Jump to content

ZTE Blade S6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

ZTE Blade S6

http://des.gearbest.com/uploads/2015/201502/heditor/201502061547083206.jpg

 

Χρήσιμα:

  • Dimensions: 70.7 x 144 x 7.9 mm
  • Weight: 154 g
  • SoC: Qualcomm Snapdragon 615 MSM8939
  • CPU: 4x 1.5 GHz ARM Cortex-A53, 4x 1.0 GHz ARM Cortex-A53, Cores: 8
  • GPU: Qualcomm Adreno 405, 550 MHz
  • RAM: 2 GB, 800 MHz
  • Storage: 16 GB
  • Memory cards: microSD, microSDHC, microSDXC
  • Display: 5 in, IPS, 720 x 1280 pixels, 24 bit
  • Battery: 2400 mAh, Li-Polymer
  • OS: Android 5.0.2 Lollipop
  • Camera: 4128 x 3096 pixels, 1920 x 1080 pixels, 30 fps
  • SIM card: Nano-SIM
  • Wi-Fi: b, g, n, n 5GHz, ac, Dual band, Wi-Fi Hotspot, Wi-Fi Direct
  • USB: 2.0, Micro USB
  • Bluetooth: 4.0
  • Positioning: GPS, A-GPS, GLONASS

 

Χρήσιμα:

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 805
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σύμφωνα με το Gearbest καθώς και αλλα site, περιμένουμε εντός ολίγων ημερών αυτό:

 

http://img.gearbest.com/gb/2015/201501/source-img/1420745858890-P-2346718.jpg

 

Αναφέρεται πως...

 

Ειναι 5inch HD, 4G, Λολιποπάτο, 2GB RAM, Snapdragon 615, Dual Sim, microSD, 16GB ROM, 13MP + 5MP cameras

 

μοαρ φωτος:

 

http://des.gearbest.com/uploads/2015/201501/heditor/201501091138092815.jpg

 

http://des.gearbest.com/uploads/2015/201501/heditor/201501091138099846.jpg

 

ps: υπάρχει και σε 5.5ιντσες αν κανεις το θελει ποιο δυσχρηστο.

 

Οι πληροφορίες αντληθηκαν απο: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_139666.html

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παντως αλλοι λενε οτι εχει 6752 MTK τι απο τα δυο ισχυει?

 

Δυο αληθινες φωτο φαινεται πολυ καλο!!!Να δουμε τι θα λεει και απο τιμη.

[ATTACH][ATTACH]55699[/ATTACH][/ATTACH]

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

IPhoneζει του κέρατα αλλά φαίνεται πολύ ενδιαφέρον.....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

κατα την γνωμη μου πολυ ομορφο στις επομενες μερες κυκλοφορει αν εχει τιμη καλη οπως το jiayu s3 πιστευω θα ναι πολυ καλα....
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Φανηκαν και τα χαρακτηριστικα του :

http://www.aliexpress.com/item/Germany-Warehouse-ZTE-Blade-S6-5-Inch-IPS-1-5Ghz-Android-5-0-Qualcomm-Octa-Core/32279731377.html

αλλα ακριβο το βλεπω.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Φανηκαν και τα χαρακτηριστικα του :

http://www.aliexpress.com/item/Germany-Warehouse-ZTE-Blade-S6-5-Inch-IPS-1-5Ghz-Android-5-0-Qualcomm-Octa-Core/32279731377.html

αλλα ακριβο το βλεπω.

 

περιμενε να κυκλοφορήσει ευρέως και θα δούμε πως θα διαμορφωθει. Περιμένω να το δω στο amazon.de στα 250 ευρώ. Θα ειναι λογική τιμή αν κάτσει εκει. Αν πάει παραπάνω... περιμένουμε και Archos Diamond 50 με ανάλογα specs.

 

To μονο που με φάνηκε κάπως λιγο ειναι η μπαταρια των 2400mah... απο την αλλη πάλι δεν έχει FHD ουτε Snap 8xx... οπότε υποθετω πως ισως τα πηγαινει καλα.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να δω και γω απο κάτοχους πως τα παει και μάλλον θα το χτυπησω. Μου αρέσει πολύ σαν σχεδιο και απο σπεκς μια χαρά. Ελπίζουμε και σε πτώση του δολαρίου άντε και κάνα κουπόνι και φτάσαμε στα 200 ευρώ χαχα
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικα νεα απο Gearbest.

Με κουπονι ZTES6 στα 220$ απο την Ευρωπαικη του αποθηκη.Παραλαβη σε μια βδομαδα.17 με 23/2 θα ναι κλειστα λογω διακοπων.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

To κουπόνι μας διασφαλίζει ότι θα το παραλάβουμε ΣΙΓΟΥΡΑ από την Ευρωπαϊκή αποθήκη? Ή κατόπιν συνεννόησης με το μαγαζί.

