Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Έχεις το Windows insider την εφαρμογή?

2. Έχεις διαλέξει το slow η το καινούργιο νομίζω production release?

3. Αν έχεις τα παραπάνω κάνε το παλιό κόλπο πάτα ενημέρωση και τρέχα στις ενημερώσεις συστήματος να δεις αν εκεί κατεβάζει

4. Δοκίμασε Hard reset

 

εχω insider και τα εχω δοκιμασει ολα

 

κατεβαζει ετσι περνω ολα τα releαse απο την T.P

 

τώρα έβγαλε μήνυμα ότι υπάρχουν ενημερώσεις για την γλώσσα αλλά περιμένω να πάει η φόρτιση στο 40% μόλις γίνει κάτι θα ενημερώσω

 

θυμησε μου πως κανουμε HARD RESET

 

τώρα κατεβάζει την ενημέρωση για τα Ελληνικά αλλά όταν πάει να την κάνει εγκατάσταση βγάζει μήνυμα λάθους (0χ80070020)

Edited by P270
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σβήνονται όλα όμως πας σύστημα και πληροφορίες και κάτω κάτω έχει επαναφορά

Αλλά πρώτα δοκίμασε restart με το volume down και το Power πατημένο για 10 δευτερόλεπτα και ξανά κάνε το παραπάνω

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο πρόβλημα είχα και γω lumia 830 , μονη λύση κάνεις rolling bag 8.1 ζητάς να μην ενημερωθούν οι εφαρμογές ,οσο είσαι στο 8,1 περνάς το λεξικο και μετα από το insider (που έχεις κατεβάσεις ) περνα τα 10
Link to comment
Share on other sites

πφφφφφ ειναι αυτό που θέλω να αποφύγω

ίσως το αφήσω έτσι μέχρι να πάρουμε την τελική έκδοση WIN10

 

ευχαριστώ όλους για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Προεγκατεστημένα είναι και δωρεάν...

 

χρειαζεστε το office 365 για να δημιουργησετε εγγραφα αλλα μπορειτε να τα προβαλλετε δωρεαν .....ληψη του office 365...και μετά μου λέει 7 euro το μηνα αγορά,το λέει σε κανένα άλλον αυτό?

Link to comment
Share on other sites

χρειαζεστε το office 365 για να δημιουργησετε εγγραφα αλλα μπορειτε να τα προβαλλετε δωρεαν .....ληψη του office 365...και μετά μου λέει 7 euro το μηνα αγορά,το λέει σε κανένα άλλον αυτό?

 

Σίγουρα μιλάς για Windows Phone και όχι για Windows για PC???

 

Μια χαρά μπορείς να δημιουργήσεις έγγραφα κτλ...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και με την .122 η κατανάλωση μπαταρίας με WiFi ή data, δεν διορθώθηκε.

 

Εμένα αυξήθηκε η διάρκεια ζωής μιας φόρτισης περίπου 15%.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

χρειαζεστε το office 365 για να δημιουργησετε εγγραφα αλλα μπορειτε να τα προβαλλετε δωρεαν .....ληψη του office 365...και μετά μου λέει 7 euro το μηνα αγορά,το λέει σε κανένα άλλον αυτό?

 

Σίγουρα μιλάς για Windows Phone και όχι για Windows για PC???

 

Μια χαρά μπορείς να δημιουργήσεις έγγραφα κτλ...

 

με την 71 είχα αυτό το πρόβλημα!στο κινητό εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυξήθηκε η διάρκεια ζωής μιας φόρτισης περίπου 15%.

 

Η διάρκεια ζωής ναι, άλλα άμα έχεις Wifi ή data με τον edge τελειώνει νεράκι. Ενώ στα 8.1 δεν τελείωνε τόσο γρήγορα με χρήση ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μιλάς για Windows Phone και όχι για Windows για PC???

 

Μια χαρά μπορείς να δημιουργήσεις έγγραφα κτλ...

