Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση αρχάριου. Εγκατέστησα το kodi 16 σε pc windows7 και μετά ακολούθησα τον τελευταίο οδηγο της πρώτης σελίδας (G.K.N Builds Wizard - Builds - Krypton - Simplicity M - (v 1.2 ) μετά fresh install) και δεν μπορώ να βρώ ρυθμίσεις για βίντεο και ήχο όπως παλιότερα. (1080p24, raw, κλπ). Υπάρχουν κάπου και δεν τις βρίσκω ή γίνονται με άλλο τρόπο; Πριν το build με την κανονική εγκατάσταση νομίζω τις είδα αλλά δεν τις έφτιαξα γιατί θα πέρναγα το build με fresh install.

 

Είσαι σίγουρος για αυτά που γράφεις? kodi 16 έβαλες ή kodi 17.3? Στο kodi 17.3 είναι κάπως διαφορετικό το βασικό menu ρυθμίσεων σε σχέση με τις προηγούμενες από την έκδοση 17.

Αν έχεις όντως το 17.3 τότε οι ρυθμίσεις που ψάχνεις στο Simplicity είναι ΣΥΣΤΗΜΑ (για να μπεις στο κεντρικό menu ρυθμίσεων) και πάλι "Σύστημα"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το Covenant δέχεται Real Debrid;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Covenant δέχεται Real Debrid;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χρησιμοποιεί το authorization που κάνεις στο πρόσθετο URL resolver

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί το authorization που κάνεις στο πρόσθετο URL resolver
Ωραία. Οπότε θα το δοκιμάσω αν και με το Elysium+real debrid έχω βρςι την υγεια μου. Ευχαριστώ. :)

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η άποψη μου είναι ότι τα πρόσθετα υφίστανται όταν υπάρχει κάποιος developer να τα αναπτύσσει. Το exodus πλέον δεν είναι ένα από αυτά. Η πραγματικότητα είναι ότι η ομάδα που είχε αναλάβει την ανάπτυξη του Exodus όσο καιρό βρισκόταν υπό την σκέπη του TVaddons, αποφάσισε να μετακομίσει σε άλλους server και να συνεχίσει την ανάπτυξη του Exodus μετονομαζοντας το σε Covenant.

Είναι λοιπόν περιττό να συζητάμε για Exodus.

Παντως το exodus δουλευει κανονικα σε μενα, κι ας μην εχει πολλες hd πηγες.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτά που χρησιμοποιώ και τα εναλλάσω αναλόγως ποιο δεν τρώει κολλήματα κάθε λίγο και λιγάκι είναι τα Exodus, Elysium, Popcorn Time, SALTS, Specto Fork, Covenant. Αυτά για μέσα στο Kodi. Σε συνδυασμό με real debrid (ήμουν από τους τολμηρούς που πήραν 9μηνο!) κάνω πάρα πολύ καλά τη δουλειά μου! Αλλιώς και με Τerrarium κάνεις τη δουλειά σου μια χαρά.

Πάντως δεν είναι και ό,τι πιο εύκολο για κάποιον που δεν ξέρει να σετάρει ένα tv box. Κάθε λίγο και λιγάκι κάποιο add on χαλάει μέχρι να εμφανιστεί κάποιο άλλο ή να πάρει κάποιο update και να έρθει στα συγκαλά του. Ενώ όταν πήρα το box είχε μέσα προεγκατεστημένα τα περισσότερα αλλά για να το φέρω στα μέτρα μου έπρεπε να ασχοληθώ και να διαβάσω (μεγάλη βοηθεία εδώ μέσα) και να δω βιντεάκια και ακόμα νιώθω ότι δεν ξέρω ούτε το 1/100. Αν κάποιος νομίζει ότι είναι plug n play, πρέπει να το ξανασκεφτεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το elysium σε εμένα δεν βγάζει καμμία ροη. Ούτε update κανει. Το απεγκατεστησα , και το ξαναεβαλα , αλλά έχει την παλιανεκδοση και όχι της 8-8-17. Υπάρχει τρόπος να βάλω κάπως την updated έκδοση?
Link to comment
Share on other sites

Το elysium σε εμένα δεν βγάζει καμμία ροη. Ούτε update κανει. Το απεγκατεστησα , και το ξαναεβαλα , αλλά έχει την παλιανεκδοση και όχι της 8-8-17. Υπάρχει τρόπος να βάλω κάπως την updated έκδοση?

