Jump to content

Sony Xperia E4


alexakos7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια .Μηπως μπορειτε να μου αναφερεται επιγραμματικα τα προβληματα που τυχον να παρουσιαζει και αν λυνονται.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τα live titles πως αλλάζουν να βάλω όποια θέλω εγώ ? προσπαθώ τόση ώρα και τίποτα

τα soft keys αντοποκρίνονται με την πρώτη?

 

 

μία βοήθεια?

Edited by gsserv10
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις , σε σύγκριση με το προηγούμενο κινητό LG Optimus L9 II : Το Ε4g είναι πιο γρήγορο και δεν κολλάει σχεδόν καθόλου.
Siemens c10, c25, m35i, mc60, Sony ericsson w810i, LG 505 gt, Samsung Nexus S (Stock 4.1.2), Asus Nexus 7 (4.4.4 Stock root), LG Optimus L9 II D605 (4.1.2 Stock), Sony Xperia E4g (4.4.4 Stock), Lenovo A7010 (5.1 Stock).
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας !!! μια ερώτηση θέλω να κάνω. δίνουν στην κοπέλα με νέα σύνδεση το lumia 535 η το xperia e4 . πιο από τα δυο να προτιμήσει?

θα ήθελα τα φώτα σας παρακαλώ....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας !!! μια ερώτηση θέλω να κάνω. δίνουν στην κοπέλα με νέα σύνδεση το lumia 535 η το xperia e4 . πιο από τα δυο να προτιμήσει?

θα ήθελα τα φώτα σας παρακαλώ....

Καλύτερα να ρωτήσεις στην ενότητα επιλογής συσκευής για πιο ολοκληρωμένη άποψη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία. Αγόρασα την Τρίτη το E4 από kaizer shop. Οκ, άψογο το κινητό, κανένα πρόβλημα. Αλλά το κουτί δεν είχε ακουστικά μέσα. Και μου κάνει εντύπωση γιατί στην παρουσίαση του εδώ στο myphone και σε ακόμα 1 site διάβασα ότι έχει ακουστικά η συσκευασία. Μήπως μπορεί κάποιος που το έχει να μου πει αν όντως είχε ακουστικά στο κουτί?
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ δικό μου , Ε4g από Γερμανό είχε ακουστικά, και επίσης όντως έναν φορτιστή με 10 πόντους αποσπώμενο καλώδιο :lol:
Siemens c10, c25, m35i, mc60, Sony ericsson w810i, LG 505 gt, Samsung Nexus S (Stock 4.1.2), Asus Nexus 7 (4.4.4 Stock root), LG Optimus L9 II D605 (4.1.2 Stock), Sony Xperia E4g (4.4.4 Stock), Lenovo A7010 (5.1 Stock).
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει το dual και μάλιστα αυτή είναι η δεύτερη φορά. Εξαιρετικό για το κόστος του.

 

Παρόλα αυτά έχω να σημειώσω το εξής : και στις δυο συσκευές η μεταφορά των apps σε SD είναι προβληματική. Κάνω τη μεταφορά και σε περίπτωση που κλείσω το τηλέφωνο (απενεργοποίηση) τα apps έχουν χαθεί. Μετά πρέπει να τα γυρίσω στη μνήμη του τηλεφώνου και να τα στείλω παλι μετά στην SD.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ δικό μου , Ε4g από Γερμανό είχε ακουστικά, και επίσης όντως έναν φορτιστή με 10 πόντους αποσπώμενο καλώδιο :lol:

 

Ναι αυτό τον φορτιστή τον είχε και το δικό μου δυστυχώς :lol:

Τι να πω, ίσως να έτυχε να μην έχει ακουστικά η δικιά μου συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια .Μηπως μπορειτε να μου αναφερεται επιγραμματικα τα προβληματα που τυχον να παρουσιαζει και αν λυνονται.

Τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί είναι τα εξής:

1)Το soft key που σε πάει στην αρχική σελίδα(το εικονίδιο με το σπιτάκι) καμιά φορά κόλλαγε και δεν έπιανε όταν το πάταγες.Στις πρώτες παρτίδες εμφανίστηκε αυτό και λύθηκε άμεσα με ενημέρωση από την Sony.

2)Η μπαταρία καμιά φορά έπεφτε σχετικά γρήγορα ακόμα και με στάμινα και λύνεται με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όπως αναφέρεται και στην Wikipedia αν ψάξεις στο Sony Xperia E4.

3)Επανεκκινήσεις σε κατάσταση αναμονής.Άλλοι λένε πως έφταιγε η κομμένη σιμ και με το που έπαιρναν καινούργια το πρόβλημα λυνόταν.Άλλοι πως μετά από αναβάθμιση το πρόβλημα λύθηκε κτλ.Πάντως το από που προέρχεται το πρόβλημα και πως λύνεται ακριβώς ακόμα δεν το έχω βρεί.

