και βγάζουν μια premium αίσθηση και στο χέρι και στο μάτι.

 

Σε ότι αφορά το software, ακόμη κι από τα demo σε μαγαζί, μπορείς να βγάλεις μερικά συμπεράσματα. Την αίσθηση, την ταχύτητα και το smoothness που έχουν τα παραπάνω κινητά, όπως και το nexus 5 δεν την έχει και δεν θα την έχει το S6.

 

Κλείνοντας να πω, ότι κάθε χρόνο υπάρχει ένας ενθουσιασμός με τα νέα galaxy μέχρι να περάσουν μερικοί μήνες για να δούμε τα παλιά καλά κουσούρια (αργοπορίες, lags, αντικατάσταση στοκ εφαρμογών κλπ). Αν θα συμβεί και φέτος θα φανεί, εύχομαι πραγματικά να μη γίνει γιατί θέλω να έχω άλλη μία επιλογή το 2015, γιατί κακά τα ψέμματα σε οθόνη, hardware και κάμερα είναι μπροστά η samsung.

Edited by karx
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος φίλε μου, υπάρχουν κι άλλοι απλά δεν γράφουν όλοι την άποψη τους.

Σε εμπειρία χρήσης δυστυχώς απέχει πολύ ακόμη από την HTC κι εμφανισιακα έχοντας κάποτε το Optimus G, Z2 & Z3 τι να μας πει η Samsung που έβαλε φέτος γυαλί πίσω ; Αν είναι και γυαλί γιατί για πλαστικό μου κάνει.

Όμως βλέποντας αλλαγές σε dialer και ρυθμίσεις που τις απεχθανομουνα όπως ήταν τόσα χρόνια κι επειδή ακούω πολλά καλά για τον επεξεργαστή, όταν πέσει στην τιμή που πρέπει μάλλον θα το τιμήσω. Και λέω μάλλον γιατί τότε λογικά θα έχει έρθει το flex 2 Ελλάδα που είναι φεύγα.

Που κάνω το λάθος;

Είπα ότι δε το έχω δει, αλλά από όσα έχω διαβάσει που δεν είναι και λίγα. Αν λοιπόν , όπως λες υπάρχουν πολλοί που δεν έχουν γράψει και έχουν αντίθετη γνώμη, όπως εσύ , εγώ πως να το ξέρω;;)

Καλά κάνετε λοιπόν και τα γράφετε για να αρχίσουμε , κυρίως όσοι δεν έτυχε ακόμα να το δούμε, να σχηματίζουμε πιο ολοκληρωμένη άποψη, με τελικό κριτή βέβαια την προσωπική άποψη του καθενός όταν το δει από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να χει παντως,φετος η samsung παρουσιασε κατι που πραγματικα αξιζει,κι ως hardware κι ως ποιοτητα κατασκευης,κι ας μην με επεισε και τοσο σχετικα με την συγκριση που εκανα μεταξυ,s6,iphone 6,sony z3.σαφως ομως ειναι ποιοτικο,για καθαρο αλουμινιο ομως,αμφιβαλλω.

στο hardware τωρα,κι ας αφησω τα benchmarks εξω,εκει που ισως δω καποια διαφορα αισθητη ειναι στο παιξιμο καποιου παιχνιδιου με απαιτησεις,γιατι στην καθημερινοτητα δεν προκειται να δω κατι διαφορετικο σχετικα με κινητο που ηδη εχω,glaxy alpha-sony z3.

Οποτε το θεμα τιθεται καθαρα ψυχολογικα...Αν εχω αναγκη αλλαγης τηλεφωνου,το s6 θα ειναι και η επιλογη μου,τουλαχιστον προς το παρον.

Φυσικα η καμερα του,κι οπως την τεσταρα για λιγο,δειχνει να σπερνει πραγματικα,εκει ισως να μην εχει αντιπαλο,ισως iphone6,nokia 930 να το πλησιαζουν,εχω ομως την εντυπωση οτι του s6 ειναι οτι καλυτερο αυτη την στιγμηκι ακολουθουν οι 2 συσκευες που ανεφερα.

Σε εμφανιση,εντελως υποκειμενικο το θεμα βεβαια,στην προσοψη δεν εγιναν και οι τραγικες αλλαγες,ok,απλα δειχνει πιο μαζεμενο απο το αδιαφορο s5 <<αδιαφορο γιατι αυτο το περιγραμμα και το πισω καπακι,δεν μου αρεσαν ποτε>>.

Σε λευκο βεβαια χρωμα,η συσκευη δεν μου αρεσε απλα καθολου,τα bezels μου χτυπανε ασχημα.Θελω να το δω σε αυτο το μπλε και νομιζω οτι θα ειναι και η επιλογη μου σαν χρωμα.

