Jump to content

Επιστροφή Κινητού στην Κίνα (Αντικατάσταση, Επισκευή, Refund)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω απαυδήσει πια με το gearbest.

 

Μετά από τόσες μέρες, το μόνο που κάνουν είναι να απαντάντε 1 φορά το 2ημερο στο dispute του Paypal και στο support ticket, υπεκφεύγοντας να μου πουν διεύθυνση και οδηγίες για να το στείλω πίσω.

 

Μου είπαν μάλιστα ότι είναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ να είναι έτσι σε capacitive οθόνες, και να δοκιμάσω να κάνω μια πλήρης αποφόρτιση και ένα factory reset (ενώ τους έχω εξηγήσει/δείξει με video ότι ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΕΙΡΙΣΤΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ από το πρώτο λεπτό λόγω της προβληματικής οθόνης).

 

Αφού τους εξήγησα ότι και να λύνεται εύκολα, δε με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο αφού εγώ πλήρωσα για ένα 100% λειτουργικό κινητό, τώρα μου απαντάνε στο ticket ότι για να μου κάνουν refund πρέπει να κλείσω το dispute, γιατί τώρα "κρατάει" τα λεφτά το Paypal. Στο Paypal dispute βέβαια δεν το έχουν γράψει αυτό, μόνο στο site τους.

At this time, your order amount is being held by PayPal for a review. Due to Paypal settings, we are therefore unable to refund you as long as the paypal case is open.

If you want a refund , we kindly ask close the claim now so that we can reimburse you.

 

Ισχύει κάτι τέτοιο; Ή μου λένε βλακείες για να κλείσω το dispute και μετά να μου δώσουν ένα 50% refund και ένα πατ πατ στην πλάτη;

Τι να κάνω; Να κλείσω το dispute και να ελπίζω να μου κάνουν full refund ή να κάνω claim με screenshots από την απάντησή τους και λόγο "I have evidence indicating that the seller may be fraudulent" ;

Edited by slack0
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απάντηση vickmall σε ερώτημά μου:

the factory service said was system prolem

they reinstal the system for your cellphone the problem was solved,

i will send tracking number to you once shipped it out to you

thanks

Άντε να δούμε...

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Έχω απαυδήσει πια με το gearbest.

 

Μετά από τόσες μέρες, το μόνο που κάνουν είναι να απαντάντε 1 φορά το 2ημερο στο dispute του Paypal και στο support ticket, υπεκφεύγοντας να μου πουν διεύθυνση και οδηγίες για να το στείλω πίσω.

 

Μου είπαν μάλιστα ότι είναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ να είναι έτσι σε capacitive οθόνες, και να δοκιμάσω να κάνω μια πλήρης αποφόρτιση και ένα factory reset (ενώ τους έχω εξηγήσει/δείξει με video ότι ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΕΙΡΙΣΤΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ από το πρώτο λεπτό λόγω της προβληματικής οθόνης).

 

Αφού τους εξήγησα ότι και να λύνεται εύκολα, δε με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο αφού εγώ πλήρωσα για ένα 100% λειτουργικό κινητό, τώρα μου απαντάνε στο ticket ότι για να μου κάνουν refund πρέπει να κλείσω το dispute, γιατί τώρα "κρατάει" τα λεφτά το Paypal. Στο Paypal dispute βέβαια δεν το έχουν γράψει αυτό, μόνο στο site τους.

 

Ισχύει κάτι τέτοιο; Ή μου λένε βλακείες για να κλείσω το dispute και μετά να μου δώσουν ένα 50% refund και ένα πατ πατ στην πλάτη;

Τι να κάνω; Να κλείσω το dispute και να ελπίζω να μου κάνουν full refund ή να κάνω claim με screenshots από την απάντησή τους και λόγο "I have evidence indicating that the seller may be fraudulent" ;

 

Σε καμία περίπτωση δεν κλείνεις το dispute.

