Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλέον, μετά τον ανεπίσημο "θάνατο" του Genesis, κυκλοφορούν 2 εκπληκτικά addons που το αντικαθιστούν επάξια. SALTS (Stream All The Sources) και Phoenix.

 

Πρόσθεσε σ΄αυτά και τα 9Movies και XMovies8.

 

ετσι παιδες οτι ειναι να τα λετε να τα γραφετε :lol: ευχαριστουμε.γιατι περιμενω και android box μην παει απατο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα θεματακι. Έχω βάλει το fusion στο kodi για Android και το add on installer δουλεύει ρολόι. Το ίδιο και το sportsdevil. Το βάζω στο pc και στο tablet με Windows 10 και μου βγάζει error και στα δύο. Έκανα απεγκατασταση το kodi, το έβαλα πάλι αλλά τα ίδια. Έχετε καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην εκλεκτη παρεα το προβλημα μου οταν κανω streaming μια ταινια απο kodi (σε pc με win7) στην samsung tv μου βγαζει στην τηλεοραση μηνυμα μα: αρχειο δεν υποστηριζεται.. Ενω απο mezzmo γινεται κανονικα και με υποτιτλους. Βοηθηστε..... Edited by prior
Link to comment
Share on other sites

Πλέον, μετά τον ανεπίσημο "θάνατο" του Genesis, κυκλοφορούν 2 εκπληκτικά addons που το αντικαθιστούν επάξια. SALTS (Stream All The Sources) και Phoenix.

 

Πρόσθεσε σ΄αυτά και τα 9Movies και XMovies8.

 

Παιδιά εγω πάω στα προσθετα του βίντεο αλλά δεν τα βρίσκω πουθενα αυτά που αναφέρατε..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω πάω στα προσθετα του βίντεο αλλά δεν τα βρίσκω πουθενα αυτά που αναφέρατε..

https://seo-michael.co.uk/how-to-install-xmovies8-for-xbmc-kodi/

https://www.youtube.com/watch?v=ETZ4WyzdjdQ

https://seo-michael.co.uk/how-to-install-salts-stream-all-the-sources-for-xbmc-kodi/

https://seo-michael.co.uk/how-to-install-phoenix-for-xbmc/

βάλε και αυτό

https://www.youtube.com/watch?v=1TuS0W5207U

γενικά υπάρχουν και άλλα !!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ ψαξιμο,δεν βρηκα την λυση και ετσι θα ρωτησω εδω ...

1) Γινεται να βλεπω στα ελληνικα την υποθεση της καθε ταινιας ? (Μονο στο Pulsar αν θυμαμαι ,δειχνει ελληνικα)

2) Πως μπορω να δημιουργησω εξυπνες λιστες αναπαραγωγης ταινιων ,με περιεχομενο απο το ιντερνετ και οχι απο αποθηκευμενα βιντεο στην καρτα. Οτι και να εκανα (απο αυτα που βρηκα),οταν ανοιγω την λιστα,ειναι κενη ...

Edited by kokolokor5a
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια

Εγκατεστησα το KODI στην εκδοση 15.2 για Windows συμφωνα με τον οδηγο ωστοσο αντεμετοπιζω το εξης προβλημα,

στην προσθηκη πηγης εβαλα το fusion και οταν παω να κανω εκατασταση της πηγης απο zip κλικαρω το fusion και μου εμφανιζει τρια αρχεια start here, xbmc repos, xbmc scripts οποιο και να κλικαρω δεν ανοιγει τιποτα με αποτελεσμα να μην μπορω να συνεχισω στην εγκατασταση.

εκανα ξανα install to kodi αλλα δεν αλλαξε τιποτα. Επισης παρατηρησα οτι αν και το εκανα uninstall οταν το εγκατεστησα παλι ειχε κρατησει ολες τις ρυθμισεις για τα ελληνικα καθως επισης ειχε ηδη περασμενο το fusion.

