Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Μια ερώτηση :

Όταν έχουμε λογαριασμό Real Debrid με τσεκαρισμένη την επιλογή Download Port: Secured, είμαστε "ασφαλείς" ή πρέπει να έχουμε και VPN για την "προστασία" μας;

Ρωτάω γιατί είχα λογαριασμό στο PIA (το συγκεκριμένο είναι cooperative με το Real Debrid) o οποίος όμως έληξε και για οικονομικούς λόγους δεν μπορώ να ανανεώσω άμεσα.

Ποιά άλλα VPN αποδεδειγμένα συνεργάζονται με το Real Debrid σύμφωνα με την εμπειρία σας;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχει κανείς ιδέα για το πιο είναι το ελαφρύτερο build στο grecotm..gboku και 4D...σέρνονται στο mibox 3..

Αν δεν αλλάξεις dns ότι και να βάλεις θα σέρνεται.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ιδέα για το πιο είναι το ελαφρύτερο build στο grecotm..gboku και 4D...σέρνονται στο mibox 3..

 

Το mibox συνδεεται ασυρματα???? Μηπως φταιει αυτο?

Δοκιμασε να τρεξεις το kodi με μονο ενα προσθετο που θα κανεις εγκατασταση και να δεις αν σερνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ασχολούμαι χρόνια με το kodi..απλά το σεταρα μόνος μου...με build πρώτη φορά ασχολούμαι. Για αυτό λέω αν φταίει το mibox..του έχω βάλει και έναν ssd σαν επέκταση. Και ενώ σαν κουτί έχει ανασάνει αρκετά.. Στις build μου το χαλάει..η μόνη που παλεύεται..Αλλά σε καμμία περίπτωση δεν είναι σβέλτη..Είναι από την tech..κάτι..αν πάω στα faster skins
Link to comment
Share on other sites

Ασχολούμαι χρόνια με το kodi..απλά το σεταρα μόνος μου...με build πρώτη φορά ασχολούμαι. Για αυτό λέω αν φταίει το mibox..του έχω βάλει και έναν ssd σαν επέκταση. Και ενώ σαν κουτί έχει ανασάνει αρκετά.. Στις build μου το χαλάει..η μόνη που παλεύεται..Αλλά σε καμμία περίπτωση δεν είναι σβέλτη..Είναι από την tech..κάτι..αν πάω στα faster skins

Τα dns τα άλλαξες ή ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια εγω οταν αλλαζω vpn το streaming παντα σερνεται ...(ειχα παρει με προσφορα σε πολυ χαμηλη τιμη ..)!

κανει σπασιματα κολλαει και ειμαι και με real de brid ..μολις γυρναω στην κανονικη συνδεση ολα δουλευουν ρολοι ..

ποια χωρα βάζετε βασικα ?

Link to comment
Share on other sites

Τα dns τα άλλαξες ή ακόμα?

 

Άλλαξα.. έβαλα της cloudflare στο router κατευθείαν.. Δεν σέρνεται όμως σε περιεχόμενο.. σέρνεται μέχρι να το βρει..από το ένα tab στο άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα.. έβαλα της cloudflare στο router κατευθείαν.. Δεν σέρνεται όμως σε περιεχόμενο.. σέρνεται μέχρι να το βρει..από το ένα tab στο άλλο..

Μέσα στο Kodi τι dns σου γράφει ότι χρησιμοποιεί?

Link to comment
Share on other sites

Primary fe80:1

Secondary 1.1.1.1

Γιατί δεν έχει πάρει της cloudflare πρώτο?

Μήπως επειδή το έχω με mi extender στο δωμάτιο?

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια εγω οταν αλλαζω vpn το streaming παντα σερνεται ...(ειχα παρει με προσφορα σε πολυ χαμηλη τιμη ..)!

κανει σπασιματα κολλαει και ειμαι και με real de brid ..μολις γυρναω στην κανονικη συνδεση ολα δουλευουν ρολοι ..

ποια χωρα βάζετε βασικα ?

 

Με rd δοκιμασε χωρις vpn.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα κολλήματα τα αντιμετωπίζω συχνά κι εγώ. Αλλά συνήθως στρώνει μετά τις ενημερώσεις.

