Jump to content

ZTE Blade S6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 805
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όταν πιεζεις στην περιοχή του κουμπιού on οff ακούγεται ένα τρίξιμο... πιέζοντας από την κάτω πλευρά υπάρχει ενα κένο.. και σε πολλά βίντεο στο youtube το ανάφερουν...

στο 6:40

σε εμενα ακουγεται εκνευριστικά

Edited by theozar
Link to comment
Share on other sites

όταν πιεζεις στην περιοχή του κουμπιού on οff ακούγεται ένα τρίξιμο... πιέζοντας από την κάτω πλευρά υπάρχει ενα κένο.. και σε πολλά βίντεο στο youtube το ανάφερουν...

στο 6:40

σε εμενα ακουγεται εκνευριστικά

Εγώ στην περιοχή του κουμπιού δεν ακούω τίποτα. Από την κάτω πλευρά όμως ναι ακούγετε. Hard case επειγόντως...

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με τη θήκη , εγω παρείγγειλα διαφανή silicon... αλλά αν σθνεχίσουν οι τριγμοί ....hard case...Εγκατέστησα την αναβάθμιση κι εχω ελληνικά (thanks, Kostas_1974), 'εβαλα και την εφαρμογή battery percent enabler για να βλέπω το ποσοστό της μπατρίας που δεν υπάρχει σαν στανταρ δυνατότητα στο lollipop . Edited by theozar
Link to comment
Share on other sites

σχετικά με τη θήκη , εγω παρείγγειλα διαφανή silicon... αλλά αν σθνεχίσουν οι τριγμοί ....hard case...Εγκατέστησα την αναβάθμιση κι εχω ελληνικά (thanks, Kostas_1974), 'εβαλα και την εφαρμογή battery percent enabler για να βλέπω το ποσοστό της μπατρίας που δεν υπάρχει σαν στανταρ δυνατότητα στο lollipop .

Ωραίος. Κι εγώ μόλις παρήγγειλα μία hard από aliexpress.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που παραγγείλατε τις θήκες μπορείτε να ποστάρετε τα link?

Τσεκάρετε διαθεσιμότητα ; Γιατί αν μιλάμε για τις γνωστές από το Ali στα 3 χρώματα θα είναι διαθέσιμες για αποστολή σε 7 μέρες και αν.......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που παραγγείλατε τις θήκες μπορείτε να ποστάρετε τα link?

Τσεκάρετε διαθεσιμότητα ; Γιατί αν μιλάμε για τις γνωστές από το Ali στα 3 χρώματα θα είναι διαθέσιμες για αποστολή σε 7 μέρες και αν.......

http://www.aliexpress.com/item/Original-Frosted-Shield-Case-for-ZTE-Blade-S6-5-Cover-Matte-Lightweight-Hard-Plastic-Case-for/32288231515.html

Με τη Stephanie που μίλησα μου είπε ότι τις έχουν και δεν είναι presale. Βέβαια με τους Κινέζους πολλά έχουμε δεί. Θα δείξει.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/Original-Frosted-Shield-Case-for-ZTE-Blade-S6-5-Cover-Matte-Lightweight-Hard-Plastic-Case-for/32288231515.html

Με τη Stephanie που μίλησα μου είπε ότι τις έχουν και δεν είναι presale. Βέβαια με τους Κινέζους πολλά έχουμε δεί. Θα δείξει.

 

και εγώ τους μίλησα και μου είπαν ότι θα τις έχουν σε 7 ημέρες........

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει εκει στο gearbest δεν την παλευουν καστανο

Αρχικα στην σελιδα του κινητου εχει ως τιμη τα 235.90 usd που ως δια μαγειας γινονται 245.99 μολις πατησεις ADD TO CART

Βεβαια για να πουμε και το καλο με το κουπονι παει στα 214 usd ΜΟΝΟ

Επισης προφανως για να τσιμπησει πελατες αναφερει οτι οι παραγγελιες απο EU στελνονται απο ΕU σε 24 ωρες...

Την ειχα πατησει μια φορα με ενα cubot x9 και ειπα να τους δωσω μια ευκαιρια με το S6 αλλα παλι καλα που μπηκα εδω και διαβασα τι γινεται

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα αυτή την κάρτα http://www.ebay.co.uk/itm/141592889509?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT και μετά από φορμάρισμα σε Fat32 δουλεύει μια χαρά!!! :rolleyes:

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος την καλοσύνη να μου πει πως επιλεγω από ποιά sim θα καταναλώνει data το τηλέφωνο γιατί μου έφαγε 10€ τσάμπα από τη δεύτερη sim? Και παρακαλώ μη με παραπεμψετε στη σελίδα 43-44 του manual γιατί δεν υπήρχε κάτι τέτοιο μέσα στο κουτί...
Link to comment
Share on other sites

 

....o οποίος ήδη μου τις έστειλε κιόλας με t/n

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έτρεξα για πρώτη φορά το antutu και μου έδειξε 33387.Μιά χαρά το βρίσκω...:D