Το Elysium πως το εγκατέστησες? Δεν έβαλες πρώτα το repository του και από αυτό το Elysium? Αν δεν έχεις το repository του εγκατεστημένο πως θα παίρνεις τα update?

Link to comment
Share on other sites

Το Elysium πως το εγκατέστησες? Δεν έβαλες πρώτα το repository του και από αυτό το Elysium? Αν δεν έχεις το repository του εγκατεστημένο πως θα παίρνεις τα update?
Ναι το έχω το repo , οπότε πιθανόν να κόλλησε αυτό! Θα δοκιμάσω να ξανα εγκαταστήσω πρώτα το ρεπό από την αρχη.
Link to comment
Share on other sites

Στο The-Music-Source υπαρχει η δυνατοτητα να ακους συνεχομενα mp3 η θα πρεπει καθε φορα να κανεις play οταν τελειωνη το τραγουδι? Και μια δευτερη ερωτηση εχω φορτωμενο το CEMC υπαρχει τροπος να το κανω πιο ελαφρυ απο αρχεια για να μην ζοριζετε οταν ενεργοποιω καποια πηγη η και τα sportdevil?
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος για αυτά που γράφεις? kodi 16 έβαλες ή kodi 17.3? Στο kodi 17.3 είναι κάπως διαφορετικό το βασικό menu ρυθμίσεων σε σχέση με τις προηγούμενες από την έκδοση 17.

Αν έχεις όντως το 17.3 τότε οι ρυθμίσεις που ψάχνεις στο Simplicity είναι ΣΥΣΤΗΜΑ (για να μπεις στο κεντρικό menu ρυθμίσεων) και πάλι "Σύστημα"

 

ΟΚ. Το βρήκα, Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Δεν πάταγα το σύστημα. Νόμιζα ότι θα έβγαινε από κάτω με την απλή επιλογή του χωρίς πάτημα.

Edited by nickpap1
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο πρόσθετο που δουλεύει με το acestream;Γιατι το arenavision και το phoenix δεν μου παίζουν άλλο.Και κάποιο άλλο πρόσθετο με αθλητικά κανάλια γνωρίζετε;
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο πρόσθετο που δουλεύει με το acestream;Γιατι το arenavision και το phoenix δεν μου παίζουν άλλο.Και κάποιο άλλο πρόσθετο με αθλητικά κανάλια γνωρίζετε;

Το bennu είναι το νέο Phoenix. Θα το βρεις στο Colossus repo. Για sports κανάλια ψαξε για το The fixtures

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους!

Ειχα εγκαταστησει το kodi 17rc στο pc πριν απο κανα 6 μηνο αλλα λογω δουλειας ειχα καιρο να το χρησιμοποιησω,κανα 2 μηνο περιπου.

Mπηκα προχθες και βλεπω οτι πλεον δεν κανει αναβαθμισεις σε κανα 2 update κτλ.Ολα τα addons με ταινιες δεν λειτουργουσε η αναζητηση ή δεν επαιζαν μεχρι και το istream που το ειχα για δυνατο δεν δεν...Μου πεταξε και για αναβαθμιση το kodi γενικα μια κατασταση να το σβηνω οπως ηταν.Εψαξα απο δω και απο κει στα repos για νεα addon αλλα τπτ!

Δεν λειτουργαν τα περισσοτερα addons η δεν εκαν αναβαθμιση και εσβηναν επειδη δεν ολοκληρωνοταν.

Καταλαβαινω οτι πεφτει κυνηγι γενικα...

Πηρα λοιπον την μεγαλη αποφαση να το ξαναστησω απο την αρχη,Κατεβασα το νεο βερσιον του και εδω θελω την βοηθεια σας να μου προτεινετε addoons και repos παρομοια με αυτα που ειχα.Βλεπω οτι γινεται ενα χαμος με τα νεα κ εχω χασει την μπαλα λιγο...

Παρακατω σας γραφω τι ειχα περασει μεσα..

ΙSTREAM

EXODUS

ZEN

UFC

SPORTS DEVIL

VIDEO DEVIL

ALIVE TV

ALIVE RADIO

Αν θελει καποιος να μπει στο κοπο να μου πει μερικα που θα τα βρω θα ειναι μεγαλη βοηθεια για εμενα!

Υπενθυμιζω οτι ειναι σε pc και windows7 λειτουργικο.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Καλες βουτιες σε ολους!!!