Ε μην ασχολείσαι άλλο.

Προχώρα σε claim αλλά για λόγο σχετικό με το προϊόν defective κτλ.

Ξανά copy-paste την ιστοριούλα απο την αρχή.

Μετά περιμένεις να αναλάβει το paypal.

GL.

Link to comment
Share on other sites

Καλά έχουν ξεφύγει εκεί στο Gearbest...

Τους απάντησα ότι είναι απαράδεκτοι, αναγκάζομαι να κάνω claim επειδή δε συνεργάζονται καθόλου για να τους στείλω τη συσκευή πίσω και να μου στείλουν full refund και μου απαντάνε το εξής:

 

We will offer a refund after you return it to us.

However, as you open a case, we can not send you the address and RMA number.

In that case, you can not return it to us correctly.

 

Δηλαδή επειδή έχω dispute (και πλέον claim) ανοιχτό, δε μπορούν να μου πουν τη διεύθυνση τους...

Πρώτη αγορά από Gearbest και μου έμεινε η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ εντύπωση.

Μακριά. Μόνο Geekbuying από δω και πέρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά έχουν ξεφύγει εκεί στο Gearbest...

Τους απάντησα ότι είναι απαράδεκτοι, αναγκάζομαι να κάνω claim επειδή δε συνεργάζονται καθόλου για να τους στείλω τη συσκευή πίσω και να μου στείλουν full refund και μου απαντάνε το εξής:

 

 

 

Δηλαδή επειδή έχω dispute (και πλέον claim) ανοιχτό, δε μπορούν να μου πουν τη διεύθυνση τους...

Πρώτη αγορά από Gearbest και μου έμεινε η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ εντύπωση.

Μακριά. Μόνο Geekbuying από δω και πέρα.

 

Μην κάθεσαι και σκας. Αν εκανες claim και το PayPal αποφασίσει να το επιστρέψεις, θα σου στείλει διεύθυνση το PayPal.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες δεν πρόκειται για κινητό αλλά για επιστροφή οθόνης αυτοκινήτου από ebay ."Πέθανε" στα δυο χρονια από την αγορά της , δεν έχει πλέον εγγύηση. .Στην Ελλάδα όπου και να πήγα σήκωσαν τα χέρια ψηλά η μου ζητούσαν 100 ευρώ για ανταλλακτικά. Ο κινέζος μου πρότεινε να τη στείλω πίσω και να χρεωθώ μόνο τα μεταφορικά . Να το ρισκάρω η όχι?:cry:
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να επιστρέψω στο Vickmall ένα κινητό που αποδείχτηκε DOA. Μου στείλανε τη διεύθυνσή τους. Θέλω να ρωτήσω:

1. Να τους επιστρέψω όλη τη συσκευασία ή μονό τη συσκευή;

2. Θέλει κάποια ιδιαίτερη συσκευασία;

3. Τι είδους αποστολή πρέπει να κάνω στα ΕΛΤΑ ώστε να μην το χρυσοπληρώσω αλλά και να έχω tracking# που ζητάνε; Και πόσο περίπου θα στοιχίσει;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Τώρα με μετέφεραν στο κατάλληλο νήμα και βλέπω ότι τα περισσότερα που ρωτάω είναι στην 1η σελίδα. Οπότε γράψτε μου απλά αν πρέπει να προσέξω τίποτα άλλο,

 

27 ευρώ είναι το χαμηλότερο που πρέπει να πληρώσω;;;; :blink::blink::blink::blink::blink:

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

1.ολα

2.οσο γίνεται καλυτερη

3. 9,20€

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Φίου!!! Για μια στιγμή τα χρειάστηκα :heat:

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά

 

Ότι κι αν κάνεις θα το στείλεις οπωσδήποτε συστημένο για να έχεις tracking number. Και θα το πακετάρεις το ίδιο καλά όπως όταν το παρέλαβες.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Έχω απαυδήσει πια με το gearbest.

