Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά διαβάζετε τί γράφουμε και μην βάζετε τον κόσμο να κάνει άσκοπες κινήσεις. Αν κάποιος είναι insider το μόνο που έχει να κάνει είναι να επιλέξει Production μέσα στην εφαρμογή.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά διαβάζετε τί γράφουμε και μην βάζετε τον κόσμο να κάνει άσκοπες κινήσεις. Αν κάποιος είναι insider το μόνο που έχει να κάνει είναι να επιλέξει Production μέσα στην εφαρμογή.

Σωστά το roll back είναι άχρηστο στα ίδια έρχεσαι που είμαστε και εμείς firmware δεν δώσανε ελπίζω να δώσουν

 

Το live tile που μετράει τα data σας δουλεύει η πρέπει να μπεις να δεις μόνος σου και μετά ανανεώνεται μόνο όταν τι τρέχεις;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Σωστά το roll back είναι άχρηστο στα ίδια έρχεσαι που είμαστε και εμείς firmware δεν δώσανε ελπίζω να δώσουν

το firmware έχει ειπωθεί εδώ και καιρό ότι θα είναι ξεχωριστή αναβάθμιση μελλοντικά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω να πω κάτι τύπου WoW! μιας και μισές δουλειές θα πω.

Έβαλα την .164 όχι πως είναι κάτι διαφορετικό από την ΤΡ φυσικά, άλλα δουλεύουν άλλα όχι.

Βέβαια λόγω και μόνο εφαρμογών είναι μονόδρομος κακά τα ψέματα και ίσως στρώσει αρκετά

όταν δωθεί επιτέλους με firmware και θα φλασάρεται με όποια build τότε θα υπάρχει μέσω WDRT.

Κατά τα άλλα θα κάνω οπωσδήποτε hard reset για να συμμαζευτεί. (635 1Gb)

Link to comment
Share on other sites

ποτε βλεπετε να δινονται τα δεκαρια μεσω recovery tool?

 

αφού βγει το firmware για κάθε κινητό και μετά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Συσκευές με 512 ram δεν θα αναβαθμιστούν,όσοι έχουμε insider θα μείνουμε με την .164χωρις περαιτέρω υποστήριξη...ευχαριστω Microsoft για τα παχιά λόγια.Απλα απογοητεύτηκα.

 

Δεν περίμενα κάτι διαφορετικό... το 720 μου (με 512ΜΒ RAM) έχει αρχίσει πάλι να ψιλοσέρνεται με την 164 και δεν ξέρω αν θα την κρατούσα σε βασική συσκευή (το 720 το έχω μόνο για backup), σκέφτομαι να γυρίσω σε WP8. H MS με το ζόρι έβγαλε τα επίσημα 10άρια για συσκευές με 1GB RAM, σιγά μην ασχοληθεί να φτιάξει light version για τις παλιότερες συσκευές (από τις οποίες δεν έχει να κερδίσει και κάτι - να πουλήσει νέες θέλει).

 

Η λογική της ήταν από παλιά η ίδια - να απαξιώνει σύντομα τις συσκευές της.

- Μετά τα Windows Mobile 6.1 που έφτασαν μέχρι την 6.5 φτάσαμε σε αδιέξοδο (=καμία αναβάθμιση).

- Μετά ήρθαν τα Windows Phone 7 (ασύμβατα με τα WM6.5), που έφτασαν μέχρι την 7.8 και μετά καμία αναβάθμιση (πάλι από την αρχή).

- Τώρα ξεκινήσαμε με τα Windows Phone 8 (ασύμβατα με τα WP7), φτάσαμε μέσω των 8.1 στα 10 (σχετικά γρήγορα) και πάλι καμία αναβάθμιση.

 

:mad:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα.Βαρεθηκα να περιμενω τα επισημα και ειπα να περασω κι εγω την tp.Nokia Lumia 925.Λοιπον.Εκανα χαρντ ρεσετ και εβαλα την release preview πανω σε καθαρη συσκευη.Κατεβασα την 164 και δεν εκανα μπακ απ.εστησα απο την αρχη τη συσκευη.Πεταει!!Πανεμορφο λειτουργικο και λειτουργουν ολα.Δεν εχω βρει προβλημα οσο κι αν ψαχνω.Μονο ενα θεμα με το σκρολινγκ σε ολη τη συσκευη.Οταν κανω αργα σκρολλ ακομα και στην εναρξη τρεμοπαιζουν οι εικονες η τα γραμματα.Αυτα προς το παρον.Καλοφορετα σε ολους!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγκεκριμενα το θεμα του σκρολλινγκ το παρατηρω οταν το κανω αργα,απο τη μεση της οθονης και πανω,και στο ορθιο και στα οριζοντια.Πολυ περιεργο.Εχει κανενας αλλος τετοιο θεμα?

Link to comment
Share on other sites

το "σύντομα" που λες πόσο αντικειμενικό είναι;

Μετά από 1 χρόνο πχ;

 

Υποκειμενικό και ανάλογα με το μοντέλο - άλλο π.χ. να έχεις πάρει μια συσκευή με WP7 όταν πρωτοβγήκε και άλλο 1 μήνα πριν τα WP7 παραδώσουν πνεύμα. Άλλο να πάρεις συσκευή των 80 ευρώ και να παίρνει τα Windows 10 και άλλο να έχεις δώσει 600 λίγο πριν κυκλοφορήσουν τα 10άρια και τελικά να μην παίρνεις επίσημη αναβάθμιση. Χωρίς να θέλω να μπω σε αντιπαραθέσεις, η κατάσταση σε Android & iPhone είναι λίγο διαφορετική (αν δεν κάνω τραγικό λάθος - δεν έχω προσωπική εμπειρία).

