Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Έβαλα το kodi στο κινητο και όλα λειτουργούν άψογα για την δουλειά που το θέλω. Πήγα να το βάλω και στο Pc Windows 7 και εκεί κολλάει στην αρχική οθόνη και δεν μου ανοίγει καν. Υπάρχει κανένα θέμα μετά Windows 7;

 

 

 

Όχι είναι συμβατό,έχω έχω το kodi 16.1 σε Windows 7 χωρίς πρόβλημα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπερα,υπαρχη καποιο addon με παιδικες ταινιες μεταγλωτισμενες;

Ευχαριστω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ψαχνωντας βρηκα το alivegr για μεταγλωτισμενα,ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά τους υπότιτλους; Θα πρέπει και αυτούς να τους κατεβάσεις ή γίνεται με κάποιον τρόπο;

Μπορείς να τους κατεβάσεις μόνος σου από όποιο site θέλεις και να τους τοποθετήσεις στον ίδιο φάκελο με την ταινία και καλό θα ήταν να έχουν ταινία και υπότιτλοι την ίδια ακριβώς ονομασία.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σημείωση:

Από χτες στο playstore kodi 17 krypton

Και το μέγα ερώτημα.....

Το κάνουμε update ή όχι ?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Με τα Live streaming είχε θέμα,sportdevil...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Θα ήταν τα λινκ του συγκεκριμένου αγώνα που έβλεπες.

Εγώ βλέπω κανονικά.

Μόνο ένα μικρό bug έχω βρει σε συγκεκριμένη συσκευή όμως, όχι γενικευμένο, με κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση άνευ ουσίας..

Αλλιώς δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν τα λινκ του συγκεκριμένου αγώνα που έβλεπες.

 

Εγώ βλέπω κανονικά.

 

Μόνο ένα μικρό bug έχω βρει σε συγκεκριμένη συσκευή όμως, όχι γενικευμένο, με κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση άνευ ουσίας..

 

Αλλιώς δουλεύει κανονικά.

 

 

 

Με έβγαζε στα live sports μήνυμα Web Request failed,είτε το έτρεχα από pc είτε από box

Ενώ ταυτόχρονα σε kodi 16.1 δεν είχα θεμα

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την πάτησα σε μηχάνημα mini mx , 2/16 , δεν ξεκινάει το kodi ύστερα από αναβάθμιση σε 17. Έκανα κι εκκαθάριση προσωρινής μνήμης αλλά δεν....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

-Μετά πάμε Σύστημα-Ρυθμίσεις-Πρόσθετα-Εγκατάσταση.... καλησπέρα σε όλους γιατί εγώ δε μπορώ να βρώ Ρυθμίσεις στο Σύστημα και μου βγάζει ένα σωρό ρυθμίσεις αναπαραγωγής υπηρεσιών διασύνδεσης συστήματος όλα αυτά αφού βάλω fusion και μετά!!!!
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε και στο δικό μου tvbox η 17....

Αν και νωρίς (μόνο μια μέρα δοκιμής) δεν έχω κάποιο σοβαρό πρόβλημα, το μόνο που με χάλασε είναι ότι στην αναπαραγωγή δεν γράφει ποια την ανάλυση (sd, 720, 1080 κτλ) πατώντας στο info, μόνο αν πατήσω το κουμπί Ο βλέπω σε τι ανάλυση είναι το αρχείο που αναπαράγεται.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην Αντρόιντ τηλεόραση αναβαθμίστηκε αυτόματα πριν από 2 βδομάδες, ίσως και παραπάνω.

Περίεργο...

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε και στο δικό μου tvbox η 17....

Αν και νωρίς (μόνο μια μέρα δοκιμής) δεν έχω κάποιο σοβαρό πρόβλημα, το μόνο που με χάλασε είναι ότι στην αναπαραγωγή δεν γράφει ποια την ανάλυση (sd, 720, 1080 κτλ) πατώντας στο info, μόνο αν πατήσω το κουμπί Ο βλέπω σε τι ανάλυση είναι το αρχείο που αναπαράγεται.