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά , γρήγορο, αλλά από ποιότητα κατασκευης ότι πιο άθλιο... τρίζει, έχει κενά, τα κουμπια κάνουν ¨κλικ¨σε κλαθε πάτημα... το CUBOT s200 της κόρης μου έχει τλεια εφαρμογή στα πλαστικά , κανένα κενό κανενας θορυβος για να μην πώ για το lenovo A390 που και σε αυτο η ποιότητα κατασκευης ειναι τέλεια... Edited by theozar
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος την καλοσύνη να μου πει πως επιλεγω από ποιά sim θα καταναλώνει data το τηλέφωνο γιατί μου έφαγε 10€ τσάμπα από τη δεύτερη sim? Και παρακαλώ μη με παραπεμψετε στη σελίδα 43-44 του manual γιατί δεν υπήρχε κάτι τέτοιο μέσα στο κουτί...

 

Data Usage --> click πάνω δεξιά στις ρυθμίσεις --> Mobile Networks. Και εκεί διαλέγεις.

 

Μια χαρά , γρήγορο, αλλά από ποιότητα κατασκευης ότι πιο άθλιο... τρίζει, έχει κενά, τα κουμπια κάνουν ¨κλικ¨σε κλαθε πάτημα... το CUBOT s200 της κόρης μου έχει τλεια εφαρμογή στα πλαστικά , κανένα κενό κανενας θορυβος για να μην πώ για το lenovo A390 που και σε αυτο η ποιότητα κατασκευης ειναι τέλεια...

 

Δεν έχω παρατηρήσει κανένα τέτοιο πρόβλημα προσωπικά.

 

Όταν το παραλάβατε φορούσε screen protector;

 

Ναι φορούσε ειδικό screen protector της ZTE όπως φαίνεται και στον unboxing video που πραγματοποίησα.

 

Η γνώμη μου είναι πως είναι άριστη επιλογή με μόνη εξαίρεση το μέτριο ηχείο.

Link to comment
Share on other sites

Τοποθετητσα tempered gasss.

δεν καθεται δεξια κι αριστερα λoγω curved edge.

http://www.aliexpress.com/item/In-Stock-for-ZTE-Blade-S6-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Blade-S-6-5-0/32285040566.html

Αυτό παρειγγειλα καμια σχεση με την εικόνα. ειναι μικρότερο απο την εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Τοποθετητσα tempered gasss.

δεν καθεται δεξια κι αριστερα λoγω curved edge.

http://www.aliexpress.com/item/In-Stock-for-ZTE-Blade-S6-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Blade-S-6-5-0/32285040566.html

Αυτό παρειγγειλα καμια σχεση με την εικόνα. ειναι μικρότερο απο την εικόνα.

Κρίμα.Πάντως στα σχόλια το έγραφαν ότι δεν ταιριάζει.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου. Το παρήγγειλα 25 Μαρτίου. Πέρασε μια εβδομάδα να συνεννοηθώ με τα αυτοματοποιημένα μηνύματα από το gearbest διότι και καλά η Ελλάδα είναι απομακρυσμένη περιοχή. Οπότε το κινητό εστάλη την Τρίτη (31/03) και έφτασε τώρα(06/04) το απόγευμα. Είχα βάλει flat rate shipping free οπότε με το κουπόνι ένα 200άρι.

Το ζούπηξα από 'δω από 'κει, δεν παρατήρησα κάτι δυσάρεστο. Τώρα το 'βάλα να φορτίζει και θα πάω να αγοράσω micro sims.:P Θα το ανοίξω το βράδυ να δω τι παίζει!

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ σήμερα παρέλαβα από Gearbest μέσω DHL Γερμανίας η αποστολή, το πακέτο είναι σπίτι μου, το βράδυ θα το ανοίξω και θα ενημερώσω.

Ομολογώ ότι είχα πολλούς ενδοιασμούς γιατί η επικοινωνία με το το κατάστημα ήταν κάπως χάλια, ελπίζω η συσκευή να σβήσει όλα τα προηγούμενα επικοινωνιακά συμβάντα :rolleyes:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου. Το παρήγγειλα 25 Μαρτίου. Πέρασε μια εβδομάδα να συνεννοηθώ με τα αυτοματοποιημένα μηνύματα από το gearbest διότι και καλά η Ελλάδα είναι απομακρυσμένη περιοχή. Οπότε το κινητό εστάλη την Τρίτη (31/03) και έφτασε τώρα(06/04) το απόγευμα. Είχα βάλει flat rate shipping free οπότε με το κουπόνι ένα 200άρι.

Το ζούπηξα από 'δω από 'κει, δεν παρατήρησα κάτι δυσάρεστο. Τώρα το 'βάλα να φορτίζει και θα πάω να αγοράσω micro sims.:P Θα το ανοίξω το βράδυ να δω τι παίζει!

Με γεια και καλοδούλευτο.Nano sims παίρνει...

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade S6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...