Jump to content

ZTE Blade S6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφερομαι για το κινητακι :D και εχω καποιες αποριες:

-Βγαινει μονο σε ασπρο/ασημενιο χρωμα;

-Απο ο,τι ειδα παιρνει nano sim;; Υπαρχουν 4g nano sim ή το 4g τρεχει και με τις 3g nano sim;;

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 805
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενδιαφερομαι για το κινητακι :D και εχω καποιες αποριες:

-Βγαινει μονο σε ασπρο/ασημενιο χρωμα;

-Απο ο,τι ειδα παιρνει nano sim;; Υπαρχουν 4g nano sim ή το 4g τρεχει και με τις 3g nano sim;;

 

Ευχαριστω!

-Ναι -Δε νομίζω να υπάρχουν άλλες nano sim για 3g και άλλες για 4...

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Παρέλαβα σήμερα το Blade S6 για λογαριασμό συναδέλφου, δικιά μου πρόταση ήταν να το παραγγείλει, και το είχα για κανά δίωρο όσο το έστηνα.

Σίγουρα μιλάμε για ένα κορυφαίο υπερκινητό και πανέμορφο.

Σε σχέση με το Samsung S4 μου, είναι πιο λεπτό, πιο ελαφρύ, έχει τό ίδιο μικρό πλάτος, αλλά το blade s6 είναι πιο λίφο μακρύ, χωρίς όμως αυτό να είναι θέμα.

Σα ταχύτητα και απόκριση είναι απίστευτο, μου φάνηκε πολύ πιο γρήγορο από το S4.

Οθόνη σούπερ, κάμερα κορυφαία, στιβαρό.

Ραδιο FM οκ.

2 nano sim, micro sd και μπαταρία μη αποσπώμενη.

GPS κλείδωσε πρώτη φορά (sygic) μέσα σε δευτερόλεπτα και ενώ ήμαστε στον πρώτο όροφο από διώροφο κτίριο!! Άρα ο φίλος παραπάνω στο thread που δεν του κλειδώνει έτυχε στην περίπτωση...

Είναι το πρώτο κινητό με Lolipop μου περνάει από τα χέρια μου κα έτσι κάποια θέματα που με προβλημάτισαν δεν ξέρω αν οφείλονται στο κινητό ή στη Lollipop.

1) Δε βρήκα με τίποτα πως στην ένδειξη της μπαταρίας μπαίνει το ποσοστό.

2) Το home button αν το έχω πατημένο ώρα δε δείχνει τις πρόσφατα ανοιγμένες εφαρμογές.

3) Δε βρήκα από που η φωτεινότητα μπαίνει στο Auto...

4) Και αυτό είναι πρόβλημα: Είχα το sygic στην εξωτερική sd, το έκανε κανονικά εγκατάσταση αλλά δε μπορούσε να το τρέξει γιατί βλέπει την sd σα locked. Το έβαλα στη μνήμη του κινητού και έτρεξε κανονικά (αλλά μου έφυγε 5 από το 8 giga)

Εχει και η Lollipop την ίδια ρύθμιση με τη kitkat όπου δε μπορεί από την εξωτερική sd να τρέξει αρχεία?

Βέβαια τις φώτος μπορεί να τις αποθηκεύσει κανονικά στην εξωτερική sd...

Αν κανείς που το έψαξε με την ησυχία του έχει απαντήσεις για τα παραπάνω για να μου φύγει η περιέργεια, χιλια thanks!!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.

Παρέλαβα σήμερα το Blade S6 για λογαριασμό συναδέλφου, δικιά μου πρόταση ήταν να το παραγγείλει, και το είχα για κανά δίωρο όσο το έστηνα.

Σίγουρα μιλάμε για ένα κορυφαίο υπερκινητό και πανέμορφο.

Σε σχέση με το Samsung S4 μου, είναι πιο λεπτό, πιο ελαφρύ, έχει τό ίδιο μικρό πλάτος, αλλά το blade s6 είναι πιο λίφο μακρύ, χωρίς όμως αυτό να είναι θέμα.

Σα ταχύτητα και απόκριση είναι απίστευτο, μου φάνηκε πολύ πιο γρήγορο από το S4.

Οθόνη σούπερ, κάμερα κορυφαία, στιβαρό.

Ραδιο FM οκ.

2 nano sim, micro sd και μπαταρία μη αποσπώμενη.

GPS κλείδωσε πρώτη φορά (sygic) μέσα σε δευτερόλεπτα και ενώ ήμαστε στον πρώτο όροφο από διώροφο κτίριο!! Άρα ο φίλος παραπάνω στο thread που δεν του κλειδώνει έτυχε στην περίπτωση...

Είναι το πρώτο κινητό με Lolipop μου περνάει από τα χέρια μου κα έτσι κάποια θέματα που με προβλημάτισαν δεν ξέρω αν οφείλονται στο κινητό ή στη Lollipop.

