Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι εχουν πεσει τα hellenictv κλπ. Τι φταιει;

Το έχει παρατήσει ο δημιουργός του καιρό τώρα.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχουν πεσει τα hellenictv κλπ. Τι φταιει;

Βάλε το alivegr.

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω ολα τα διαθεσιμα greek builds για το κοντι?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει το subtitles.gr για υπότιτλους τους βρίσκει αλλά μου βγάζει σφάλμα όταν πάω να τους κατεβάσω τι φταίει?

σε windows 10....

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω ,αν εχει καποιος την διαθεση να μου υποδειξει καποιον οδηγο γαι την παραμετροποιηση του kodi?Για tv,ταινιες κ.λπ.Οσους εχω δει ειναι παλιοτερη εκδοση και καπου χανεται η σειρα.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω ,αν εχει καποιος την διαθεση να μου υποδειξει καποιον οδηγο γαι την παραμετροποιηση του kodi?Για tv,ταινιες κ.λπ.Οσους εχω δει ειναι παλιοτερη εκδοση και καπου χανεται η σειρα.

Βαλε ενα greek build να σωθεις :)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Βαλε ενα greek build να σωθεις :)

ΤΟ kodi το κατεβασα απο το windows store.Αλλα μαλλον δεν καταλαβες :lol:

noobas τελειως

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πρωτάρης στο Kodi tv.. εγκατάστησα το koditv στον υπολογιστή win 10 ενω ολα εγιναν σωστα την ώρα που παταω να ανοίξει κάποιο πρόσθετο και να αρχίσει η λειτουργια του πχ. το Zem κάνει πως το ψαχνει και μένει εκει στο ψαξιμο το ιδιο και στο exodus....στο κινητο τρέχει κανονικά....τι πρέπει να κάνω στον υπολογιστη για να τρέξει και εκει? Edited by filipp-s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,αγορασα ενα tv box(δεν το εχω στα χερια μου ακομα) και μεσα εχει ενα apk που λεγετε cloud tv και εχει καναλια,το εχει κανενας?αξιζει?εδω απο Ελλαδα ποια καναλια εχει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,αγορασα ενα tv box(δεν το εχω στα χερια μου ακομα) και μεσα εχει ενα apk που λεγετε cloud tv και εχει καναλια,το εχει κανενας?αξιζει?εδω απο Ελλαδα ποια καναλια εχει?

Δεν είναι κατι καινούργιο (έχει τα free ) ..Μην περιμένεις,ΔΕΝ εχει Nova,ote !! Υπάρχει και σαν addon στο kodi !! Έχει εκατοντάδες κανάλια και free+ paid από όλο τον κόσμο

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες... μια βοήθεια γιατί θα τρελαθώ!

 

ΕDIT

 

Άκυρο γιατί μόλις έκανα το ποστ, βρήκα τρόπο.

Edited by ALXGS
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

εμφανίζει το εικονίδιο του kodi???

αν ναι δεξί κλικ και κατάργηση εγκατάστασης !!!

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

Δεν εχω 24ωρο που εγκατεστησα το kodi στον υπολογιστη μου και προσπαθω να βγαλω μια ακρη με ποια addons αξιζει να περασω για να βλεπω ελληνικο ποδοσφαιρο και ευρωπαικο μπασκετ (euroleague δηλαδη)...εχω ηδη εγκαταστησει αυτα: stream army, pro sport, sportsdevil, zem

 

εχει καποιος να μου προτεινει καποια αλλα?

Link to comment
Share on other sites

https://www.pcsteps.gr/100448-σειρές-και-ταινίες-online-kodi-πρόσθετα-addons/

 

Ένα ωραίο άρθρο με βήμα βήμα εγκατάσταση του kodi σε υπολογιστή και Android συσκευές.

 

Πάντως να σας πω τη προσωπική μου άποψη, όσες φορές ασχολήθηκα με το "άθλημα" κουράστηκα πολύ γρήγορα.

Υπάρχουν πιο απλοί τρόποι πλέον να δει κανείς αθλητικά κανάλια, ταινίες κτλ.

Όλο κάποιο addon χαλούσε, "έπεφτε", αποσυροταν, άντε πάλι στο ψάξιμο κτλ κτλ.