Edited by LenovoUser
συμπληρωση
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους!

Ειχα εγκαταστησει το kodi 17rc στο pc πριν απο κανα 6 μηνο αλλα λογω δουλειας ειχα καιρο να το χρησιμοποιησω,κανα 2 μηνο περιπου.

Mπηκα προχθες και βλεπω οτι πλεον δεν κανει αναβαθμισεις σε κανα 2 update κτλ.Ολα τα addons με ταινιες δεν λειτουργουσε η αναζητηση ή δεν επαιζαν μεχρι και το istream που το ειχα για δυνατο δεν δεν...Μου πεταξε και για αναβαθμιση το kodi γενικα μια κατασταση να το σβηνω οπως ηταν.Εψαξα απο δω και απο κει στα repos για νεα addon αλλα τπτ!

Δεν λειτουργαν τα περισσοτερα addons η δεν εκαν αναβαθμιση και εσβηναν επειδη δεν ολοκληρωνοταν.

Καταλαβαινω οτι πεφτει κυνηγι γενικα...

Πηρα λοιπον την μεγαλη αποφαση να το ξαναστησω απο την αρχη,Κατεβασα το νεο βερσιον του και εδω θελω την βοηθεια σας να μου προτεινετε addoons και repos παρομοια με αυτα που ειχα.Βλεπω οτι γινεται ενα χαμος με τα νεα κ εχω χασει την μπαλα λιγο...

Παρακατω σας γραφω τι ειχα περασει μεσα..

ΙSTREAM

EXODUS

ZEN

UFC

SPORTS DEVIL

VIDEO DEVIL

ALIVE TV

ALIVE RADIO

Αν θελει καποιος να μπει στο κοπο να μου πει μερικα που θα τα βρω θα ειναι μεγαλη βοηθεια για εμενα!

Υπενθυμιζω οτι ειναι σε pc και windows7 λειτουργικο.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Καλες βουτιες σε ολους!!!

Αντί να κάνει τον κόπο κάποιος να σου απαντήσει με μασημένη τροφή, γιατί δεν κάνεις εσύ τον κόπο να ρίξεις ένα βλέφαρο 5-10 ποστ πιο πίσω που αναφερουμε ξανά και ξανά όλα τα καλά add onsα

 

Νέος δεν είσαι, μετά θα ξέρεις πως να τα περάσεις.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σε ολους!

Ειχα εγκαταστησει το kodi 17rc στο pc πριν απο κανα 6 μηνο αλλα λογω δουλειας ειχα καιρο να το χρησιμοποιησω,κανα 2 μηνο περιπου.

Mπηκα προχθες και βλεπω οτι πλεον δεν κανει αναβαθμισεις σε κανα 2 update κτλ.Ολα τα addons με ταινιες δεν λειτουργουσε η αναζητηση ή δεν επαιζαν μεχρι και το istream που το ειχα για δυνατο δεν δεν...Μου πεταξε και για αναβαθμιση το kodi γενικα μια κατασταση να το σβηνω οπως ηταν.Εψαξα απο δω και απο κει στα repos για νεα addon αλλα τπτ!

Δεν λειτουργαν τα περισσοτερα addons η δεν εκαν αναβαθμιση και εσβηναν επειδη δεν ολοκληρωνοταν.

Καταλαβαινω οτι πεφτει κυνηγι γενικα...

Πηρα λοιπον την μεγαλη αποφαση να το ξαναστησω απο την αρχη,Κατεβασα το νεο βερσιον του και εδω θελω την βοηθεια σας να μου προτεινετε addoons και repos παρομοια με αυτα που ειχα.Βλεπω οτι γινεται ενα χαμος με τα νεα κ εχω χασει την μπαλα λιγο...

Παρακατω σας γραφω τι ειχα περασει μεσα..

ΙSTREAM

EXODUS

ZEN

UFC

SPORTS DEVIL

VIDEO DEVIL

ALIVE TV

ALIVE RADIO

Αν θελει καποιος να μπει στο κοπο να μου πει μερικα που θα τα βρω θα ειναι μεγαλη βοηθεια για εμενα!

Υπενθυμιζω οτι ειναι σε pc και windows7 λειτουργικο.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Καλες βουτιες σε ολους!!!