 

e ναι ρε παιδεία για kin μιλάμε!

Link to comment
Share on other sites

e ναι ρε παιδεία για kin μιλάμε!

 

To office είναι δωρεάν για συσκευές με οθόνη μικρότερη των 8 ιντσών (κινητά και μικρά ταμπλετ). Η μόνη περίπτωση να σου ζητηθεί συνδρομή στο office 365 είναι αν συνδεθείς με continuum σε μεγάλη οθόνη. Κατά συνέπεια υποψιάζομαι ότι κάτι μπέρδεμα έχει γίνει με το log in σου στην συσκευή ή κάτι άλλο μπλέξιμο υπάρχει στον λογαριασμό. Αν σου ζητάει πληρωμή όταν πας να φτιάξεις έγγραφο word πάτα πάνω δεξιά που έχει τα στοιχεία του λογαριασμού σου, κάνε log out και μετά ξαναπρόσθεσε τον λογαριασμό σου.

Link to comment
Share on other sites

Η διάρκεια ζωής ναι, άλλα άμα έχεις Wifi ή data με τον edge τελειώνει νεράκι. Ενώ στα 8.1 δεν τελείωνε τόσο γρήγορα με χρήση ίντερνετ.

 

Μιλάω για διάρκεια μπαταρίας γενικά. Σαφώς καλύτερη από την .109. Ο Edge έχει πολλά θεματάκια ακόμα. Όμως σαν χρήση συσκευής με εφαρμογές data κλπ, εγώ βλέπω διαφορά που δεν χρειάζεται να την ψάξεις. Με τους drivers θα είναι ένα βήμα παραπέρα. Εγώ περιμένω να διορθωθεί ο Edge μετά την επίσημη Redstone, γιατί κατά την γνώμη μου δεν φαίνεται να τους απασχολεί τόσο.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

επειδη εβαλα τα 10αρια και μου εξαφανιστηκε απο την αρχικη.ποιο tile ειναι αυτο που δειχνει το ποσοστο της μπαταριας;;

 

Battery saver/οικονομία μπαταρίας. Αλλά, στα 10άρια δε δείχνει το ποσοστό στο live tile.....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Battery saver/οικονομία μπαταρίας. Αλλά, στα 10άρια δε δείχνει το ποσοστό στο live tile.....

 

πως θα γινει ομως τωρα παιζει καμια εφαρμογη για αυτη τη δουλεια ξερεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνφορουμίτες και συνφορουμίτισες! Η ερώτησή μου είναι η εξής: Εάν έχω δυο διαφορετικές συσκευές Lumia, με τον ίδιο λογαριασμό Microsoft και θέλω στη μια να εγκαταστήσω Windows 10 μέσω Insiders preview, μπορώ να το κάνω κανονικά; Ή αν εγγράφω στο πρόγραμμα μέσω της μιας συσκευής, θα αναβαθμίζονται και οι δυο; Χρειάζεται να κάνω δεύτερο λογαριασμό Microsoft για τη δευτερη συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνφορουμίτες και συνφορουμίτισες! Η ερώτησή μου είναι η εξής: Εάν έχω δυο διαφορετικές συσκευές Lumia, με τον ίδιο λογαριασμό Microsoft και θέλω στη μια να εγκαταστήσω Windows 10 μέσω Insiders preview, μπορώ να το κάνω κανονικά; Ή αν εγγράφω στο πρόγραμμα μέσω της μιας συσκευής, θα αναβαθμίζονται και οι δυο; Χρειάζεται να κάνω δεύτερο λογαριασμό Microsoft για τη δευτερη συσκευή;

 

Αναβάθμιση σε TP χωρίς την εφαρμογή Windows Insider δεν γίνεται. Απλά, με την εγγραφή σου στο πρόγραμμα, αποκτάς δικαίωμα ώστε να βάλεις απευθείας και την άλλη στο πρόγραμμα αν θες κάποια στιγμή.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...