Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και τώρα συμβαίνει αυτό. Αν η διάρκεια του ήχου κλήσης είναι πχ 5sec τότε ναι, μόλις ξαναρχίσει ο ήχος ενεργοποιείται ξανά και η δόνηση. Για επέλεξε έναν ήχο κλήσης με μεγάλη διάρκεια. Μάλλον θα ξαναρχίσει η δόνηση μόλις τελειώσει ο ήχος.

 

Θα χαρώ πολύ αν μου απαντήσεις :)

 

Έχεις δίκιο, χτυπάει όταν ξεκινάει ο ήχος από την αρχή, δεν το είχα προσέξει ποτέ γιατί είχα πάντα μικρό ringtone :)

Link to comment
Share on other sites

καποιος που να εχει περασει τα windows 10 στο κινητο του....

 

εχουν βαλει επιλογη να υπαρχει δονηση οση ωρα χτυπαει το τηλεφωνο ή παλι τα ιδια? (δονηση και μετα μονο ηχος?)

Οχι δονήτε 2 φορές και μετά ξεκινάει μόνο ο ήχος . lumia 1020.

Edited by mike71
Link to comment
Share on other sites

Οχι δονήτε 2 φορές και μετά ξεκινάει μόνο ο ήχος . lumia 1020.

 

Τι να πω;......Δεν θέλουν να ασχοληθούν καν με απλά αλλά απαραίτητα πραγματάκια; Έχουν ρίξει όλο το βάρος αλλού;

Μόνο αυτοί ξέρουν.

Ας περιμένουμε λοιπόν τις σούπερ καινούργιες λειτουργίες και εμφάνιση με τις τελευταίες πια build, μέχρι να ρθουν οριστικά (και ελλιπή)τα 10.

Edited by Alex_tz
Κρίνουμε μόνο ιδέες και όχι πρόσωπα
Link to comment
Share on other sites

Οχι δονήτε 2 φορές και μετά ξεκινάει μόνο ο ήχος . lumia 1020.

 

Ένα ακόμη από τα αξεπέραστα προβλήματα για τη Microsoft... παρότι φανατικός Windows (Phone) user, με εκνευρίζουν τέτοια θεματάκια και περίμενα ότι θα είχαν λυθεί από τα WP8 κιόλας. Τώρα μαθαίνω ότι το Lumia 720 μου ίσως δεν πάρει επίσημα τα Windows 10 (προφανώς επειδή έχει μόλις 512ΜΒ RAM) (δεν μπορώ να βρω το post αυτή τη στιγμή).

 

Sorry για το offtopic αλλά περιμένουμε να λυθούν προβλήματα ακόμα και σε αυτή τη φάση, πριν βγει η τελική έκδοση. Ας πιέσουμε (και) για το συγκεκριμένο μέσω του feedback app.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

για θυμιστε μου λιγο πως κανω hard reset γιατι εχω μπερδευτει :rolleyes:

ευχαριστω

 

Ρυθμίσεις > Σύστημα > Πληροφορίες > Επαναφορά του τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ξέρουμε αν τελικά θα εχουμε led notification στο 930 με τα 10 αν υπάρχει βεβαιως κάτι τέτοιο

 

όσο για το θέμα για την δόνηση παραμένει απαράδεκτη όπως και στα 8,1

 

πιστευω ειναι απλά πράγματα πολύ χρήσιμα που όμως η MS δεν ασχολείται θα μπορούσαν να έχουν λυθεί και στα 8.1

Link to comment
Share on other sites

ξέρουμε αν τελικά θα εχουμε led notification στο 930 με τα 10 αν υπάρχει βεβαιως κάτι τέτοιο

 

όσο για το θέμα για την δόνηση παραμένει απαράδεκτη όπως και στα 8,1

 

πιστευω ειναι απλά πράγματα πολύ χρήσιμα που όμως η MS δεν ασχολείται θα μπορούσαν να έχουν λυθεί και στα 8.1

Ναι ,οσες συσκευές έχουν led flash θα δουλεύει στα 10 .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι πάντως να μπαίνετε και στο uservoise των Windows Phone να ψηφίζετε αυτά που σας λείπουν... Από ότι έχουμε δει στο παρελθόν η ΜΣ το λαμβάνει σοβαρά υπόψιν, αν κρίνουμε από το Action Center ή το 4G Togle στην Action Bar που ήταν απαιτήσεις των χρηστών από το uservoice...

 

Τώρα μαθαίνω ότι το Lumia 720 μου ίσως δεν πάρει επίσημα τα Windows 10 (προφανώς επειδή έχει μόλις 512ΜΒ RAM) (δεν μπορώ να βρω το post αυτή τη στιγμή).

 

Αυτό από που προκύπτει? Σύμφωνα με τη MS όλα τα Windows Phone θα πάρουν τα 10, με μόνο ερωτηματικό το 530 (νομίζω) που έχει 4GB μνήμη και δεν είναι σίγουρο ακόμα να θα καταφέρουν να πάρει...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτό από που προκύπτει? Σύμφωνα με τη MS όλα τα Windows Phone θα πάρουν τα 10, με μόνο ερωτηματικό το 530 (νομίζω) που έχει 4GB μνήμη και δεν είναι σίγουρο ακόμα να θα καταφέρουν να πάρει...

