Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καποιος που βλέπει από το add on Hellenic tv, η ΕΡΤ1 και ΕΡΤ2 παίζουν σωστά? Γιατί κάποιος γνωστός μου που βλέπει από εξωτερικό αναφέρει ότι έχουν κολλήσει και παίζουν το ίδιο πρόγραμμα συνεχώς από τα τέλη Μαρτίου και δεν μπορεί να βγάλει άκρη.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Χωρις να γνωριζω , μηπως επειδη ειναι εξωτερικο δεν παιζουν λογω ip ( εξωτερικου δηλαδη )

Ηθελα να κανω κι εγω αυτη την ερωτηση , αν δηλαδη καποιος που ειναι στο εξωτερικο εχει προβλημα να βλεπει τα Ελληνικα καναλια μεσω του Hellenic Tv add on στο Kodi λογω της μη Ελληνικης ip.

Η αν παιζουν καποια καναλια και καποια αλλα οχι, οπως λεει ο γνωστος σου στο εξωτερικο .

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να γνωριζω , μηπως επειδη ειναι εξωτερικο δεν παιζουν λογω ip ( εξωτερικου δηλαδη )

Ηθελα να κανω κι εγω αυτη την ερωτηση , αν δηλαδη καποιος που ειναι στο εξωτερικο εχει προβλημα να βλεπει τα Ελληνικα καναλια μεσω του Hellenic Tv add on στο Kodi λογω της μη Ελληνικης ip.

Η αν παιζουν καποια καναλια και καποια αλλα οχι, οπως λεει ο γνωστος σου στο εξωτερικο .

Παίζουν κανονικά ολα τα κανάλια(για όσα δουλεύουν τα λινκς), απλά μερικά δεν παίζουν όλο το κανονικό πρόγραμμα όπως βλέπουμε εδώ, πχ δεν δείχνουν τις ξένες ταινίες. Όλο το υπόλοιπο πρόγραμμα είναι το ίδιο. Η ΕΡΤ1 και ΕΡΤ2 έπαιζαν κανονικά τα προγράμματά τους, ακόμα και τους αγώνες έδειχναν μέχρι τα τέλη Μαρτίου όπως μου είπαν. Απλά πλέον έχουν κολλήσει και όποτε τα ανοίξεις δείχνουν το ίδιο πρόγραμμα μιας συγκεκριμένης μέρας ξανά και ξανά. Δεν έχω δοκιμάσει από εδώ Ελλάδα τι δείχνει γιατί δεν το χρησιμοποιω, γι αυτό ρώτησα μήπως κάποιος γνωρίζει.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω και εγώ με τα κανάλια ΕΡΤ1-2. Έχουν κολλήσει σε έναν παππού που μιλάει για την κατοχή...
Link to comment
Share on other sites

Για σετάρισμα Kodi σε Raspberry Pi, εδώ ρωτάω?

 

Λοιπόν, εγκατέστησα σε Raspberry Pi 1, (model B, 512 MB RAM) το 'Raspbian Jessie Lite' και έβαλα το Kodi (15.2).

- Επειδή καμιά φορά κολλάει, αναγκάζομαι να κάνω hard reset τραβώντας την τροφοδοσία. Όταν επανεκκινεί, μου βγάζει να κάνω login και μετά πρέπει να γράψω 'sudo kodi-standalone' για να ξεκινήσει το Kodi.

Πως μπορώ να ξεκινάει αυτόματα με του που γίνεται (re)boot το Raspberry?

Παρατήρησα κιόλας ότι μου είχε χάσει ρυθμίσεις μετά από reboot.

 

- Αυτά τα zip file για updates σε κανάλια, πως τα περνάω? Τα πετάω χύμα στην SD card και τα κάνω Install from zip?

 

Αυτά προς το παρόν, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι σε raspberry (αν το έχεις αποκλειστικά μόνο για kodi), να χρησιμοποιήσεις openelec ή OMSC. Αν δεν έχει αλλάξει κάτι δραματικά τους τελευταίους μήνες πάνε πολύ καλύτερα από οποιαδήποτε άλλη πλατφόρμα.

 

Στάλθηκε από το D5503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σας Παίζουν τα video? Σε μένα δεν Παίζουν ούτε στο Hellenic ούτε στο Greek TV :( :( :(

 

Ά6τίθεται το eradio παίζει..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για τους αρχάριους ..Μια custom build φτιαγμένη από Έλληνες !! (με λίγα click σου κάνει εγκατάσταση ότι χρειάζεται ένας μέσος χρήστης )

add source ..http://bugatsinho.net16.net/

https://youtu.be/jspDlMyG2Ko

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Για τους αρχάριους ..Μια custom build φτιαγμένη από Έλληνες !! (με λίγα click σου κάνει εγκατάσταση ότι χρειάζεται ένας μέσος χρήστης )

add source ..http://bugatsinho.net16.net/

https://youtu.be/jspDlMyG2Ko

Πολύ ωραίο...

