Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειας σας παιδια. Μπραβο στο myphone.gr για τις οδηγιες εγκαταστασης του συστηματος kodi και για addons.

Ολα καλα με την εγκατασταση ολα δουλευουν ρολοι, σας ευχαριστω!!!

Βρισκομαι στο εξωτερικο και θα ηθελα να μαθω απο που μπορω να βλεπω ελληνικα καναλια και φυσικαααα ελληνικο ποδοσφαιρο.

Φίλε μου θα πάς : system-->settings-->addons-->install from repository και εκει μεσα θα βρείς μεταξύ άλλων το lambda repository το οποίο φαντάζομαι το εχεις εγκαταστήσει. Μολις το ανοίξεις θα επιλέξεις το hellenic tv θα κάνεις την εγκατάσταση και είσαι έτοιμος. Αν τυχόν δεν εχεις εγκαταστησει το lambda repository, ψάξε λιγο στο youtube να δεις τη διαδικασια. Δεν είναι κατι το δύσκολο. Αν δε τα καταφέρεις και πάλι εδώ είμαστε και τα ξαναλέμε.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παιδια. Μπραβο στο myphone.gr για τις οδηγιες εγκαταστασης του συστηματος kodi και για addons.

Ολα καλα με την εγκατασταση ολα δουλευουν ρολοι, σας ευχαριστω!!!

Βρισκομαι στο εξωτερικο και θα ηθελα να μαθω απο που μπορω να βλεπω ελληνικα καναλια και φυσικαααα ελληνικο ποδοσφαιρο.

Και για μπάλα περνά το sportsdevil όπου αν το Google θα βρεις εύκολα πως περνάει. Έχει αρκετά ελληνικά παιχνιδια

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω το εξής πρόβλημα,το subtitles.gr και το opensubtitles αργούν πολυ να βρουν ελληνικούς υποτιτλους(μπορεί να κάνει και 5 λεπτά).εχει κανείς ιδέα τι μπορεί να κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω το εξής πρόβλημα,το subtitles.gr και το opensubtitles αργούν πολυ να βρουν ελληνικούς υποτιτλους(μπορεί να κάνει και 5 λεπτά).εχει κανείς ιδέα τι μπορεί να κάνω λάθος;

 

πιθανότατα τίποτα δεν κάνεις λάθος, εμένα ποτέ δεν κάνουν λιγότερο από 1-2 λεπτά... Απλά αρκετές φορές ο τίτλος του αρχείου αναπαραγωγής δεν βοηθάει (π.χ. αντι για ncis_s09e11 μπορεί να είναι abgnvcrpe) οπότε πρέπει να βάλεις manually τον τίτλο. Άλλη λύση που έχει αναφερθεί είναι η αφαίρεση και εκ νέου εγκατάσταση - αλλά αν σου έχει δουλέψει σωστά σε κάποια και σε κάποια όχι, τότε μάλλον παίζει το πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

πιθανότατα τίποτα δεν κάνεις λάθος, εμένα ποτέ δεν κάνουν λιγότερο από 1-2 λεπτά... Απλά αρκετές φορές ο τίτλος του αρχείου αναπαραγωγής δεν βοηθάει (π.χ. αντι για ncis_s09e11 μπορεί να είναι abgnvcrpe) οπότε πρέπει να βάλεις manually τον τίτλο. Άλλη λύση που έχει αναφερθεί είναι η αφαίρεση και εκ νέου εγκατάσταση - αλλά αν σου έχει δουλέψει σωστά σε κάποια και σε κάποια όχι, τότε μάλλον παίζει το πρώτο.

 

Το θέμα ειναι ότι και χειροκίνητα να ψάξω αργεί παρά πολυ.και απεγκατάσταση δοκίμασα και εκ νέου εγκατάσταση αλλα δεν φτιάχνει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Παιδιά υπάρχει η δυνατότητα να επιλέγω την ποιότητα του βίντεο; Πχ εγώ θέλω να είναι 1080p και πάνω

Εξαρτάται από την πηγή .Βρες addon που περιέχουν 1080p ταινίες.... (μερικά.. the Nutts Nuts,Phoenix,MorePower....)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει η δυνατότητα για live streaming ελληνικών καναλιών. Μέσα από το Hellenic TV μπορείς να δεις μόνο on demand, δεν έχω βρει κάτι να μπορώ να βλέπω live τα κανάλια της ελληνικής tv
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει η δυνατότητα για live streaming ελληνικών καναλιών. Μέσα από το Hellenic TV μπορείς να δεις μόνο on demand, δεν έχω βρει κάτι να μπορώ να βλέπω live τα κανάλια της ελληνικής tv

