Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι υπαρχει στα default του kodi,οπως το opensubtitles,

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Thank you.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για να γυρίσεις τη γλώσσα του Kodi στα ελληνικά πήγαινε πάνω αρσιετρά στο μεσαίο εικονίδιο (γρανάζι) και μετά πήγαινε interface settings->regional->language και επίλεξε greek.

 

Ευχαριστώ πολύ

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Σε smartphone με android 6.0 ειναι προτιμοτερο το spmc?Στηνεται με τον ιδιο τροπο και εχει τις ιδιες δυνατοτητες με το kodi?
Link to comment
Share on other sites

Σε smartphone με android 6.0 ειναι προτιμοτερο το spmc?Στηνεται με τον ιδιο τροπο και εχει τις ιδιες δυνατοτητες με το kodi?

 

Σε android συσκευές προτιμάμε ΠΑΝΤΑ το spmc. Είναι ολόιδιο με το kodi και στήνεται με τον ιδιο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Σε android συσκευές προτιμάμε ΠΑΝΤΑ το spmc. Είναι ολόιδιο με το kodi και στήνεται με τον ιδιο τρόπο.

Το "πάντα" νομίζω είναι υπερβολή. Μια χαρά είναι και το original Kodi.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σε android συσκευές προτιμάμε ΠΑΝΤΑ το spmc. Είναι ολόιδιο με το kodi και στήνεται με τον ιδιο τρόπο.

 

Υπερβολές!

Το SPMC είναι πιο φιλικό για συσκευές με Amlogic

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου φαίνεται πιο φιλικό το Kodi. Το SPMC όλο κρασάρει όταν κάνω exit. Κατά τ' άλλα είναι το ίδιο, δεν βλέπω καμία διαφορά. Τώρα με τις HD πηγές που πάνε σε https το οποίο δεν υποστηρίζεται από to Kodi 16, τι γίνεται με το SPMC που βασίζεται στο Kodi 16? Τις φορτώνει κανονικά? Αν όχι τότε αυτό είναι ένας καλός λόγος να προτιμήσει κάποιος το Kodi (τουλάχιστον μέχρι να βγεί νέα έκδοση SPMC).
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου φαίνεται πιο φιλικό το Kodi. Το SPMC όλο κρασάρει όταν κάνω exit. Κατά τ' άλλα είναι το ίδιο, δεν βλέπω καμία διαφορά. Τώρα με τις HD πηγές που πάνε σε https το οποίο δεν υποστηρίζεται από to Kodi 16, τι γίνεται με το SPMC που βασίζεται στο Kodi 16? Τις φορτώνει κανονικά? Αν όχι τότε αυτό είναι ένας καλός λόγος να προτιμήσει κάποιος το Kodi (τουλάχιστον μέχρι να βγεί νέα έκδοση SPMC).

Υπάρχει ήδη patch spmc που λύνει αυτά τα προβλήματα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ήδη patch spmc που λύνει αυτά τα προβλήματα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Που υπαρχει για να το κατεβασουμε?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια σε windows 10 σε 2 λαπτοπ τρωει σουπα 9 στις 10 που ξεκιναει....

 

Κατι παιζει με την τελαιταια αναβαθμιση. Οταν βρω χρονο θα το ψαξω

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

στους υποτιτλους οταν επιλεξω opensubtitles και subtitles.gr και βαλω

 

το προσθετο autosubs σε ποιο απο τα δυο θα γινει η επιλογη;

 

 

 

Σ αυτό που έχεις ορίσει από τις ρυθμίσεις στο μενού των settings του kodi

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από εδωb96bd46703e46b2efe59bda957e6cedb.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω ένα Android TV Box εδώ και 2 χρόνια και δεν το χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου. Προσπαθώ να το δουλέψω και ενώ δείχνει εικόνα (με δυσκολία) δεν βγάζει ήχο. Τα έχει παίξει;; Επίσης και η εικόνα είναι με διακοπές, σαν να μην έχει σήμα δικτύου. Είναι συνδεδεμένο με ethernet στο modem και η ταχύτητα του είναι 12-13 Mbps (χρειάζεται VDSL για να παίξει;;)

 

Είναι αυτό που βλέπετε στην εικόνα και σας βάζω και το μήνυμα που βγάζει όταν πάω να παίξω ράδιο.