τι κανω τωρα καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες χτες δοκιμασα και το Genesis δουλευε κανονικα

 

+1, ξεκίνησα house of cards season 1 και βρήκα και 2-3 σειρές που βλέπω στο discovery μέσω Vodafone TV, επίσης όλα τα favourites που είχα σώσει από το καλοκαίρι στο genesis τα βρίσκω μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να περάσω nova και ote tv κάπου είχα δει ότι γίνεται
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να περάσω nova και ote tv κάπου είχα δει ότι γίνεται

Αν το ξαναδείς πεσμας.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερουμε γιατι μου εμφανιζονται μονο 66 καναλια τηλεορασης και απο αυτα δεν ανοιγει κανενα ;
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερουμε γιατι μου εμφανιζονται μονο 66 καναλια τηλεορασης και απο αυτα δεν ανοιγει κανενα ;

 

Αυτό θα ρωτούσα κι εγώ. Με ενδιαφέρει να βλέπω τα BT Sports αλλά και τα British eurosports για motogp και δεν παίζουν. Κάνω κάτι λάθος? Σε android phone

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Στο μενού "Τηλεόραση" > "Κανάλια" εμφανίζονται κάποια ξένα κανάλια όπως τα Sky sports British eurosports CNN κτλ αλλά κανένα δεν παίζει.
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Στο μενού "Τηλεόραση" > "Κανάλια" εμφανίζονται κάποια ξένα κανάλια όπως τα Sky sports British eurosports CNN κτλ αλλά κανένα δεν παίζει.

 

 

Με εκεί πρέπει να προσθέσεις εσύ μία λίστα.

Έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Που να ξέρω? Εγώ πρωτάρης είμαι στο kodi. Εγώ έκανα αυτά που έπρεπε διαβάζοντας τους οδηγούς εγκατάστασης και μου εμφανίστηκαν αυτά τα κανάλια. (που όμως δεν παίζουν)

Τέσπα... αν δεν γίνεται να παίξουν αυτά από κει, το BT sports μπορώ να το βρω από πουθενά αλλού?

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Που να ξέρω? Εγώ πρωτάρης είμαι στο kodi. Εγώ έκανα αυτά που έπρεπε διαβάζοντας τους οδηγούς εγκατάστασης και μου εμφανίστηκαν αυτά τα κανάλια. (που όμως δεν παίζουν)

Τέσπα... αν δεν γίνεται να παίξουν αυτά από κει, το BT sports μπορώ να το βρω από πουθενά αλλού?

Είναι iptv (λογικό είναι να μην σου δουλεύει ) ... χρειάζεσαι καινούργιες λίστες με κατάληξη .m3u

και επειδή είναι παράνομες εκπομπές λογικό είναι μετά από λίγες ώρες ,μέρες να μην λειτουργουν ..

ψάξε να μάθεις τι είναι το iptv (υπάρχουν αρκετά video στο YouTube ...)

Το θέμα έχει εχει χιλιογραφει (δυστυχώς για το kodi υπάρχουν 4-5 νηματα ....γίνονται οι ίδιες ερωτήσεις )

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Που να ξέρω? Εγώ πρωτάρης είμαι στο kodi. Εγώ έκανα αυτά που έπρεπε διαβάζοντας τους οδηγούς εγκατάστασης και μου εμφανίστηκαν αυτά τα κανάλια. (που όμως δεν παίζουν)

Τέσπα... αν δεν γίνεται να παίξουν αυτά από κει, το BT sports μπορώ να το βρω από πουθενά αλλού?

 

 

Δοκίμασε αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.epihyteha.livefgrtbvh

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο είναι αυτό... αρκεί να μην μας κρεμάει τη ώρα των αγώνων. Θα το ρίξω μέσα στο TV box και θα το τρέχω από κει. Thanks!

 

Kάτι άλλο τώρα. Δοκίμασα να δω κάποιες ταινίες αλλά οι υπότιτλοι που κατέβηκαν είναι ασυγχρόνιστοι. Πρέπει να κάνω συνέχεια εγώ κάποιες ρυθμίσεις για να είναι ΟΚ? Πχ στο BS player στο pc δεν κάνεις τέτοιες ιστορίες! :worry:

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο είναι αυτό... αρκεί να μην μας κρεμάει τη ώρα των αγώνων. Θα το ρίξω μέσα στο TV box και θα το τρέχω από κει. Thanks!

 

Kάτι άλλο τώρα. Δοκίμασα να δω κάποιες ταινίες αλλά οι υπότιτλοι που κατέβηκαν είναι ασυγχρόνιστοι. Πρέπει να κάνω συνέχεια εγώ κάποιες ρυθμίσεις για να είναι ΟΚ? Πχ στο BS player στο pc δεν κάνεις τέτοιες ιστορίες! :worry:

Για υπότιτλους απλά επέλεξε ένα άλλο ...κάποιο θα είναι συγχρονισμένο

για αγώνες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=378116&page=116 #1730 (η ποιο αξιόπιστη λύση ....acestream)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...