 

Μετά από τόσες μέρες, το μόνο που κάνουν είναι να απαντάντε 1 φορά το 2ημερο στο dispute του Paypal και στο support ticket, υπεκφεύγοντας να μου πουν διεύθυνση και οδηγίες για να το στείλω πίσω.

 

Μου είπαν μάλιστα ότι είναι ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ να είναι έτσι σε capacitive οθόνες, και να δοκιμάσω να κάνω μια πλήρης αποφόρτιση και ένα factory reset (ενώ τους έχω εξηγήσει/δείξει με video ότι ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΕΙΡΙΣΤΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ από το πρώτο λεπτό λόγω της προβληματικής οθόνης).

 

Αφού τους εξήγησα ότι και να λύνεται εύκολα, δε με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο αφού εγώ πλήρωσα για ένα 100% λειτουργικό κινητό, τώρα μου απαντάνε στο ticket ότι για να μου κάνουν refund πρέπει να κλείσω το dispute, γιατί τώρα "κρατάει" τα λεφτά το Paypal. Στο Paypal dispute βέβαια δεν το έχουν γράψει αυτό, μόνο στο site τους.

 

Ισχύει κάτι τέτοιο; Ή μου λένε βλακείες για να κλείσω το dispute και μετά να μου δώσουν ένα 50% refund και ένα πατ πατ στην πλάτη;

Τι να κάνω; Να κλείσω το dispute και να ελπίζω να μου κάνουν full refund ή να κάνω claim με screenshots από την απάντησή τους και λόγο "I have evidence indicating that the seller may be fraudulent" ;

 

Αυτο ειναι το consept του gearbest δεν γινεται τυχαια ουτε ειναι τα κακα αγγλικα τους ,το νοημα ειναι ειτε να ψαρωσεις και να κλεισεις το case ειτε καποια στιγμη να απηυδήσεις μαζι τους και να δεχτεις μια οποιαδηποτε λυση για να μην το εχεις στο μυαλο σου.

Εσυ εισαι σε φορουμ και το ψαχνεις ,φαντασου αυτους που ψωνισαν μονοι τους και ανακαλυπτουν τον κοσμο του paypal ,των dusputes ,επιστροφων κλπ κλπ.απλα καποια στιγμη λενε ας παει και το παλιαμπελο και το παρατανε για να γλυτωσουν τουλαχιστον την ψυχικη τους υγεια.

Καταλαβαινεις λοιπον γιατι το κανουν.

Εσυ κανεις claim και περιμενεις υπομονετικα το (αργοκινητο) paypal να σου δωσει το οκ για επιστροφη και την διευθηνση επιστροφης .προσοχη να ειναι στην αγγλικη γλωσσα και οχι στα κινεζικα.

Παντα μιλαμε για full refund ουτε αντικατασταση ουτε τιποτα ,παιρνεις και τα μεταφορικα απο το paypal και ψωνιζεις οτι θελεις υστερα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά η διαδικασία για να πάρω πίσω τα μεταφορικά ποιά είναι;

Δες εδω https://www.paypal.eu/returns/

 

Ερώτηση: Ξεκίνησα τη διαδικασία για επιστροφή των μεταφορικών από το paypal, σε κάποιο σημείο, εκτός απο την απόδειξη ζητά και τη διεύθυνση του seller, υπονοώντας ότι η απόδειξη γράφει και τη διεύθυνση. Στην απόδειξη των ελτά δεν αναφέρει διεύθυνση όμως. Να ανεβάσω φωτο με το φάκελο που φαίνεται η διεύθυνση?

 

" If you used a post or courrier express service with a shipment tracking to return your item, please attach a copy/photo of the receipt that shows the amount you paid and the merchant/seller shipping address (1 document)"

 

"If you used regular post to return your item (with no shipment tracking), please attach a copy/photo of the shipping cost receipt as well as photo of the package showing the merchant/seller address (2 documents)."