Επισης,μεγαλος παραγοντας για την αποκτηση του τηλεφωνου αυτου,θα ειναι και η αυτονομια του,πλεον,δεν μπορω να εχω μια συσκευη που απλα θα μου βγαλει ενα 5ωρο ανοικτη οθονη,η 5:30 ωρες με αποθεμα 5-10%,ενα τετοιο αποτελεσμα θα ηταν επιθυμητο κλεινοντας σχεδον 2 24ωρα και με κλησεις και με λιγα μηνυματα.

υπομονη σχεδον ενα διμηνο,η τιμη του θα εχει παει στα 600 ευρω,σιγουρακι αυτο,τουλαχιστον για το 32αρι,θα εχουν λογικα φανει καθε παιδικες του ασθενειες και σαφως θα εχουν διορθωθει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα διαθεσιμο στα καταστηματα Πλαισιο για επιδειξη...

 

Είναι διαθέσιμο σε όλα τα καταστήματα Πλάισιο? Γνωρίζεις?

Dj Doublek - Kostas From Nafplio:D
Link to comment
Share on other sites

Είναι διαθέσιμο σε όλα τα καταστήματα Πλάισιο? Γνωρίζεις?

 

Ναι σε όλα τα καταστήματα Πλαίσιο είναι διαθέσιμο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος όλης της σειράς Νότε ,νυν ευτυχισμένος κάτοχος του τέταρτου στην σειρά μοντέλου,μετά το θρυλiκό S2 γύρισα την πλάτη μου στην σειρά S , φέτος το S6 με έχει κάνει να σκεφτώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ το ενδεχόμενο της μετάβασης τουλάχιστον για μισό χρόνο στην σειρά S ξανά....

Μοναδικός ανασταλτικός παράγοντας είναι η μπαταρία .... αν διαρκούσε τουλάχιστον όσο του Note3 θα το έπαιρνα...

Τι πληροφορίες έχουμε για αυτό το θέμα μέχρι σήμερα?

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος όλης της σειράς Νότε ,νυν ευτυχισμένος κάτοχος του τέταρτου στην σειρά μοντέλου,μετά το θρυλiκό S2 γύρισα την πλάτη μου στην σειρά S , φέτος το S6 με έχει κάνει να σκεφτώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ το ενδεχόμενο της μετάβασης τουλάχιστον για μισό χρόνο στην σειρά S ξανά....

Μοναδικός ανασταλτικός παράγοντας είναι η μπαταρία .... αν διαρκούσε τουλάχιστον όσο του Note3 θα το έπαιρνα...

Τι πληροφορίες έχουμε για αυτό το θέμα μέχρι σήμερα?

 

Τα reviews που δεν εξειδικεύοθν την ανάλυση μιλάνε για 1/1+ μέρα νορμάλ χρήσης (υποθέτουμε χωρίς υπερβολές σε gaming κλπ), και κάποια που εξιδεικέυουν λένε για περίπου 4 ώρες SOT.

Nothing to write home about που λένε και οι φίλοι μας οι αγγλοσάξωνες.

Edited by Lippi
διόρθωση στο λεκτικό
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Είναι διαθέσιμο στα skroutzομαγαζα,ποιος θα κανει την αρχή;;

 

Εγώ, μόλις πιάσω το jocker

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Δυο μικρές λεπτομέρειες που περνάνε στα ψιλά αλλά κάνουν τη διαφορά για μερικούς:

-Μη ύπαρξη υποδοχής κάρτας microsd: Οπότε πρακτικά σε εξαναγκάζει να πας τουλάχιστον στο μοντέλο με τα 64GB οπότε μιλάμε για minimum μια 800άρα συν το αρνητικό οτι δεν μπορείς να έχεις 2-3 κάρτες microsd όπως εγώ και να μπορείς να τις εναλλάσεις κατα βούληση.

-Μπαταρία fix : Σε 1 με 1,5 χρόνο από την αγορά του κινητού η απόδοσή της θα έχει πέσει στο μισό οπότε ή θα κλαίς τα λεφτά που έδωσες και θα βάλεις το χέρι στην τσέπη να τα σκάσεις για το επόμενο μοντέλο, ή θα το φας στη μάπα με όσο βαστάει πλέον η μπαταρία.Επίσης, σαν μεταπωλητική αξία να δω μετά από 1-1,5 χρόνο ποιος θα το αγοράσει μεταχειρισμένο και σε ποια τιμή όταν γνωρίζει αυτό το μεγάλο θέμα με τη μπαταρία.

Για μένα , μπορεί σαν κινητό να έχει καλύτερα specs από το S4 που έχω αλλά ευχαριστώ δεν θα πάρω ακόμα και να το έβρισκα μισοτιμής.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Δυο μικρές λεπτομέρειες που περνάνε στα ψιλά αλλά κάνουν τη διαφορά για μερικούς:

-Μη ύπαρξη υποδοχής κάρτας microsd: Οπότε πρακτικά σε εξαναγκάζει να πας τουλάχιστον στο μοντέλο με τα 64GB οπότε μιλάμε για minimum μια 800άρα συν το αρνητικό οτι δεν μπορείς να έχεις 2-3 κάρτες microsd όπως εγώ και να μπορείς να τις εναλλάσεις κατα βούληση.

