Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαντάζομαι ο φίλος είναι εντελώς καινούργιος. Ωστόσο να τα ζητάμε όλα στο πιάτο συνεχώς και να μην κάνουμε και μια στοιχειώδη ατομική προσπάθεια να γράψουμε 2 λέξεις στο γούγλη για δούμε και μόνοι μας πως γίνεται, σίγουρα δεν είναι εποικοδομητικό. Δεν θα κρίνω κάποιον προσωπικά βέβαια...

 

... Απλά ας θυμόμαστε, όπως έλεγαν και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι, τη ρήση "συν Αθηνά και χείρα κίνει".

 

 

 

Sent from my Find7 using Tapatalk

Ισως να το παράκανα .... απλά από χθες είναι 2 η 3 άτομα που ρωτάνε τα ίδια και τα ίδια...με απάντηση 2 η 3 φορές στο καθένα ...και να επανέρχονται ...

Link to comment
Share on other sites

Ισως να το παράκανα .... απλά από χθες είναι 2 η 3 άτομα που ρωτάνε τα ίδια και τα ίδια...με απάντηση 2 η 3 φορές στο καθένα ...και να επανέρχονται ...

 

φιλε δεν ειμαι καινουργιος ξερω πολυ καλα να χειριζομαι τον υπολογιστη μου. απλως αυτοι που βγαζουν προγραματα δεν μας τα λενε καλα δεν εχουν δοκιμασει το προγραμμα με windows 10 pro που εχω εγω. απλα υπαρχουν σημεια που δεν ταιριαζουμε και δεν γινεται να προχωρησεις για να τελειωσεις την ολη διαδικασια σας ευχαριστω παντως για τα καλα σας λογια τι να πω εσεις ετσι δεν προσφερεται καμια βοηθεια ?

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν ειμαι καινουργιος ξερω πολυ καλα να χειριζομαι τον υπολογιστη μου. απλως αυτοι που βγαζουν προγραματα δεν μας τα λενε καλα δεν εχουν δοκιμασει το προγραμμα με windows 10 pro που εχω εγω. απλα υπαρχουν σημεια που δεν ταιριαζουμε και δεν γινεται να προχωρησεις για να τελειωσεις την ολη διαδικασια σας ευχαριστω παντως για τα καλα σας λογια τι να πω εσεις ετσι δεν προσφερεται καμια βοηθεια ?

Windows 10 pro έχω. Ο οδηγός δεν είναι καινούργιος ΑΛΛΆ βοηθάει μια χαρά!! Πρέπει να καταλάβουμε ότι πρέπει να "ψαχτούμε" και λίγο μόνοι μας (το Google και το youtube είναι φίλοι μας,δεν δαγκώνουν )

Τα βήματα,τα addon είναι ίδια για όλα τα λειτουργικά είτε έχεις win,ios,Linux ,android....

Υπάρχουν πολλοί τρόποι να κάνεις εγκατάσταση ένα addon

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο βιντεο στο youtube για το πως διορθωνουμε τα σφαλματα;

Στα περισσοτερα addon μου βγαζει σφαλμα ελεξτε το αρχειο καταγραφης

https://youtu.be/OxiV3PEBPro

Link to comment
Share on other sites

Alex πρέπει να εισηγηθούμε όλοι εδω να σε κάνουν moderator :) :) ;) :cool: είσαι άπαιχτος.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Alex πρέπει να εισηγηθούμε όλοι εδω να σε κάνουν moderator :) :) ;) :cool: είσαι άπαιχτος.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Μπα ... οποτε μπορώ βοηθάω....

Για αυτούς που θέλουν live ελληνικά κανάλια ,ελληνικές σειρές ,παιδικά, ξένες ταινίες ,σειρες

https://youtu.be/LQIjYNReD3U

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

δεν με βοηθησε το βιντεο με τα σφαλματα

 

Καλησπέρα, δοκίμασε να κάνεις αναζήτηση το "σφαλμα ελεξτε το αρχειο καταγραφης" θα βρείς απάντηση πιστεύω.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο βιντεο στο youtube για το πως διορθωνουμε τα σφαλματα;

Στα περισσοτερα addon μου βγαζει σφαλμα ελεξτε το αρχειο καταγραφης

Σε Windows είσαι; τι έκδοση kodi;

Link to comment
Share on other sites

Εάν αναφέρεσαι στα λάθη καλύτερα να στήσεις το kodi από την αρχή . Κανε εγκατάσταση από την αρχή σε όλα Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

το κανω απο την αρχη παλι τα ιδια στα μισα addoh σφαλμα εχω

Το ονομα χρήση στα Windows είναι στα Ελληνικά; (κάνε εγκατάσταση την 16 γιατι η 16.1 έχει ππαρουσιάσει πρόβλημα στα win)

http://mirrors.kodi.tv/releases/win32/ (κάποια addon δεν λειτουργουν πλέον σωστά )