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες δεν πρόκειται για κινητό αλλά για επιστροφή οθόνης αυτοκινήτου από ebay ."Πέθανε" στα δυο χρονια από την αγορά της , δεν έχει πλέον εγγύηση. .Στην Ελλάδα όπου και να πήγα σήκωσαν τα χέρια ψηλά η μου ζητούσαν 100 ευρώ για ανταλλακτικά. Ο κινέζος μου πρότεινε να τη στείλω πίσω και να χρεωθώ μόνο τα μεταφορικά . Να το ρισκάρω η όχι?:cry:

 

Στείλτο.

Δεν έχεις να χάσεις κάτι εφόσον εδώ δεν μπορείς να το επισκευάσεις.

Τσέκαρε και το feedback του πωλητή στο ebay.

Λογικά θα σε εξυπηρετήσει.

 

Δες εδω https://www.paypal.eu/returns/

 

Ερώτηση: Ξεκίνησα τη διαδικασία για επιστροφή των μεταφορικών από το paypal, σε κάποιο σημείο, εκτός απο την απόδειξη ζητά και τη διεύθυνση του seller, υπονοώντας ότι η απόδειξη γράφει και τη διεύθυνση. Στην απόδειξη των ελτά δεν αναφέρει διεύθυνση όμως. Να ανεβάσω φωτο με το φάκελο που φαίνεται η διεύθυνση?

 

" If you used a post or courrier express service with a shipment tracking to return your item, please attach a copy/photo of the receipt that shows the amount you paid and the merchant/seller shipping address (1 document)"

 

Αφού συμπληρώσεις την αίτηση, επισυνάπτεις την απόδειξη των ελτα όπου φαίνεται το tracking nr και τα έξοδα αποστολής και μια φωτο απο το δέμα όπου φαίνονται καθαρά οι διευθύνσεις και το tracking nr.

Link to comment
Share on other sites

Αφού συμπληρώσεις την αίτηση, επισυνάπτεις την απόδειξη των ελτα όπου φαίνεται το tracking nr και τα έξοδα αποστολής και μια φωτο απο το δέμα όπου φαίνονται καθαρά οι διευθύνσεις και το tracking nr.

 

Ευχαριστώ, μόλις έκανα submit την αίτηση. Εν τω μεταξύ το δέμα διακτινίστηκε στην Κίνα, Δευτέρα απόγευμα το έδωσα ταχυδρομείο, σήμερα το πρωί έφτασε Πεκίνο, λογικά σε λίγες μέρες θα φτάσει στην πόλη του παραλήπτη. Άντε να δούμε αν θα έχει αίσιο τέλος η όλη ιστορία.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να επιστρέψω στο Vickmall ένα κινητό που αποδείχτηκε DOA. Μου στείλανε τη διεύθυνσή τους. Θέλω να ρωτήσω:

1. Να τους επιστρέψω όλη τη συσκευασία ή μονό τη συσκευή;

2. Θέλει κάποια ιδιαίτερη συσκευασία;

3. Τι είδους αποστολή πρέπει να κάνω στα ΕΛΤΑ ώστε να μην το χρυσοπληρώσω αλλά και να έχω tracking# που ζητάνε; Και πόσο περίπου θα στοιχίσει;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Τώρα με μετέφεραν στο κατάλληλο νήμα και βλέπω ότι τα περισσότερα που ρωτάω είναι στην 1η σελίδα. Οπότε γράψτε μου απλά αν πρέπει να προσέξω τίποτα άλλο,

 

27 ευρώ είναι το χαμηλότερο που πρέπει να πληρώσω;;;; :blink::blink::blink::blink::blink:

 

Όσον αφορά το 1 γιατί τα άλλα στα απάντησαν.

