Jump to content

Sony Xperia E4


alexakos7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα :) μια ερωτηση ακομα σε καποιον κατοχο. Υπαρχει δυνατοτητα μεταφορας εφαρμογων στην καρτα μνημης; Γιατι κατι τετοιο δεν υποστηριζεται απο το android kit kat. Καπου ειδα ομως οτι η sony εχει προβλεψει αυτη τη δυνατοτητα στα κινητα της!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα :) μια ερωτηση ακομα σε καποιον κατοχο. Υπαρχει δυνατοτητα μεταφορας εφαρμογων στην καρτα μνημης; Γιατι κατι τετοιο δεν υποστηριζεται απο το android kit kat. Καπου ειδα ομως οτι η sony εχει προβλεψει αυτη τη δυνατοτητα στα κινητα της!

 

Φίλε παρέχει τη δυνατότητα. Σήμερα το πήρα στα χέρια μου και μετά μεγάλης χαράς ανακάλυψα ότι μπορεί.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε παρέχει τη δυνατότητα. Σήμερα το πήρα στα χέρια μου και μετά μεγάλης χαράς ανακάλυψα ότι μπορεί.

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση :) μια ακομα ερωτηση. Δινει τη δυνατοτητα για αποκρυψη εφαρμογων?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση :) μια ακομα ερωτηση. Δινει τη δυνατοτητα για αποκρυψη εφαρμογων?

 

Φιλε μια διορθωση..Στη δικη μου τουλαχιστον συσκευη ναι μεν δινει τη δυνατοτητα αλλα στην ουσια δεν τις μεταφερει..Μετεφερα αρκετες και το πρωι οταν ανοιξα ξανα τη συσκευη δεν τις εβλεπε..Αναγκαστηκα να τις κανω παλι εγκατασταση και να τις αφησω στην εσωτερικη μνημη.

Link to comment
Share on other sites

Πόσα GB από τα 8 της συσκευής είναι διαθέσιμα στον χρήστη?

 

In the Xperia™ E4, about 5 GB of Internal Storage is available out of the box.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το κινητο εδω και 18 μερες κ μου κανει επανεκκινησεις συχνα.Δεν ξερω τι πρεπει να κανω, προσ το παρον εχω βγαλει την ασφαλεια του PIN ωστε μετα την επανεκκινηση να μπαινει ξανα σε λειτουργια κ να μην χανω κλησεις. Διαβασα οτι και αλλος το εχει το συγκεκριμενο προβλημα.Μπορει να εχουν καποιο θεμα. Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μία επιδιόρθωση λειτουργικού μέσω PC Companion. Μην το φορτώσεις με εφαρμογές και απλά παρακολούθησε το να δούμε. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με την μεταφορά των app σε SD απ ότι φαίνεται είναι θέμα launcher.Έβαλα έναν 3rd party και όλα οκέι.

 

Για κάποιο λόγο ο launcher τηςSony έχει κάποιο bug. .Ευελπιστώ σε αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις προβλημα με την καμερα του κινητου;

 

μαλλον καποιο θεματακι υπαρχει με το λογισμικο της.

Πολλες φορες οταν ανοιγει η κορη την καμερα, εχει "μαυρη οθονη" για 2-3 λεπτα και μετα λειτουργει κανονικα.

 

Αν μπει απο Retrica ξεκιναει παντα κανονικα

 

βλεπω το προβλημα με την φωτογραφικη εξακολουθει :(

 

εχετε καμια ιδεα πριν το παω πισω;

Link to comment
Share on other sites

βλεπω το προβλημα με την φωτογραφικη εξακολουθει :(

 

εχετε καμια ιδεα πριν το παω πισω;

 

 

πήγαινε το πίσω,το έχω μία βδομάδα και η κάμερα δουλευει ρολόι!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχω μία βδομάδα,δεν ειμαι ενθουσιασμενος αλλα για τα λεφτα που εδωσα δε μπορω να πω οτι ειμαι απογοητευμενος.

Στα συν ειναι οτι εχεις κινητο και λογω του σχεδιασμου του νοιωθεις οτι εχεις και tablet ταυτόχρονα :D

Η μπαταρία κραταει πάρα πολύ αν και το κινητό το ξεσκίζω σε ιντερνετ,παιχνιδια,μουσική.

Ο ήχος στο walkman θα μπορουσε να ηταν καλυτερος,πιο δυνατός.

Εχει και ηχητική και οπτική ειδοποίηση.

 

Στα μείον τωρα.

Το πλαστικό που κλεινει πισω την συσκευή,ελεεινό.

Επαθα πλάκα όταν ανοιξα το κουτί συσκευασίας και δεν ειδα τη μπαταρία.Ανοιξα το κινητό ,μπαταρία δεν είδα,είναι ενσωματωμένη,κι αυτό ειναι πολύ άσχημο.Στο προηγουμενο κινητο που ειχα,οταν κολλαγε τελείως,ανοιγα,εβγαζα τη μπαταρία ,την ξανατοποθετούσα,ολα οκ.Εδώ έτσι και κολλήσει,κάηκα!!!!!

