Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να έχετε εμπιστοσύνη!!! Δείτε το παρελθόν. Surface, Xbox. Πως τα έθαβαν και τι ακολούθησε!

 

Εμπιστοσύνη και Microsoft δεν πάνε μαζί.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να έχετε εμπιστοσύνη!!! Δείτε το παρελθόν. Surface, Xbox. Πως τα έθαβαν και τι ακολούθησε!

 

ΕΙδικά το Surface Book απορώ πως κατάφεραν και το έκρυψαν!

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Εμπιστοσύνη και Microsoft δεν πάνε μαζί.

Συμφωνώ, αλλά μην έχεις καμιά εντύπωση πως οι άλλοι είναι καλύτεροι.

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη μου το κάνετε αυτό τώρα και ειδικά η microsoft. Πάντως σε γενικές γραμμές δεν έχω σοβαρά θέματα με το λειτουργικό. Δεν είμαι βέβαια από τους «σκληρούς χρήστες», αλλά τα βασικά, emails, social networking, e-banking και browsing τα κάνω αρκετά καλά. Ο edge χρειάζεται βελτίωση ακόμη, αλλά κατά τη γνώμη μου, δεν είναι και για πέταμα. Πιστεύω και εγώ, πως δεν θα εγκαταλείψει το mobile λειτουργικό της η microsoft. Όσον αφορά το κομμάτι κατασκευής smartphones, δεν με ενοχλεί εάν το εγκαταλείψει, ή εάν αναθέσει σε άλλη εταιρεία την υποστήριξη των Lumia. Edited by alex_gate_7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη μου το κάνετε αυτό τώρα και ειδικά η microsoft. Πάντως σε γενικές γραμμές δεν έχω σοβαρά θέματα με το λειτουργικό. Δεν είμαι βέβαια από τους «σκληρούς χρήστες», αλλά τα βασικά, emails, social networking, e-banking και browsing τα κάνω αρκετά καλά. Ο edge χρειάζεται βελτίωση ακόμη, αλλά κατά τη γνώμη μου, δεν είναι και για πέταμα. Πιστεύω και εγώ, πως δεν θα εγκαταλείψει το mobile λειτουργικό της η microsoft. Όσον αφορά το κομμάτι κατασκευής smartphones, δεν με ενοχλεί εάν το εγκαταλείψει, ή εάν αναθέσει σε άλλη εταιρεία την υποστήριξη των Lumia.

 

Εγώ έχω πρόβλημα με το τελευταίο. Θέλω συσκευή με τα καλούδια των lumia (PureView, clear black κλπ). Τώρα αν θα κυκλοφορήσει άλλη συσκευή με όλα αυτά (πχ Surface Phone) τότε οκ.

Σχετικά με το τελευταίο. Έχει αποδυναμωθεί το προσωπικό των wm κι εδώ γεννάται το παρακάτω ερρώτημα. Αν έρθει το Surface phone ποιος θα το υποστηρίξει? Τα 5 άτομα που έμειναν στο γραφείο? Ή θα έχει "άλλο" λειτουργικό (πχ full windows)?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν περιμένω Τα Χριστούγεννα Χρυσόστομε, πήγα και πήρα ένα Xiaomi Mi Max γιατί ιντερνετικά δεν την πάλευα. Έτσι πλέον έσβησα Τα πάντα από το 640XL, κράτησα μόνο Facebook για τις ενημερώσεις και για να το χρησιμοποιώ ως τηλέφωνο και μόνο...... Τουλάχιστον έτσι δεν θα μου γυρνάει το μυαλό όταν δεν θα δουλεύουν τα tiles ή οτιδήποτε άλλο.

 

Δεν περιμένω το δώρο των εορτών.

Περιμένω σαν χαζούλης,μπας και αλλάξει το πράγμα,λίγο δύσκολο μεν,αλλά τελος πάντων,δεν έχω μάθει να αλλάζω κινητό πριν περάσει μισός/ ένας χρόνος....

