Jump to content

Sony Xperia E4


alexakos7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαχαχα!Δεν ξέρω αν το έχει αναφέρει κάποιος άλλος αλλά βρήκα ένα γελοίο easter egg μετά την αναβάθμιση!Αν πάτε στις ρυθμίσεις στον αριθμό έκδοσης(24.0.5.Α.14) και πατήσετε συνεχόμενα πάνω σε αυτό,σου βγάζει ένα μήνυμα(Μένουν 5 βήματα μέχρι να γίνεις προγραμματιστής).Αν συνεχίσεις να πατάς πάνω του μετράει αντίστροφα και στο τέλος σου λέει(Συγχαρητήρια!Είσαι πλέον προγραμματιστής!)Χαχαχα!Μας κοροιδέυουν τα κινητά!

Αυτό ισχύει και σε προηγούμενες εκδόσεις Android και αν δεν ξέρεις τι κάνεις, καλύτερα να μην πειράξεις κάτι από αυτό το menu.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις δίκιο.Μόλις είδα ότι μου προστέθηκε ακόμα ένα μενού στις ρυθμίσεις.Εννοείται πως δεν πειράζω τίποτα.Ευχαριστώ πολύ!
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παιδιά,πριν από ούτε μήνα καλά καλά αγόρασα το Xperia Ε4 το μονόκαρτο και μπορώ να πω πως είμαι αρκετά ικανοποιημένος δουλεύοντας φυσικά το βελτιωμένο λειτουργικό 4.4.4.Την τελευταία αυτή εβδομάδα μου έπεσε και τις δύο φορές κάτω στο πλακάκι απο την τσέπη που το είχα ενώ καθόμουν (ευτυχώς από όσο παρατήρησα γρατζουνιέςκαι διάφορες άλλες φθορές στη συσκευή δεν είδα,παρεμπιπτόντως του έχω ακόμη αυτή τη ζελατίνα στην οθόνη απο την αγορά του.Για αυτό και προφανώς δεν γρατζουνίστηκε η οθόνη) και απο εκεί που η συσκευή πήγαινε σφαίρα,μετά από το δεύτερο σημερινό πέσιμο που έκανε σαν να μου φαίνεται ότι λίγο κολλάει σε κάποια έτσι αλλαγή παραθύρων και κάποιων μενού όπου θέλω να περιηγηθώ.Εντός ή και εκτός διαδικτύου.Μέχρι και η αλλαγή σελίδων στην αρχική εικόνα-φόντο της συσκευής κολλάει που και που..(όχι πάντα.και αν συμβαίνει αυτό "διακριτικά ").Επίσης στο άκυρο δύο φορές μου κατέβηκε η μπάρα η μαύρη από πάνω με τις συντομεύσεις χωρίς δικιά μου εντολή,αλλά χρησιμοποιώντας κάπου αλλού την αφή.Πάραυτα τι μπορεί να συμβαίνει και πως μπορώ εγώ να εντοπίσω κάπως πιο επίσημα αυτή την κάποια βλάβη που μπορεί να έχει αν έχει και ποια η επιδιόρθωση;; (είναι καινούρια η συσκευή όπως ανέφερα και ίσως φαινομαι και εγώ λίγο υπερβολικός και "ψίρας"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.εδωσα ένα Τηλ για να μου περάσουν ξανά το λογισμικό και τώρα μου ζητάει έναν κωδικό για να ξεκλειδώσει γιατί ηταν λέει για αλλη χώρα του εξωτερικού.μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει γιατί έχω πελαγώσει;;;
Link to comment
Share on other sites

Επίσης το θέμα με τις εφαρμογές της sd που δεν τις διαβάζει λύνεται με έναν άλλο launcher. Εδώ και 2 εβδομάδες χρησιμοποιώ τον go launcher, έχω μεταφέρει όλες τις εφαρμογές στην sd και δεν έχω κανένα θέμα.

 

Καλησπέρα σε όλους.εδωσα ένα Τηλ για να μου περάσουν ξανά το λογισμικό και τώρα μου ζητάει έναν κωδικό για να ξεκλειδώσει γιατί ηταν λέει για αλλη χώρα του εξωτερικού.μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει γιατί έχω πελαγώσει;;;

 

Μόνο με hard reset μπορείς να βγάλεις το κλείδωμα.

Με απενεργοποιημένη την συσκευή, πάτησε το πλήκτρο έντασης την φωνής και το power button. Κράτα τα πατημένα και μετά από λίγο θα σε βγάλει στο recovery mode, εκεί επιλέγεις το factory reset με το power button, μετά κάνεις επανεκίνηση και είσαι έτοιμος...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το θέμα με τις εφαρμογές της sd που δεν τις διαβάζει λύνεται με έναν άλλο launcher. Εδώ και 2 εβδομάδες χρησιμοποιώ τον go launcher, έχω μεταφέρει όλες τις εφαρμογές στην sd και δεν έχω κανένα θέμα.

