Jump to content

Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θεμα ειναι οτι δεν εχω μετρο!συγκρισης... μην τους το παω και γινω ρομπα! Εχει ενα ελαφρυ τζογο. Την γκαντεμια μου μεσα!

 

Και εγώ αν το πατήσω ελαφρά από πάνω κάνει ένα τσικ. ΜΗΝ περιμένεις την στιβαρότητα του πλήκτρου του iPhone. Και αν θες την ταπεινή μου άποψη ΜΗΝ το ψυρίζεις! Θυμάμαι τον εαυτό μου παλιά που έπαιρνα μεγεθυντικό σε κάθε συσκευή και κοιτούσα την οθόνη στο απόλυτο λευκο, και αν έβλεπα ένα σκουπιδάκι της τάξης του 1/10 του κόκου αρρώσταινα χωρίς φυσικα να υπάρχει λόγος γιατί με γυμνό μάτι δεν φαινόταν τπτ! :wacko:

Απλά λέω ότι ψυρίζουμε την μαϊμού και χάνουμε τον λόγο που το πήραμε και αυτός είναι να μας εξυπηρετεί.

Φιλικά, Κώστας

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα restore defaults και ειδα τεραστια διαφορα στο performance του κινητού… δεν καταλαβαινω τι γίνεται παντως και μεσα σε 10 ημέρες κολλαγε ετσι το κινητο!!!
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αδικο δεν εχεις οπως το λες. Ας πουμε καμερα ετυχα με isocell αισθητηρα και παρολο που σημαντικοτερος ρολος που το ηθελα ηταν η καμερα αφου τα μισα ειναι ετσι και απο οτι ακουω εχουν ελαχιστες διαφορες παω πασο. Αλλα το κουμπι ρε συ θα με χαλασει αμα δεν ειναι ετσι οπως πρεπει.
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!!

Δν εχει να κανει αν θα το φορτισεις με φορτιστη αδυναμο ή οχι, σ συνιστω να βαλεις τον μαμα αφου αδειασει η μπαταρια σ (1-3%). Επισης στον dialer πατα *#0*# να δεις οτι ολα λειτουργουν ok.

 

Ίσα ίσα που δεν πρέπει τις μπαταρίες να τις αφήνεις να πέφτουν τόσο χαμηλά.... Χώρια ότι αν βάλεις αδύναμο φορτιστή γλυτώνεις την γρήγορη φόρτιση άρα και κόπωση της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αδικο δεν εχεις οπως το λες. Ας πουμε καμερα ετυχα με isocell αισθητηρα και παρολο που σημαντικοτερος ρολος που το ηθελα ηταν η καμερα αφου τα μισα ειναι ετσι και απο οτι ακουω εχουν ελαχιστες διαφορες παω πασο. Αλλα το κουμπι ρε συ θα με χαλασει αμα δεν ειναι ετσι οπως πρεπει.

 

κοιτα,επειδη κ γω τα ψιριζω,πριν λιγο ειδα του φιλου μου και το πληκτρο ειναι στιβαρο,αρχισα να ανυσηχω γιατι την επομενη εβδομαδα θα το αγορασω,βεβαια οπως εχω πει για μενα το καλυτερο καταστημα ειναι το αμαζον.το παραμικρο να εχει η συσκευη σου στελνουν κατευθειαν αλλο,τωρα για την δικη σου περιπτωση τσεκαρε κ κανενα αλλο,αλλιως εχεις doa απο γερμανο κ παρε αλλο,αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση:!

Καλό μήνα σε όλους, μετέφερα κάποια μηνύματα που αφορούσαν τις φωτογραφίες στο ανάλογο θέμα πού υπάρχει.

Προσπαθήστε να μην βγαίνετε off topic.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αδικο δεν εχεις οπως το λες. Ας πουμε καμερα ετυχα με isocell αισθητηρα και παρολο που σημαντικοτερος ρολος που το ηθελα ηταν η καμερα αφου τα μισα ειναι ετσι και απο οτι ακουω εχουν ελαχιστες διαφορες παω πασο. Αλλα το κουμπι ρε συ θα με χαλασει αμα δεν ειναι ετσι οπως πρεπει.