 

Μιάς και η κουβέντα για κολλήματα, βρίσκω ευκαιρία να αναφέρω και αυτά κατά την αναπαραγωγή. Αυτό αφορά, βέβαια, ρυθμίσεις στο ίδιο το kodi αλλά δεν είδα σχετικό θέμα οπότε κατ εξαίρεση το θέτω εδώ.

 

Στο ρυθμίσεις - αναπαραγωγή - επεξεργασία υπάρχουν 3 κρίσιμες, νευραλγικές θα έλεγα, παράμετροι οι οποίες καθορίζουν και τη συμπεριφορά του μηχανήματος. Από την ομαλή κύλιση του player μέχρι σπασίματα, παγώματα ακόμα και κρασάρισμα!

 

Δυστυχώς δεν υπάρχουν στη γλώσσα μας κάποιες οδηγίες. Επίσης δεν είναι ίδιες για όλα τα tv box. To βλέπω από δύο δικά μου, το m8s pro και το m8s w.

Αν κάποιος γνωρίζει τι ακριβώς κάνουν τα:

 

Να επιτρέπεται επιτάχυνση υλικού - MediaCodec (επιφάνεια)

Να επιτρέπεται επιτάχυνση υλικού - MediaCodec

Ενεργοποίηση HQ Scalers για προσαρμογή ανάλυσης

 

και ποιά η ιδανική επιλογή για μηχανάκια με

 

CPU Amlogic tetracore S905W up to 2.0Ghz

GPU Mali-450 penta-core, up to 750MHz+(DVFS)

RAM 2G DDRIII

 

Cpu 1.5GHz,Octa Core s912

GPU ARM Mali-T820MP3

RAM 3G RAM DDR4

 

Καιρός να βρίσκει το google πληροφορίες και στη δική μας γλώσσα.

Edited by silver_80
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον, απ ότι φαίνεται, αυτά τα settings είναι αχαρτογράφητη περιοχή.

 

Κανείς δεν θάχει πειραματιστεί με όλα. Κι εγώ το άφησα εκεί που απλά δουλεύει.

Με απενεργοποιημένο το πρώτο,

Ενεργοποιημένο το δεύτερο,

0% στο HQ scalers.

 

Τόσο το 8 πύρηνο pro όσο και το 4 πύρηνο w δείχνουν να παίζουν χωρίς κολλήματα στα 480 και 720p. Παραπάνω αναλύσεις δεν δοκίμασα ακόμα.

Εσείς πώς το έχετε ρυθμίσει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω εγκαταστήσει το grecotm addons όπως περιγράφεται στη σελίδα αλλά δε μου εμφανίζει κανένα build. Έχω ένα androidtv box με έκδοση android 4.4.2 και έκδοση kodi 16.1, που από ότι διάβασα είναι η ανώτερη που μπορεί να δεχτεί αυτή η έκδοση android. Μου βγάζει κάτι log error τα οποία δεν μπορώ να καταλάβω. Είχε κάποιος από εσάς κάποιο πρόβλημα αντίστοιχο; Υπάρχει κάποιος τρόπος να μου εμφανιζει τα build? Θέλω να εγκαταστήσω το gkobu. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Ηνωμένες πολιτείες βαλε καλύτερα

:):):):)

λες ε ?

γιατι νομιζα οτι ελεγαν οσο πιο κοντινη χωρα τοσο το καλυτερο :)

 

Με rd δοκιμασε χωρις vpn.

αν εχει μεσα τορεντ αρχεια καλο δεν ειναι εκει να εχεις αλλο vpn παλι ?

