Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση αρχάριους πάλι :)

Επειδή ακούω διαφορά με εκδόσεις και υποστήριξη. Έχω το mx3 με KitKat 4.4 υπάρχει περίπτωση να μην υποστηρίζεται πλέον το kodi η τα addons; Μεχρι στιγμής δεν έχω κάποιο θέμα. Το kodi αναβαθμίζεται στην έκδοση 17 αυτόματα η μπορώ να το τρέχω στη 16.1 μεχρι να αποφασίσω αλλιώς;

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ερώτηση αρχάριους πάλι :)

Επειδή ακούω διαφορά με εκδόσεις και υποστήριξη. Έχω το mx3 με KitKat 4.4 υπάρχει περίπτωση να μην υποστηρίζεται πλέον το kodi η τα addons; Μεχρι στιγμής δεν έχω κάποιο θέμα. Το kodi αναβαθμίζεται στην έκδοση 17 αυτόματα η μπορώ να το τρέχω στη 16.1 μεχρι να αποφασίσω αλλιώς;

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Το kodi 17 δουλεύει από Android 5 και πάνω

Link to comment
Share on other sites

Το kodi 17 δουλεύει από Android 5 και πάνω

Οποτε οπως καταλαβαινω alex ολοι οσοι εχουμε μηχανακια με android 4 συντομα θα αναγκαστουμε να τα πεταξουμε. Τα προσθετα θα αρχισουν να εχουν ασυμβατοτητα με το kodi 16, δεν θα μπορουμε να αναβαθμισουμε σε kodi 17... Νo way out. Ξανα το χερι στην τσεπη δηλαδη. Ακριβως μολις χρονισε το μηχανακι μου :-p

Aναρωτιεμαι, υπαρχει περιπτωση τα παιδια που φτιαχνουν τα builds να κανουν κανα "μαγικο" μπας και το σωσουμε για λιγο ακομα;

 

Στάλθηκε από το thl 4000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οποτε οπως καταλαβαινω alex ολοι οσοι εχουμε μηχανακια με android 4 συντομα θα αναγκαστουμε να τα πεταξουμε. Τα προσθετα θα αρχισουν να εχουν ασυμβατοτητα με το kodi 16, δεν θα μπορουμε να αναβαθμισουμε σε kodi 17... Νo way out. Ξανα το χερι στην τσεπη δηλαδη. Ακριβως μολις χρονισε το μηχανακι μου :-p

Aναρωτιεμαι, υπαρχει περιπτωση τα παιδια που φτιαχνουν τα builds να κανουν κανα "μαγικο" μπας και το σωσουμε για λιγο ακομα;

 

Στάλθηκε από το thl 4000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μην ανησυχείς, κάτι θα γίνει, ειδικά αν έχεις amlogic.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τι να πω που το πήρα πριν λίγες μέρες έδωσα ένα 50ρικο και δεν το βλέπω καλά ήδη... (Mx3 σκέτο) Μάλλον την πάτησα γιατί δεν ήξερα. Τώρα προβληματίζομαι αν πρέπει να τα σκάσω να πάρω ένα καλό μηχάνημα η θα μου βγει και αυτό άχρηστο σε κανα χρόνο..

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τι να πω που το πήρα πριν λίγες μέρες έδωσα ένα 50ρικο και δεν το βλέπω καλά ήδη... (Mx3 σκέτο) Μάλλον την πάτησα γιατί δεν ήξερα. Τώρα προβληματίζομαι αν πρέπει να τα σκάσω να πάρω ένα καλό μηχάνημα η θα μου βγει και αυτό άχρηστο σε κανα χρόνο..

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Αυτό με την συμβατότητα του kodi 17 και την έκδοση του Android είναι γνωστό εδώ και μήνες ......

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν ασχολούμουν με boxes παρά μόνο στο λαπτοπ :)

Τώρα που μπήκα στα κόλπα έχετε να μου προτείνετε ένα αξιοπρεπές box για αγορά από Ελλάδα και μόνο να μην έχω τέτοια θέματα τουλάχιστον; Αυτό βλέπω να το πετάω γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει εκεί αναβάθμιση του kodi στο κινητό μου μέσω του xda labs app και αυτή τη στιγμή είμαι στην 17.0-RC4.

Αν κάνω την αναβάθμιση που έχει εμφανιστεί στο Google Play, δεν θα έχω κάποιο πρόβλημα; Δεν θα γίνει κάποιου είδους reset στην εφαρμογή και θα χρειαστεί να το στήσω ξανά από την αρχή;

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει εκεί αναβάθμιση του kodi στο κινητό μου μέσω του xda labs app και αυτή τη στιγμή είμαι στην 17.0-RC4.

Αν κάνω την αναβάθμιση που έχει εμφανιστεί στο Google Play, δεν θα έχω κάποιο πρόβλημα; Δεν θα γίνει κάποιου είδους reset στην εφαρμογή και θα χρειαστεί να το στήσω ξανά από την αρχή;

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Από 16.1 σε 17 μέσο playstore δεν μου έκανε reset ,κράτησε όλες τις ρυθμίσεις,addons κτλ

Link to comment
Share on other sites

Από 16.1 σε 17 μέσο playstore δεν μου έκανε reset ,κράτησε όλες τις ρυθμίσεις,addons κτλ

 

 

 

Καλό νέο!!