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα μείνω με το λειτουργικό μέχρι τέλους! Εκτος απροόπτου...

Είμαι από αυτούς που πιστεύουν ότι το λειτουργικό δε θα το παρατήσει η MS με τίποτα! :)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα μείνω με το λειτουργικό μέχρι τέλους! Εκτος απροόπτου...

Είμαι από αυτούς που πιστεύουν ότι το λειτουργικό δε θα το παρατήσει η MS με τίποτα! :)

 

Βαστα αμυνα evris..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εσείς που λέτε ότι θα συνεχίσετε πως θα το κάνετε από την στιγμή που δεν υπάρχουν πλέον συσκευές με windows mobile. Πχ αν πάθει κάτι το 640 μου δεν υπάρχει κάτι άλλο να αγοράσω και θα στραφώ σε Android αναγκαστικά. Τα 550 & 650 τα απορρίπτω λόγο ram που πλέον το 1gb φαίνεται να μην αρκεί πλέον στα 10, το 950 απορρίπτεται λόγω έλλειψης ραδιοφώνου και το 950xl πολύ ακριβό για τους περισσότερους μας ακόμα και τώρα που έχει πέσει η τιμή. Και δυστυχώς δεν βλέπω σύντομα τουλάχιστον να κατασκευάζουν άλλοι κατασκευαστές και να πουλιούνται στην Ελλάδα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Αν μου χάλαγε το 930 προφανώς θα αγόραζα το 950. Σίγουρα στην αμερική που δίνουν τα alcater, acer και HP από το windows store υπάρχουν περισσότερες επιλογές, αλλά και να υπήρχαν εδώ, αυτή την στιγμή το 950 δείχνει η καλύτερη επιλογή στην τιμή που είναι.
Link to comment
Share on other sites

Αν μου χάλαγε το 930 προφανώς θα αγόραζα το 950. Σίγουρα στην αμερική που δίνουν τα alcater, acer και HP από το windows store υπάρχουν περισσότερες επιλογές, αλλά και να υπήρχαν εδώ, αυτή την στιγμή το 950 δείχνει η καλύτερη επιλογή στην τιμή που είναι.

 

Δεν υπάρχει το κινητό. Βρισκω αγγελίες στο eBay με 250€, μαζί με continuum και θήκες mozo δώρο :P

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εσείς που λέτε ότι θα συνεχίσετε πως θα το κάνετε από την στιγμή που δεν υπάρχουν πλέον συσκευές με windows mobile. Πχ αν πάθει κάτι το 640 μου δεν υπάρχει κάτι άλλο να αγοράσω και θα στραφώ σε Android αναγκαστικά. Τα 550 & 650 τα απορρίπτω λόγο ram που πλέον το 1gb φαίνεται να μην αρκεί πλέον στα 10, το 950 απορρίπτεται λόγω έλλειψης ραδιοφώνου και το 950xl πολύ ακριβό για τους περισσότερους μας ακόμα και τώρα που έχει πέσει η τιμή. Και δυστυχώς δεν βλέπω σύντομα τουλάχιστον να κατασκευάζουν άλλοι κατασκευαστές και να πουλιούνται στην Ελλάδα.

Φίλε μου αν απορρίπτεις το 950 λόγω ραδιοφώνου μην το κάνεις... Έχει ραδιόφωνο το 950 :) και γενικά είναι σούπερ συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν απορρίπτεις το 950 λόγω ραδιοφώνου μην το κάνεις... Έχει ραδιόφωνο το 950 :) και γενικά είναι σούπερ συσκευή.

 

σαν συσκευή δεν είναι απλά σούπερ, είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί.

ψάχνω να βρω αντίστοιχη σε android και δε βρίσκω ούτε με τα διπλάσια χρήματα.

εκτός από κάποιες που έχουν πρόβλημα π.χ. lg g4.

