Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει βγει Windows 10 Mobile Build 14965

Δεν βλέπω διαφορά.

Το πρόβλημα με τις γλώσσες συνεχίζεται.

 

Την πέρασα κι εγώ στο 735 μου και όντως οι βελτιώσεις είναι ελάχιστες. Όσο για το θέμα με τις γλώσσες είπαν ότι θα πρέπει να κάνουμε υπομονή μερικές εβδομάδες ακόμη.... εγώ έχω πρόβλημα με τη φωνητική πλοήγηση αλλά δε μπαίνω στη διαδικασία να το στήσω πάλι από την αρχή. :mad:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε βασικό τηλέφωνο μόνο σταθερή έκδοση.

Στο δεύτερο τηλέφωνο έχω την φαστ που δεν με νοιάζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ρωτάω επειδή δεν ξέρω. Σας ήρθε η Redstone 2 εδώ;

Η τελευταία φαστ είναι 14965

Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα, εγκατέλειψα τελείως το πρόγραμμα insider, μετά από επανεκκίνηση περάστηκε η ενημέρωση. Έχει αναφερθεί επίσης και η απενεργοποίηση της κρυπτογράφησης της συσκευής (εάν είναι ενεργή) ως τρόπος παράκαμψης του προβλήματος.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις το skype για sms ? Ενώ έχει γίνει ικανοποιητικό δεν μπορώ να στείλω όμως στο τετραψηφιο της Cosmote και επίσης βγάζει κάποιες συνομιλίες με το νουμερο όχι με το ονομα που έχω στις επαφές

 

Έχετε και εσείς αυτά τα προβληματα;

 

Sent from mTalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα, το παλιο μου 820 κατεβαζει ενα αναπαντεχο θπδατε αυτη την στιγμη το 10.586.682 απο 545 που ηταν...το τι ειναι και γιατι το εβγαλαν δεν ξερω ακομα διοτι κατεβαινει..ειναι ομως για τις συσκευες που δεν πηραν το καλοκαιρινο Update και τα 10 επισημα υποθετω..
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα, το παλιο μου 820 κατεβαζει ενα αναπαντεχο θπδατε αυτη την στιγμη το 10.586.682 απο 545 που ηταν...το τι ειναι και γιατι το εβγαλαν δεν ξερω ακομα διοτι κατεβαινει..ειναι ομως για τις συσκευες που δεν πηραν το καλοκαιρινο Update και τα 10 επισημα υποθετω..

 

Ακριβώς αυτό είναι - το πέρασα στο 720 που έχω, αφού πρώτα εγκατέλειψα το Insider. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα (είναι δεύτερη συσκευή πλέον), αλλά δεν είδα μεγάλες διαφορές σε σχέση με την τελευταία insider που είχα. Ελπίζω απλά να πάει λίγο πιο στρωτά σε καθημερινή χρήση.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό είναι - το πέρασα στο 720 που έχω, αφού πρώτα εγκατέλειψα το Insider. Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα (είναι δεύτερη συσκευή πλέον), αλλά δεν είδα μεγάλες διαφορές σε σχέση με την τελευταία insider που είχα. Ελπίζω απλά να πάει λίγο πιο στρωτά σε καθημερινή χρήση.

Καλησπέρα, ένα update ασφαλειας ειναι μόνο δεν άλλαξε τιποτα αλλο οσες μέρες το χρησιμοποιώ. Απλα θα είδε η MS ότι αρκετοί δεν γυρίσαμε στα 8.1 και έδωσε ετσι ένα update για τα ματια του κόσμου, που λένε και στο χωριο μου.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε στο Slow η 1001.

Αφού εγκαταστάθηκε, δαιμονίστηκε το κινητό κι άρχισε να μιλάει μόνο του σε μια γλώσσα που δεν καταλάβαινα. :X

 

Τελικά είχε ενεργοποιηθεί ο Αφηγητής, αλλά για να τον βγάλω πάλεψα αρκετή ώρα, αφού το κινητό έμοιαζε κολλημένο και δεν έπαιρνε εντολές από το touch screen εύκολα.