Το κουμπί επιστροφής δεν ανταποκρίνεται άμεσα,αρκετές φορές κολλάει.

Οταν η οθονη ειναι κλειστή,ενώ λέει οτι στο παρασκηνιο απενεργοποιειται το ιντερνετ δεν ισχυει!!!!!!!!!!!! Προσέξτε το!!!!

Ανοιξα τους χάρτες και το facebook,μετά από λιγο,εκλεισε η οθόνη.Πιστευα οτι δεν εκτελειται κάτι.Μετά από μία ωρα που το ξανάνοιξα κόντεψα να πάθω σοκ!!!! Είχε γινει στο παρασκήνιο διακίνηση 1,6GB δεδομένων.Ευτυχώς η Cosmote μου δινει δωρεάν 2GB κάθε μήνα στο συμβόλαιο μου κι έτσι δεν εγινε υπέρβαση για να πληρώσω παραπάνω.Τωρa καθε φορά που ειμαι στο ιντερνετ,οταν βγαινω,παω στις ρυθμισεις κι απενεργοποιω ολες τις εφαρμογες που εκτελώ Facebook,Messenger,Google,Chrome...

Επίσης ενώ η μπαταρία ειναι πολυ καλή και κραταει αρκετά,η φόρτιση ειναι υπερβολικά αργή..Πάνω από μιαμιση ωρα για να φορτισει στο 100%...

 

Παρόλα αυτά δεν ειμαι απογοητευμενος και το συνιστω σε οποιον θελέι να το εχει σαν δευτερο κινητό.Εξάλλου ολα αυτα που προσφερει με 140 ευρώ μόνο,αξίζει.

Το πήρα για πρωτο κινητό,αλλά με αυτό που έπαθα με το ιντερνετ,θα παω για επισκευη το αλλο κινητο που ειχα 2 χρόνια και με ειχεε αφησει υπερικανοποιημένο,το Huawei Ascend G300.To Sony για δεύτερο μόνο, και σε οποιο σημείο εχει συνδεση WIFI.

Link to comment
Share on other sites

Στο προηγουμενο κινητο που ειχα,οταν κολλαγε τελείως,ανοιγα,εβγαζα τη μπαταρία ,την ξανατοποθετούσα,ολα οκ.Εδώ έτσι και κολλήσει,κάηκα!!!!!

Αν δεν υπαρχει καποιο κρυφο κουμπι ''reboot'' κρατας για 10+δευτερολεπτα πατημενο το power και ξεκολαει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπαρχει καποιο κρυφο κουμπι ''reboot'' κρατας για 10+δευτερολεπτα πατημενο το power και ξεκολαει.

 

Υπάρχει δίπλα από την κάρτα μνήμης μια τρύπα που γράφει off, την πατας μ ενα μολυβάκι και κλείνει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη με διαφερει η αγορα του Ε4 ηθελα να ρωτησω αν μπορει να δωσει ιντερνετ σε λαπτοπ μεσω tethering mode
Link to comment
Share on other sites

Επειδη με διαφερει η αγορα του Ε4 ηθελα να ρωτησω αν μπορει να δωσει ιντερνετ σε λαπτοπ μεσω tethering mode

Καλύτερα να αγοράσεις το Sony Xperia E4g στα 118 ευρώ http://www.bestprice.gr/item/2154518134/sony-xperia-e4g.html

 

Μπορεί να έχει μικρότερη οθόνη (4,7" έναντι 5") αλλά έχει καλύτερο επεξεργαστή, υποστηρίζει 4G και δείχνει η οθόνη του να έχει καλύτερα χρώματα.

 

Δες εδώ

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές είναι μια ιδιαίτερα αξιόλογη συσκευή σε ιδιαίτερα προσιτή τιμή.

 

Έχω μείνει ιδιαίτερα ευχαριστημένος. No lagging, ομαλό multitasking, ικανοποιητική οθόνη και touch ,παρά πολύ καλή αυτονομία ( full χρήση με βρίσκει το βράδυ με 30% και stand by με κάποιες κλήσεις 2 ημέρες full) και φυσικά dual γεγονός που μου λύνει τα χέρια. Τίμια αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Οταν η οθονη ειναι κλειστή,ενώ λέει οτι στο παρασκηνιο απενεργοποιειται το ιντερνετ δεν ισχυει!!!!!!!!!!!! Προσέξτε το!!!!

