Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ιδικά το στήσιμο του start screen δεν το είχε κάνει πριν μια βδομάδα που το είχα κάνει...Έχω το 640 xl dual sim. Επίσης θέλω να αποφύγω το login σε όλες τις εφαρμογές από την αρχή.. Δεν υπάρχει κάποιο τρικ;

 

Όχι, το λειτουργικό δε δίνει πρόσβαση στα δεδομένα των εφαρμογών για λόγους ασφαλείας...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασικά ρε παιδιά αυτό το build είναι σαν κάτι νέο δηλαδή έχει αρκετές αλλαγές απο τα προηγούμενα builds? διαλέγω το 2ο που λέσει fast καλπ.. ? Edited by kipreosomonoiati
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ρε παιδιά αυτό το build είναι σαν κάτι νέο δηλαδή έχει αρκετές αλλαγές απο τα προηγούμενα builds? διαλέγω το 2ο που λέσει fast καλπ.. ?

Ναι, fast ring επιλέγεις.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Όχι, το λειτουργικό δε δίνει πρόσβαση στα δεδομένα των εφαρμογών για λόγους ασφαλείας...

 

Προφανώς και δεν εννοούσα επίσημη μέθοδο από την microsoft...

Link to comment
Share on other sites

εγω θα αφησω το 930 στην ακρη και θα βαλω σε λειτουργεια το p8 lite..δεν θα κατσω να στηνω ολο το κινητο για να περασω τη ρομ..οταν βγει η κανονικη θα τη βαλω αλλα μονο σαν αναβαθμιση απο τη 536..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανε εγκατάσταση το λογισμικό τώρα έκανε έναρξη αλλά έμεινε σε μια μαύρη οθόνη να περιμένω ηη?? :P
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορέσουμε κάποια στιγμή να το κατεβάσουμε χωρίς να επιστρέψουμε στα 8.1; ταλαιπωρία...

 

Ναι, αλλά λίγο αργότερα - έτσι λέει ο Aul στο άρθρο του WPCentral.

 

Απίστευτα χρονοβόρα διαδικασία: Γυρνάω στα 8.1 με το tool, και στο πρώτο boot πάω να εγκαταστήσω το Insider app - στο μεταξύ έχουν προλάβει και έχουν μπει 25 app updates στο queue και τα σβήνω ένα-ένα χειροκίνητα. Γϊνεται η εγκατάσταση του insider app και μόλις πάω να τρέξω το fast ring μου λέει ότι δεν γίνεται γιατί εκκρεμεί phone update - κάποιο Update των 8.1. Περιμένω να κατέβει, να εγκατασταθεί και το αυτόματο reboot. Ξαναμπαίνω στα 8.1, τρέχω το insider app, πάλι έχει προλάβει να ξεκινήσει ένα phone update, πάλι δεν γίνεται η εγκατάσταση των WP10.

 

Όλα αυτά χωρίς να έχω σετάρει φυσικά τη συσκευή, για να γλυτώσω χρόνο. Ελπίζω τουλάχιστον να αξίζει τον κόπο η διαδικασία, έχω μεγάλες προσδοκίες από το νέο build.

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάνω hard reset με τα windows 10 insider που έβαλα θα μπούνε αυτόματα τα windows 10 σωστά? :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάνω hard reset με τα windows 10 insider που έβαλα θα μπούνε αυτόματα τα windows 10 σωστά? :D

 

Hard reset γίνετε με το recovery tool το οποίο κάνει το reset στην τελευταία επίσημη σταθερή rom που κυκλοφόρησε η microsoft, άρα τα 8.1.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάνω hard reset με τα windows 10 insider που έβαλα θα μπούνε αυτόματα τα windows 10 σωστά? :D

 

Ναι, με hard reset δεν αλλάζει η έκδοση του λειτουργικού συστήματος - θα μείνεις με τα 10άρια και καθαρή εγκατάσταση.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

ΑΧΑΧ ρε παιδιά τελικά τι γίνετε??

anw νωμίζω όλα είναι οκ! αύριο θα σας πώ περισσότερα μέχρι τώρα δεν έχω κάποιο πρόβλημαα !

