Jump to content

Επιστροφή Κινητού στην Κίνα (Αντικατάσταση, Επισκευή, Refund)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ. Τελικά το έστειλα πίσω και σήμερα (πριν μια ώρα δείχνει το tracking number) το παρελαβαν. Να δούμε τι θα μου πουν. Σε επικοινωνία που είχα μαζί τους πριν το στείλω είχαμε συμφωνήσει να μου επιστρέψουν το ποσό συν τα μεταφορικά που πλήρωσα για να το στείλω. Θα ενημερώσω σε κάθε περίπτωση.

Υ. Γ. Έκανα επαναφορά (soft και hard reset) χωρίς αποτέλεσμα. Το κυριότερο όμως ήταν ο κατώτερος επεξεργαστής που είχε το μοντέλο σε σχέση με αυτό που παράγγειλα. Οπότε χωρίς πολλά πολλά ζήτησα refund το οποίο και δέχτηκε το κατάστημα.

 

Σήμερα μου έστειλαν ολόκληρο το ποσό που είχα πληρώσει για το κινητό + τα έξοδα αποστολής των ΕΛΤΑ. Όλα καλά λοιπόν, στην δική μου περίπτωση, σχετικά γρήγορα και χωρίς ιδιαίτερη ταλαιπωρία.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια sos τα φωτα σας πηρα ενα ΧΙΑΟΜΙ mi note 3 απο banggood. 14/8 ΕΦΤΑΣΕ ΕΛΛΑΔΑ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΡΕΛΑΒΑ 19/8 απο την πρωτη φορα ετρωγε κολληματα , ΣΗΜΕΡΑ ανοιγει και κολλαει δεν μπορω να κανω τιποτα δεν εχει σπασει οθονη . γινεται να το επιστρεψω και να παρω πισω χρηματα; πειτε μου λιγο τις ενεργειες που πρεπει να κανω . Edited by asxetoympas
venceremos
Link to comment
Share on other sites

παιδια sos τα φωτα σας πηρα ενα ΧΙΑΟΜΙ mi note 3 απο banggood. 14/8 ΕΦΤΑΣΕ ΕΛΛΑΔΑ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΡΕΛΑΒΑ 19/8 απο την πρωτη φορα ετρωγε κολληματα , ΣΗΜΕΡΑ ανοιγει και κολλαει δεν μπορω να κανω τιποτα δεν εχει σπασει οθονη . γινεται να το επιστρεψω και να παρω πισω χρηματα; πειτε μου λιγο τις ενεργειες που πρεπει να κανω .

 

Πριν το στείλεις πίσω έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ; και όλες τι αναβαθμίσεις αν έχει;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos τα φωτα σας πηρα ενα ΧΙΑΟΜΙ mi note 3 απο banggood. 14/8 ΕΦΤΑΣΕ ΕΛΛΑΔΑ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΡΕΛΑΒΑ 19/8 απο την πρωτη φορα ετρωγε κολληματα , ΣΗΜΕΡΑ ανοιγει και κολλαει δεν μπορω να κανω τιποτα δεν εχει σπασει οθονη . γινεται να το επιστρεψω και να παρω πισω χρηματα; πειτε μου λιγο τις ενεργειες που πρεπει να κανω .

 

Κάνε πρώτα αυτά που λέει ο chios και αν συνεχίζει, τράβηξε ένα βίντεο του κινητού που να φαίνεται το πρόβλημα και επικοινώνησε με το κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos τα φωτα σας πηρα ενα ΧΙΑΟΜΙ mi note 3 απο banggood. 14/8 ΕΦΤΑΣΕ ΕΛΛΑΔΑ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΡΕΛΑΒΑ 19/8 απο την πρωτη φορα ετρωγε κολληματα , ΣΗΜΕΡΑ ανοιγει και κολλαει δεν μπορω να κανω τιποτα δεν εχει σπασει οθονη . γινεται να το επιστρεψω και να παρω πισω χρηματα; πειτε μου λιγο τις ενεργειες που πρεπει να κανω .

 

Μήπως είχε ψευτορομ του καταστήματος και όχι official;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σας...

Δεν είμαι σίγουρη αν είναι το σωστό ποστ, αλλά δεν βρήκα κάτι πιο συναφές με το θέμα μου... Παρήγγειλα ένα κινητό UMIDIGI με preorder το οποίο έπρεπε να έχει ξεκινήσει στις 10 του μήνα.. Η ημερομηνία πέρασε και τώρα δείχνει ότι θα ξεκινήσει στις 31!!! Έχει δε ενεργοποιηθεί η επιλογή refund... Θέλω να την χρησιμοποιήσω για να παραγγείλω κάτι άλλο, αλλά διστάζω με κάποια πράγματα που διαβάζω.. (σε κάποιους τα χρήματα δεν εμφανίστηκαν ποτέ στο paypal κλπ, ενώ δεν μου επιτρέπει την επιστροφή στο δικό τους πορτοφόλι.. )

Έχει κάποιος εμπειρία από κάτι παρόμοιο??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...