ή άλλες που όμως δεν έχουν όλα αυτά που θέλω. πχ. nfc η dual sim και χωριστά κάρτα μνήμης, η καλή φωτογραφική μηχανή η καλό gps κ.λπ, κ.λ.π.

κρίμα που δεν έχει καλό store.

πολλές φορές σκέφτηκα να την πάρω μόνο και μόνο σαν συσκευή για φωτογραφική μηχανή, gps, πλοήγηση στο διαδίκτυο κ.α.

αλλά κολλάω γιατί θέλω τα χρήματα για κινητό android.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

σαν συσκευή δεν είναι απλά σούπερ, είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί.

ψάχνω να βρω αντίστοιχη σε android και δε βρίσκω ούτε με τα διπλάσια χρήματα.

εκτός από κάποιες που έχουν πρόβλημα π.χ. lg g4.

ή άλλες που όμως δεν έχουν όλα αυτά που θέλω. πχ. nfc η dual sim και χωριστά κάρτα μνήμης, η καλή φωτογραφική μηχανή η καλό gps κ.λπ, κ.λ.π.

κρίμα που δεν έχει καλό store.

πολλές φορές σκέφτηκα να την πάρω μόνο και μόνο σαν συσκευή για φωτογραφική μηχανή, gps, πλοήγηση στο διαδίκτυο κ.α.

αλλά κολλάω γιατί θέλω τα χρήματα για κινητό android.

+950...

Έχεις ψηλά ψηλά τον πήχη βλέπω :-)

Όντως θα χρειαστείς αρκετά χρήματα για κάτι που να σε καλύπτει σε android.

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς ενημερωτικά σχετικά με την επάρκεια ή όχι της μνήμης του 1 GB για τα 10ρια έχω να πω οτι ως κατοχος του 650 εδω και 5 μήνες και με βασική χρήση τηλεφώνου δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα σε λειτουργικότητα λόγ μνήμης RAM.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για κάνε μας μια μετάφραση στο "Βασική χρήση".

Είναι κάτι το οποίο διαφέρει στον καθένα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για κάνε μας μια μετάφραση στο "Βασική χρήση".

 

Είναι κάτι το οποίο διαφέρει στον καθένα.

 

Ισχύει γιατί αν εννοείς τηλέφωνα και μηνύματα εκεί πιστεύω όλα τα καταφέρνουν

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Συγκρινοντας το 535 με το 930, δεν πιστευω οτι η εμπειρια χρησης του 535 στις εφαρμογές ειναι μη αποδεκτή. Εχει αξιοπρεπεις επιδόσεις. Ενταξει στο πιο ακριβο κινητο εχεις αλλη κλαση καμερας και οθονης και καποιες πιο βαριες εφαρμογες ανοιγουν γρηγοροτερα αλλα για skype, cortana, viber ,messenger,internet, rss -news, στριμαρισμα μουσικης , πλοηγηση, office, tethering , youtube και γενικα των περισοτερων λειτουργιων που χρειαζομαι δεν μου λειπει το 930 οταν κουβαλαω το 535. Συν οτι δεν ανησυχείς για αλμυρες και αμμους στην θαλασσα, για τουμπες της συσκευης κτλ. Πραγματικα θα με καλυπτε ακομα και για μοναδικη συσκευη. Edited by georgb
Link to comment
Share on other sites

Λεμε διαφορα τοσο καιρο αλλα δεν εχουμε πει τι παραπανω κανουν τα κορυφαια τηλεφωνα android από το 950 για παράδειγμα.
Link to comment
Share on other sites

Σαν τηλέφωνα,μάλλον τίποτα.

Στις εφαρμογές είναι το πρόβλημα,που χάνει κατα κράτος το 950 και όλοι εμείς.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σαν τηλέφωνα,μάλλον τίποτα.

Στις εφαρμογές είναι το πρόβλημα,που χάνει κατα κράτος το 950 και όλοι εμείς.