Σε ποια σου βγάζει το μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

ειναι στα λατινικα γραφει Q8200 HLIAS στο mls tablet δεν εχω τετοια προβληματα

σφαλμα εχω στα navix velocity και αλλα τα οποι δεν θυμαμαι

επισης στο hellenic tv kai greek tv εκει που λεει καναλια δεν εμφανιζει τη λιστα γραφει μηδιαθεσιμος πορος

θα δοκιμασω με την 16 πως θα την βρω ομως; ειναι 64bit to pc

Για έκδοση 16 στην διεύθυνση που έγραψα

για velocity (έχω την 1.0.7 έκδοση)

κατέβασε την από εδώ

https://www.tvaddons.ag/kodi-addons/show/plugin.video.velocity/

κατεβασετο zip αρχείο και κάνε εγκατάσταση από zip

το ίδιο και για navi x

https://www.tvaddons.ag/kodi-addons/show/script.navi-x/

άλλος τρόπος https://youtu.be/ltylbaubHS0

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα ολα αυτα παλι τα ιδια μαλλον ενα φορματ θα λυσει το προβλημα η στην

χειροτερη ας περιοριστω στο exodus kai sto alivegr

 

παιδια τελικα το kodi tv δεν μου αρεσε διοτι εχει προβληματα δεν ειναι σταθερο. υπαρχουν στιγμες που τα καναλια δεν παιζουν, και πολλα κολληματα, στην εικονα και στην φωνη. οπως καταλαβαινετε δεν αξιζει. για οποιον τον ενδιαφερει να βλεπει τηλεοραση, ενα στικακι usb και καθαρισε με 15 ευρω redi pc 50Α της crypto. στα windows 7 το προγραμα media center που ειχε εγκαταστησει η microsoft ηταν τρομερο τελειο

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα το kodi tv δεν μου αρεσε διοτι εχει προβληματα δεν ειναι σταθερο. υπαρχουν στιγμες που τα καναλια δεν παιζουν, και πολλα κολληματα, στην εικονα και στην φωνη. οπως καταλαβαινετε δεν αξιζει. για οποιον τον ενδιαφερει να βλεπει τηλεοραση, ενα στικακι usb και καθαρισε με 15 ευρω redi pc 50Α της crypto. στα windows 7 το προγραμα media center που ειχε εγκαταστησει η microsoft ηταν τρομερο τελειο

Μήπως όταν το αγόρασες απλά δεν είχες ενημερωθεί για τις δυνατότητες / περιορισμούς του?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενεργοποιήσει kodi σε firetv και σε iPad.

 

Ενω ακολουθησα τα ιδια βηματα (οδηγο πρωτης σελίδας), αντιμετωπιζω προβληματα στο ipad. (Πιστεύω ειναι θέμα έκδοσης, αλλά μπορεί κ όχι!)

 

1. Δηλαδη, π.χ. Music add-ons το fire tv μου σκαει το e-radio, απο το οποίο κ διαλεγω μουσικούς σταθμούς, κτλ.

Ενω στο iPad, πρεπει να επιλεξω τη χωρα κ μετα να μου βγαλει ο,τι καναλι βρισκει.

 

2. Βλεπω τανια από exodus, στο fire tv φορτωνει αυτοματα ελληνικούς υποτιτλους (δλδ σκαει το παραθυρο κ επιλεγω αυτον που θελω), στο iPad ενω το χω ρυθμισει το ιδιο, μου βγαζει αγγλικούς αυτόματα, κ θα πρεπει να μπω κ να επιλεξω τους ελληνικούς.

 

Τι μπορει να συμβαινει; Διορθωνονται τα παραπάνω ή θα συμβιβαστώ;

(Επισης παρατηρησα οτι στο ενα εχω lambda, το αλλο hellenic, κτλ. Αλλα διαβασα οτι φταιει το οτι παρατησαν το ενα κ επιασαν το αλλο repo κτλ).

 

Ευχαριστώ

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενεργοποιήσει kodi σε firetv και σε iPad.

 

Ενω ακολουθησα τα ιδια βηματα (οδηγο πρωτης σελίδας), αντιμετωπιζω προβληματα στο ipad. (Πιστεύω ειναι θέμα έκδοσης, αλλά μπορεί κ όχι!)

 

1. Δηλαδη, π.χ. Music add-ons το fire tv μου σκαει το e-radio, απο το οποίο κ διαλεγω μουσικούς σταθμούς, κτλ.

Ενω στο iPad, πρεπει να επιλεξω τη χωρα κ μετα να μου βγαλει ο,τι καναλι βρισκει.

 

2. Βλεπω τανια από exodus, στο fire tv φορτωνει αυτοματα ελληνικούς υποτιτλους (δλδ σκαει το παραθυρο κ επιλεγω αυτον που θελω), στο iPad ενω το χω ρυθμισει το ιδιο, μου βγαζει αγγλικούς αυτόματα, κ θα πρεπει να μπω κ να επιλεξω τους ελληνικούς.

