Jump to content

ZTE Blade S6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από θήκες και tempered class δεν βρήκα και πολλά πράγματα....... προσανατολίζομαι στα παρακάτω.......

 

http://www.aliexpress.com/item/2015-Crystal-Clear-Slim-Ultra-Thin-Transparent-Hard-Case-Cover-Skin-For-ZTE-Blade-S6-free/32302835732.html

 

http://www.geekbuying.com/item/Toughened-Glass-0-33mm-Screen-Protector-Film-Cover-Arc-Edge-for-ZTE-BLADE-S6-341922.html

 

όποιος έχει βρει κάτι ας το ποστάρει

http://www.aliexpress.com/item/Original-Frosted-Shield-Case-for-ZTE-Blade-S6-5-Cover-Matte-Lightweight-Hard-Plastic-Case-for/32288231515.html

Αυτή μου αρέσει εμένα αλλά θα περιμένω λίγο ακόμα να δω και καμιά αλουμινένια. Για τα tempered διάβασε και τα σχόλια όσων το αγόρασαν γιατί δέν κάθονται όλα καλά στο τηλέφωνο επειδή έχει καμπυλωτές άκρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποιος που το έχει στα χέρια του, μπορεί να μου πει πως επιλεγω από ποιά sim θα έχει ίντερνετ και πως αποκόπτω την άλλη;

Σελίδα 43-44 στο user manual.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 805
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για τα tempered διάβασε και τα σχόλια όσων το αγόρασαν γιατί δέν κάθονται όλα καλά στο τηλέφωνο επειδή έχει καμπυλωτές άκρες.

έχεις κάποια πρόταση που να εφαρμόζει σωστά?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

έχεις κάποια πρόταση που να εφαρμόζει σωστά?

Ακόμα το ψάχνω.Πιστεύω πως είναι λίγο νωρίς αλλά σιγά σιγά εμφανίζεται καινούριο πράμα και σε θήκες και σε tempered.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα το ψάχνω.Πιστεύω πως είναι λίγο νωρίς αλλά σιγά σιγά εμφανίζεται καινούριο πράμα και σε θήκες και σε tempered.

Οκ, εννοείται ότι καλό βρεις το ποστάρεις και σε εμάς :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει το ΕU στοκ για αποστολή στην Ελλάδα, μόνο για UK Germany France, Italy and Spain.

Τώρα μόλις μου απάντησε το gearbest

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα επειδή ζητησα να μου το στείλουν από την Έυρωπη, μου απάντησαν σήμερα το πρωί ότι απλά δεν έχουν κομμάτια διαθέσιμα στην γερμανική αποθήκη και πως θα το στείλουν αμέσως μόλις έχουν stock.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα επειδή ζητησα να μου το στείλουν από την Έυρωπη, μου απάντησαν σήμερα το πρωί ότι απλά δεν έχουν κομμάτια διαθέσιμα στην γερμανική αποθήκη και πως θα το στείλουν αμέσως μόλις έχουν stock.

 

ότι ναναι.....

εγώ ακόμα δεν έχω βρει άκρη, είμαι τώρα στο chat μαζί τους.

edit

Πλήρωσες τα 11 ευρώ ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω ακριβώς γιατί μου έκανε άλλος την παραγγελία.

edit

Από ότι βλέπω 214.99$ έιναι η χρέωση,οπότε δεν πλήρωσα τα 11 ευρώ.

Edited by stavros1
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ είχα βάλει τα δωρεάν μεταφορικά αλλά τους έγραφα στο μήνυμα ότι θέλω να σταλεί από ευρώπη.

βλέποντας τα μηνύματα εδώ σήμερα έστειλα mail τώρα το μεσημέρι ρωτώντας τι παίζει και μου απάντησαν. τώρα είτε μου απάντησαν για το mail που έστειλα είτε είδαν ότι το θέλω από ευρώπη και έκατσε η απάντηση τους να ήταν μετά το mail μου.

σας παραθέτω αυτό που μου απάντησαν να ξέρετε κι εσείς.

 

Dear customer,

 

Thanks for your time. We had arranged to ship the order to you by DHL as you requested, however after checking the DHL system, your address is located in a remote area.

 

ζήτησα να μου σταλεί από ευρώπη αλλά λόγω τις ελλάντας (που ειναι remote area), ευρώπη προς ελλάδα σημαίνει ότι μόνο με DHL στέλνουν? διότι δεν ζήτησα DHL απλά είπα στείλε από ευρώπη. και είχα επιλέξει flat rate shipping στο auto. (δλδ όχι singpost ή netherlandpost)

 

You need to pay an extra $30 to cover the remote shipping fees from DHL. However, if you do not want pay any additional fees; we would suggest that you ship your order with flat rate shipping. We will refund you the shipping fee difference since package shipped out.

 

If you have not replied message for 5 business days, we could change the shipping way and arrange shipment. So we may send out your order without further delay.

μήπως remote area λένε την καρδίτσα?:P επίσης έχουν κάνει ship ήδη το δέμα? διότι δεν βλέπω κάτι ούτε στο paypal ούτε στο site.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το gearbest το έχει ξανά στην ευρωπαϊκή αποθήκη.

