Jump to content

Sony Xperia E4


alexakos7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Hταν η πρωτη φορτιση του κινητου, κλειστο... δεν το ειχα επεξεργαστει καν αλλα η μπαταρια ηταν 15% περιπου. Μου εκανε εντυπωση ο χρονος φορτισης. Κατι παιζει λογικα. Αλλα χτες που το δουλεψα η μπαταρια φανηκε να αποκρινεται σωστα και να μην ''χανει''.

Ευχαριστω για την ρομ. Γιατι δεν υπαρχουν αλλες ρομ ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απ ότι έχω ακούσει δεν έχουν βγει ρομ λόγω του mediatec επεξεργαστή, για κάποιο λόγο δεν είναι τόσο εύκολο να γραφτεί μια ρομ για τους mediatec επεξεργαστές. Δεν ξέρω κάτα πόσο ισχύει ή οχι....

 

Από την άλλη είναι σχετικά καινούριο μοντέλο και όχι πολύ γνωστό οπότε ίσως και για αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το ρουτάρεις εύκολα με το Kingo root.

Με αυτό ρούταρα και το δικό μου E4 και επίσης αφού το ρουτάρεις μπορείς με το ίδιο πρόγραμμα να βγάλεις το root αν το επιθυμείς...

 

Δυστυχώς δεν κατάφερα τίποτα, μάλλον θα φταίει που είναι συσκευή Cosmote γιατί έχω δοκιμάσει όλους τους πιθανούς τρόπους.

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό φταίει. Το δικό μου είναι unbranded και με το kingo το ρούταρα μέσα σε 5 λεπτά...
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει. το πηρε φιλος σημερα απο γερμανο

 

Βρηκα και το e4g Που μου φαινεται λιγο καλυτερο. Απλα φιλος θελει τουλαχιστον 2 Mp μπροστα καμερα σε αυτα τα λεφτα ειναι μονοδρομος..

Link to comment
Share on other sites

Έχει μενού της Cosmote αλλά σβήνονται όλα αν θες.Το μόνο που μένει είναι το μήνυμα καλωσορίσματος με το σήμα της Cosmote.Παρεπιπτόντως μιάς και το ανακάλυψα αργά,το κινητό δεν έχει Compass sensor με ό,τι συνεπάγεται αυτό για κάποιες εφαρμογές που το χρησιμοποιούν(Π.χ Google sky maps)...
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Ούτε 1 μήνα δεν έχει που έκανα το update που ουσιαστικά διόρθωνε όλα τα θέματα της προηγούμενης έκδοσης και από χθες άρχισε πάλι να μην εμφανίζει τις εφαρμογές που έχω στην κάρτα μνήμης... :wacko:

Και δεν στρώνει ούτε με επαναφορά εργοστασιακών. Πέρασα τον Solo Launcher και είμαι οκ για την ώρα...

 

Επίσης, έχει κανένας άλλος θέμα με το Wifi και με τα δεδομένα όταν είναι ανοιχτά? Εδώ και λίγο καιρό το παθαίνει κάποιες φορές και ενώ έχω το Wifi ενεργοποιημένο δε μπορεί να συνδεθεί σε κανένα δίκτυο. Στα δεδομένα πάλι, ενώ φαίνονται ενεργοποιημένα από τις ρυθμίσεις, είναι στην ουσία απενεργοποιημένα (δε μου βγάζει το H πάνω από το σήμα και συνεπώς δε μπορεί να συνδεθεί στο internet)

Λύνονται και τα δύο με ένα restart του τηλεφώνου αλλά δεν παύουν να είναι εκνευριστικά θέματα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το εν λόγω κινητό... Από ταχύτητα πώς τα πάει όταν του περνάς εφαρμογές από play store πάνω;; Eίχα ένα sony xperia αλλά ήταν υπερβολικά αργό και κόλλαγε στις εφαρμογές/σερνότανε γι αυτό ρωτάω...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το εν λόγω κινητό... Από ταχύτητα πώς τα πάει όταν του περνάς εφαρμογές από play store πάνω;; Eίχα ένα sony xperia αλλά ήταν υπερβολικά αργό και κόλλαγε στις εφαρμογές/σερνότανε γι αυτό ρωτάω...

