Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετά από αρκετή ώρα γύρισα στο 8,1. γιατί όπως έλεγα νωρίτερα είχα αρκετά προβλήματα και δεν έχω δεύτερη συσκευή. είναι το μοναδικό κινητό που έχω και γιαυτο είχα θέμα με τα προβλήματα που είχα.

όσο αφορά το θέμα με τα αρχεία txt δεν βρήκα τρόπο να τα ανοίξω με καμία εφαρμογή. αν κάποιος κατάφερε να τα ανοίξει ας μας πει το τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στα δεκαρια τα ανοιγω με την εφαρμογη Basic Text Editor που ειναι universal εφαρμογη. Στα 8ρια δεν θυμαμαι ποια εφαρμογη ειχα. Εβαλα στην τυχη την WordPad TextNote και τα ανοιγει. Με λιγο ψαξιμο θα βρεις και αλλες.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μέρα σήμερα σε συνθήκες εργασίες καλά τα πήγε το 830, και μας ξύπνησε κανονικά, μηνύματα και email έστειλε και έλαβε κανονικά, η μπαταρία μας έκανε κάποια κολπάκια, βέβαια ο edge ρουφάει.

Κάτι ακόμη πριν λίγο μου έβγαλε ένα configuration update.

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχει ακουστει τίποτα για ημερομηνια διαθεσης των επισημων 10?

 

εχω βαρεθει τα bugs και να εχω το τηλεφωνο σαν το γυφτο

 

αν ειναι να γυρισω στα 8.1 οπου ολα δουλευουν οπως πρεπει και ας δωσουν τα 10 και του χρονου ,νυσαφι πια

Edited by niotheros
Απαγορεύεται η γραφή τύπου SMS
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος insider σε 930;

 

Διαβάζω θέματα στο επίσημο και φοβάμαι μην είναι λόγω αυτού.

 

Κυρίως με το μεγάφωνο.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος insider σε 930;

 

Διαβάζω θέματα στο επίσημο και φοβάμαι μην είναι λόγω αυτού.

 

Κυρίως με το μεγάφωνο.

 

Εμένα έκανε κάτι κόλπα για λίγο αλλά έχει καιρό να εμφανιστεί κάτι. Βέβαια, δεν έχω τα προβλήματα που έχουν οι άλλοι, με οθόνη και μικρόφωνο γενικά.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το 730 που έχω δε παρατήρησα κάποιο πρόβλημα που να με κάνει να γυρίσω σε 8.1. Οι φωτογραφίες μου ορατή διαφορά δεν έχουν πριν και μετά τα 10. Τι να πω. Πάντως firmware έχει βγει αρκεί να βάλεις το recovery tool. Τότε μόνο στο προτείνει. Μέσα από το κινητό δεν βγάζει κάτι. Ούτε στο site της Microsoft το έχουν βάλει, ακόμα αναφέρουν το παλιό.
Link to comment
Share on other sites

Είναι 3 μέρες τώρα που έχουν αρχίσει και μου εμφανίζουν εις τριπλούν τις ειδοποιήσεις σε fb messenger και twitter.

Σε κλήση, μπήκε (λόγω ότι κάπως απομάκρυνα και άναψε η οθόνη;) η αναμονή, την έβγαλα αλλά και ακόμα με τον

τερματισμό κλήσης, άκουγα τον τόνο αναμονής. Δεν έκλεισε ούτε όταν έκανα νέα κλήση παρότι μπορούσα να μιλήσω.

Μόνο με επαν/ση του τηλ/νου σταμάτησε.

Θα περιμένω να δω αν δώσουν την .1xx build σήμερα μπας και αλλιώς θα γυρίσω στα 8.1.

Εντάξει τα είδαμε, βοηθήσαμε, αλλά όταν την "κλειδώσουν" και την δώσουν ως official με τα customizations & drivers

για το κάθε τηλ/νο, τα λέμε πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Είναι 3 μέρες τώρα που έχουν αρχίσει και μου εμφανίζουν εις τριπλούν τις ειδοποιήσεις σε fb messenger και twitter.

Σε κλήση, μπήκε (λόγω ότι κάπως απομάκρυνα και άναψε η οθόνη;) η αναμονή, την έβγαλα αλλά και ακόμα με τον

τερματισμό κλήσης, άκουγα τον τόνο αναμονής. Δεν έκλεισε ούτε όταν έκανα νέα κλήση παρότι μπορούσα να μιλήσω.

Μόνο με επαν/ση του τηλ/νου σταμάτησε.

Θα περιμένω να δω αν δώσουν την .1xx build σήμερα μπας και αλλιώς θα γυρίσω στα 8.1.

Εντάξει τα είδαμε, βοηθήσαμε, αλλά όταν την "κλειδώσουν" και την δώσουν ως official με τα customizations & drivers

για το κάθε τηλ/νο, τα λέμε πάλι.