 

Ισχύει. Όπως επίσης και έρευνα που έδειξε ότι το 85% χρησιμοποιεί μόλις 5 φορές μια εφαρμογή που έχει κατεβάσει και μετά την ξεχνάει...... Δεν το λέω για δικαιολογία. Έχω κατεβάσει πάνω από 1000 εφαρμογές απ' το 2012 και τις προσφορές δεν τις έχω χρησιμοποιήσει πάνω από 2-3 φορές. Οι φίλοι σου με android πάρε χρησιμοποιούν?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ισχύει γιατί αν εννοείς τηλέφωνα και μηνύματα εκεί πιστεύω όλα τα καταφέρνουν

 

Βασική χρήση στους μέρες μας θεωρείται αύτη που λες συν fb, messenger, Viber, WhatsApp, mail, φωτογραφία. Αυτά πλέον είναι τα βασικά για όλους. Ίσως να πρόσθετα Instagram twitter άλλα δεν είμαι τόσο σίγουρος.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Όπως επίσης και έρευνα που έδειξε ότι το 85% χρησιμοποιεί μόλις 5 φορές μια εφαρμογή που έχει κατεβάσει και μετά την ξεχνάει...... Δεν το λέω για δικαιολογία. Έχω κατεβάσει πάνω από 1000 εφαρμογές απ' το 2012 και τις προσφορές δεν τις έχω χρησιμοποιήσει πάνω από 2-3 φορές. Οι φίλοι σου με android πάρε χρησιμοποιούν?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εμένα οι φίλοι δεν είναι τρελοί με τις εφαρμογές,αλλά έχουν τουλάχιστον 5 περισσότερες από εμένα και ας είναι τις πλάκας ας πούμε ή και όχι,αλλά σίγουρα,οι ίδιες που έχουμε σε αυτούς είναι καλύτερες.

Και είναι παραπάνω από τις δικές μου γιατί στο δικό μας store,απλά δεν υπάρχουν.Εκεί είναι το πρόβλημα μας λοιπόν.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λεμε διαφορα τοσο καιρο αλλα δεν εχουμε πει τι παραπανω κανουν τα κορυφαια τηλεφωνα android από το 950 για παράδειγμα.

Δεν χρειάζομαι υπολογιστή για τίποτα.

Και όταν λέω τίποτα, το εννοώ.

Έχω τις εφαρμογές που χρειάζομαι και πληρώνω τράπεζες, βλέπω το υπόλοιπο μου στο cu, ανανεώνω το υπόλοιπο μου μέσω PayPal, online αγορές μέσω Amazon και ebay, να συνεχίσω;

Βλέπω kodi στο τηλέφωνο, αν θέλω στέλνω την εικόνα στο chromecast στην τηλεόραση, προβολή βίντεο και φωτογραφιών στο chromecast, έχει κι άλλα....

Έχει αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος το 950 πχ;

Τα άλλα δεν έχουν σίγουρα, για το 950 δεν ξέρω

 

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζομαι υπολογιστή για τίποτα.

Και όταν λέω τίποτα, το εννοώ.

Έχω τις εφαρμογές που χρειάζομαι και πληρώνω τράπεζες, βλέπω το υπόλοιπο μου στο cu, ανανεώνω το υπόλοιπο μου μέσω PayPal, online αγορές μέσω Amazon και ebay, να συνεχίσω;

Βλέπω kodi στο τηλέφωνο, αν θέλω στέλνω την εικόνα στο chromecast στην τηλεόραση, προβολή βίντεο και φωτογραφιών στο chromecast, έχει κι άλλα....

Έχει αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος το 950 πχ;

Τα άλλα δεν έχουν σίγουρα, για το 950 δεν ξέρω

 

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Δηλαδη και τα δυο κανουν τα ιδια μονο που το 950 εχει το 1/4 της τιμης των κορυφεων android

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...