 

Δίνει live stream το HellenicTV (η πρώτη επιλογή στη λίστα - "TV")

Link to comment
Share on other sites

Δίνει live stream το HellenicTV (η πρώτη επιλογή στη λίστα - "TV")

 

Ευχαριστώ πολύ! :)

Και κάτι ακόμα. Ξένες σειρές από που βλέπετε;

Εγώ εγκατέστησα το 1Channel αλλά είναι εκνευριστικά αργό το μενού του(μεγάλα loading) και εκτός αυτού στα link του δε μου βρίσκει ποτέ υπότιτλους.

Βλέπω το Viking Season 3 και σε όσα link μου δίνει δε βρίσκει κανέναν υπότιτλο. Κάνω κάτι λάθος? Υπάρχει κάποιο άλλο repo για ξένες σειρές?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! :)

Και κάτι ακόμα. Ξένες σειρές από που βλέπετε;

Εγώ εγκατέστησα το 1Channel αλλά είναι εκνευριστικά αργό το μενού του(μεγάλα loading) και εκτός αυτού στα link του δε μου βρίσκει ποτέ υπότιτλους.

Βλέπω το Viking Season 3 και σε όσα link μου δίνει δε βρίσκει κανέναν υπότιτλο. Κάνω κάτι λάθος? Υπάρχει κάποιο άλλο repo για ξένες σειρές?

 

genesis,SALTS

Link to comment
Share on other sites

To SALTS δεν μπορώ να το βρω. Πρέπει να βάλω κάποιο sourse?

 

salts=stream all the sources

Link to comment
Share on other sites

Έχει σταματήσει να παίζει το sopcast acestream? Σε νέο μηχάνημα δεν μπορώ να το κάνω να παίξει με τίποτα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

To SALTS δεν μπορώ να το βρω. Πρέπει να βάλω κάποιο sourse?

https://seo-michael.co.uk/how-to-install-salts-stream-all-the-sources-for-xbmc-kodi/

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει σταματήσει να παίζει το sopcast acestream? Σε νέο μηχάνημα δεν μπορώ να το κάνω να παίξει με τίποτα.

https://youtu.be/hhnFQ8XI91A

Link to comment
Share on other sites

Τρέχω Openelec σε ARM επεξεργαστή και δεν έχω καταφέρει να δουλέψω με το Plexus.

Πρέπει να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει stream από το Kodi σε smart tv?

Το έχω καταφέρει αλλά δεν μπορώ να βρω πως μπαίνουν οι υπότιτλοι στο stream της τηλεόρασης.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει stream από το Kodi σε smart tv?

Το έχω καταφέρει αλλά δεν μπορώ να βρω πως μπαίνουν οι υπότιτλοι στο stream της τηλεόρασης.

χαίρω πολύ Χαιρόπουλος, ναι υπάρχει τρόπος αλλά χωρίς υπότιτλους...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή ""Look for external subtitles" στην καρτέλα " Services>UPnP\DLNA" των ρυθμίσεων;

 

Δε μου την έχει αυτή την επιλογή. Οι επιλογές που μου έχει στο Services>UPnP\DLNA είναι: -Look for remote UPnP players

-Allow remote control via UPnP

Link to comment
Share on other sites

Δε μου την έχει αυτή την επιλογή. Οι επιλογές που μου έχει στο Services>UPnP\DLNA είναι: -Look for remote UPnP players

-Allow remote control via UPnP

 

Βλέπεις τα Expert settings;

Στο κάτω μέρος της λίστας με τις κατηγορίες ρυθμίσεων πρέπει να υπάρχει η επιλογή για αλλαγή σε Expert.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις τα Expert settings;

Στο κάτω μέρος της λίστας με τις κατηγορίες ρυθμίσεων πρέπει να υπάρχει η επιλογή για αλλαγή σε Expert.

 

Οκ την ενεργοποίησα όμως τώρα τι πρέπει να κάνω;

Αφού μόλις πατάω να κάνω stream στην τηλεόραση δεν υπάρχει κάπου η επιλογή για εισαγωγή υποτίτλων..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...