Να κάνουμε ένα νέο topic,με τα ποια addons και builds είναι συμβατά στην 17;Τι λέτε;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Κανένα άλλο add on για ελληνικούς υπότιτλους υπάρχει εκτός subtitles.gr, opensubtitles.org και subztv?

Το subtitles.gr δέχθηκε επίθεση και έχει χάσει μεγάλο μέρος της βάσης δεδομένων του.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, κάτι άσχετο θελω να ρωτησω. Μη φαμε κανα πρόστιμο εξαιτιας των πνευματικων δικαιωματων
:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα. Καλό. Το άλλο με τον τοτό το ξέρεις;

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καλημέρα, σε linux mint 18.1 εγκατέστησα το kodi 16.1 (αυτήν την έκδοση έχει από τα apps του) και δεν μου εμφανίζει πουθενά την επιλογή για τα unknown sources. Εχω αλλάξει τα settings σε αρχάριος, προχωρημένος, ειδικός αλλά τίποτα. Με αποτέλεσμα να μη μπορώ να προσθέσω πηγές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά καλημέρα, σε linux mint 18.1 εγκατέστησα το kodi 16.1 (αυτήν την έκδοση έχει από τα apps του) και δεν μου εμφανίζει πουθενά την επιλογή για τα unknown sources. Εχω αλλάξει τα settings σε αρχάριος, προχωρημένος, ειδικός αλλά τίποτα. Με αποτέλεσμα να μη μπορώ να προσθέσω πηγές.

 

Ακυρο έβαλα το kodi 17 και το έχει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, καινούργιος στο kodi. Τα έχω κάνει και έχω εγκαταστήσει το exodus και φορτώνει κανονικά ταινία αλλά στους υποτίτλους ενώ τους βρίσκει στο subtitles.gr όταν πάω να τους διαλέξω μου βγάζει μήνυμα σφάλματος αποτυχίας λήψεις? Ξέρετε τι μπορεί να φταίει? Το έχω κάνει 3 φορές εγκατάσταση και πάλι τα ιδιά. Κάτι ακόμα τα ελληνικά κανάλια πως μπορούμε να τα βάλουμε? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, καινούργιος στο kodi. Τα έχω κάνει και έχω εγκαταστήσει το exodus και φορτώνει κανονικά ταινία αλλά στους υποτίτλους ενώ τους βρίσκει στο subtitles.gr όταν πάω να τους διαλέξω μου βγάζει μήνυμα σφάλματος αποτυχίας λήψεις? Ξέρετε τι μπορεί να φταίει? Το έχω κάνει 3 φορές εγκατάσταση και πάλι τα ιδιά. Κάτι ακόμα τα ελληνικά κανάλια πως μπορούμε να τα βάλουμε? Ευχαριστώ.

Για υπότιτλους δοκίμασε και το opensubtitles.org

Για ελληνική τηλεόραση βάλε το πρόσθετο AliveGR (στο fusion είναι, γκούγκλαρέ το και θα βρεις εύκολα οδηγίες).

Link to comment
Share on other sites

Για υπότιτλους δοκίμασε και το opensubtitles.org

Για ελληνική τηλεόραση βάλε το πρόσθετο AliveGR (στο fusion είναι, γκούγκλαρέ το και θα βρεις εύκολα οδηγίες).

 

 

Το κουλό είναι ότι στο κινητό παίζουν οι υπότιτλοί κανονικά, αλλά στο pc δεν λειτουργούν και το opensubtitles.org μου λέει ότι ο κωδικός και το όνομα είναι άδειο.

Link to comment
Share on other sites

Το κουλό είναι ότι στο κινητό παίζουν οι υπότιτλοί κανονικά, αλλά στο pc δεν λειτουργούν και το opensubtitles.org μου λέει ότι ο κωδικός και το όνομα είναι άδειο.

Για opensubtitles.org είναι γνωστό εδώ και πολύ καιρό !

http://www.opensubtitles.org/el/newuser

για xsubs

http://www.xsubs.tv/xforum/

Link to comment
Share on other sites

Για opensubtitles.org είναι γνωστό εδώ και πολύ καιρό !

http://www.opensubtitles.org/el/newuser

για xsubs

http://www.xsubs.tv/xforum/

Το xsubs δεν το βρίσκω στη λίστα με τους υπότιτλους

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το xsubs δεν το βρίσκω στη λίστα με τους υπότιτλους

 

Εστάλη από το Mate 8

χρειάζεται για το subtitles.gr . Κάνε εγγραφη στο xsubs (στο link που γράφω ) και μετά στις ρυθμίσεις του subtitles.gr βάλε τα στοιχεία σου .. Το subtitles.gr αντλεί υποτιτλους από αυτά τα 3 site ....subtitles.gr, xsubs.tv and subztv.gr

Screenshot_2017_02_05_18_38_07.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το subtitles.gr αντλεί υποτιτλους από αυτά τα 3 site ....subtitles.gr, xsubs.tv and subztv.gr

Κι από το subs4free.com

Σήμερα παπαλα ....κενό

Και σε μένα σε 16.1 το ίδιο κενό.

Link to comment
Share on other sites

κάποιος με kodi 17 η 16.1 ...παίζει το inFinite του zem ;
Όντως σήμερα είναι κενό. Είχε ξαναγίνει αυτό πριν δυο βδομάδες πάλι για μια μέρα και την επόμενη διορθώθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...