Ποιο σονυ xperia εχεις; το λεω για να το ρουταρεις/φλασαρεις καστομ ρομ ειτε παρεις το e4 ειτε οχι.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

To xperia J έχω.

 

Είναι αρκετά αργό και έχω μόλις 4-5 εφαρμογές πάνω του, αν του περάσω περισσότερες σέρνεται σε διπλάσιο βαθμό σε σημείο που lagαρει ακόμα και όταν πατήσεις νούμερα να πάρεις ένα τηλέφωνο. Όσο ενημερώνεις τις εφαρμογές επίσης το ίδιο γίνεται... Έχει και clean master πάνω που βοηθάει λιγάκι την κατάσταση.

 

Η κάμερα του επίσης δεν μ αρέσει, μου φαίνεται αρκετά μέτρια σε αυτά τα λεφτά πάντα. Επίσης έχει πολύ λίγο εσωτερικό χώρο. Αν αυτά τα προβληματα δεν υπάρχουν στο E4, να πάω σε αυτό αλλά αν ειναι μια απο τα ιδια δλδ μολις του περναω εφαρμογες να σερνεται καλυτερα να παω σε κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

To xperia J έχω.

 

Είναι αρκετά αργό και έχω μόλις 4-5 εφαρμογές πάνω του, αν του περάσω περισσότερες σέρνεται σε διπλάσιο βαθμό σε σημείο που lagαρει ακόμα και όταν πατήσεις νούμερα να πάρεις ένα τηλέφωνο. Όσο ενημερώνεις τις εφαρμογές επίσης το ίδιο γίνεται... Έχει και clean master πάνω που βοηθάει λιγάκι την κατάσταση.

 

Η κάμερα του επίσης δεν μ αρέσει, μου φαίνεται αρκετά μέτρια σε αυτά τα λεφτά πάντα. Επίσης έχει πολύ λίγο εσωτερικό χώρο. Αν αυτά τα προβληματα δεν υπάρχουν στο E4, να πάω σε αυτό αλλά αν ειναι μια απο τα ιδια δλδ μολις του περναω εφαρμογες να σερνεται καλυτερα να παω σε κατι αλλο.

Έχε στο νου σου και το E4g μιας και είναι 4g επίσης έχει και καλύτερα ppi.. Εγώ πάντως που έχω πιάσει το E4 στα χέρια μου με άρεσε αρκετά όμως δεν μπορώ να σε διαφωτισω πλήρως μιας και δεν είμαι κάτοχος. Διάβασε τα προηγούμενα πόστς και περίμενε απαντήσεις γενικότερα, εγώ θα σου πρότεινα επιπλέον όμως να ρουταρες και το παλιό σου γιατί είναι κρίμα να χαραμιζεται.

Δες και ένα review στα ελληνικά του Ε4

Άλλο ένα

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα τελικα!!! Φαινεται αρκετα ποιοτικο για τα χρηματα του και γενικα μ αρεσει αρκετα. Θα γράψω σχόλια τις επόμενες μέρες που θα αρχισω να του βαζω καμια εφαρμογη που χρησιμοποιω και θα το ψαξω καλυτερα...
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα τελικα!!! Φαινεται αρκετα ποιοτικο για τα χρηματα του και γενικα μ αρεσει αρκετα. Θα γράψω σχόλια τις επόμενες μέρες που θα αρχισω να του βαζω καμια εφαρμογη που χρησιμοποιω και θα το ψαξω καλυτερα...

Με γειες!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

 

Ήδη του έχω περάσει κάποιες εφαρμογές που χρησιμοποιώ πχ viber, βενζινάδικα,φαρμακεία, quizdom και είμαι πολύ ευχαριστημένος με τις επιδόσεις του. Δε φαινεται να ζοριζεται καθολου, σε αντιθεση με το J που ειχα και με αυτες τις εφαρμογες ηταν ετοιμο να σκασει σα καρπουζι. :lol: Βεβαια αυτο ειναι ανωτερο σε χαρακτηριστικα...