1) Δε βρήκα με τίποτα πως στην ένδειξη της μπαταρίας μπαίνει το ποσοστό.

2) Το home button αν το έχω πατημένο ώρα δε δείχνει τις πρόσφατα ανοιγμένες εφαρμογές.

3) Δε βρήκα από που η φωτεινότητα μπαίνει στο Auto...

4) Και αυτό είναι πρόβλημα: Είχα το sygic στην εξωτερική sd, το έκανε κανονικά εγκατάσταση αλλά δε μπορούσε να το τρέξει γιατί βλέπει την sd σα locked. Το έβαλα στη μνήμη του κινητού και έτρεξε κανονικά (αλλά μου έφυγε 5 από το 8 giga)

Εχει και η Lollipop την ίδια ρύθμιση με τη kitkat όπου δε μπορεί από την εξωτερική sd να τρέξει αρχεία?

Βέβαια τις φώτος μπορεί να τις αποθηκεύσει κανονικά στην εξωτερική sd...

Αν κανείς που το έψαξε με την ησυχία του έχει απαντήσεις για τα παραπάνω για να μου φύγει η περιέργεια, χιλια thanks!!

1)Στις ρυθμίσεις δεν έχει τέτοια επιλογή. Αυτό που θες φαντάζομαι θα γίνετε με κάποια εφαρμογή από το play store.

2)Tις πρόσφατα ανοιγμένες εφαρμογές τις δείχνει με το κουμπί δεξιά του home. 3)Ρυθμίσεις-προβολή-προσαρμοστική φωτεινότητα. 4)Ακόμα δε μου έχει έρθει μια microsd που παρήγγειλα οπότε δεν ξερω να σου πω. Ομως διάβασα κάπου πως πρέπει να είναι φορμαρισμένη σε fat32.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως κοβει το ιντερνετ απο τη δευτερη sim? Εφαγε μια καρτα τσαμπα! Edited by bill79
Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα και εγω

ελληνικη γλωσσα απο οτι βλεπω στα μενου δεν υπαρχει.εχει βρει κανεις καμια ενημερωση?

καλοφτιαγμενο φαινεται..τριγμους ή οτιδηποτε αλλο δεν εχω......gps κλειδωσε κατευθειαν και το Ui πολυ αερινο!

 

edit: περασα τη τελευταια αναβαθμιση 5.0.2 και εχω κανονικα ελληνικα!

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

χαίρομαι που διαβάζω μόνο καλά για το κινητό διότι σκοπεύω να το πάρω. δυο ερωτήσεις αν γίνεται. από που αγοράστηκε? να φανταστώ δεν έχει έρθει στα μαγαζία ακόμα ε? το είδα στο aliexpress. να δώσω 20 euro μεταφορικά να έρθει από γερμανία ή τζάμπα από κίνα? επίσης η ρομ είναι επίσημη έτσι? δλδ δεν θα χρειαστεί να βάλω χέρι έτσι?
Link to comment
Share on other sites

χαίρομαι που διαβάζω μόνο καλά για το κινητό διότι σκοπεύω να το πάρω. δυο ερωτήσεις αν γίνεται. από που αγοράστηκε? να φανταστώ δεν έχει έρθει στα μαγαζία ακόμα ε? το είδα στο aliexpress. να δώσω 20 euro μεταφορικά να έρθει από γερμανία ή τζάμπα από κίνα? επίσης η ρομ είναι επίσημη έτσι? δλδ δεν θα χρειαστεί να βάλω χέρι έτσι?

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_139666.html

 

το στελνει με δωρεαν μεταφορικα απο γερμανια με dhl

Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_139666.html

 

το στελνει με δωρεαν μεταφορικα απο γερμανια με dhl

σε υπερευχαριστώ θα το κοιτάξω. έχει πάρει άλλος κανείς μας από κει?

Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_139666.html

 

το στελνει με δωρεαν μεταφορικα απο γερμανια με dhl

Όταν πας στην εξέλιξη παραγγελίας μετά για αποστολή σου βγάζει επιλογή για SG post η Npost αλλιώς έχεις επιλογή :

(Expedited Shipping , 4 - 7 business days, $11.28) δηλαδή δεν είναι free η αποστολή .. Αυτήν την διαδικασία έκανες φίλε μου ?

Πόσες μέρες έκανε για να σου έρθει ? Καλοδουλευτο κι όλας ..

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

1)Στις ρυθμίσεις δεν έχει τέτοια επιλογή. Αυτό που θες φαντάζομαι θα γίνετε με κάποια εφαρμογή από το play store.