 

Και εμένα αυτα με τις ειδοκποιήσεις μου κάνει πρόβλημα και γενικα το 640lteπου έχω στις ειδοποιείσεις είναι χάλια. ειδικά στο messenger ας περιμένουμε κάποιο firemware update..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το 730 που έχω δε παρατήρησα κάποιο πρόβλημα που να με κάνει να γυρίσω σε 8.1. Οι φωτογραφίες μου ορατή διαφορά δεν έχουν πριν και μετά τα 10. Τι να πω. Πάντως firmware έχει βγει αρκεί να βάλεις το recovery tool. Τότε μόνο στο προτείνει. Μέσα από το κινητό δεν βγάζει κάτι. Ούτε στο site της Microsoft το έχουν βάλει, ακόμα αναφέρουν το παλιό.

 

Μπορείς να γράψεις ποια είναι νέα έκδοση του firmware;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο παιδιά όταν σας έρχετε μύνημα απο το notification bar και πατάτε να μπείτε στα μυνήματα σας δείχνει απλά το loading? αυτό κάνει σε εμένα και με αναγκάζει να πάω στα μυνήματα απο το μενού
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο παιδιά όταν σας έρχετε μύνημα απο το notification bar και πατάτε να μπείτε στα μυνήματα σας δείχνει απλά το loading? αυτό κάνει σε εμένα και με αναγκάζει να πάω στα μυνήματα απο το μενού

 

Σ'εμένα δεν κάνει loading αλλά μένει με μαύρη οθόνη και μετά μπένω από το μενού για να τα δω. (lumia 1020)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μη ρίχνετε όλο ή σχεδόν όλο το "βάρος" στο firmware.

Φτιάχνονται πράγματα αλλά δεν είναι όπως το νομίζετε.

Πάρτε π.χ τις διαφορές προς το καλύτερο που βλέπουμε από build σε build.

Αν ήταν και είναι εκεί το "θέμα" θα έπρεπε να έδινε και τέτοιες αναβαθμίσεις η MS

που κάτι τέτοιο δε γίνεται και το θέμα για μένα είναι τελικά στο software ως επί το πλείστον.

Θέλω να πιστεύω ότι δεν έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας ακόμα και ότι και αυτοί

θέλουν να το κλείσουν αλλά να πριν βρίσκεται σε ένα καλό επίπεδο, που όπως αποδείχθηκε από τις builds των

Νοέμβρη/Δεκέμβρη είχαν δρόμο ακόμα μπροστά τους. Οι .63 και .71 είναι αρκετά καλές αλλά για μένα, αλλά αν

δεν εφαρμοστούν με το όλο σωστό customization που αρμόζει για το κάθε τηλ/νο, με τις generic δε κάνουμε δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το 730 που έχω δε παρατήρησα κάποιο πρόβλημα που να με κάνει να γυρίσω σε 8.1. Οι φωτογραφίες μου ορατή διαφορά δεν έχουν πριν και μετά τα 10. Τι να πω. Πάντως firmware έχει βγει αρκεί να βάλεις το recovery tool. Τότε μόνο στο προτείνει. Μέσα από το κινητό δεν βγάζει κάτι. Ούτε στο site της Microsoft το έχουν βάλει, ακόμα αναφέρουν το παλιό.

 

o edge σου σκρολαρει πανω κατω τις σελιδες κανονικα?

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Πάντως βλέπω μπερδεμένες απόψεις για της νέες αναβαθμίσεις (.63 και .71) στους insiders! Τελικά τι υπερισχύει; Πάμε καλύτερα ή χειρότερα; :confused:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι η .71 είναι χειρότερη από τις 2-3 προηγούμενες. Καταρχήν έχει χαλάσει ο ήχος των ειδοποιήσεων στα mail και όποιον και αν επιλέξω μου ακούγεται συνέχεια ο "Ειδοποίηση 5". Σήμερα το πρωί έκανε και update στην εφαρμογή και το πρόβλημα παραμένει, άρα είναι θέμα του λειτουργικού. Επίσης σήμερα είχα χάσει τις ειδοποιήσεις από την lock screen. Γενικότερα μου φαίνεται ότι είναι ένα κλικ πιο κάτω από άποψη ταχύτητας και ομαλότητας.

 

Δεν ξέρω, αλλά με όλα αυτά μου φαίνεται ότι η επίσημη διάθεση των W10 θα έρθει τον Απρίλη στην καλύτερη. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι κάνουν και τι ζόρια τραβάνε. Πάντως κάτι πάει παααααρα πολύ λάθος στην MS σε ότι έχει να κάνει με την εξέλιξη των W10 στα κινητά.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως βλέπω μπερδεμένες απόψεις για της νέες αναβαθμίσεις (.63 και .71) στους insiders! Τελικά τι υπερισχύει; Πάμε καλύτερα ή χειρότερα; :confused:

 

Εγώ νομίζω ότι η .71 είναι χειρότερη από τις 2-3 προηγούμενες. Καταρχήν έχει χαλάσει ο ήχος των ειδοποιήσεων στα mail και όποιον και αν επιλέξω μου ακούγεται συνέχεια ο "Ειδοποίηση 5". Σήμερα το πρωί έκανε και update στην εφαρμογή και το πρόβλημα παραμένει, άρα είναι θέμα του λειτουργικού. Επίσης σήμερα είχα χάσει τις ειδοποιήσεις από την lock screen. Γενικότερα μου φαίνεται ότι είναι ένα κλικ πιο κάτω από άποψη ταχύτητας και ομαλότητας.

