Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοίταξα στις ρυθμίσεις,υπάρχει ο λογ/σμός μου ,πατάω διαχείριση αλλά εκεί δεν λέει τίποτα για επαφές.

 

Τελικά έκανα επαναφορά τηλεφώνου και εμφανίστηκαν οι επαφές.Τώρα όλα φαίνονται να δουλεύουν ρολόι.Να είστε καλά παίδες!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για οσους εχουν προβλημα να κατεβασουν το upgrade advisor αλλαξτε περιοχη σε Ηνωμενες Πολιτειες Αμερικης. Μετα ειναι διαθεσιμο με αναητηση upgrade advisor στο store κανονικα! Παρακαλωωωωω :-)
Αν ποτέ γράψω greeklish θα ειναι το τελευταιο οχυρο πριν το καψιμο της συσκευης!
Link to comment
Share on other sites

Όταν σου έρθει ένα μήνυμα θα πας στις ρυθμίσεις του κέντρου ειδοποιήσεων και θα τον ρυθμίσεις από εκεί....

 

σε ευχαριστώ!

 

εφαρμογές που τρέχουν από πίσω;

όγκος δεδομένων wifi/πακέτα;

αυτά πού βρίσκονται;

 

στις επαφές στην καρφίτσα μπορούμε να βλέπουμε μόνο τις εικόνες (live που αλλάζουν) από επαφές outlook κ όχι facebook, skype, viber κλπ; τα έχω απενεργοποιήσει αλλά συνεχίζει κ δείχνει εικόνες επαφών και από αυτά

 

επίσης βλέπω πτώση στη ποιότητα της κάμερας, θολά και χωρίς σταθερότητα, ισχύει;

 

τέλος όταν μπεις στις κλήσεις κ πατήσεις το εικονίδιο του καταλάγου σε βάζει μέσα στις επαφές όμως για 1 δευτ. σου δείχνει τις επαφές πάλι απόλα τα μέσα (facebook, skype, msn κλπ) κ μετά στο γυρνάει στις επαφές που μπορεί να έχεις επιλέξει μόνο να βλέπεις πχ outlook..

 

προτάσεις για εξοικονόμηση μπαταρίας;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο υπομονή με τις αρχικές ελλέιψεις και δυσλειτουργίες. Δώθηκε μαζικά το Upgrade και αυτό θέλαμε άλλωστε όλοι. Καλύτερα που ήρθε και update στο update να διορθωθούν τα περισσότερα. Χαρείτε το νέο λειτουργικό αξίζει! :rolleyes:
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

μετά την αναβάθμιση στα 10 το viber δεν εμφανίζει τις φωτογραφίες που έχουν τραβηχτεί με lumia selfie ώστε να μπορείς να τις στείλεις ! το κάνει και σε άλλους ? δοκίμασα να απεγκαταστησω και να ξανά εγκαταστήσω και τις 2 εφαρμογές και δεν υπήρξε λύση :(
Link to comment
Share on other sites

μετά την αναβάθμιση στα 10 το viber δεν εμφανίζει τις φωτογραφίες που έχουν τραβηχτεί με lumia selfie ώστε να μπορείς να τις στείλεις ! το κάνει και σε άλλους ? δοκίμασα να απεγκαταστησω και να ξανά εγκαταστήσω και τις 2 εφαρμογές και δεν υπήρξε λύση :(

 

Αναγκαστικά θα περιμένεις update για την εν λόγω εφαρμογή για να διορθωθεί οποιοδήποτε bug.

Υποθέτω ότι πολλές άλλες εφαρμογές θα αντιμετωπίσουν παρόμοια προβλήματα.

Μην ξεχνάς ότι πρόκειται για Βαρύ update

Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά θα περιμένεις update για την εν λόγω εφαρμογή για να διορθωθεί οποιοδήποτε bug.

Υποθέτω ότι πολλές άλλες εφαρμογές θα αντιμετωπίσουν παρόμοια προβλήματα.

Μην ξεχνάς ότι πρόκειται για Βαρύ update

 

βασική μου απορία είναι αν το έχουν και άλλοι αυτό το θέμα ή πήγε κάτι λάθος με τη δική μου συσκευή :what:

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα lumia 640 ds και στο upgrade advisor μου λεει να περιμενω να ερθει ενημερωση απο τον κατασκευαστη και κατι τετοια...

 

ξερετε ποτε θα ερθει αυτη η ενημερωση;

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα lumia 640 ds και στο upgrade advisor μου λεει να περιμενω να ερθει ενημερωση απο τον κατασκευαστη και κατι τετοια...