2)Tις πρόσφατα ανοιγμένες εφαρμογές τις δείχνει με το κουμπί δεξιά του home. 3)Ρυθμίσεις-προβολή-προσαρμοστική φωτεινότητα. 4)Ακόμα δε μου έχει έρθει μια microsd που παρήγγειλα οπότε δεν ξερω να σου πω. Ομως διάβασα κάπου πως πρέπει να είναι φορμαρισμένη σε fat32.

 

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!

Η sd fat 32 ήταν, αν κανείς δοκιμάσει να τρέξει κανα πρόγραμμα που είναι εγκατεστημένο στην sd ας μας πει τι γίνεται.

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_139666.html

το στελνει με δωρεαν μεταφορικα απο γερμανια με dhl

 

Παιδιά μην ξεχτάτε το κουπόνι από gearbet, ZTES6 , είναι 20€ λίγότερα!!

Πάντως γενικά το gearbest μαλλον είναι το φθηνότερο (δινει και xtra πόντους σε κάθε αγορά για μελλοντικές αγορές) και σίγουρα είναι αξιόπιστο, 5 κινητά μου ήρθαν από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πας στην εξέλιξη παραγγελίας μετά για αποστολή σου βγάζει επιλογή για SG post η Npost αλλιώς έχεις επιλογή :

(Expedited Shipping , 4 - 7 business days, $11.28) δηλαδή δεν είναι free η αποστολή .. Αυτήν την διαδικασία έκανες φίλε μου ?

αυτό ακριβώς κάνω τώρα! τους ζητιάνεψα και ένα screen protector :p

μια μικρή ερώτηση αν ξέρεις. έρχονται συστημένα? θα λείπω στη δουλειά, θα το πετάξουν στην πολυκατοικία?

Link to comment
Share on other sites

αυτό ακριβώς κάνω τώρα! τους ζητιάνεψα και ένα screen protector :p

μια μικρή ερώτηση αν ξέρεις. έρχονται συστημένα? θα λείπω στη δουλειά, θα το πετάξουν στην πολυκατοικία?

Σίγουρα συστημένα έρχονται , αν και δεν έχω παραγγείλει ποτέ από ευρωπαϊκή αποθήκη , πάντα από κίνα με SGpost με tracking number(είναι συστημένα) .. Τα παιδιά που το αγόρασαν από Gearbest μπορούν να μας πουν σε πόσο χρόνο το παρέλαβαν και αν τελικά πλήρωσαν και 11 δολάρια για αποστολή ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα συστημένα έρχονται , αν και δεν έχω παραγγείλει ποτέ από ευρωπαϊκή αποθήκη , πάντα από κίνα με SGpost με tracking number(είναι συστημένα) .. Τα παιδιά που το αγόρασαν από Gearbest μπορούν να μας πουν σε πόσο χρόνο το παρέλαβαν και αν τελικά πλήρωσαν και 11 δολάρια για αποστολή ..

ευχαριστώ για τις απαντήσεις. αλλού το βρίσκω ακριβότερο απο 235.40 ευρώ με τα μεταφορικά (ebay, aliexpress apo germania-242 περίπου) οπότε τα έδωσα για την αποστολή. μακάρι να έρθει παρασκευή αλλά δεν το βλέπω. διάβασα ερωτήσεις και reviews στο site αυτό και έμεινα ευχαριστημένος. θα πάω να ανάψω και ένα κεράκι στην εκκλησία και σας ενημερώνω όταν το πάρω :p

Link to comment
Share on other sites

σε υπερευχαριστώ θα το κοιτάξω. έχει πάρει άλλος κανείς μας από κει?

Κι εγώ από'κεί το πείρα με το κουπόνι.Άν και στο τράκινγκ έλεγε Σιγκαπούρη τελικά ήρθε από Γερμανία σε 5 μέρες...:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτό ακριβώς κάνω τώρα! τους ζητιάνεψα και ένα screen protector :p

μια μικρή ερώτηση αν ξέρεις. έρχονται συστημένα? θα λείπω στη δουλειά, θα το πετάξουν στην πολυκατοικία?

Η dhl θα σου το φέρει. Μην αγχώνεσαι!

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από'κεί το πείρα με το κουπόνι.Άν και στο τράκινγκ έλεγε Σιγκαπούρη τελικά ήρθε από Γερμανία σε 5 μέρες...:lol:

Η dhl θα σου το φέρει. Μην αγχώνεσαι!

δεν το πρόλαβα το κουπόνι αλλά και πάλι ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

δεν το πρόλαβα το κουπόνι αλλά και πάλι ευχαριστώ για την απάντηση!

Ισχύει το κουπόνι. Τελική τιμή $214.99.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει το κουπόνι. Τελική τιμή $214.99.

Λογικά θα επέλεξες φίλε Flat Rate Shipping Auto(Free) , αλλά επειδή είναι από την ευρωπαϊκή αποθήκη σου το έστειλαν με Expedited Shipping..