 

Αν πούμε κατά μέσο όρο (και χονδρικά) 1,5 χρόνο?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Πολύ κουβέντα τίς τελευταίες μέρες ..Λοιπόν είμαι στο insider program και βλέπω κάποια κολλήματα..Στις επαφές πχ όταν ανοίγω την εφαρμογή δεν εμφανίζει αμέσως τις εικόνες των επαφών μου,σε κάποιες εφαρμογές (όχι στην start screen) το εικονίδιο μέσα δεν έχει στοιχεία ποια εφαρμογή ειναι,όταν κάνω scrolling βλέπω κάποιες καθυστερήσεις και γενικά σε αρκετά πραγματάκια δείχνει να φορτώνει για να προχωρήσει παρακάτω..Πιστεύεται αν κάνω ένα hard reset και ξαναβάλω με το πρόγραμμα insider την τελευταία αναβάθμιση χωρίς backup, θα στρώσει η κατάσταση ή τσάμπα θα κάνω των κόπο?Μήπως είναι όλα αυτά θέμα συσκευής και δυνατοτήτων που έχει (640xl) ??
Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα τα δεκαρια τελικα σε 1020. δεν θα επρεπε να βλεπω την 164?αλλη εκδοση βλεπω. γιατι?
Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα τα δεκαρια τελικα σε 1020. δεν θα επρεπε να βλεπω την 164?αλλη εκδοση βλεπω. γιατι?

 

Σε τι Ring πήγες; Δοκίμασες να ελέγξεις για ενημερώσεις?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

fast ring και μετα την τελευταια επιλογη. μετα απο χαρντ ρισετ τη βλεπει. αντε να δουμε. ελπιζω να καθισουν καλα στο 1020...
Link to comment
Share on other sites

fast ring και μετα την τελευταια επιλογη. μετα απο χαρντ ρισετ τη βλεπει. αντε να δουμε. ελπιζω να καθισουν καλα στο 1020...

 

Έμαθες βέβαια οτι επίσημα εμείς δεν θα πάρουμε.μαλλον τουλάχιστον.ιδιο μοντέλο εχω και εγω

Link to comment
Share on other sites

Έμαθες βέβαια οτι επίσημα εμείς δεν θα πάρουμε.μαλλον τουλάχιστον.ιδιο μοντέλο εχω και εγω

 

 

 

Ολα τα lumia σε 20 δεν θα την παρουν; Ή μονο οσα εχουν 512MB Ram?

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έπιασα να κάνω hard reset που προανέφερα χτες βράδυ, αλλά δεν.

Κατ' αρχάς πρώτη φορά είδα τα γρανάζια στη μέση της μπάρας να ξαναπιάνουν απ' την αρχή.

Το Store αφού πρώτα έπιασα και έβαλα μόνο του το update του, έβρισκε και δεν έβρισκε updates,

σε άλλη φάση είχαν σταματήσει οι ενημερώσεις και τις πήγα μια μια.

Το κουμπί της φωτεινότητας στη notification bar συνεχίζει να πιάνει και να μη πιάνει.

Επίσης σε τρίτη επανεκκίνηση το τηλ/νο κόλλησε, άναβε μόνο κάτω η navigation bar, η οθόνη μαύρη.

Αυτά στο 635. Στο 535 που απλά το έβγαλα απ' το συρτάρι για το update, αφού αποτέλειωσε κι αυτό

οι κάμερες μπρος πίσω (και ο φακός απ' τη συντόμευση πάλι), δεν λειτουργούσαν. Μετά από επανεκκίνηση και

άνοιγμα τους κατευθείαν δούλεψαν. Δεν ασχολήθηκα άλλο με αυτό, ξαναμπήκε συρτάρι.

Πριν 5 μέρες αφού μπούχτισα με την ΤΡ είχα βάλει τα 8.1 και ησύχασα. Εκεί με βλέπω πάλι...

 

*σόρρυ μάϊκροσοφτ αλλά δεν γίνονται δουλειές έτσι.

Link to comment
Share on other sites

fast ring και μετα την τελευταια επιλογη. μετα απο χαρντ ρισετ τη βλεπει. αντε να δουμε. ελπιζω να καθισουν καλα στο 1020...

 

Δοκίμασε την realese preview.

Link to comment
Share on other sites

Έμαθες βέβαια οτι επίσημα εμείς δεν θα πάρουμε.μαλλον τουλάχιστον.ιδιο μοντέλο εχω και εγω

 

Επίσημα μάλλον όχι. Ευτυχώς όμως πάντα υπάρχουν λύσεις.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια σοστην βοηθεια σας. εβαλα την 164 με τα πολλα. ομως δεν βλεπω με τιποτα την αρχικη οθονη. μου δειχνει μονο την καρτελα ποθυ δειχνει ολες τις εφαρμογες. αρχικη οθονη πουθενα. τι συμβαινει? επισης ενω πηγε να κανει το μπακαπ κανονικα σταματησε να κατεβαζει εφαρμογες. ολο το βραδυ το αφησα και τιποτα. και σοφτ ρισετ εκανα και απολα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις αλλος προβλημα με το σκρολλινγκ?Το κανει παντου.Καπως τρεμοπαιζει η οθονη απο τη μεση και πανω.Lumia 925 tp release preview 164.
Link to comment
Share on other sites

Οχι παλι.Ειναι το μοναδικο προβλημα που εχω αυτο με το σκρολλινγκ.Δεν το εχει κανεις αλλος?θα περιμενω μηπως με τα επισημα αλλαξει κατι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...