4)Μειώνεται ο διαθέσιμος χώρος αισθητά χωρίς να κατεβάζεις το ο,τιδήποτε.Δεν είναι πρόβλημα αυτό αλλά δημιουργείται από τον εξής λόγο.Κάθε φορά που βλέπεις ένα βιντεάκι(πχ youtube)δημιουργείται στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης ένα αρχείο με όνομα A.Code...κτλ το οποίο έχει μέγεθος όσο το βίντεο που παρακολούθησες.Απλά το σβήνεις μετά και όλα οκ αλλά πολλοί δεν το έχουν πάρει χαμπάρι και δεν ξέρουν τι φταίει με τον χώρο τους.Αυτά είναι τα πιό συχνά ''προβλήματα''.Ελπίζω να βοήθησα.

Έχω αγοράσει το dual και μάλιστα αυτή είναι η δεύτερη φορά. Εξαιρετικό για το κόστος του.

 

Παρόλα αυτά έχω να σημειώσω το εξής : και στις δυο συσκευές η μεταφορά των apps σε SD είναι προβληματική. Κάνω τη μεταφορά και σε περίπτωση που κλείσω το τηλέφωνο (απενεργοποίηση) τα apps έχουν χαθεί. Μετά πρέπει να τα γυρίσω στη μνήμη του τηλεφώνου και να τα στείλω παλι μετά στην SD.

Δυστυχώς οι εφαρμογές δεν μεταφέρονται στην sd και γίνεται αυτό που λες.Εξαφανίζονται τα εικονίδια δηλαδή.Αν ψάξεις μερικές σελίδες πιό πίσω ένα μέλος λέει πως αν αλλάξεις τον launcher οι εφαρμογές μεταφέρονται κανονικά στην sd.Τον ρώτησα ποιόν launcher κατέβασε αλλά δεν μου έχει απαντήσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

What?? :blink:

Απαράδεκτο!! Eπίσης απ' ό,τι είδα, το καλώδιο είναι τραγικά κοντό!

Το καλό όμως είναι πως έχει εκπληκτική αυτονομία και συναρτήσει του στάμινα και ultra στάμινα πραγματικά δεν παίζεται.Το καλώδιο πραγματικά είναι αστείο μιάς και η Sony σου δίνει καλώδιο από handsfree.Το καλό είναι πως μπορείς να πάρεις το μακρύ αυθεντικό καλώδιο της Sony με 4,90 από τα Σκρουτζομάγαζα.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

1)Το soft key που σε πάει στην αρχική σελίδα(το εικονίδιο με το σπιτάκι) καμιά φορά κόλλαγε και δεν έπιανε όταν το πάταγες.Στις πρώτες παρτίδες εμφανίστηκε αυτό και λύθηκε άμεσα με ενημέρωση από την Sony.

Αυτό το κάνει και σε εμένα αλλά αραιά και που, όχι σε σημείο που γίνεται ενοχλητικό.

Το χειρότερο του θέμα απ ότι διαβάζω από πολλούς είναι οι επανεκινήσεις, που ευτυχώς δεν έχω δει ούτε μια στη δικιά μου συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

 

Στο ultra stamina, το 3G παραμένει ενεργό;

 

Το χρειάζομαι γιατί έχω σήμα στο σπίτι μόνο απο το full σήμα της voda, και το 3G ειναι απαραίτητο

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει το dual και μάλιστα αυτή είναι η δεύτερη φορά. Εξαιρετικό για το κόστος του.

 

Παρόλα αυτά έχω να σημειώσω το εξής : και στις δυο συσκευές η μεταφορά των apps σε SD είναι προβληματική. Κάνω τη μεταφορά και σε περίπτωση που κλείσω το τηλέφωνο (απενεργοποίηση) τα apps έχουν χαθεί. Μετά πρέπει να τα γυρίσω στη μνήμη του τηλεφώνου και να τα στείλω παλι μετά στην SD.

 

Δεν χάνονται τα apps αλλά τα εικονίδια τους που είναι στην αρχική οθόνη. Συμβαίνω και στο xperia Ε1 που έχω.

Τώρα τρέχω μόνο το nova launcher και δεν έχω τέτοιο θέμα. Χώρια το ότι είναι λίγο πιο γρήγορο με αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα σας !!! μια ερώτηση θέλω να κάνω. δίνουν στην κοπέλα με νέα σύνδεση το lumia 535 η το xperia e4 . πιο από τα δυο να προτιμήσει?