Μη γίνει στραβή...

 

Πάντως ήδη λένε άσχημα πράγματα για τα πλαστικά του και την ποιότητα της κάμερας...

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

To κουπόνι μας διασφαλίζει ότι θα το παραλάβουμε ΣΙΓΟΥΡΑ από την Ευρωπαϊκή αποθήκη? Ή κατόπιν συνεννόησης με το μαγαζί.

Μη γίνει στραβή...

 

Πάντως ήδη λένε άσχημα πράγματα για τα πλαστικά του και την ποιότητα της κάμερας...

Για τα πλαστικά το είδα και γμτ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

στο andoid authority παντως δεν λενε ασχημα λογια για την καμερα.Ασχημα λογια λενε για τα πλαστικα-ποιοτητα κατασκευης.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ακόμα δεν έχω καταλήξει αν θα είναι ο αντικαταστάτης του Zopo C2 που έχω αλλά ψάχνοντας βίντεο

στο παρακάτω HandsOn έχει και Cosmote μέσα στις επαφές...εκτός από Αεροδρόμιο, Βούλα, Τάσσος κλπ :lol::lol:

 

http://bit.ly/1DBQG9G

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μετά το hands on που είδα σήμερα έπεσε αμέσως η παραγγελία...:D

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που στην zte είναι μαλωμενοι με τις μπαταρίες δεν το καταλαβαίνω.

Το έχουν κάνει και σε άλλες συσκευές τους που κατά τα άλλα φαίνονται αξιόλογες αλλά με μπαταρία 2400 δεν γίνεται δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το s6 εδώ και μια βδομάδα. Δυστυχώς μου βγήκε προβληματικό. Δε κλειδώνει με τίποτα δορυφόρους, παρόλο που βλέπει μέχρι 20_24. Σε Επικοινωνία με την gear best μου ζητήθηκε να το στείλω πίσω στην Γερμανία για αντικατάσταση. Το κόστος μεταφορικών όμως είναι 66 ευρώ ( DHL ). Ποιος πρέπει να το καλύψει εγώ η η εταιρία; Έχει κάποιος σχετική εμπειρία να με βοηθήσει;

 

Κατά τα άλλα το τηλέφωνο είναι πολύ καλό, χωρίς κολλήματα καλή οθόνη όμορφο και για τη δική μου χρήση η μπαταρία διαρκεί άνετα μιάμιση μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλοι που το έχουν πάρει;

 

Αξίζει; Ή να στραφώ κάπου αλλού;

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλοι που το έχουν πάρει;

 

Αξίζει; Ή να στραφώ κάπου αλλού;

Εξαρτάται τι απαιτήσεις έχεις. Εγώ π.χ ήθελα 64μπιτο με qualcomm επεξεργαστή από αναγνωρίσιμο κατασκευαστή, 2gb ram, καλή κάμερα, 5'' οθόνη με σχετικά μαζεμένες διαστάσεις, ελαφρύ, επέκταση μνήμης και ραδιόφωνο. Το s6 τα έχει όλα αυτά οπότε μετά και από το hands on εδώ στο forum κατέληξα εκεί και μέχρι τώρα είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

Edited by kostas_1974

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια πως παει?και εγω το περιμενω τις επομενες μερες!
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω κάνει 2-3 φορτίσεις μέχρι τώρα μου φαίνεται μια χαρά. Το μόνο μείον για μένα είναι το πίσω καπάκι που καί γλιστράει καί τρίζει ελάχιστα. Όμως αυτά μέχρι να μπει κάποια θήκη που σίγουρα θα μπει όταν βγει κάποια που να μου αρέσει.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω κάνει 2-3 φορτίσεις μέχρι τώρα μου φαίνεται μια χαρά. Το μόνο μείον για μένα είναι το πίσω καπάκι που καί γλιστράει καί τρίζει ελάχιστα. Όμως αυτά μέχρι να μπει κάποια θήκη που σίγουρα θα μπει όταν βγει κάποια που να μου αρέσει.

Καλο δούλευτο φίλε .. Έχω μια απορία , βγάζει 4k video ? Γιατί το z7 mini που έχω τραβάει 4k, έχουν την ίδια κάμερα Sony IMX214 Exmor RS ..

Είσαι ευχαριστημένος με τη κάμερα του ?

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Καλο δούλευτο φίλε .. Έχω μια απορία , βγάζει 4k video ? Γιατί το z7 mini που έχω τραβάει 4k, έχουν την ίδια κάμερα Sony IMX214 Exmor RS ..

Είσαι ευχαριστημένος με τη κάμερα του ?

1080p βγάζει προς το παρόν. Δεν ξέρω αν το 4k έρθει με καμμιά αναβάθμιση. Η κάμερα πολύ καλή και με πάρα πολλές ρυθμίσεις.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade S6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...