-Μπαταρία fix : Σε 1 με 1,5 χρόνο από την αγορά του κινητού η απόδοσή της θα έχει πέσει στο μισό οπότε ή θα κλαίς τα λεφτά που έδωσες και θα βάλεις το χέρι στην τσέπη να τα σκάσεις για το επόμενο μοντέλο, ή θα το φας στη μάπα με όσο βαστάει πλέον η μπαταρία.Επίσης, σαν μεταπωλητική αξία να δω μετά από 1-1,5 χρόνο ποιος θα το αγοράσει μεταχειρισμένο και σε ποια τιμή όταν γνωρίζει αυτό το μεγάλο θέμα με τη μπαταρία.

Για μένα , μπορεί σαν κινητό να έχει καλύτερα specs από το S4 που έχω αλλά ευχαριστώ δεν θα πάρω ακόμα και να το έβρισκα μισοτιμής.

 

Αν το βρεις μισοτιμής, στείλ' το σε μένα :lol::p Αυτο με την μπαταρία δεν ξέρω αν θα βγει αληθινό, αλλά μιλάμε για κινητό 2015, οπότε άλλη τεχνολογία τώρα άλλη πριν 2 χρόνια. Δεν νμζ να αντέξει μόνο 1 1,5 χρόνο..Θα δείξει

Link to comment
Share on other sites

Αν το βρεις μισοτιμής, στείλ' το σε μένα :lol::p Αυτο με την μπαταρία δεν ξέρω αν θα βγει αληθινό, αλλά μιλάμε για κινητό 2015, οπότε άλλη τεχνολογία τώρα άλλη πριν 2 χρόνια. Δεν νμζ να αντέξει μόνο 1 1,5 χρόνο..Θα δείξει

Αν το έβρισκα μισοτιμής θα το πούλαγα λίγο πιο κάτω από την κανονική.Σιγά μην στο έδινα εσένα :p

Όσον αφορα τη μπαταρία, δυστυχώς ίδια τεχνολογία είναι και είναι σε στασιμότητα τουλάχιστον όσον αφορά τα μοντέλα παραγωγής.Γιατί από ελπιδοφόρες τεχνολογίες σχετικά με τις μπαταρίες έχουμε πήξει τα τελευταία 10-15 χρόνια...

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια, συχνα οι μπαταρίες ειναι και χειρότερες απο παλαια, ωστε σε ενα χρονο να σου σπασει τα νευρα η αυτονομία και να πας να παρεις το επόμενο.. Καθαρο μμάρκετινγκ
Link to comment
Share on other sites

Να αλλάξετε την μπαταρία δεν παίζει ;πας στην Σμαρτεκ και βαριά με 30-50 ευρω βάζεις καινούρια γνήσια .
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

το μονο που δεν με αγχωνει ειναι η μπαταρια.ποτε δε τα κραταω πανω απο λιγους μηνες αλλωστε.αυτο που με νοιαζει ειναι να δω το μπλε,καθως σε λευκο αλλα και σε μαυρο ειναι ενα αισχος η συσκευη.

κι επισης να πεσει κι η τιμη του,δεν τα αξιζει τα χρηματα που ζητανε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δυο μικρές λεπτομέρειες που περνάνε στα ψιλά αλλά κάνουν τη διαφορά για μερικούς:

-Μη ύπαρξη υποδοχής κάρτας microsd: Οπότε πρακτικά σε εξαναγκάζει να πας τουλάχιστον στο μοντέλο με τα 64GB οπότε μιλάμε για minimum μια 800άρα συν το αρνητικό οτι δεν μπορείς να έχεις 2-3 κάρτες microsd όπως εγώ και να μπορείς να τις εναλλάσεις κατα βούληση.

-Μπαταρία fix : Σε 1 με 1,5 χρόνο από την αγορά του κινητού η απόδοσή της θα έχει πέσει στο μισό οπότε ή θα κλαίς τα λεφτά που έδωσες και θα βάλεις το χέρι στην τσέπη να τα σκάσεις για το επόμενο μοντέλο, ή θα το φας στη μάπα με όσο βαστάει πλέον η μπαταρία.Επίσης, σαν μεταπωλητική αξία να δω μετά από 1-1,5 χρόνο ποιος θα το αγοράσει μεταχειρισμένο και σε ποια τιμή όταν γνωρίζει αυτό το μεγάλο θέμα με τη μπαταρία.

Για μένα , μπορεί σαν κινητό να έχει καλύτερα specs από το S4 που έχω αλλά ευχαριστώ δεν θα πάρω ακόμα και να το έβρισκα μισοτιμής.

 

Αμφιβάλλω αν θα υπάρχει πια επώνυμο τηλέφωνο που θα έχει και SD αλλά και αποσπώμενη μπαταρία. Μάλλον θα πρέπει να κοιτάξεις σε κινέζικο.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...