 

Ωραίος!!!Οπότε κομπλέ και από θέμα χώρου!

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Με το που ανοιγω το κινητο και βαζω το pin εχω ξεχασει το pattern και δεν μπορω να μπω στο μενου του τηλεφωνου..υπαρχει περιπτωση να το παρακαμψω με factory Reset..?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Με το που ανοιγω το κινητο και βαζω το pin εχω ξεχασει το pattern και δεν μπορω να μπω στο μενου του τηλεφωνου..υπαρχει περιπτωση να το παρακαμψω με factory Reset..?

Δοκίμασε να φλασάρεις με Companion από την αρχή. Θα τα χάσεις όλα όμως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν εχειs την καλοσυνη μπορειs λιγο να μου εξηγησειs πωs?Δεν εχω ξανασχοληθει,,,,

ακυρο ολα οκ!Ευχαριστω

Edited by Christos_Tz
Link to comment
Share on other sites

Πήγε μία φίλη μου το κινητό για επιδιόρθωση λογισμικού μέσω pc companion στον Γερμανό και τώρα έχει το εξής πρόβλημα:Στις "εφαρμογές μου" στο play store της εμφανίζει μόνο αυτές που κατέβασε αυτή,ενώ το προεγκατεστημένες(πχ google maps κτλ)δεν τις εμφανίζει.Όταν κάνει search τις βρίσκει και φαίνονται ότι τις έχει εγκατεστημένες κανονικά.Τι είναι πάλι αυτό?
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Έχει ρουταρει κάνεις το Ε4 (Ε2105) προσπαθώ αλλά τίποτα. Έχω την 24.0.Α.5.14
HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Έχει ρουταρει κάνεις το Ε4 (Ε2105) προσπαθώ αλλά τίποτα. Έχω την 24.0.Α.5.14

 

Μπορείς να το ρουτάρεις εύκολα με το Kingo root.

Με αυτό ρούταρα και το δικό μου E4 και επίσης αφού το ρουτάρεις μπορείς με το ίδιο πρόγραμμα να βγάλεις το root αν το επιθυμείς...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα στο φόρουμ!Μπορεί κάποιος να μου κάνει μία χάρη;Λοιπόν έχω ένα θέμα με την λειτουργία στάμινα.Όταν την ενεργοποιώ και το αφήνω σε αδράνεια για 6 ώρες περίπου χωρίς να το ακουμπήσω(βράδυ πχ),μου πέφτει η μπαταρία εώς και 7%.Παρατήρησα στα στατιστικά της μπαταρίας ότι ανοίγει ξαφνικά η "κανόν. λειτουργία"και εκεί πέφτει απότομα η μπαταρία.Έχω κάνει επαναφορά εργ. ρυθμίσεων,άνοιγμα σε safe mode,επιδιόρθωση μέσω pc companion αλλά δεν έγινε κάτι.Ρο κάνει σε κάποιον άλλον αυτό;Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να αφήσει σε αναμονή το Ε4 του και να μου πεί εάν του συμβαίνει το ίδιο.Αυτό το πρόβλημα πρεπει να το έχω μόνο εγώ παγκοσμίως αφού δεν έχω βρεί τίποτα πάνω σε αυτό τόσο καιρό που ψάχνω...Χαχαχα!
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα σήμερα το update και πλέον είμαι στην 24.0.A.5.14.

Απλά καμία σχέση με πριν!

Όλα τα θεματα της προηγούμενης έκδοσης έχουν διορθωθεί.

Το θέμα με τα βίντεο στο youtube, τις εφαρμογές που δεν τις έβρισκε αν ήταν στην sd πλεον τις βρίσκει κανονικά μετά από 1-2 λεπτά, τα on screen buttons που κάποιες φορές δεν πατιόντουσαν τώρα είναι οκ και έχει βελτιωθεί αισθητά και η αυτονομία της συσκευής! :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα σήμερα το update και πλέον είμαι στην 24.0.A.5.14.

Απλά καμία σχέση με πριν!

Όλα τα θεματα της προηγούμενης έκδοσης έχουν διορθωθεί.

Το θέμα με τα βίντεο στο youtube, τις εφαρμογές που δεν τις έβρισκε αν ήταν στην sd πλεον τις βρίσκει κανονικά μετά από 1-2 λεπτά, τα on screen buttons που κάποιες φορές δεν πατιόντουσαν τώρα είναι οκ και έχει βελτιωθεί αισθητά και η αυτονομία της συσκευής! :D

 

 

Thanks για την ενημέρωση θα κάνω κι εγώ τώρα μιας και είναι τόσο καλή η νέα έκδοση!