Σε χρέωσαν μετά ξεχωριστά τα 11,28 δολάρια?

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα επέλεξες φίλε Flat Rate Shipping Auto(Free) , αλλά επειδή είναι από την ευρωπαϊκή αποθήκη σου το έστειλαν με Expedited Shipping..

Σε χρέωσαν μετά ξεχωριστά τα 11,28 δολάρια?

Δεν χρεώνουν μεταφορικά..... Έρχεται με DHL courier σπίτι σου. 7-10 μέρες κάνει.

Εντάξει το κινητό για τα λεφτά του πετάει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρεώνουν μεταφορικά..... Έρχεται με DHL courier σπίτι σου. 7-10 μέρες κάνει.

Εντάξει το κινητό για τα λεφτά του πετάει.

Από ότι βλέπω πετάει γενικά, παίζει σε αυτή την τιμή να είναι ότι καλύτερο σε σχέση με meizu, jiayu κλπ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες από Gearbest. Μένω Γερμανία αλλά το κινητό ήρθε από Γαλλία (???). Δεν πλήρωσα μεταφορικά και ήρθε με DHL εντός 2-3 εργάσιμων από την παραγγελία.

 

Στα του κινητού, η πρώτη εντύπωση ήταν έτσι κ έτσι μιας κ το πλαστικό της "πλάτης" μου φάνηκε πολύ πλαστικό. Μετά από 1 ώρα χρήση σχεδόν, μπορώ να πω ότι το συνήθισα . Γενικά η ποιότητα κατασκευής μου φάνηκε αρκετά καλή αλλά ίσως περίμενα κάτι παραπάνω.

 

Σαν κινητό πετάει , ελάχιστες εφαρμογές πάνω στο "μαμίσιο" Lolipop. Προσωπικά έβαλα το Google Now Launcher και είμαι καλυμμένος.

Η φωτογραφική αρκετά καλή, νομίζω από τις καλύτερες για κινητό σε αυτή την τιμή, χωρίς να είμαι ειδήμων πάνω στο συγκεκριμένο θέμα .

Μπαταρία δεν έχω πλήρη άποψη διότι το σκαλίζω συνέχεια.

 

Το προηγούμενο κινητό μου ήταν Lenovo A850 και σε σύγκριση των 2 θα έλεγα πως ήταν πιο προσεγμένη κατασκευή το Lenovo αλλά σαν συνολική εμπειρία προτιμώ το ΖΤΕ (αντιλαμβάνομαι ότι δεν τίθεται θέμα άμεσης σύγκρισης των δύο).

 

Σε λίγες ημέρες παραλαμβάνω και ένα Kingzone N3 Plus , οπότε θα έχω δυνατότητα σύγκρισης και με ένα νεότερο κινητό.

 

Συμπερασματικά νομίζω ότι σαν επιδόσεις / κάμερα / τιμή είναι αρκετά τίμιο και όποιος το πάρει δεν θα το μετανιώσει.

 

Για τους κατέχοντες: Ποια έκδοση sw έχετε στο site βλέπω διαθέσιμη την Β10 ενώ εγώ έχω την Β07.

 

http://www.ztedevice.com/support/smart_phone/10eac5ab-7cc1-4db6-96ae-6ae2536e320e.html

Link to comment
Share on other sites

μόλις έγινε μία παραγγελία και από μένα , προορίζεται ως δώρο στην σύζυγο, οπότε τα κριτήρια ......εμφάνιση, έως 5 ίντσες ,πολύ καλή κάμερα, ΄΄γλήγορο΄΄, τα καλύπτει σε υπερθετικό βαθμό, τελική τιμή μέσω gearbest με την χρήση του κουπονιού και κάποιον πόντων στα 213.66 δολάρια , αποστολή επέλεξα μέσω NL (+ 0.99 δολάρια, στις πληροφορίες της συσκευής ανέφερε EU stock, μένει τώρα να μάθω στις επόμενες μέρες το αν θα σταλεί από Eυρώπη ή όχι

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που το έχει στα χέρια του, μπορεί να μου πει πως επιλεγω από ποιά sim θα έχει ίντερνετ και πως αποκόπτω την άλλη;
Link to comment
Share on other sites

Από θήκες και tempered class δεν βρήκα και πολλά πράγματα....... προσανατολίζομαι στα παρακάτω.......

 

http://www.aliexpress.com/item/2015-Crystal-Clear-Slim-Ultra-Thin-Transparent-Hard-Case-Cover-Skin-For-ZTE-Blade-S6-free/32302835732.html

 

http://www.geekbuying.com/item/Toughened-Glass-0-33mm-Screen-Protector-Film-Cover-Arc-Edge-for-ZTE-BLADE-S6-341922.html

 

όποιος έχει βρει κάτι ας το ποστάρει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade S6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...