Ανοιξα τους χάρτες και το facebook,μετά από λιγο,εκλεισε η οθόνη.Πιστευα οτι δεν εκτελειται κάτι.Μετά από μία ωρα που το ξανάνοιξα κόντεψα να πάθω σοκ!!!! Είχε γινει στο παρασκήνιο διακίνηση 1,6GB δεδομένων.Ευτυχώς η Cosmote μου δινει δωρεάν 2GB κάθε μήνα στο συμβόλαιο μου κι έτσι δεν εγινε υπέρβαση για να πληρώσω παραπάνω.Τωρa καθε φορά που ειμαι στο ιντερνετ,οταν βγαινω,παω στις ρυθμισεις κι απενεργοποιω ολες τις εφαρμογες που εκτελώ Facebook,Messenger,Google,Chrome...

Εχεις απενεργοποιήσει τις αυτόματες ενημερώσεις? Μήπως φταίει αυτό.

Το stamina το έχεις ενεργοποιημένο? Αν όχι κάν' το. Οταν κλειδώνεις την οθόνη κλείνουν όλες οι εφαρμογές που τρέχουν και επανερχονται μόλις το ανοίξεις . Επίσης καλό είναι, όταν δεν χρειάζεσαι άλλο τα δεδομένα να τα απενεργοποιείς.

Στο δικό μου sony πάντως με αυτές τις ρυθμίσεις δεν έχει τέτοιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δες σε eshop ή σκρουτζομάγαζα. Διαφορετικά πας στα γνωστά μέρη ( Public, Γερμανός).

Επίσης μπορείς να κοιτάξεις και στα eyephone που είναι αποκλειστικά για θήκες και αξεσουάρ κινητών.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Ξέρετε κάποιο κατάστημα να έχει θήκες και ζελατίνα για το κινητό;

 

Για ριξε μια ματια εδω http://www.e-click.gr/index.php?target=categories&category_id=2616

Link to comment
Share on other sites

Δέχεται κάρτα 128 gb?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Δέχεται κάρτα 128 gb?

 

Μνήμη και χώρος αποθήκευσης

RAM 1 GB

Έως 8 GB μνήμη flash****

Έως 32 GB microSD™ (υποδοχή κάρτας)

Link to comment
Share on other sites

Δες σε eshop ή σκρουτζομάγαζα. Διαφορετικά πας στα γνωστά μέρη ( Public, Γερμανός).

Επίσης μπορείς να κοιτάξεις και στα eyephone που είναι αποκλειστικά για θήκες και αξεσουάρ κινητών.

Δυστυχώς ακόμα κανένα μαγαζί από αυτά δεν έχει φέρει ζελατίνα.

Θήκη βρήκα στο eclick. Ευχαριστώ πολύ πάντως!

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ!Ένα για εμένα και ένα για την γυναίκα μου.Κατά την γνώμη μου εξαιρετική επιλογή για τα λεφτά του.Το μόνο αρνητικό το κοντό καλώδιο φορτιστή.Στο Σκρουτζ βέβαια μπορείς να αγοράσεις μακρύτερο με 4,90 ευρώ και ξεμπέρδεψες!Το μόνο που παρατήρησα στο δικό μου είναι πως όταν το ενεργοποιώ αργεί κάποιες φορές να πιάσει 3G.Δηλαδή δεν έχει καθόλου δεδομένα για κανά λεπτό αλλά μετά πιάνει κανονικά 3G+.Το κάνει σε κάποιον από εσάς το ίδιο.Στης γυναίκας μου δεν το κάνει.Πιάνει 3G+ σε αμέσως με το που ανοίγει.Βέβαια η γυναίκα μου πήρε σιμ καινούργια 4G ενώ εγώ έκοψα μία σιμ που είχα αγοράσει από το 2012.Λέτε να φταίει αυτό?
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ!Ένα για εμένα και ένα για την γυναίκα μου.Κατά την γνώμη μου εξαιρετική επιλογή για τα λεφτά του.Το μόνο αρνητικό το κοντό καλώδιο φορτιστή.Στο Σκρουτζ βέβαια μπορείς να αγοράσεις μακρύτερο με 4,90 ευρώ και ξεμπέρδεψες!Το μόνο που παρατήρησα στο δικό μου είναι πως όταν το ενεργοποιώ αργεί κάποιες φορές να πιάσει 3G.Δηλαδή δεν έχει καθόλου δεδομένα για κανά λεπτό αλλά μετά πιάνει κανονικά 3G+.Το κάνει σε κάποιον από εσάς το ίδιο.Στης γυναίκας μου δεν το κάνει.Πιάνει 3G+ σε αμέσως με το που ανοίγει.Βέβαια η γυναίκα μου πήρε σιμ καινούργια 4G ενώ εγώ έκοψα μία σιμ που είχα αγοράσει από το 2012.Λέτε να φταίει αυτό?

Δοκίμασε την SIM της στο δικό σου για να δεις αν υπάρχει διαφορά. Καλορίζικα!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε Inevar για τα καλορίζικα!Θα το δοκιμάσω και θα απαντήσω να σου πω εάν διορθώθηκε.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia E4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...