Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν η preview έκδοση, βαπτίζεται επίσημη, χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί την μάνα.

Έφαγα τον τόπο να βρω την ενεργοποίηση του μετρητή βημάτων. Στο store δεν υπάρχουν ειδοποιήσεις για εφαρμογές που έχουν ενημέρωση κ.α. κωμικοτραγικά.

Αλλά εδώ ισχύει το hear no evil, see no evil, speak no evil

 

δε κατάλαβες.

Ετσι είναι τα 10.Αυτό είναι το μενού τους,που είναι πιο περίπλοκο και εκτενής.

Ακριβώς όπως και στο pc.

Επίσημη ή preview αυτό ήταν.

Για τις ενημερώσεις τώρα,κάτι δε σου πάει καλά,εγώ με το που μπαίνω στο store,θα δω πάνω δεξιά γωνία αν υπάρχει ενημέρωση.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν η preview έκδοση, βαπτίζεται επίσημη, χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί την μάνα.

Έφαγα τον τόπο να βρω την ενεργοποίηση του μετρητή βημάτων. Στο store δεν υπάρχουν ειδοποιήσεις για εφαρμογές που έχουν ενημέρωση κ.α. κωμικοτραγικά.

Αλλά εδώ ισχύει το hear no evil, see no evil, speak no evil

 

Πάντως στο 930 που αναβάθμισα σήμερα έβλεπε τον μετρητή βημάτων κανονικά από την αρχή και με την ενσωματωμένη εφαρμογή και με το stepcounter live. Γενικά ενώ την φοβόμουν περισσότερο σαν συσκευή σε σχέση με το δεύτερο 535 ότι θα δω προβληματάκια λόγω μη ενημέρωσης firmware, όλα λειτούργησαν εντυπωσιακά άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ότι κάνω hard reset τον έβλεπε. Έτσι όμως, έλειπε το μισό μενού από τα πρόσθετα.

 

Θα το πω για τελευταία φορά και δεν ασχολούμαι άλλο, οποίος θέλει να καταλάβει καλώς.

 

Δεν ξέρω πως είσαστε συνηθισμένοι σε major updates, αλλά εμένα μου φαίνεται λιγάκι αστείο. Όταν μία έκδοση υπάρχει διαθέσιμη σε ένα τηλέφωνο, αυτό σημαίνει πως τα ΠΑΝΤΑ λειτουργούν σωστά. Υπάρχουν εκεί που πρέπει να υπάρχουν.

Για επίσημη έκδοση πήραμε μία beta πασπαρτού.

 

Μήπως εγώ δεν τα λέω καλά και δεν εξηγώ σωστά; Μπορεί.

Δεν με ενδιαφέρει ρε παιδιά πως είναι μία preview και μου απαντάται, έτσι είναι η preview, άρα έτσι θα είναι και η official.

Είναι δυνατόν;

Οι συγκρίσεις είναι αναπόφευκτες και αν θέλει κάποιος με κάνει ban.

Όταν ήρθε η L στο Android όλα δούλευαν σωστά. Όταν ήρθε η Μ το ίδιο. Βελτιώσεις πάντα θα χρειάζονται και πάντα θα γίνονται. Έχω έχουμε BETA.

Ναι ή όχι;

Και στο Android όταν έκανα hard reset ο μετρητής βημάτων, μονάδων, data και όποιος άλλος υπήρχε, δούλευε ξανά out of the box, πως να το εξηγήσω ακόμη. Δεν έψαχνα στο windows central και στο allaboutwindoesπωςδιαολοτολενε για links στο store που από την αρχή δεν εμφανίζονται πουθενά, ουφ

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ότι κάνω hard reset τον έβλεπε. Έτσι όμως, έλειπε το μισό μενού από τα πρόσθετα.

 

Θα το πω για τελευταία φορά και δεν ασχολούμαι άλλο, οποίος θέλει να καταλάβει καλώς.

 

Δεν ξέρω πως είσαστε συνηθισμένοι σε major updates, αλλά εμένα μου φαίνεται λιγάκι αστείο. Όταν μία έκδοση υπάρχει διαθέσιμη σε ένα τηλέφωνο, αυτό σημαίνει πως τα ΠΑΝΤΑ λειτουργούν σωστά. Υπάρχουν εκεί που πρέπει να υπάρχουν.

Για επίσημη έκδοση πήραμε μία beta πασπαρτού.

 

Μήπως εγώ δεν τα λέω καλά και δεν εξηγώ σωστά; Μπορεί.