απλα ρωταω :)

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα build έβαλα το ionian. Φαίνεται πολύ ελαφρύ. Επι ευκαιρίας ρε παιδιά αυτό το trakt tv που βγαίνει και εχει και κωδικό είναι κατι αντοιστιχο του RD σε free έκδοση;
Είναι site τύπου imdb, καλή λύση για να κρατάς αγαπημένα λίστες αυτά που έχεις δει κλπ... Εγώ το χρησιμοποιώ και μου έχει λύσει τα χέρια

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά στην παρέα. Θέλω να ρωτήσω εάν υπάρχει τρόπος να κάνω το tvone II να λειτουργήσει πάλι ή εάν έχετε να μου προτείνετε κάτι αντίστοιχο εναλλακτικό
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο gkobu build του Kodi δεν δουλεύει πια το conjuring add-on με trakt? Πατάω my TV shows- collection κ δεν βγάζει τίποτα, μου το έχει κάνει σε 2 διαφορετικά μηχανήματα!

Ευχαριστώ

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά στην παρέα. Θέλω να ρωτήσω εάν υπάρχει τρόπος να κάνω το tvone II να λειτουργήσει πάλι ή εάν έχετε να μου προτείνετε κάτι αντίστοιχο εναλλακτικό

Το Swifty ψηλό λειτουργεί ,με τις ώρες του πάντα.

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Πριν καιρό είχα κάνει εγγραφή σε Real Debrid και AllDebrid, για να βλέπω περιεχόμενο σε FHD χωρίς buffering. Πρόσφατα μου έβγαλε μήνυμα στο site της Real Debrid ότι έχει λήξει η συνδρομή μου (συγκεκριμένα "Premium: Expired") και όταν επιλέγω ροές από RD δεν τις παίζει σε όλα τα συνεργαζόμενα πρόσθετα.

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι, αφού υποτίθεται ότι υπάρχει free συνδρομή για συγκεκριμένες ώρες 06:00 πμ - 12:00 μμ, δεν θα έπρεπε να παίζει αυτές τις πηγές??? Έχει αλλάξει κάτι? Πρέπει υποχρεωτικά να κάνω επί πληρωμή συνδρομή από τα 4 πακέτα?

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

 

 

Πριν καιρό είχα κάνει εγγραφή σε Real Debrid και AllDebrid, για να βλέπω περιεχόμενο σε FHD χωρίς buffering. Πρόσφατα μου έβγαλε μήνυμα στο site της Real Debrid ότι έχει λήξει η συνδρομή μου (συγκεκριμένα "Premium: Expired") και όταν επιλέγω ροές από RD δεν τις παίζει σε όλα τα συνεργαζόμενα πρόσθετα.

 

 

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι, αφού υποτίθεται ότι υπάρχει free συνδρομή για συγκεκριμένες ώρες 06:00 πμ - 12:00 μμ, δεν θα έπρεπε να παίζει αυτές τις πηγές??? Έχει αλλάξει κάτι? Πρέπει υποχρεωτικά να κάνω επί πληρωμή συνδρομή από τα 4 πακέτα?

 

 

 

Αν θες να βλέπεις όλες τις ώρες,ναι θέλει συνδρομή

Για το free δεν ξερω

Εγώ κάνω την 3μηνη με 9€ και είναι οκ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Πριν καιρό είχα κάνει εγγραφή σε Real Debrid και AllDebrid, για να βλέπω περιεχόμενο σε FHD χωρίς buffering. Πρόσφατα μου έβγαλε μήνυμα στο site της Real Debrid ότι έχει λήξει η συνδρομή μου (συγκεκριμένα "Premium: Expired") και όταν επιλέγω ροές από RD δεν τις παίζει σε όλα τα συνεργαζόμενα πρόσθετα.

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι, αφού υποτίθεται ότι υπάρχει free συνδρομή για συγκεκριμένες ώρες 06:00 πμ - 12:00 μμ, δεν θα έπρεπε να παίζει αυτές τις πηγές??? Έχει αλλάξει κάτι? Πρέπει υποχρεωτικά να κάνω επί πληρωμή συνδρομή από τα 4 πακέτα?

 

Μάλλον σταμάτησαν την προσφορά happy hours:

 

Is there a Real Debrid Free Option?

You might be thinking “Real Debrid sounds great but I want to try it for free before I make a purchase.

Real Debrid used to run one hour per day where free accounts could enjoy the service. This used to be at non-peak hours so that premium users were not effected.

As of 2019, we cannot see this option on the website any longer. It appears that this has been dropped due to good reputation and number of users who have used the system.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...