 

Είχα διαβάσει αυτό στα βιαστικά (από RSS feed) και μου φάνηκε οτι δεν θα τα πάρει - ίσως όμως εννοεί ότι δεν θα είναι στην πρώτη φουρνιά των μοντέλων που θα πάρουν επίσημα τα 10άρια.

 

Θα κάνουμε υπομονή για να δούμε τι θα γίνει τελικά - στην τελική όσοι έχουμε συσκευές που ζορίζονται με τα WP10 έχουμε την επιλογή να γυρίσουμε σε 8.1 και να πάνε και πάλι σφαίρα. :rolleyes:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει αυτό στα βιαστικά (από RSS feed) και μου φάνηκε οτι δεν θα τα πάρει - ίσως όμως εννοεί ότι δεν θα είναι στην πρώτη φουρνιά των μοντέλων που θα πάρουν επίσημα τα 10άρια.

 

Θα κάνουμε υπομονή για να δούμε τι θα γίνει τελικά - στην τελική όσοι έχουμε συσκευές που ζορίζονται με τα WP10 έχουμε την επιλογή να γυρίσουμε σε 8.1 και να πάνε και πάλι σφαίρα. :rolleyes:

Βάση αυτού, θα πάρουμε όλοι το Δεκέμβρη τα 10! Τουλάχιστον τα Nokia!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

O "άλλος" (Gabriel Aul της Microsoft) είναι εξασφανισμένος.... Σαν εκείνους που χροστάνε και χάνονται.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ορματε παιδια ,την ανεβασαν.......

http://www.windowscentral.com/windows-10-mobile-preview-build-now-available-fast-ring-windows-insiders

ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΑ 8.1 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 10549 ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ UPDATE ΤΗΣ 10536

Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

O Gabriel Aul έγραψε τα εξής για να κάνετε την αναβάθμιση:

 

  • Go back to Windows 8.1 first using the Windows Device Recovery Tool.
  • Once you're on Windows Phone 8.1, install the Windows Insider app, choose the Fast ring, and reboot your phone.
  • After that – this build should download and install on your phone.

 

Από ότι είπε μετά είναι κυρίως για να τεστάρουν την διαδικασία αναβάθμισης από τα W8.1 που θα ακολουθήσουν σε λίγο καιρό όλοι οι χρήστες Windows Phone....

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

O Gabriel Aul έγραψε τα εξής για να κάνετε την αναβάθμιση:

 

  • Go back to Windows 8.1 first using the Windows Device Recovery Tool.
  • Once you're on Windows Phone 8.1, install the Windows Insider app, choose the Fast ring, and reboot your phone.
  • After that – this build should download and install on your phone.

 

Από ότι είπε μετά είναι κυρίως για να τεστάρουν την διαδικασία αναβάθμισης από τα W8.1 που θα ακολουθήσουν σε λίγο καιρό όλοι οι χρήστες Windows Phone....

 

Το έχει δωκιμάσει κανείς όλα κομπλε?

Link to comment
Share on other sites

Το έχει δωκιμάσει κανείς όλα κομπλε?

 

 

Τώρα τη βγάλανε, από αύριο θα έχουμε τις πρώτες εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει τρόπος να κάνω backup ή clone τα πάντα στο κινητό μου ώστε εάν θελήσω να γυρίσω στα 8.1 να μην χρειαστεί από την αρχή ρύθμιση και εγκατάσταση όλων των εφαρμογών; (Όπως το android που κάνεις backup το partition του συστήματος και τα έχεις όλα έτοιμα σαν να μην το πείραξες κάν)
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει τρόπος να κάνω backup ή clone τα πάντα στο κινητό μου ώστε εάν θελήσω να γυρίσω στα 8.1 να μην χρειαστεί από την αρχή ρύθμιση και εγκατάσταση όλων των εφαρμογών; (Όπως το android που κάνεις backup το partition του συστήματος και τα έχεις όλα έτοιμα σαν να μην το πείραξες κάν)

Το backup της συσκευής κανει backup στα πάντα ,μεχρι και το στήσιμο της start screen σου .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Το backup της συσκευής κανει backup στα πάντα ,μεχρι και το στήσιμο της start screen σου .

 

Ιδικά το στήσιμο του start screen δεν το είχε κάνει πριν μια βδομάδα που το είχα κάνει...Έχω το 640 xl dual sim. Επίσης θέλω να αποφύγω το login σε όλες τις εφαρμογές από την αρχή.. Δεν υπάρχει κάποιο τρικ;

Edited by Cris4524
Link to comment
Share on other sites

Ιδικά το στήσιμο του start screen δεν το είχε κάνει πριν μια βδομάδα που το είχα κάνει...Έχω το 640 xl dual sim. Επίσης θέλω να αποφύγω το login σε όλες τις εφαρμογές από την αρχή.. Δεν υπάρχει κάποιο τρικ;

Αδελφε ,δυο φορες το εχω κανει ,και της δυο φορές η επαναφορά ηταν κομπλέ και με start screen οπως την ειχα οταν πήρα το backup .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Αδελφε ,δυο φορες το εχω κανει ,και της δυο φορές η επαναφορά ηταν κομπλέ και με start screen οπως την ειχα οταν πήρα το backup .

 

Τι να πω... θα ξαναδοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...