Δεν με ενδιαφέρει ρε παιδιά πως είναι μία preview και μου απαντάται, έτσι είναι η preview, άρα έτσι θα είναι και η official.

Είναι δυνατόν;

Οι συγκρίσεις είναι αναπόφευκτες και αν θέλει κάποιος με κάνει ban.

Όταν ήρθε η L στο Android όλα δούλευαν σωστά. Όταν ήρθε η Μ το ίδιο. Βελτιώσεις πάντα θα χρειάζονται και πάντα θα γίνονται. Έχω έχουμε BETA.

Ναι ή όχι;

 

Αυτό κατάλαβες από την απάντηση μου;Σοβαρά τώρα;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

off topic

 

Άλλα ο μετρητής βημάτων που είναι;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κατάλαβες από την απάντηση μου;Σοβαρά τώρα;

Όχι ρε φίλε μου, κατάλαβα λάθος.

Συγγνώμη. Που ήταν ο μετρητής και όλα τα άλλα για dt2w στα μενού και δεν υπήρχαν όταν άνοιξε μετά το hard reset;

Έπρεπε να είναι στην θέση τους ή όχι;

 

Edit: δεν μιλάω πως το μενού άλλαξε. Καλά έκανε και άλλαξε.

Γιατί δεν είναι η ρύθμιση εκεί που πρέπει από την αρχή μπορεί να μου πει κάποιος;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε φίλε μου, κατάλαβα λάθος.

Συγγνώμη. Που ήταν ο μετρητής και όλα τα άλλα για dt2w στα μενού και δεν υπήρχαν όταν άνοιξε μετά το hard reset;

Έπρεπε να είναι στην θέση τους ή όχι;

 

Δεν είναι θέμα συγνώμης προς θεού.

Προφανώς και σωστά/δικαίως έχεις αυτές τις ερωτήσεις/παράπονα.Δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά γιατί εμένα μετά από Hard reset,όλα είναι στην θέση τους και λειτουργικά.

Μπήκα στην διαδικασία να το κάνω και εγώ για να δω αν έχει διαφορές.

Δεν έχει με τα tp,άρα η m$ αποφάσισε πως όλα είναι καλά και μας έδωσε ότι μας έδωσε.

Έκατσε σε όλους καλά;όχι.

Έκανε η m$ καλά που μας έδωσε αυτή την έκδοση έτσι;Μάλλον όχι.

Μαζί σου είμαι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να δημιουργώ εντυπώσεις. Λέω αυτό που βλέπω και με τα λίγα που ξέρω, πραγματικά, λέω αυτό που αισθάνομαι. Αυτή η έκδοση δεν μπορεί με το στανιό με βαφτιστεί official. Πριν κάποια posts, ρωτούσα γιατί δεν είναι τα εικονίδια στην οθόνη διάφανα. Μου απάντησαν, ψάξε στην ρυθμίσεις εκεί είναι. Ε δεν ηταν. Μετά το hard reset ήταν. Χάθηκαν όμως όλα τα άλλα που πριν δούλευαν. Οι εφαρμογές έκαναν update όλες κλπ.

 

Edit: το τηλέφωνο στο ντουλάπι μέχρι να διαβάσω πως ήρθε αυτό το, να μην το πώ, update στο firmware. Αν έρθει με το καλό μπορεί να αναβαθμιστεί σε καθημερινό ή στο κουτί του πλέον και στην θάλασσα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να δημιουργώ εντυπώσεις. Λέω αυτό που βλέπω και με τα λίγα που ξέρω, πραγματικά, λέω αυτό που αισθάνομαι. Αυτή η έκδοση δεν μπορεί με το στανιό με βαφτιστεί official. Πριν κάποια posts, ρωτούσα γιατί δεν είναι τα εικονίδια στην οθόνη διάφανα. Μου απάντησαν, ψάξε στην ρυθμίσεις εκεί είναι. Ε δεν ηταν. Μετά το hard reset ήταν. Χάθηκαν όμως όλα τα άλλα που πριν δούλευαν. Οι εφαρμογές έκαναν update όλες κλπ.

 

σε αυτό με τα εικονίδια σωστά στο είπαν.

Και χωρίς reset το βρίσκεις στις ρυθμίσεις.

Δεν θέλω να βγάλω λάδι την m$ σκ@τα τα έχει κάνει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

σε αυτό με τα εικονίδια σωστά στο είπαν.