 

Τώρα δείχνει εντάξει. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Τα 2 τελευταία update έχουν κάνει το 535 να σέρνεται και δεν είμαι κανένας σκληροπυρηνικός χρήστης..
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ!

Για μένα η πιο σταθερή έκδοση στο Lumia 535 ήταν η 10.0.10586.36

Απο εκει κ πέρα το χάος. Πολύ κατανάλωση μπαταρίας. Κολλάει το Data 3G και για έρθει θέλει Restart, γενικά βάρενε πολύ.

Δε μπορώ να πώ ομως , οι καινούργιες εκδόσεις προσφέρουν πολλές δυνατότητες και ευκολίες

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να πώ ομως , οι καινούργιες εκδόσεις προσφέρουν πολλές δυνατότητες και ευκολίες

 

οπως? Πες κι εμάς τους μη insiders να ξέρουμε τι να περιμένουμε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

νεα εκδοση fast, 10477. την εγκατεστησα χθες σε 950xl και lumia 1020, φαινεται να εχει καλυτερη διαρκεια μπαταριας.

το νεο χαρακτηριστικο με το "app reset" ξερει κανεις σε ποιο υπομενου μπορει να βρισκεται αν διατεθηκε με την εκδοση αυτη ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

νεα εκδοση fast, 10477. την εγκατεστησα χθες σε 950xl και lumia 1020, φαινεται να εχει καλυτερη διαρκεια μπαταριας.

το νεο χαρακτηριστικο με το "app reset" ξερει κανεις σε ποιο υπομενου μπορει να βρισκεται αν διατεθηκε με την εκδοση αυτη ?

Fast 14977 την πέρασα σε 640,

ενώ σε 550 δεν περνάει ούτε με ρισέτ.

Δεν το έχω βρει το app reset.

Μάλλον σε μελλοντική έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αποφάσισα να εγκαταλείψω το πρόγραμμα Insider μετά από πολλούς μήνες, αφού μετά από σχετικό πρόσφατο hard reset του L735 μου και φρέσκια εγκατάσταση (χωρίς restore κάποιου backup) παρατήρησα τα εξής:

 

1. Δεν μπορούσα να κατεβάσω νέα language packs (γνωστό πρόβλημα των insider builds), οπότε η φωνητική πλοήγηση με τους χάρτες ήταν ελλιπής

2. Δεν μπορούσα να αναβαθμίσω τις 23+ εφαρμογές που είχαν διαθέσιμα updates μέσω του Store (κολλούσε στο pending)

3. Σταμάτησε να δουλεύει η επίσημη εφαρμογή του Twitter όταν τη χρειαζόμουν για επαγγελματικούς λόγους.

 

Ήταν ωραία εμπειρία, μου αρέσει να έχω πάντα την τελευταία έκδοση λογισμικού, αλλά τελικά η εμπειρία μετά από πολλούς μήνες έγινε προβληματική στο τηλέφωνο που χρησιμοποιώ καθημερινά, με αποτέλεσμα να πρέπει να επιστρέψω στην πλέον σταθερή έκδοση... :(

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Πως αφήνουμε τις δοκιμαστικές εκδόσεις ;;

Δυστυχώς μόνο μέσω υπολογιστή, με επαναφορά σε 8 και μετά σε 10.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα παρα πολύ παραξενο πρόβλημα και ήθελα να δω αν το έχει παρατηρήσει κανένας αλλος. τελευταία Build ο edge δεν ανοίγει καμια σελίδα υπηρεσίας της google. ουτε καν το search αλλα kai gmail. συμπεριφέρεται σαν να μην είχει σύνδεση στο intenet. αλλα όλες τις αλλες διευ, τις ανοίγει κανονικά. Δοκιμάζω με opera και παίζει. Και εχω δοκιμάσει και clear ολα τα data του.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...