 

Μια χαρα ειναι ο isocell εγω ειμαι ικανοποιημενος αρκετα. Μπορει κ το δικο μ να εχει κατι πολυ λιγο αλλα δεν δινω σημασια γιατι παρολο που εχει ενα καρο λεφτα τελειοτητα δεν μπορεις να πετυχεις δυστυχως. Θεωρω οτι εισαι ok, ειδικα αν εχεις πετυχει οθονη λευκη χωρις ροζοκιτρινιλες στα ακρα κ εμφανη καμενα πιξελ κρατα το, μην πας γυρευοντας.. :P

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Όταν αγοράζει κάποιος ένα από τα καλύτερα και πιο ακριβά κινητά μαζικής παραγωγής δεν πάει γυρεύοντας ψάχνοντας την τελειότητα. Απλά απαιτεί το αυτονόητο.
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα προσωπικα και γω πιστευω πως amazon ειναι κορυφη. Αλλα μονο μεσω επιδοτησης ειχα την δυνατοτητα να το παρω. Αυτα με την οθονη ειναι καινουργια? Δοξα το θεο δεν εχω παρατηρησει κατι. Καλα σε τετοια θεματα το αλλαζεις χωρις σκεψη. Το αλλο με το κουμπι τωρα θα δειξει. Απο την στιγμη που ειναι λειτουργικο παιζει να μου το παιξουν ιστορια! Αυτο με το doa σημαινει οτι το παω και μου δινουν καινουργιο κουτα χωρις να περασει απο σερβις? Το τσεκαρει ο τεχνικος γερμανου η θα πρεπει να περιμενω να το στειλουν service και αν το παραδεχτουν θα μου δωσουν καινουργιο? Σορρυ για το σεντονι!
Link to comment
Share on other sites

Για να λυθεί και αυτή η απορία, φυσικά και μπορεί να υπάρχουν διαφορες σε 2 S6 που έχουν κατασκευαστει σε διαφορετικά εργοστάσια. Οχι τεράστιες προφανώς αλλά απειροελαχιστες.

 

Δεν ξέρω γιατι σας πιάνει υστερία με το παραμικρό και υπεραναλυετε τα πάντα. Χαρείτε τις συσκευες σας και ΞΕΚΟΛΛΗΣΤΕ.

 

Αυτο συμβαίνει με ολες τις εταιρίες και ολες τις συσκευές.

 

Ετσι για την ιστορία, έχουν υπάρξει περιπτώσεις ιδιων μοντέλων iphone, με διαφορες στην εμφάνιση (και δεν εννοω οτι το ενα εκ των δυο ηταν κλωνος)

Edited by giannisvas
Link to comment
Share on other sites

Όταν αγοράζει κάποιος ένα από τα καλύτερα και πιο ακριβά κινητά μαζικής παραγωγής δεν πάει γυρεύοντας ψάχνοντας την τελειότητα. Απλά απαιτεί το αυτονόητο.

 

Οπως ειπες ειναι "μαζικης παραγωγης". Ενα iphone που ειχα παρει ειχε συην οθονη χαμηλα ενα κοκκο σκονης πιο μικρο κ απο πιξελ π το ειδα επειδη ελεγξα την οθονη με μεγεθυντικο. Φαντασου οτι κοιτωντας την οθονη του κινητου φυσιολογικα παρολο π ηξερα π βρισκεται δεν μπορουσα να το δω καν! Επειδη ομως με εζωναν τα φιδια το πηγα πισω κ υπαλληλος με τον τεχνικο παλευαν να το δουν κ φυσικα στο τελος το αλλαξαν χαριστικα. Καλο ειναι να μην ψυχαναγκαζομαστε για τοσο minor θεματα. Αποψη μου.

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Καλα ενας κοκκος που δεν φαινεται με γυμνο ματι σιγουρα ειναι κατι αμελητεο.. το κουμπι ομως να ναι λασκα απο την πρωτη στιγμη δεν ειναι το ιδιο.. Με επιφυλαξη παντα γτ μπορει οπως ειπα να ναι η ιδεα μου καθως δεν το εχω συγκρινει με καποιο αλλο κομματι. Γενικες εντυπωσεις παντως οσον αφορα την μπαταρια εχει διαφορα αρκετη απο g2 αλλα ειναι πρωτη φορτιση βεβαια. Απο 100% με 10-15 φωτο στο σαλονι επεσε στο 91%. Καθως και η φωτογραφικη του αρκετα καλυτερη απο του g2 οχι ομως σε σημειο που να πεις μερα με νυχτα. Εκτος αν ειχα υποτιμησει πολυ του g2! Πρωιμες σκεψεις βεβαια και καθως και λογω δουλειας δεν εχω ασχοληθει πανω απο 2 ωρες με το κιν!
Link to comment
Share on other sites

Όταν αγοράζει κάποιος ένα από τα καλύτερα και πιο ακριβά κινητά μαζικής παραγωγής δεν πάει γυρεύοντας ψάχνοντας την τελειότητα. Απλά απαιτεί το αυτονόητο.