Και χωρίς reset το βρίσκεις στις ρυθμίσεις.

Δεν θέλω να βγάλω λάδι την m$ σκ@τα τα έχει κάνει.

Μπορεί δεν παίρνω και όρκο. Μετά το reset όμως το βρήκα αμέσως.

Μπορεί να μου είχε διαφύγει μέσα στα τόσα

Είδε κανείς ενημέρωση κάποιας εφαρμογής στην notification; Μόνο μέσα από το store θα έρχονται από εδώ και πέρα;

Link to comment
Share on other sites

πάντως που κάνει αίσθηση που σου φαίνεται τόσο χάλια,ενώ κατά γενική ομολογία είναι πολύ καλύτερα τα wp10.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πολύ καλύτερα. Το έχω γράψει και πριν.

Και μου αρέσει και το 930 αν και μου έχει βγει η ψυχή.

Όταν τελείωσε το setup από 8.1 σε 10 έκανα σαν παιδί.

Ε όταν είδα πως όπως και στις preview εκείνη την εφαρμογή windows photoκατι να μην ενημερώνεται, μου γύρισε τα μυαλά

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Ναι το διάβασα.

Θέλω να πιστεύω πως θα πάνε καλύτερα από την στιγμή που επιτέλους βγήκαν.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι το διάβασα.

Θέλω να πιστεύω πως θα πάνε καλύτερα από την στιγμή που επιτέλους βγήκαν.

Αυτή είναι ουσία φίλε μου. Δεν βγήκαν, υπήρχαν ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω πως το εννοείς,αλλά έτσι τα δίνει σε όλους στην ουσία.

Κάτι αντίστοιχο με τους υπολογιστές πχ.Και εκεί όταν πρώτο βγήκαν δεν ήταν όλα ρόδινα.

Κάτι τέτοιο βλέπω και εδώ στην ουσία.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η πλακα ειναι οτι δοκιμασα τωρα το miracast που προβαλει την οθονη του κινητου στην τηλεοραση και ενω στα 8.1 δεν συνεργαζοταν με την δικια μου samsung, στα 10 δουλευει κανονικα :lol: .
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχετε ενεργοποιημένο ξυπνητήρι, σας βγάζει κάποιο σύμβολο στην οθόνη κλειδώματος; Εμένα δε βγάζει τίποτα. Στα 8.1 έβγαζε όταν ήταν κλειδωμένο.
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχετε ενεργοποιημένο ξυπνητήρι, σας βγάζει κάποιο σύμβολο στην οθόνη κλειδώματος; Εμένα δε βγάζει τίποτα. Στα 8.1 έβγαζε όταν ήταν κλειδωμένο.

 

στην ώρα πάνω δεξιά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πλάκα μερικοί. Τη μία λέτε να δώσει τα 10 κι αν μην είναι απόλυτα έτοιμα κι ας τα βελτιώνει μέρα με τη μέρα και όταν τα δίνει λέτε καλύτερα να μη τά δινε... :rolleyes:

 

Καλώς τα δωσε και είναι και μια χαρά.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

το μια χαρά είναι σχετικό πάντα.

όπως φαίνεται δεν δουλεύουν ακόμα όλα όπως θα έπρεπε σε όλους.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άρχισα και εγω την εγκαταςταςη της 164. επισης να αναφερω ειμαι σε region UK. και η συσκευη 640 ΧΙ.προβλημα με τις επαφές. Δεν υπάρχουν. Τις εχω σώσει στο live people αλλά δεν ξερω πως συνχρονιζονται. Διάβασα και στο νήμα κάποιες οδηγίες αλλά δεν το κατάλαβα. Οποίος μπορεί να βοηθήσει please γιατι εχω θεμα. Edited by nickgt7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,έβαλα τα 10ρια και δεν βρίσκω πουθενά το άνοιγμα της οθόνης με διπλό άγγιγμα,ενώ λειτουργεί κανονικά το κλείδωμα με διπλό άγγιγμα στη γραμμή περιήγησης.(Lumia 535)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,έβαλα τα 10ρια και δεν βρίσκω πουθενά το άνοιγμα της οθόνης με διπλό άγγιγμα,ενώ λειτουργεί κανονικά το κλείδωμα με διπλό άγγιγμα στη γραμμή περιήγησης.(Lumia 535)

 

 

 

Πανε προσθετα->αφη

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια το νεο Instagramαργει να ανοιξει και δειχνει μαυρη οθονη...τι συμβαινει;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...