 

Δεν ξέρω, αλλά με όλα αυτά μου φαίνεται ότι η επίσημη διάθεση των W10 θα έρθει τον Απρίλη στην καλύτερη. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι κάνουν και τι ζόρια τραβάνε. Πάντως κάτι πάει παααααρα πολύ λάθος στην MS σε ότι έχει να κάνει με την εξέλιξη των W10 στα κινητά.

 

Εμένα προσωπικά στο 640XL δεν υπάρχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα. Έχουν διορθωθεί σχεδόν τα πάντα όσον αφορά το λειτουργικό, απλά σε σχέση με προηγούμενα build έχει πέσει λίγο η διάρκεια της μπαταρίας κατά την αναμονή. Στις αρχές της 10586 σε ένα βράδυ μου έπεφτε 1-2% και τώρα 10%. Παρ' όλα αυτά το κινητό συνεχώς συνδεδεμένο σε WiFi ή Data και με λογική χρήση, κρατάει κατά μέσο όρο 2 μέρες. Στην ουσία δηλαδή δεν είναι πρόβλημα αλλά εμένα είναι το μόνο που αντιμετωπίζω πλέον.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Και εγω προσωπικα θεωρω πολυ καλυτερη την .71. Και επιτελους με βελτιωση στον edge.

Νομιζω οτι αν οχι αυτη, η επομενη θα ειναι και αυτη που θα δωσει σε ολα τα 8.1 σαν αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω προσωπικα θεωρω πολυ καλυτερη την .71. Και επιτελους με βελτιωση στον edge.

Νομιζω οτι αν οχι αυτη, η επομενη θα ειναι και αυτη που θα δωσει σε ολα τα 8.1 σαν αναβαθμιση.

 

Μέχρι την Παρασκευή λογικά θα την έχουμε, γιατί είπαν ότι παρ όλες τις αναβολές που έκαναν μέχρι τώρα, μέσα στον φλεβάρη, θα δωθούν τα επίσημα.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι την Παρασκευή λογικά θα την έχουμε, γιατί είπαν ότι παρ όλες τις αναβολές που έκαναν μέχρι τώρα, μέσα στον φλεβάρη, θα δωθούν τα επίσημα.

 

το ανακοινωσαν για την νεα εκδοση? αν ναι μπορεις να μου πεις που να το διαβασω και εγω?

Link to comment
Share on other sites

το ανακοινωσαν για την νεα εκδοση? αν ναι μπορεις να μου πεις που να το διαβασω και εγω?

 

Unfortunately, those still waiting for the Windows 10 Mobile official update are in limbo. It is coming, perhaps even later in February, but it sounds like there is still some testing and finalizing that is occurring. Considering the original plan was to have the update out by the end of 2015 and Microsoft is indeed pushing the update back further and further.

 

Η δήλωση αυτή έγινε στις 27/01 και μπορείς να διαβάσεις την υπόλοιπη εδώ.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Unfortunately, those still waiting for the Windows 10 Mobile official update are in limbo. It is coming, perhaps even later in February, but it sounds like there is still some testing and finalizing that is occurring. Considering the original plan was to have the update out by the end of 2015 and Microsoft is indeed pushing the update back further and further.

 

Η δήλωση αυτή έγινε στις 27/01 και μπορείς να διαβάσεις την υπόλοιπη εδώ.

 

εγω παντως δεν πιστευω να βγει ακομα ειμαι σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

Στο γνωστό site που αναφέρεται πιο πάνω μιλάνε για late Feb με ένα perhaps μπροστά.

Προφανώς και δεν έχουν ενημέρωση και απλά εικάζουν.

Προσωπικά ούτε η MS πιστεύω πως ξέρει το τι και το πως ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Στο γνωστό site που αναφέρεται πιο πάνω μιλάνε για late Feb με ένα perhaps μπροστά.

Προφανώς και δεν έχουν ενημέρωση και απλά εικάζουν.

Προσωπικά ούτε η MS πιστεύω πως ξέρει το τι και το πως ακόμα.

 

Πραγματικά, πιστεύετε ότι θα τα δώσει πλέον; Φαίνεται τη βολεύει αφάνταστα να είναι συνεχώς σε Technical Preview (συνεχές full feedback, που επιβάλλεται, αφού είναι TP και καμία ευθύνη για παρουσίαση τελικού προϊόντος).. Οπότε δε θα με παραξενέψει να μη δούμε καθόλου τελική έκδοση W10M..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...