Βάλε κανένα έτοιμο build που σχεδόν έχει τα πάντα που θέλεις σε 5 λεπτά χωρίς κόπο. Πχ αυτό https://mag250-greece.blogspot.gr/2017/01/diamond-greek-build-kodi-17-rypton.html?m=1

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κοίταξα το bennu για αθλητικά aceatram & iptv,

πας bennu/bennu live/zodiac acestram iptv sites/iptvsites/iptv sharingsites1:categories/greece. Ελπίζω να αντέξει μέχρι την Τετάρτη!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κοίταξα το bennu για αθλητικά aceatram & iptv,

πας bennu/bennu live/zodiac acestram iptv sites/iptvsites/iptv sharingsites1:categories/greece. Ελπίζω να αντέξει μέχρι την Τετάρτη!

Ωραίος αδερφέ. Είναι μαγκιά να τα μοιράζεσαι αυτά και ας κρατήσουν και μια ώρα που λέει ο λόγος. Ευχαριστούμε

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το bennu είναι το νέο Phoenix. Θα το βρεις στο Colossus repo. Για sports κανάλια ψαξε για το The fixtures
Πάντα ενημερωμένος ο kandilak ;) και ενημερώνει και εμάς. Thanks.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Στις 26 μας ενδιαφέρουν να βρούμε λινκ για τον αγώνα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κοίταξα το bennu για αθλητικά aceatram & iptv,

πας bennu/bennu live/zodiac acestram iptv sites/iptvsites/iptv sharingsites1:categories/greece. Ελπίζω να αντέξει μέχρι την Τετάρτη!

.

Σε tv box με adroid 4.2 2/16 μνημη και φοτωμενο το CEMC με το greekodi build παιζει? Εαν οχι τι μπορω να κανω η και να φορτωσω κατι αλλο.Γιατι αυτο CEMC εχει φορτωμενο kodi 16.1

Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας να έρθει το πρώτο μου android box την άλλη βδομάδα είπα να ξεκινήσω να ασχολούμαι με το kodi στο mac ώστε να φτιάξω κατευθείαν και το box μόλις έρθει περνώντας το back up από τον υπολογιστή εάν αυτό γίνεται.

Με ενδιαφέρουν κυρίως αθλητικά και ταινίες και η αλήθεια είναι το έχω απογοητευτεί λίγο.

 

Όσον αφορά τα αθλητικά έχω βάλει αρκετά γνωστά addons όπως τα sportsdevil, the fixtures, ukturks, live hub κτλ αλλά δύο μέρες δεν κατάφερα να δω ούτε ένα match. Κάποια link που πριν δούλευαν μόλις είχε το match δεν λειτουργούσαν και έψαχνα ώρες στον αχταρμά από links χωρίς αποτέλεσμα. Περίμενα να είναι όπως τα online sites που γράφουν τουλάχιστον ποιοι παίζουν αλλά έχανα την ώρα μου πατώντας links στην τύχη μήπως πετύχω κάτι. Αν κατάλαβα καλά δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος και όλα τα addons έτσι είναι;

 

Όσον αφορά τις ταινίες κι εκεί με λίγο ψάξιμο έβαλα τα γνωστά addons αλλά δεν μου αρέσει που μόνο λίγα από αυτά σου λένε το την ανάλυση για κάθε link αλλά όχι άλλες πληροφορίες όπως bitrate ώστε να διαλέξεις την καλύτερη ποιότητα άμα το σηκώνει η σύνδεση σου. Γενικά και στα 1080p η ποιότητα είναι ψιλοχάλια και έχει μεγάλη διαφορά από torrents με μέγεθος 1.5-2gb. Μήπως γνωρίζεται κανένα addon που να δίνει περισσότερες πληροφορίες για την ποιότητα των link και όχι μόνο την ανάλυση; Εγκατέστησα και το popcorn time με την λογική ότι των streaming από torrents θα είναι καλύτερο αλλά δυστυχώς δεν δουλεύει...πατάω να ξεκινήσει η ταινία αλλά η μπάρα δεν φορτώνει και γράφει μόνο Fetching information. Μήπως γνωρίζεται κανένα αντίστοιχο addon ή πως μπορώ να διορθώσω το popcorn time; Δοκίμασα να απενεργοποιήσω το firewall αλλά δεν είδα διαφορά. edit: Το popcorn time μου δουλεύει μια στο τόσο οπότε μάλλον είναι θέμα του addon και όχι δικό μου..

Edited by DiM3NSiON
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...