 

Τι μπορει να συμβαινει; Διορθωνονται τα παραπάνω ή θα συμβιβαστώ;

(Επισης παρατηρησα οτι στο ενα εχω lambda, το αλλο hellenic, κτλ. Αλλα διαβασα οτι φταιει το οτι παρατησαν το ενα κ επιασαν το αλλο repo κτλ).

 

Ευχαριστώ

Eχεις ίδιες εκδόσεις kodi και addon,ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Ποια θεωρείται η καλύτερη εφαρμογή IPTV player στο Android΄π.χ Perfect Player IPTV Premium, Live Stream Player Pro, IPTV Pro...κάποια άλλη, αν θα διαλέγατε 1 με την καλύτερη δυνατή ποιότητα ποια θα ήταν αυτή μιας και δεν θέλω να χρησιμοποιήσω το Kodi για να δω μια λίστα. Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Eχεις ίδιες εκδόσεις kodi και addon,ρυθμίσεις;

 

Εννοεις τι έχω στην καθε συσκευή;

Υποτιθεται οτι ακολουθησα τον ιδιο οδηγο με διαφορα λιγων ημερων, πρωτα εκανα εγκατασταση στο fire tv κ μετα στο ipad.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις τι έχω στην καθε συσκευή;

Υποτιθεται οτι ακολουθησα τον ιδιο οδηγο με διαφορα λιγων ημερων, πρωτα εκανα εγκατασταση στο fire tv κ μετα στο ipad.

Εάν και στις δύο συσκευές έχεις πχ τη ίδια έκδοση kodi (και στα 2 πχ την έκδοση 16.1) ,ίδια έκδοση addon πχ exodus έκδοση 2.0.5 , στις ρυθμίσεις του kodi να εχεις ίδιες ρυθμίσεις ....(επιλογές και κάνεις με τικ τα ίδια πράγματα)

Εάν δεν είναι ίδια μπορεί να φταίει η έκδοση του kodi , η έκδοση του addon, κάποια ρύθμιση στο kodi η στις ρυθμίσεις του addon

Link to comment
Share on other sites

Εάν και στις δύο συσκευές έχεις πχ τη ίδια έκδοση kodi (και στα 2 πχ την έκδοση 16.1) ,ίδια έκδοση addon πχ exodus έκδοση 2.0.5 , στις ρυθμίσεις του kodi να εχεις ίδιες ρυθμίσεις ....(επιλογές και κάνεις με τικ τα ίδια πράγματα)

Εάν δεν είναι ίδια μπορεί να φταίει η έκδοση του kodi , η έκδοση του addon, κάποια ρύθμιση στο kodi η στις ρυθμίσεις του addon

 

Δλδ παιζει η μια εκδοση να εχει καποιο bug π.χ. Κ ενω βαζω τις ρυθμισεις σωστά, να μην παιζει οπως θα πρεπε.

Γιατι μονο σοβαρό προβλημα ειναι οτι by default μου φορτωνει αγγλικους υποτιτλους, ενω το χω ρυθμισει να βαζει ελληνικούς! (Πρεπει να τους αλλαξω χειροκινητα).

Θα τα ξαναδοκιμασω ολα, ισως να κανω ενα uninstall / install κ θα επανελθω αν χρειαστεί.

 

 

 

Update: βρηκα οτι δεν ειχα περασει το auto-subs γιαυτο κ δεν επαιζε αυτοματα ελληνικούς. Δοκιμασα κανα δυο ταινιες φορτωσε οκ. :)

Edited by mariel19
Update

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδια καλημερα. Εχω βαλει το kodi και βλεπω μια χαρα απο exodus ταινιες και σειρες. Για αθλητικα καναλια (champions league,europa,euroleague,ελληνικο μπασκετ κλπ) υπαρχει καποιο addon;
Link to comment
Share on other sites

Για τα κανάλια που λες, νομίζω πως είναι το sports devil.

 

Ελληνικά ντοκιμαντέρ, σειρές όπως myth busters, bbc animal και history channel στα ελληνικά, υπάρχουν πουθενά?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Εχω βαλει το kodi και βλεπω μια χαρα απο exodus ταινιες και σειρες. Για αθλητικα καναλια (champions league,europa,euroleague,ελληνικο μπασκετ κλπ) υπαρχει καποιο addon;

Sportsdevil, castaway και zem αν δεν ξέρεις που και πως με μια αναζήτηση θα βρεις ότι χρειάζεται.

 

Στάλθηκε από RN3 Pro

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά μία γρήγορη ερώτηση. Ενώ εμφανίζει νέα επεισόδια σε σειρές το exodus όταν κάνεις click στο τελευταίο λέει "δεν υπάρχει διαθέσιμη ροή".

 

Τα παλαιότερα παίζουν. Ανεβάζουν το νέο επεισόδιο και χωρίς να υπάρχουν πηγές ακόμα ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δεν μπορώ να βρω lamda addon...

Γνωρίζει κάποιος να βοηθήσει?

Θελω βάζω μεταγλωτισμενα παιδικά για τις μικρές.

Ευχαριστώ

 

Από το RN3 pro με tapatalk [GTV 6.8.18 dev]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...