Όλα δουλεύουν αρκετά καλά, μόνο το navigation bard δεν φεύγει απο μόνο του ., και το skype δεν δουλεύει στις κλήσεις :D

Παιδιά με το hard reset όταν το κάνω ποιο λογισμικό θα μπει? και περίπου πόση ώρα παίρνει έχω το 640

Edited by kipreosomonoiati
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα καθαρή εγκατάσταση (640xl) αλλα... βλέπω θέμα με το touch σε σχέσει με την 10536 ,αρκετές φορες θελει δεύτερη προσπάθεια για να ακούσει σε πάτημα ,αυτά σαν πρώτη πρώτη εικόνα , τωρα τελείωσα το στήσιμο ,αυριο θα το δουλέψω αρκετα και βλέπουμε.

Επιτέλους στα settings στα extras εχει πλέων ρύθμιση για την glance screen .

Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα καθαρή εγκατάσταση (640xl) αλλα... βλέπω θέμα με το touch σε σχέσει με την 10536 ,αρκετές φορες θελει δεύτερη προσπάθεια για να ακούσει σε πάτημα ,αυτά σαν πρώτη πρώτη εικόνα , τωρα τελείωσα το στήσιμο ,αυριο θα το δουλέψω αρκετα και βλέπουμε.

Επιτέλους στα settings στα extras εχει πλέων ρύθμιση για την glance screen .

To είχα και εγώ αλλά μετά από μια ώρα αφού "έκατσε" το λειτουργικό είναι οκ. Εχω lumia 640 LTE

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

To είχα και εγώ αλλά μετά από μια ώρα αφού "έκατσε" το λειτουργικό είναι οκ. Εχω lumia 640 LTE

 

Το έβαλες με Hard reset?

Link to comment
Share on other sites

To είχα και εγώ αλλά μετά από μια ώρα αφού "έκατσε" το λειτουργικό είναι οκ. Εχω lumia 640 LTE

 

πως είναι σε σχεση με την προηγουμενη από θεμα ταχύτητας smoothness lag ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει τα W 10 σε lumia 920. Ξέει κανείς αν θα συνεχίσει η υποστήριξη για το nοkia cam. Μέσω της εφαρμογής Νοκια update μου βγάζει μη διαθέσιμο.
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει τα W 10 σε lumia 920. Ξέει κανείς αν θα συνεχίσει η υποστήριξη για το nοkia cam. Μέσω της εφαρμογής Νοκια update μου βγάζει μη διαθέσιμο.

 

 

 

Όχι στα 10 υπάρχει στα windows σαν καμερα η ιδια και καποια πράγματα που ίσως λοιπουν θα έρθουν σιγά σιγά..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα και ένα hard reset όλα κομπλέ λίγο με το one drive Να είχαμε περισσότερες επιλογές όπως να κατεβάζουμε κάπου συγκεκριμένα ένα φάκελο πχ τις εικόνες θα ήταν πολύ βολικό Edited by kipreosomonoiati
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρία εχει θέμα μεγαλύτερο απ την 10536 , ενω βελτίωσαν αρκετά πράγματα η μπαταρία χάλασε , με την ιδια χρήση τωρα είμαι στο 60% , εχθες ας πουμε τέτοια ωρα με την 10536 ειχα 80% ,οχι οτι και εκεί ηταν καλά αλλα δεν ηταν αυτα τα χάλια... ενταξει μιλαμε για preview βεβαια .
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου φενεται πολυ βελτιωμενη η μπαταρια σε σχεση με την 536, μονο λεξικο δεν εχω στο πληκτρολογιο

Τι εννοείτε σε σχέση με την 536? Έχει βγει νέα έκδοση?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείτε σε σχέση με την 536? Έχει βγει νέα έκδοση?

http://www.windowscentral.com/windows-10-mobile-preview-build-now-available-fast-ring-windows-insiders

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου φενεται πολυ βελτιωμενη η μπαταρια σε σχεση με την 536, μονο λεξικο δεν εχω στο πληκτρολογιο

 

Δοκίμασες να κατεβάσεις την εφαρμογή Insider από το store?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...