 

ξερετε ποτε θα ερθει αυτη η ενημερωση;

 

Και εμένα το ίδιο και από ότι διάβασα στο νήμα του 640 το ίδιο συμβαίνει σε όσους έχουμε γερμανικό τηλέφωνο . Απάντηση για το πότε και πως θα κάνουμε αναβάθμιση εμείς δεν έχω βρει...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα χθες την αναβάθμιση! Το κινητό άλλαξε προς το καλύτερο. Πάει ακόμα πιο γρήγορα, πολύ πιο όμορφο και πιο εύχρηστο μενού. Παρατήρησα ότι το ράδιο παίζει και χωρίς ακουστικά άπλα δεν χαμηλώνει ο ήχος. Με τα ακουστικά χαμηλώνει κανονικά. Έχω 2 απορίες. Χάθηκε το εικονίδιο της μπαταρίας επί τις % που ήταν στην αρχική οθόνη. Πως το βάζω ξανά; Επίσης που πάω για να συνδέσω το κινητό με την τηλεόραση για να δείχνει εκεί ότι βλέπω στο κινητό; Τα 10 έκατσαν μια χαρά πάνω στα 8.1 και δεν έχω κάνει hard reset. Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα και όλα κυλάνε απίστευτα γρήγορα!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Χάθηκε το εικονίδιο της μπαταρίας επί τις % που ήταν στην αρχική οθόνη. Πως το βάζω ξανά;

 

Το battery saver tile έχει αλλάξει στα 10 και δε δείχνει % πλέον. Τουλάχιστον, έτσι ήταν σε όλες τις tp που δοκίμασα...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το battery saver tile έχει αλλάξει στα 10 και δε δείχνει % πλέον. Τουλάχιστον, έτσι ήταν σε όλες τις tp που δοκίμασα...

 

και έτσι είναι ακόμα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το battery saver tile έχει αλλάξει στα 10 και δε δείχνει % πλέον. Τουλάχιστον, έτσι ήταν σε όλες τις tp που δοκίμασα...

 

και έτσι είναι ακόμα.

Επιβεβαιώνω και εγώ. Είμαι με Technical preview...164 και το stock live tile της μπαταρίας δεν υπάρχει στα 10. Εγώ έχω βάλει την εφαρμογή Battery+ για να βλέπω το ποσοστό της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Έχει μια ντουζίνα εφαρμογές με live tile μπαταρίας. Αν δεν αφήσει και τους φουκαράδες τους developers να κατασκευάζουν κάτι στο τέλος θα τους δείρουν.
Link to comment
Share on other sites

Αααα όλα και όλα,γιαυτό γκρινιάζω και εγώ.:lol:

 

Θα γκρινιαξω και εγώ . :p

Έψαξα πάλι να δω πως θα συνδέσω το κινητό στην τηλεόραση μέσω wifi όπως έκανα με τα 8.1 αλλα δεν βρήκα τίποτα. Καμία βοήθεια;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Θα γκρινιαξω και εγώ . :p

Έψαξα πάλι να δω πως θα συνδέσω το κινητό στην τηλεόραση μέσω wifi όπως έκανα με τα 8.1 αλλα δεν βρήκα τίποτα. Καμία βοήθεια;

 

εδώ με πιάνετε αδιάβαστο,δεν έχω smart tv.:O

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

άντε να γκρινιάζω λίγο και εγώ...τελικά ήρθαν τα windows 10 επίσημα αν και τα ανεπίσημα που είχα τα preview ήταν σαν επίσημα καμία διάφορα δεν βλέπω προς το παρόν άλλα δυστυχώς το περιβόητο notification led δεν ενεργοποιήθηκε ποτέ και ούτε πρόκειται.

απλά θυμάμαι που μήνες πριν μέσω twitter από την Microsoft το είπαν ξεκάθαρα ότι μερικές συσκευές όπως 730/735,830 υποστηρίζουν led και θα ενεργοποιηθεί μελλοντικά με κάποιο preview.:(

Link to comment
Share on other sites

επιλογη να αλλαζει 3g και 2g εχει πουθενα?

 

Ρυθμίσεις - Δίκτυο και ασύρματη σύνδεση - Κινητή τηλεφωνία και SIM - Ρυθμίσεις SIM - Μέγιστη ταχύτητα σύνδεσης

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από απανωτά soft reset κατάφερα και έκανα το live tile των δεδομένων να δουλεύει καθώς και η εφαρμογή φυσικά. Πάει αυτό το κάναμε..... Όσον αφορά την φωτεινότητα, τίποτα. Η φωτεινότητα πάει χάθηκε και δεν ξέρω πως να την επαναφέρω. Και αυτό που έχω δει ακόμα είναι η μπαταρία, μιλάμε ότι την τρώει νεράκι. Σήμερα είναι η τρίτη για που το βάζω για φόρτιση.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Όταν η preview έκδοση, βαπτίζεται επίσημη, χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί την μάνα.

Έφαγα τον τόπο να βρω την ενεργοποίηση του μετρητή βημάτων. Στο store δεν υπάρχουν ειδοποιήσεις για εφαρμογές που έχουν ενημέρωση κ.α. κωμικοτραγικά.

Αλλά εδώ ισχύει το hear no evil, see no evil, speak no evil

Link to comment
Share on other sites

Μετά από απανωτά soft reset κατάφερα και έκανα το live tile των δεδομένων να δουλεύει καθώς και η εφαρμογή φυσικά. Πάει αυτό το κάναμε..... Όσον αφορά την φωτεινότητα, τίποτα. Η φωτεινότητα πάει χάθηκε και δεν ξέρω πως να την επαναφέρω. Και αυτό που έχω δει ακόμα είναι η μπαταρία, μιλάμε ότι την τρώει νεράκι. Σήμερα είναι η τρίτη για που το βάζω για φόρτιση.

 

Δεν υπάρχει ζήτημα με την μπαταρία στα 10. Απλώς κάποια εφαρμογή ή κάτι δεν έχει κάτσει καλά. Θα το βρεις σίγουρα.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...