 

Δεν υπαρχει το τελειο στην τεχνολογια, υπαρχουν καλα, κορυφαια, ακριβα, πρωτοποριακα χαρακτηριστικα, αλλα και αυτα καθοτι ηλεκτρονικα θα κολλησουν καποια στιγμη ειδικα οταν ψαχνεις τις κορυφαιες επιδοσεις.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όταν αγοράζει κάποιος ένα από τα καλύτερα και πιο ακριβά κινητά μαζικής παραγωγής δεν πάει γυρεύοντας ψάχνοντας την τελειότητα. Απλά απαιτεί το αυτονόητο.

 

θα συμφωνησω ...αυτο που εκανε η Samsung με τους δυο διαφορετικους σενσορες στην καμερα ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

Δεν μπορει και οι δυο να πληρωνουμε τα ιδια λεφτα και να παιρνουμε διαφορετικο προιον.

Επαναλαμβανω εγω αμα ηξερα οτι η καμερα του S6 φοραει isocell ...θα το προσπερνουσα το κινητο.

Βεβαια ο καθενας εχει τα πιστευω του

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το θεμα με την καμερα, νομιζω, κατι αντιστοιχο ειχε συμβει και με το S2 ή κανω λαθος?

 

Με καποιον φακο φαινοταν καπως ροζ στην καμερα και σε αλλον φακο ηταν οκ, αν δεν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Χαρείτε τις συσκευές σας και δεν χρειάζεται να το ψηριζετε πολύ το θέμα της κάμερας.

Tespa η κάμερα είναι κορυφή το τηλ είναι κορυφαίο.

Υπάρχουν και άλλα πιο φθηνά και εξίσου αξιόπιστα κινητά, εξάλλου και αυτό σε 5-6 μήνες θα είναι απλά ένα κορυφαίο αλλά όχι το κορυφαίο έτσι όπως εξελίσσεται η τεχνολογία ειδικά στα κινητά.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

1τη μέρα σήμερα χρησιμοποιώ το κινητό και πραγματικά για μένα είναι απαράδεκτο να ζεσταίνεται με ελαχιστη χρήση... και η ram να φτάνει στα 92% και να κολλάει ειδικά όταν έκανε ενημερώσεις από το playstore

 

επίσης παρατηρώ πως δεν είναι τόσο smooth η κύλιση στο twitter στο browser κλπ..

 

το έχει παρατήρηση κανεις άλλος? :/

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, κάνε restore defaults μετά το update που σου πέρασε, εγώ είδα πολύ μεγάλη διαφορά. Πάει σφαίρα και δεν κολλάει πουθενά. Πριν το έκανα restore τις εφαρμογές και μετά update. Τελικά θέλει πρώτα update και μετά restore.

 

1τη μέρα σήμερα χρησιμοποιώ το κινητό και πραγματικά για μένα είναι απαράδεκτο να ζεσταίνεται με ελαχιστη χρήση... και η ram να φτάνει στα 92% και να κολλάει ειδικά όταν έκανε ενημερώσεις από το playstore

 

επίσης παρατηρώ πως δεν είναι τόσο smooth η κύλιση στο twitter στο browser κλπ..

 

το έχει παρατήρηση κανεις άλλος? :/

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, κάνε restore defaults μετά το update που σου πέρασε, εγώ είδα πολύ μεγάλη διαφορά. Πάει σφαίρα και δεν κολλάει πουθενά. Πριν το έκανα restore τις εφαρμογές και μετά update. Τελικά θέλει πρώτα update και μετά restore.

 

πιο update? δεν μου έχει έρθει καμια ενημέρωση...! έκανα και έλεγχο για ενημέρωσης έχω την τελευταία έκδοση...

Link to comment
Share on other sites

1τη μέρα σήμερα χρησιμοποιώ το κινητό και πραγματικά για μένα είναι απαράδεκτο να ζεσταίνεται με ελαχιστη χρήση... και η ram να φτάνει στα 92% και να κολλάει ειδικά όταν έκανε ενημερώσεις από το playstore

 

επίσης παρατηρώ πως δεν είναι τόσο smooth η κύλιση στο twitter στο browser κλπ..

 

το έχει παρατήρηση κανεις άλλος? :/

 

92% ram.... Δεν ανεβάζεις και ένα screenshot με το τι τρέχει;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 (SM-G920F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...