Καλημέρα,

Από πού το συμπέρανε αυτό;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Στο νήμα του Gearbest εδώ στο myphone,έχει απαντήσει σε ερώτησή σου.

Χα χα, σωστός, Τώρα το είδα ότι είχαν ποστάρει και δεύτερο μήνυμα.

Για να δούμε Λοιπόν......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/Original-Frosted-Shield-Case-for-ZTE-Blade-S6-5-Cover-Matte-Lightweight-Hard-Plastic-Case-for/32288231515.html

Αυτή μου αρέσει εμένα αλλά θα περιμένω λίγο ακόμα να δω και καμιά αλουμινένια. Για τα tempered διάβασε και τα σχόλια όσων το αγόρασαν γιατί δέν κάθονται όλα καλά στο τηλέφωνο επειδή έχει καμπυλωτές άκρες.

μίλησα και με τους 3 πωλητές στο ali, κανένας δεν έχει stock κανένα χρώμα τώρα, μετά από 7 ημέρες και αν......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μίλησα και με τους 3 πωλητές στο ali, κανένας δεν έχει stock κανένα χρώμα τώρα, μετά από 7 ημέρες και αν......

Είναι πολύ νωρίς ακόμα. Κατά το Μάιο το κόβω να φοράμε θήκη. Μέχρι τότε η Παναγιά μαζί μας....

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα και εγω

ελληνικη γλωσσα απο οτι βλεπω στα μενου δεν υπαρχει.εχει βρει κανεις καμια ενημερωση?

καλοφτιαγμενο φαινεται..τριγμους ή οτιδηποτε αλλο δεν εχω......gps κλειδωσε κατευθειαν και το Ui πολυ αερινο!

 

edit: περασα τη τελευταια αναβαθμιση 5.0.2 και εχω κανονικα ελληνικα!

πως περασες την αναβάθμιση? εμενα εχει την βασική ROM χωρίς Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

πως περασες την αναβάθμιση? εμενα εχει την βασική ROM χωρίς Ελληνικά.

http://www.ztedevice.com/support/smart_phone/10eac5ab-7cc1-4db6-96ae-6ae2536e320e.html?type=software

Κατέβασε από εκεί τα 795.08 MB. Έχει μέσα και οδηγίες πώς να το κάνεις.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσοι παρέλαβαν παρέλαβαν από την ευρωπαική αποθήκη.Παραθέτω απάντηση από Gearbest στο νήμα του καταστήματος:

I am afraid that we can't ship the phone from EU any more. Due to some reason, now we have to dispatch it from Hongkong.

I am really very sorry for that.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσοι παρέλαβαν παρέλαβαν από την ευρωπαική αποθήκη.Παραθέτω απάντηση από Gearbest στο νήμα του καταστήματος:

I am afraid that we can't ship the phone from EU any more. Due to some reason, now we have to dispatch it from Hongkong.

I am really very sorry for that.

 

είναι για γέλια η κατάσταση, εμένα προχτές μου απάντησε ότι έχουν στοκ στην ευρώπη και ότι δευτέρα με τρίτη θα μου το στείλουν, μέχρι σήμερα το πρωί η παραγγελία μου ήταν στο στάδιο Processing και τώρα είναι Order Submitted !!!!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου απάντησαν στο επίσημο νήμα του καταστήματος. Παραθέτω παρακάτω:

 

Hi Talos82,

 

Please don't worry. Your order is dispatched from EU.

From today, we can't dispatch the ZTE to Greece from EU anymore. If it is convenient for you, please help me to share this news, let people know about it.

I would be very grateful for that.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θα τους ζητήσανε φόρο εισαγωγής στην ΕΕ και δε τους συμφερει πλεον... τωρα από hong Kong και οποιος την πατήσει στο τελωνειο την πάτησε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τηλ το παρελαβα προχτές... ειναι ωραίο , τελεια οθόνη φοβερη ανταποκριση , smooth... ..αλλά... αυτό το τρίξιμό του δε τρώγεται με τίποτα... εχω smartphones στην οικογένεια, samsung, lenovo, cubod, jiayu, alcatel... κανένα δεν τρίζει ουτε με μεγάλη πίσεη ότε μετά από χρόνια χρήση .

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θα τους ζητήσανε φόρο εισαγωγής στην ΕΕ και δε τους συμφερει πλεον... τωρα από hong Kong και οποιος την πατήσει στο τελωνειο την πάτησε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τηλ το παρελαβα προχτές... ειναι ωραίο , τελεια οθόνη φοβερη ανταποκριση , smooth... ..αλλά... αυτό το τρίξιμό του δε τρώγεται με τίποτα... εχω smartphones στην οικογένεια, samsung, lenovo, cubod, jiayu, alcatel... κανένα δεν τρίζει ουτε με μεγάλη πίσεη ότε μετά από χρόνια χρήση .

 

όταν λες τρίζει???? Για κάνε το πιο λιανά, που τριζει ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade S6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...