θα ήθελα τα φώτα σας παρακαλώ....

Νομίζω ότι το 535 είναι ελαφρώς καλύτερο. Πιο γρήγορο, με καλύτερες κάμερες και λίγο καλύτερη οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

 

Στο ultra stamina, το 3G παραμένει ενεργό;

 

Το χρειάζομαι γιατί έχω σήμα στο σπίτι μόνο απο το full σήμα της voda, και το 3G ειναι απαραίτητο

 

Με το ultra stamina το κινητό λειτουργεί σαν ένα απλοικό κινητό.Δηλαδη σου επιτρέπει μόνο κλήσεις-μηνύματα(επίσης και κάποια άλλα βασικά μενού πχ ημερολόγιο κτλ.)και τα δεδομένα κόβονται εντελώς.Με απλό στάμινα από την άλλη κάνεις ό,τι θες αφού ρυθμίζεται.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,

 

παντως, το 3g σαν επιλογη δεν στο κοβει, σωστα?

 

Το στάμινα σε αφήνει να κάνεις ό,τι θες.Μπορείς να αφήσεις το 3G ανοικτό κανονικά.Το ultra stamina δεν σε αφήνει.Κόβει τα δεδομένα εντελώς.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν στο ρωτάω εγω σωστα..

 

με ultra stamina μπορείς να εχεις σήμα 3g αλλα το κουμπι των δεδομένων κλειστό,

 

σωστα?

 

ή δεν σε αφήνει καν να έχεις 3g, δηλαδη μονο με 2g για να κανει ακομη μεγαλυτερη οικονομια?

Link to comment
Share on other sites

Α τώρα κατάλαβα!:lol:Λοιπόν στο ultra stamina απενεργοποιεί τα δεδομένα εντελώς.Για να φανταστείς εξαφανίζει ακόμα και το κουμπί της ενεργοπ.-απενεργοπ. δεδομένων.Βασικά κρατάει βασικότατα μενού μόνο όπως κλήσεις-μηνύματα-ημερολόγιο-κάμερα κτλ.Αλλά ακόμα και όταν πας να τα ενεργοποιήσεις τα δεδομένα από τις ρυθμίσεις σου λέει πως αυτό δεν υποστηρίζεται σε κατάσταση ultra stamina.Οπότε δεν μπορείς να τα ενεργοποιήσεις με τίποτα σε κατάσταση ultra stamina τα δεδομένα.Μόνο στο απλό στάμινα έχεις δεδομένα.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.Ενδιαφερομαι να αγορασω το Sony Xperia E4g Dual και θα ηθελα καποιες πληροφοριες από τους ήδη κατόχους.

 

Εχει Usb On The Go (OTG)?

Μπορούμε να μετακινήσουμε τις εφαρμογές που εγκαθιστούμε στην microSD?

Εχει πανω από 70 ελληνικούς χαρακτήρες κατά την συνταξη μυνηματων στην default εφαρμογή?

Sar γνωρίζουμε;

Notification Led για αναπάντητες , μη αναγνωσμένα μηνύματα υπάρχει?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα στην γυναικα μου έχει κάνα μήνα. Μέχρι στιγμής δεν έχει κάποιο θέμα. Μπαταριαρα που με την χρηση που κανει η γυναικα μου της βγάζει 2+ μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Πηρα το e4g και ειναι αψογο.Το μονο μειον ειναι το ηχειο του που ειναι απαραδεχτο.Δεν βγαζει καθολου μπασο και στις ψιλες του αμα εχεις τερμα την ενταση τσιριζει.Σε εσας συμβαινει το ιδιο η υπαρχει περιπτωση το δικο μου να ειναι ελλατωματικο???
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχει ένας φίλος αυτό το κιν και με ρωτούσε πως μπορεί να βάλει όταν το περνούν τηλ να αναβοσβήνει το φλας του
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

Για μένα, είναι η καλύτερη μπαταρία που είχα :)

 

http://i75.photobucket.com/albums/i310/enterprise-psi/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-06-01-02-55-07_zpsefsc71uz.png

Siemens c10, c25, m35i, mc60, Sony ericsson w810i, LG 505 gt, Samsung Nexus S (Stock 4.1.2), Asus Nexus 7 (4.4.4 Stock root), LG Optimus L9 II D605 (4.1.2 Stock), Sony Xperia E4g (4.4.4 Stock), Lenovo A7010 (5.1 Stock).
Link to comment
Share on other sites

Για μένα, είναι η καλύτερη μπαταρία που είχα :)

 

http://i75.photobucket.com/albums/i310/enterprise-psi/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-06-01-02-55-07_zpsefsc71uz.png

Ωραιος,ποσο οθονη ειχες;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia E4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...