Link to comment
Share on other sites

Το exodus έχει hd μόνο στις σειρές. Στις ταινίες έχει μόνο sd. Συμβαινει και σε άλλους?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μου κολλάει το βήμα Programs->Config Wizzard σχεδόν στην αρχή της εγκατάστασης σε windows 10

 

καμμία ιδέα για το πως θα συνεχίσω;

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μου κολλάει το βήμα Programs->Config Wizzard σχεδόν στην αρχή της εγκατάστασης σε windows 10

 

καμμία ιδέα για το πως θα συνεχίσω;

Δεν ξέρω αν δίνει λύση αυτό ή αν ισχύει κάτι τέτοιο μιας και δεν το έχω δοκιμάσει αλλά σε PC είχε πει κάποιος ότι έχει πρόβλημα η έκδοση 16.1 του Kodi και να έβαζε την 16. Επαναλαμβάνω με κάθε επιφύλαξη αν είναι αλήθεια αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν δίνει λύση αυτό ή αν ισχύει κάτι τέτοιο μιας και δεν το έχω δοκιμάσει αλλά σε PC είχε πει κάποιος ότι έχει πρόβλημα η έκδοση 16.1 του Kodi και να έβαζε την 16. Επαναλαμβάνω με κάθε επιφύλαξη αν είναι αλήθεια αυτό.

αυτή είχα και τώρα την έσβησα έβαλα 16.1 και πάλι τα ίδια κολλάει στο 5%

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

τελικά τα απεγκατέστησα ακόμη μια φορά όλα, έβαλα το 1.6.0 και όλα οκ!!

 

ευχαριστώ!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα, θα ήθελα να μάθω αν εδώ σε αυτό το topic, μπορώ να ζητήσω βοήθεια και πληροφορίες για καποια add-ons που θα ήθελα να προσθέσω σε ενα amazon fire tv stick.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να μάθω αν εδώ σε αυτό το topic, μπορώ να ζητήσω βοήθεια και πληροφορίες για καποια add-ons που θα ήθελα να προσθέσω σε ενα amazon fire tv stick.

Μπορείς και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974&page=94

Link to comment
Share on other sites

 

το προγραμα αυτο το εχει εγκαταστησει καποιος σε pc windows 10 γιατι εγω οσες φορες κι αν προσπαθησα δεν μπορεσα να το τελειωσω καπου στα μισα του προγραμματος μου τα χαλαει παρακαλω τα φωτα σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

το προγραμα αυτο το εχει εγκαταστησει καποιος σε pc windows 10 γιατι εγω οσες φορες κι αν προσπαθησα δεν μπορεσα να το τελειωσω καπου στα μισα του προγραμματος μου τα χαλαει παρακαλω τα φωτα σας ευχαριστω

Μια χαρά δουλεύει το kodi σε win 10 ....Δεν ξέρω που κολλάς....

... Απλά το fusion έχει αλλάξει διεύθυνση .

Αλλαξε την διεύθυνση που γράφει στο 6 λεπτό με αυτή την διεύθυνση http://fusion.tvaddons.ag

Για exodus

Εαν είσαι άπειρος απλά βάλε μια custom build (υπάρχουν άπειρα video στο youtube ...και στα ελληνικά)

κάνε εγκατάσταση την έκδοση 16 και όχι την 16.1

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει το kodi σε win 10 ....Δεν ξέρω που κολλάς....

... Απλά το fusion έχει αλλάξει διεύθυνση .

Αλλαξε την διεύθυνση που γράφει στο 6 λεπτό με αυτή την διεύθυνση http://fusion.tvaddons.ag

Για exodus

Εαν είσαι άπειρος απλά βάλε μια custom build (υπάρχουν άπειρα video στο youtube ...και στα ελληνικά)

κάνε εγκατάσταση την έκδοση 16 και όχι την 16.1

 

16 δεν 1 6.1 η 17 την 16 απο που την κατεβαζεις

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος οδηγός για την εγκατάσταση της τελευταίας έκδοσης του KODI, μαζί με το HELLENIC TV κτλ (όπως salt,exodus κτλ)????

 

 

Παλιά είχα βρει από το GALATIS TV... αλλά με τις version κτλ έχω χάσει την μπάλα.

θέλω ένα καλό link.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος οδηγός για την εγκατάσταση της τελευταίας έκδοσης του KODI, μαζί με το HELLENIC TV κτλ (όπως salt,exodus κτλ)????

 

 

Παλιά είχα βρει από το GALATIS TV... αλλά με τις version κτλ έχω χάσει την μπάλα.

θέλω ένα καλό link.

 

Καλησπέρα, μπορείς να δοκιμάσεις απο το tvaddons το installer και να τα έχεις όλα μέσα. Πρόσθετα κλπ

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια βοήθεια. Βλέπω σειρές από το specto και μου κάνει το εξής. Ενώ μια μέρα είναι κομπλέ μετά μου βγάζει μόνο λινκ hq ενώ πριν είχε και 1080p και τα οποία δεν παίζουν κιόλας.

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν το κάνει σε άλλον;

Edited by georbap
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...