Μια ερώτηση μόνο, αν κάνουμε root, τα updates γίνονται κανονικά;

http://img132.imageshack.us/img132/9962/781z.gif
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ root ήμουνα και έγινε κανονικά το update και μάλιστα αφού τελείωσε μου έβγαλε το root και ξαναπερασε όσες εφαρμογές είχα σβήσει με αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Θα ηθελα να ρωτησω αν μπορουμε οι χρηστες του e4 να κανουμε την αναβαθμιση σε lollipop 5.1.ειναι δυνατον ή οχι ακομη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Θα ηθελα να ρωτησω αν μπορουμε οι χρηστες του e4 να κανουμε την αναβαθμιση σε lollipop 5.1.ειναι δυνατον ή οχι ακομη;

 

Δεν έχει έρθει κάποιο update από την Sony για το lolipop ακόμα, αλλά διάβασα κάπου ότι θα έρθει κάποια στιγμή μετά τον Αύγουστο αν θυμάμαι καλά...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!προς το παρον δεν υπαρχει καποια αναβαθμιση για βελτιοποιησεις σε καποια χαρακτηριστικα π.χ εφαρμογες σε sd;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!προς το παρον δεν υπαρχει καποια αναβαθμιση για βελτιοποιησεις σε καποια χαρακτηριστικα π.χ εφαρμογες σε sd;

Όπως γράφω και πιο πάνω:

 

Λοιπόν έκανα σήμερα το update και πλέον είμαι στην 24.0.A.5.14.

Απλά καμία σχέση με πριν!

Όλα τα θεματα της προηγούμενης έκδοσης έχουν διορθωθεί.

Το θέμα με τα βίντεο στο youtube, τις εφαρμογές που δεν τις έβρισκε αν ήταν στην sd πλεον τις βρίσκει κανονικά μετά από 1-2 λεπτά, τα on screen buttons που κάποιες φορές δεν πατιόντουσαν τώρα είναι οκ και έχει βελτιωθεί αισθητά και η αυτονομία της συσκευής! :D

 

Αν τώρα δεν σου έχει βγάλει ειδοποίηση για το update πάνε στις ρυθμίσεις και κάνε έλεγχο για ενημέρωση λογισμικού..

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι το καλύτερο που είχα εως σήμερα. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχω όμως ένα πρόβλημα. Όταν το βάζω να φορτίσει σε μερικές μπρίζες (όχι σε όλες) δείχνει σαν να το αποσυνδέει κάποιος και μετά να το ξανασυνδέει. Δηλαδή κάνει ένα μπιπ μπιπ κάθε 3-4 δευτερόλεπτα και εξαφανίζεται και εμφανίζεται ο κεραυνός της φόρτισης. Αυτό δε γίνεται όταν το φορτίζω απο pc/usb. Το έχει αναφέρει κάποιος αυτό το πρόβλημα; Υπάρχει κάποια λύση; (το καλώδιο είναι σίγουρα οκ μιας και φορτίζουμε και άλλα κινητά με αυτό)
http://img132.imageshack.us/img132/9962/781z.gif
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος να τσεκάρει το πρόβλημα με το στάμινα που ανέφερα λίγο πιό πάνω ή να γνωρίζει την λύση;
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω. Πρωτη φορα με σονυ. Ερχομαι απο μοτο τζι.

2 αποριες.

 

1) Ψαχνω ρομ για το e4g. Που μπορω να βρω? Καποιο λινκ με διαφορες ωστε να επιλεξω?

 

2) Το κινητο φορτιζει σε 6 ωρες. Παρα πολυ!!!! Με τον ιδιο φορτιστη, φορτιζω ενα αλλο zte με μπαταρια 1700mah σε 2 ωρες. Τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω. Πρωτη φορα με σονυ. Ερχομαι απο μοτο τζι.

2 αποριες.

 

1) Ψαχνω ρομ για το e4g. Που μπορω να βρω? Καποιο λινκ με διαφορες ωστε να επιλεξω?

 

2) Το κινητο φορτιζει σε 6 ωρες. Παρα πολυ!!!! Με τον ιδιο φορτιστη, φορτιζω ενα αλλο zte με μπαταρια 1700mah σε 2 ωρες. Τι γινεται?

 

Η μοναδική που βρήκα για το E4g είναι αυτή. Ψάξε και στους xda αν και δε νομίζω να βρεις κάτι. Έχω το απλό E4 και ψάχνω εδώ κι ένα μήνα για rom αλλά τίποτα...

 

Μήπως έχει πρόβλημα η συσκευή σου? Στο E4 φορτίζει πλήρως σε 2.5-3 ώρες το πολύ και έχει την ίδια μπαταρία με το E4g

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia E4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...