 

Άλλαξε skin, βάλε το confluence (by jezz_x) για να έχεις το παλιό σκιν που έχεις συνηθίσει να χρησιμοποιείς

Link to comment
Share on other sites

-Μετά πάμε Σύστημα-Ρυθμίσεις-Πρόσθετα-Εγκατάσταση.... καλησπέρα σε όλους γιατί εγώ δε μπορώ να βρώ Ρυθμίσεις στο Σύστημα και μου βγάζει ένα σωρό ρυθμίσεις αναπαραγωγής υπηρεσιών διασύνδεσης συστήματος όλα αυτά αφού βάλω fusion και μετά!!!!
Από την αρχική οθόνη αν πας στο Σύστημα (χωρίς να το πατήσεις) σου βγάζει από κάτω ένα μικρό μενού που έχει επιλογή ρυθμίσεις. Αλλιώς αν πατήσεις πάνω στο Σύστημα σε πάει απευθείας στις ρυθμίσεις. Το ίδιο είναι. Και μετά επιλέγεις Πρόσθετα-Εγκατάσταση κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλετε να εχετε το exodus μην αναβαθμίσετε και απενεργοποιήσετε το auto update αν σας έρθει η ενημέρωσή 3.0.5 θα σας σβησει το exodus o λambda τα πηρε ασχημα και με το δίκιο του κατα την γνωμη μου μπορειτε να διαβασετε σχετικά στον παρακατω συνδεσμο.

https://forums.tvaddons.ag/lambda-s-xbmc-addons/55701-explanation-apology.html

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 3.0.5 και δουλεύει προς το παρών.

Πότε θα το σταματήσει;;

Που μπορούμε να βρούμε πιο παλιά έκδοση;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει το exodus με την έκδοση 3.0.5 απλώς ο lambda αποσύρθηκε από την περαιτέρω ανάπτυξη του exodus (και κατά πάσα πιθανότητα θα το αναλάβουν άλλοι από το tvaddons team).
Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλετε να εχετε το exodus μην αναβαθμίσετε και απενεργοποιήσετε το auto update αν σας έρθει η ενημέρωσή 3.0.5 θα σας σβησει το exodus o λambda τα πηρε ασχημα και με το δίκιο του κατα την γνωμη μου μπορειτε να διαβασετε σχετικά στον παρακατω συνδεσμο.

https://forums.tvaddons.ag/lambda-s-xbmc-addons/55701-explanation-apology.html

Κρίμα, ο lambda θεωρείται "θρύλος" και πάντα ήταν πρωτοπόρος σε ότι και αν έκανε, ενώ χωρίς τη βοήθεια του δεν θα υπήρχαν πολλά γνωστά add-ons. Το xbmc/kodi δεν θα ήταν αυτό που είναι σήμερα χωρίς αυτόν. Ελπίζω η απουσία του να μην έχει συνέπειες για την εξέλιξη του kodi.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ...

Θα ήθελα τη βοήθεια σας σχετικά με ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το tvbox μου

Ασχολούμαι χρόνια με το σπόρ με διαφορετικών ειδων tv boxes αλλα αυτο θα σας περιγράψω δεν το έχω ξαναδεί.

Στο σπίτι έχω το Χ92

http://www.dhresource.com/0x0s/f2-albu-g4-M00-23-1D-rBVaEVfEEpGACKq3AAEee5rKtjk160.jpg/original-x92-amlogic-s912-octa-core-64-bit.jpg

δεν το έχω αγοράσει μου το έκαναν δώρο, κάθε φορά που συνδεέται στο δικτυο το internet καταρέει, σβήνω όλες τις συσκευές που έχουν wifi και το αφήνω μόνο του .... ταχύτητα κάτι λίγοτερο απο 2 mbps, εαν κλείσω το tvbox και κάνω reset to modem οι υπόλοιπες συσκευές δουλεύουν ρολόι με ταχύτητες 13-15 mbps.

Έχω δοκιμάσει άλλα κανάλια στο modem, συχνότητες, Qos ....

Το χειρότερο δε είναι εαν το συνδέσω με καλώδιο .... δεν πίανουμε ούτε kb !!!!

Καμια ιδέα ????

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλετε να εχετε το exodus μην αναβαθμίσετε και απενεργοποιήσετε το auto update αν σας έρθει η ενημέρωσή 3.0.5 θα σας σβησει το exodus o λambda τα πηρε ασχημα και με το δίκιο του κατα την γνωμη μου μπορειτε να διαβασετε σχετικά στον παρακατω συνδεσμο.

https://forums.tvaddons.ag/lambda-s-xbmc-addons/55701-explanation-apology.html

 

"It's time for me to move on and I hope the team to take over my beloved addon."

 

Δε λέει ότι θα γ@μ*σει το σύμπαν, απλά αποχωρεί.

 

Και λίγο πιο αναλυτικά.

δύο παραθέσεις που νομίζω το ξεκαθαρίζουν.

 

"Lambda has retired today after a fellow developer noticed some malicious code in the Exodus add-on and called lambda out."

 

"As a result of recent incidents with an abusive box seller, lambda is retiring. His latest version of Exodus is verified to be clean.

The development of Exodus and Phoenix will continue at the helm of other members of the TV ADDONS team. It will grow and improve!"

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

"It's time for me to move on and I hope the team to take over my beloved addon."

 

Δε λέει ότι θα γ@μ*σει το σύμπαν, απλά αποχωρεί.