 

Το μονο που με "χαλαει" ελαφρως ειναι οτι εχει πολλες σκουπιδοεφαρμογες εγώ θα τις έλεγα απο οταν το πηρα οπως ξενοδοχεια, trip advisor, avg, party share, ote tv, 11888 κ.α... Να τα διαγραψω μπορω να υποθεσω ε;;; Αξιζει καμια να κρατησω;

Kαμια για offline gps όταν είμαι στο αυτοκίνητο παίζει;; Καλοί και σχετικά αξιόπιστοι οι χάρτες της google αλλα πρεπει να εισαι συνδεδεμενος και δεν εχω διαθεσιμα mb πάντα... Το navigon τι λεει;; Θελει και αυτο online να υποθεσω;

Edited by spyrosk8
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

 

Ήδη του έχω περάσει κάποιες εφαρμογές που χρησιμοποιώ πχ viber, βενζινάδικα,φαρμακεία, quizdom και είμαι πολύ ευχαριστημένος με τις επιδόσεις του. Δε φαινεται να ζοριζεται καθολου, σε αντιθεση με το J που ειχα και με αυτες τις εφαρμογες ηταν ετοιμο να σκασει σα καρπουζι. :lol: Βεβαια αυτο ειναι ανωτερο σε χαρακτηριστικα...

 

Το μονο που με "χαλαει" ελαφρως ειναι οτι εχει πολλες σκουπιδοεφαρμογες εγώ θα τις έλεγα απο οταν το πηρα οπως ξενοδοχεια, trip advisor, avg, party share, ote tv, 11888 κ.α... Να τα διαγραψω μπορω να υποθεσω ε;;; Αξιζει καμια να κρατησω;

Kαμια για offline gps όταν είμαι στο αυτοκίνητο παίζει;; Καλοί και σχετικά αξιόπιστοι οι χάρτες της google αλλα πρεπει να εισαι συνδεδεμενος και δεν εχω διαθεσιμα mb πάντα... Το navigon τι λεει;; Θελει και αυτο online να υποθεσω;

Κατέβασε τους here maps, νομίζω δουλεύουν χωρίς mb. Όπως και το sygic. Δεν μπορείς να διαγράψεις τίποτα παρα μονο να απενεργοποιησεις και αυτό γιατι δεν είσαι ρουτ. Αν είναι πάνε στις ρυθμίσεις--εφαρμογες και εκει επέλεγε ποια απο αυτες θες να απενεργοποιησεις.. δεν γίνονται όλες.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου!Τις εφαρμογές που ανέφερες μπορείς να τις σβήσεις κανονικά και όχι απλά να τις απενεργοποιήσεις.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας... να ρωτήσω... Το sygic είναι free η απαιτει πληρωμη;;

 

Μετά από ενα χρονικό οριο θέλει .. κατέβασε here maps να δεις αν βολεύεσαι ειδάλλως σου στέλνω "σπασμένο" το sygic!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεφεύγουμε παρακαλώ από το θέμα. Αφενός υπάρχει κατάλληλο θέμα για συζητήσεις περί Android και εφαρμογών πλοήγησης, αφετέρου οι υπόνοιες ή οι αναφορές σε σπασμένα προγράμματα είναι ενάντια στους κανόνες της κοινότητας. ;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεφεύγουμε παρακαλώ από το θέμα. Αφενός υπάρχει κατάλληλο θέμα για συζητήσεις περί Android και εφαρμογών πλοήγησης, αφετέρου οι υπόνοιες ή οι αναφορές σε σπασμένα προγράμματα είναι ενάντια στους κανόνες της κοινότητας. ;)

Roger that. spyrosk8 δοκίμασε here maps και βλέπουμε.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι... Κάποιες φορές με πετάει από το wifi του σπιτιού μου και αρνείται να μπει σε καποια σελιδα, ενω δειχνει οτι ειμαι κανονικα συνδεδεμενος... Εννοειτε οτι την ιδια στιγμη το ρουτερ δινει κανονικα ιντερνετ στους αλλους υπολογιστες που εχω...

 

Σχεδόν πάντα επανέρχεται αν κάνω restart το κινητό... Μου το έχει κάνει ήδη 2 φορές... Εψαξα και είδα ότι εμφανίζουν και άλλα sony το πρόβλημα. Παίζει να θέλει κάποια ρύθμιση;; Μου το έκανε και στο J αυτό ...

 

Η επιλογή σταμινα επίσης αξίζει να την εχω ενεργοποιημενη;; Λετε να διορθωνει το προβλημα;

Edited by spyrosk8
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia E4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...