Εμένα που έστειλα πίσω DOA μου είχαν πει απο το Vickmall αν θέλω full refund να τα στείλω όλα πίσω ή αν θέλω αντικατάσταση μόνο το κινητό με το κουτι και την κάρτα εγγύησης, τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω το φόρουμ,

 

Παρέλαβα σήμερα ένα Oukitel K4000 Pro από Gearbest το οποίο είναι DOA. Τα γράφω αυτά απλά για να μοιραστώ την εμπειρία μου γιατί πρώτη φορά στη ζωή μου είδα τέτοιο πράμα. Πιο συγκεκριμένα το παραπάνω κινητό δεν ήταν για μένα αλλά για έναν φίλο μου ο οποίος το παρέλαβε σήμερα.

 

Είμαι πολύ τυχερός γιατί του είπα εξ αρχής με το που παραλάβεις το κινητό τραβάς βίντεο ούτως ώστε αν παιχτεί τίποτα να βγάλουμε άκρη. Λοιπόν συμφορουμίτες δεν μπορώ πραγματικά να περιγράψω σε τί κατάσταση ήτανε το κινητό το μόνο που θα σας δείξω είναι οι παρακάτω εικόνες...Εννοείται ότι έστειλα απευθείας τίκετ στο κατάστημα και περιμένω την απάντησή τους. Πραγματικά αυτή η περίπτωση θα έχει απίστευτο ενδιαφέρον πιστεύω. Σας παραθέτω τις φωτογραφίες κατά την παραλαβή. Απλά πάρτε μάτι!!!

Edited by impreza_sti
iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω το φόρουμ,

 

Παρέλαβα σήμερα ένα Oukitel K4000 Pro από Gearbest το οποίο είναι DOA. Τα γράφω αυτά απλά για να μοιραστώ την εμπειρία μου γιατί πρώτη φορά στη ζωή μου είδα τέτοιο πράμα. Πιο συγκεκριμένα το παραπάνω κινητό δεν ήταν για μένα αλλά για έναν φίλο μου ο οποίος το παρέλαβε σήμερα.

 

Είμαι πολύ τυχερός γιατί του είπα εξ αρχής με το που παραλάβεις το κινητό τραβάς βίντεο ούτως ώστε αν παιχτεί τίποτα να βγάλουμε άκρη. Λοιπόν συμφορουμίτες δεν μπορώ πραγματικά να περιγράψω σε τί κατάσταση ήτανε το κινητό το μόνο που θα σας δείξω είναι οι παρακάτω εικόνες...Εννοείται ότι έστειλα απευθείας τίκετ στο κατάστημα και περιμένω την απάντησή τους. Πραγματικά αυτή η περίπτωση θα έχει απίστευτο ενδιαφέρον πιστεύω. Σας παραθέτω τις φωτογραφίες κατά την παραλαβή. Απλά πάρτε μάτι!!!

 

 

Απίστευτο....Πως δεν άνοιξε καμιά μπαταρία....Η ''σακούλα'' που ηταν μεσα το πακετο ηταν παραβιασμένη?Με ποια μεταφορικη ηταν;

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω το φόρουμ,

 

Παρέλαβα σήμερα ένα Oukitel K4000 Pro από Gearbest το οποίο είναι DOA. Τα γράφω αυτά απλά για να μοιραστώ την εμπειρία μου γιατί πρώτη φορά στη ζωή μου είδα τέτοιο πράμα. Πιο συγκεκριμένα το παραπάνω κινητό δεν ήταν για μένα αλλά για έναν φίλο μου ο οποίος το παρέλαβε σήμερα.

 

Είμαι πολύ τυχερός γιατί του είπα εξ αρχής με το που παραλάβεις το κινητό τραβάς βίντεο ούτως ώστε αν παιχτεί τίποτα να βγάλουμε άκρη. Λοιπόν συμφορουμίτες δεν μπορώ πραγματικά να περιγράψω σε τί κατάσταση ήτανε το κινητό το μόνο που θα σας δείξω είναι οι παρακάτω εικόνες...Εννοείται ότι έστειλα απευθείας τίκετ στο κατάστημα και περιμένω την απάντησή τους. Πραγματικά αυτή η περίπτωση θα έχει απίστευτο ενδιαφέρον πιστεύω. Σας παραθέτω τις φωτογραφίες κατά την παραλαβή. Απλά πάρτε μάτι!!!