 

Νομίζω, μπορεί να κάνω και λάθος διορθώστε με, πως η όλη εμπειρία του kodi δεν απευθύνεται σε ανθρώπους plug n play. Είναι για όσους τους αρέσει να ασχολούνται.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν μπορώ να σκεφτώ καλύτερο τρόπο για να βλέπω τις σειρές και τις ταινίες μου στην τηλεόραση, με μοναδικό εργαλείο ελέγχου ένα τηλεκοντρόλ. Αν μιλάμε για θέαση σε υπολογιστή, tablet ή κινητό, τότε ίσως υπάρχουν καλύτεροι τρόποι (αν και αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιον ;) ).
Link to comment
Share on other sites

Ποιοι είναι αυτοί οι τρόποι και μου μου πείτε για πληρωμές συνδρομών γιατί θα τα χαλάσουμε :)

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και συνδρομή να μην έχουν, θα σε ζαλίζουν στις διαφημίσεις, τα pop-up windows και γω δεν ξέρω τι άλλο ενοχλητικό :p
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πιο βολικό για μένα το torrent από γνωστή ελληνική κοινότητα και έναν σκληρό δίσκο nas ή chrome cast για screen mirroring.

Να επαναλάβω ότι αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη αν και η όλη ιδέα του kodi μ αρέσει. Απλά δεν είναι για κάποιον χρήστη που δεν έχει καλή σχέση με τη τεχνολογία. Δεν είπα ότι είναι κακό, επαναλαμβάνω, για να μη παρεξηγηθώ. Ο καθένας όπως βολεύεται.

Αν υπάρχει βέβαια τρόπος να το στήσω μια φορά (το kodi)και να μη χρειαστώ να ψάχνω για άλλες πηγές τελευταία στιγμή, πηγαίνω πάσο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνεις δυστυχώς τους φόβους μου: για το 99% των χρηστών πλέον το Kodi είναι συνώνυμο του streaming. Λίγοι πλέον το χρησιμοποιούν για να βλέπουν αρχεία που υπάρχουν σε δίσκο ή NAS. Αυτό είναι ο σκοπός του Kodi, η διαχείριση media. Το streaming είναι ένα παράσιτο που η ομάδα του Kodi προσπαθεί να ξεριζώσει για να μην το πνίξει.

 

To χρησιμοποιώ απο το 2010, οταν δεν υπήρχε ακόμα ούτε δείγμα streaming. Ούτε πρόσθετα χρειάζεται, ουτε χρόνο. 10' για να δηλωθούν οι φάκελοι με τα αρχεία και αυτό είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις διάβασα το link που έδωσες νωρίτερα. Ούτε κουβέντα για τοπικά αρχεία, μόνο streaming. Πως να μην πάρει λάθος εντύπωση ο νέος χρήστης;

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πιο βολικό για μένα το torrent από γνωστή ελληνική κοινότητα και έναν σκληρό δίσκο nas ή chrome cast για screen mirroring.

Να επαναλάβω ότι αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη αν και η όλη ιδέα του kodi μ αρέσει. Απλά δεν είναι για κάποιον χρήστη που δεν έχει καλή σχέση με τη τεχνολογία. Δεν είπα ότι είναι κακό, επαναλαμβάνω, για να μη παρεξηγηθώ. Ο καθένας όπως βολεύεται.

Αν υπάρχει βέβαια τρόπος να το στήσω μια φορά (το kodi)και να μη χρειαστώ να ψάχνω για άλλες πηγές τελευταία στιγμή, πηγαίνω πάσο.

 

Μπορεις να βαλεις ενα ετοιμο kodi build, ειτε ελληνικο ειτε οχι και να μην ξανασχοληθεις. Τα περισσοτερα ανανεωνονται σε τακτα χρονικα διαστηματα. Εγω εχω το diamond kodi build σε δυο tv box και ειμαι πολυ ικανοποιημενος. :)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το diamond kodi build ...

 

καλησπέρα!

επειδή είμαι παντελώς άσχετος, μπορείς να πεις δυο - τρία πραγματάκαι σχετικα με το diamont (που?, πως? κλπ)

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...