 

Και λίγο πιο αναλυτικά.

δύο παραθέσεις που νομίζω το ξεκαθαρίζουν.

 

"Lambda has retired today after a fellow developer noticed some malicious code in the Exodus add-on and called lambda out."

 

"As a result of recent incidents with an abusive box seller, lambda is retiring. His latest version of Exodus is verified to be clean.

The development of Exodus and Phoenix will continue at the helm of other members of the TV ADDONS team. It will grow and improve!"

 

Εντάξει, επειδή πολλοί τον αντιγράφανε είχε κώδικα που τους έκανε "επίθεση". Ήταν πολύ μπροστά το άτομο.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 3.0.5 και δουλεύει προς το παρών.

Πότε θα το σταματήσει;;

Που μπορούμε να βρούμε πιο παλιά έκδοση;

 

εψαξα αλλα δεν βρηκα ζιπακι νεο το μονο που βρηκα ειναι η εκδοση 1.0.0 αν δεν κανω λαθος την εχω αν την θελεις να την ανεβασω για ολα τα παιδια αλλα ειναι παρωχημενη πλεον, και απο την στιγμη που αλλα μελοι θα συνεχισουν την αναπτυξη συντηρηση του exodus ολα καλα, μου θυμησε εποχες genesis και λιγο πιο παλια με το mashup

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους ...

Θα ήθελα τη βοήθεια σας σχετικά με ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το tvbox μου

Ασχολούμαι χρόνια με το σπόρ με διαφορετικών ειδων tv boxes αλλα αυτο θα σας περιγράψω δεν το έχω ξαναδεί.

Στο σπίτι έχω το Χ92

http://www.dhresource.com/0x0s/f2-albu-g4-M00-23-1D-rBVaEVfEEpGACKq3AAEee5rKtjk160.jpg/original-x92-amlogic-s912-octa-core-64-bit.jpg

δεν το έχω αγοράσει μου το έκαναν δώρο, κάθε φορά που συνδεέται στο δικτυο το internet καταρέει, σβήνω όλες τις συσκευές που έχουν wifi και το αφήνω μόνο του .... ταχύτητα κάτι λίγοτερο απο 2 mbps, εαν κλείσω το tvbox και κάνω reset to modem οι υπόλοιπες συσκευές δουλεύουν ρολόι με ταχύτητες 13-15 mbps.

Έχω δοκιμάσει άλλα κανάλια στο modem, συχνότητες, Qos ....

Το χειρότερο δε είναι εαν το συνδέσω με καλώδιο .... δεν πίανουμε ούτε kb !!!!

Καμια ιδέα ????

 

Και αλλα παιδια εχουν προβλημα με το συγκεκριμενο μηχανακι θυμαμαι που τα διαβαζα στο freaktab εχει και τμημα για το δικο σου αν πας απο εκει μπορεις να διαβασεις το ολο θεμα η και να ρωτησεις τα υπολοιπα παιδια εκει περα μηπως υπαρχει καποια λυση, παντως θυμαμαι οτι σε καποιους δεν εσβηνε κιολας μετα απο αναβθμιση αν δεν κανω λαθος.

Ενω ηταν πολλα υποσχομενο με εξωτερικη κεραια 4 θυρες usb, μακαρι να βρεις λυση.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

εψαξα αλλα δεν βρηκα ζιπακι νεο το μονο που βρηκα ειναι η εκδοση 1.0.0 αν δεν κανω λαθος την εχω αν την θελεις να την ανεβασω για ολα τα παιδια αλλα ειναι παρωχημενη πλεον, και απο την στιγμη που αλλα μελοι θα συνεχισουν την αναπτυξη συντηρηση του exodus ολα καλα, μου θυμησε εποχες genesis και λιγο πιο παλια με το mashup

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και αλλα παιδια εχουν προβλημα με το συγκεκριμενο μηχανακι θυμαμαι που τα διαβαζα στο freaktab εχει και τμημα για το δικο σου αν πας απο εκει μπορεις να διαβασεις το ολο θεμα η και να ρωτησεις τα υπολοιπα παιδια εκει περα μηπως υπαρχει καποια λυση, παντως θυμαμαι οτι σε καποιους δεν εσβηνε κιολας μετα απο αναβθμιση αν δεν κανω λαθος.

Ενω ηταν πολλα υποσχομενο με εξωτερικη κεραια 4 θυρες usb, μακαρι να βρεις λυση.

 

Καταρχην συγγνώμη που το έβαλα σαν απάντηση δεν το καταλαβα,

Σε ευχαριστω για την απάντηση σου έχω ήδη ρωτήσει στο forum που μου πρότεινες αλλα δεν φαινεται να έχει διάθεση κάποιος να απαντήσει ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...