 

 

Οχι στο καταστημα μονο,paypal dispute αμεσα και claim μετα

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά, κάτσε να μιλήσει με το κατάστημα πρώτα, μπορεί να του στείλουν άμεσα άλλο κινητό, άλλωστε δεν νομίζω να έχει και πολύ νόημα να το επιστρέψει. Αν δεν βγάλει άκρη τότε PayPal. Νταλίκα το πάτησε?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά, κάτσε να μιλήσει με το κατάστημα πρώτα, μπορεί να του στείλουν άμεσα άλλο κινητό, άλλωστε δεν νομίζω να έχει και πολύ νόημα να το επιστρέψει. Αν δεν βγάλει άκρη τότε PayPal. Νταλίκα το πάτησε?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

"-Όου Λάκι Τσαν θες να παίξουμε σουτάκια με αυτό το δέμα?

-Αμέ Τάκι Τσόου!" :D

 

Πέρα από την πλάκα όμως κωμικοτραγικό να παραλάβεις τόσο κατεστραμμένο δέμα :(

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είδε οτι το δέμα ηταν πατημενο απο νταλικα? Αυτό δεν το παραλαμβάνεις καν απ το ταχυδρομειο, τους λες να το στείλουν πίσω οπως ειναι χωρίς να υπογράψεις παραλαβή, κ να βγαλει το καταστημα άκρη με τα ταχυδρομεία
Link to comment
Share on other sites

Η αγορά έγινε από Gearbest και η μεταφορική ήταν η NL Post.

 

Έχω κάνει πάρα πολλές παραγγελίες και με τη συγκεκριμένη εταιρία και από το κατάστημα όπου έχω παραλάβει κινητά όπου χτυπήθηκε το κουτί του κινητού... Αλλά τέτοιο πράγμα πρώτη φορά βλέπω.. Δεν ξέρω αν έχει γίνει πουθενά αλλού στον κόσμο! Ειλικρινά :wacko::wacko::wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά δεν είδε οτι το δέμα ηταν πατημενο απο νταλικα? Αυτό δεν το παραλαμβάνεις καν απ το ταχυδρομειο, τους λες να το στείλουν πίσω οπως ειναι χωρίς να υπογράψεις παραλαβή, κ να βγαλει το καταστημα άκρη με τα ταχυδρομεία

 

Το κινητό δεν το παρέλαβα εγώ αλλά ο φίλος μου.. Το παιδί δεν ήξερε και γενικά ούτε εγώ ξέρω αν όντως γίνεται κάτι τέτοιο!! Εν πάσει περιπτώση και βίντεο έχω ως αποδεικτικό επομένως είδομεν..

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Η αγορά έγινε από Gearbest και η μεταφορική ήταν η NL Post.

 

Έχω κάνει πάρα πολλές παραγγελίες και με τη συγκεκριμένη εταιρία και από το κατάστημα όπου έχω παραλάβει κινητά όπου χτυπήθηκε το κουτί του κινητού... Αλλά τέτοιο πράγμα πρώτη φορά βλέπω.. Δεν ξέρω αν έχει γίνει πουθενά αλλού στον κόσμο! Ειλικρινά :wacko::wacko::wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το κινητό δεν το παρέλαβα εγώ αλλά ο φίλος μου.. Το παιδί δεν ήξερε και γενικά ούτε εγώ ξέρω αν όντως γίνεται κάτι τέτοιο!! Εν πάσει περιπτώση και βίντεο έχω ως αποδεικτικό επομένως είδομεν..

Έχω ξαναδεί τέτοια ζημιά. Από ACS courier :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...