 

Καμία βοήθεια; Κανένας από Σέρρες για να το σετάρει-ρυθμισει;

 

15a355cb634de7c7e8f273cbcf848fed.jpg5c85dc957ec7901b2118e3d48c43ac1d.jpg19b7ac51ff0516b343d3b7b9db0c6ac7.jpg

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω ένα Android TV Box εδώ και 2 χρόνια και δεν το χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου. Προσπαθώ να το δουλέψω και ενώ δείχνει εικόνα (με δυσκολία) δεν βγάζει ήχο. Τα έχει παίξει;; Επίσης και η εικόνα είναι με διακοπές, σαν να μην έχει σήμα δικτύου. Είναι συνδεδεμένο με ethernet στο modem και η ταχύτητα του είναι 12-13 Mbps (χρειάζεται VDSL για να παίξει;;)

 

Είναι αυτό που βλέπετε στην εικόνα και σας βάζω και το μήνυμα που βγάζει όταν πάω να παίξω ράδιο.

 

Καμία βοήθεια; Κανένας από Σέρρες για να το σετάρει-ρυθμισει;

 

15a355cb634de7c7e8f273cbcf848fed.jpg5c85dc957ec7901b2118e3d48c43ac1d.jpg19b7ac51ff0516b343d3b7b9db0c6ac7.jpg

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Με ποια add on προσπαθείς να ακούσεις ράδιο και να δεις ταινία?Προφανώς το add on με το οποίο προσπαθείς να ακούσεις ράδιο είναι παλιό και δεν παίζει. Το ίδιο λογικά όταν πας να δεις ταινίες. Δεν είναι θέμα του box νομίζω, αλλά θα πρέπει να ανανεώσεις τα add on. Βάλε alive gr για ράδιο κλπ και exodus για ταινίες και δες αν εξακολουθείς να έχεις πρόβλημα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Με 4.4.2 δεν ξέρω εάν παίξει το οτιδήποτε,

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Με 4.4.2 δεν ξέρω εάν παίξει το οτιδήποτε,

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν θα τα παιξει ολα, αλλα καποια θα παιξει. Οποτε αξιζει να δοκιμασει για να δει αν ειναι απο το κουτι η οχι.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Με 4.4.2 δεν ξέρω εάν παίξει το οτιδήποτε,

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια χαρά θα τα παίξει δεδομένου ότι το πρόβλημα δεν οφείλεται στο box. Έχω το ίδιο box με 4.4.2 και παίζει νεράκι τα πάντα, τουλάχιστον αυτά που δουλεύω εγώ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, ευχαριστώ για την απάντησή σας.

 

Το add on που είχε ήταν το TV Addons.ag και έπαιζα κάποιο Phoenix όπου κολλούσε.

 

Έβαλα το Exodus και παίζει κανονικά με ήχο και βίντεο νορμάλ. Μα δεν βρίσκει υπότιτλους για ελληνικά, έχει ως επιλογές για ψάξιμο τα Opensubtitles.org, Subtitles.gr και Greeksubtitles.eu. Πως το διορθώνο αυτό;

 

Update: Σε άλλη ταινία βρίσκει τελικά, οπότε ήταν θέμα ταινίας να υποθέσω...

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους Χρονια Πολλα! Θελω να αγορασω ενα tv box αλλα δεν ξερω τι να παρω Θελω σε μια τιμη γυρω στα 50 ευρω .Εχετε κατι να μου προτεινετε;
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!

Κάνε καλύτερα εδώ την ερώτηση σου

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335891

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο 3363 η ερωτηση που εκανα;

καποιος να βοηθησει;

Χριστός Ανέστη ...Λίγο ψάξιμο (1 λεπτό θα κάνεις ) δεν βλάπτει .. Υπάρχουν διάφοροι τρόποι ..

1 : https://youtu.be/zRoBLNU3qso

τα mod για simply client ..https://drive.google.com/drive/folders/0B43Ur1Hx_S1bflBhMlA2RHM3dUVlLXkxdHdfcGQ2TlhOWHphOHVTRWJDUmI1S3JDbXBXRlk

2: https://youtu.be/4dw8pTgcbKo

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Θέλω να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιο πρόσθετο για να βλέπουμε ταινίες με 4Κ αναλυση, φυσικά χωρίς κάποια χρέωση
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο google για silent hunter addon... Έχει 4Κ ταινίες αλλα θες πολύ γερή σύνδεση για να τις δεις. Προσωπικά δεν τα έχω καταφέρει

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο google για silent hunter addon... Έχει 4Κ ταινίες αλλα θες πολύ γερή σύνδεση για να τις δεις. Προσωπικά δεν τα έχω καταφέρει

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Ευχαριστω. Καποιες μου ψιλοπαιζουνε, το θεμα ειναι οτι παρατηρω οτι στα αρχεια 4Κ σε σχεση με τα αντιστοιχα 1080p, τα χρωματα ειναι πιο ψοφια και η φωτεινοτητα φαινεται λιγο πιο χαμηλη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...