Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κύριοι τα 10 θα είναι όπως στην TP;

Ρωτάω γιατί εγώ τα παράτησα (νομίζω στην .71) και επέστρεψα στην 8.1 λόγω τού ότι κολλούσε συνέχεια. Store, Edge κ.α.

Lumia 830

3>4
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι τα 10 θα είναι όπως στην TP;

Ρωτάω γιατί εγώ τα παράτησα (νομίζω στην .71) και επέστρεψα στην 8.1 λόγω τού ότι κολλούσε συνέχεια. Store, Edge κ.α.

Lumia 830

 

Αυτό δεν μπορεί να σου το απαντήσει κανένας πιστεύω αν δεν τα δούμε πρώτα. Πάντως μην περιμένεις θαύματα με την επίσημη κυκλοφορία. Βέβαια η εμπειρία που έχει ο καθένας είναι διαφορετική. Σε μένα για παράδειγμα σε ένα 1520 δουλεύουν σαν να είναι official σχεδόν. Τα έχω για καθημερινή χρήση χωρίς προβλήματα. Σε ένα 1320 όμως κολλάει 5 φορές τη μέρα. Δεν ξέρω αν είναι θέμα συσκευής ή αν φταίει κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι τα 10 θα είναι όπως στην TP;

Ρωτάω γιατί εγώ τα παράτησα (νομίζω στην .71) και επέστρεψα στην 8.1 λόγω τού ότι κολλούσε συνέχεια. Store, Edge κ.α.

Lumia 830

 

Και εγώ ξαναγύρισα στα 8.1 σε ένα 640 λόγω προβλημάτων στο outlook που όταν δούλευε σωστά ήταν πολύ ωραίο, αλλά συνήθως δεν συγχρόνιζε κάποιο από τα e-mail account μου.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το sync my settings που είχα διαβάσει ότι καταναλώνει μπαταρία και data, υπάρχει τίποτε άλλο που πρέπει να κλείσω για εξοικονόμηση μπαταρίας? Ενώ όταν χρησιμοποιώ έχει σχετικά καλή μπαταρία (χειρότερη από 8.1), το βράδυ χάνω έως και 20%.

Το έβγαλα στις 4 το πρωί με 100%, μίλησα κάνα 5λεπτο πήγε στο 99 και στις 11 είχε πέσει στο 84% με κλειστούς συγχρονισμούς και σε πτήση.

 

@Stoupi, κάτα 99% τα ίδια Windows θα πάρουμε απλά με drivers για καλύτερη απόδοση.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν μπορεί να σου το απαντήσει κανένας πιστεύω αν δεν τα δούμε πρώτα. Πάντως μην περιμένεις θαύματα με την επίσημη κυκλοφορία. Βέβαια η εμπειρία που έχει ο καθένας είναι διαφορετική. Σε μένα για παράδειγμα σε ένα 1520 δουλεύουν σαν να είναι official σχεδόν. Τα έχω για καθημερινή χρήση χωρίς προβλήματα. Σε ένα 1320 όμως κολλάει 5 φορές τη μέρα. Δεν ξέρω αν είναι θέμα συσκευής ή αν φταίει κάτι άλλο.

 

 

 

Και εγώ ξαναγύρισα στα 8.1 σε ένα 640 λόγω προβλημάτων στο outlook που όταν δούλευε σωστά ήταν πολύ ωραίο, αλλά συνήθως δεν συγχρόνιζε κάποιο από τα e-mail account μου.

 

 

Εγώ έχω ένα 830.

Απο ότι διαβάζω πάντως η .93 και η .107 έφτιαξε κάποια πράγματα.

Είχα περάσει και εγώ μια, δεν θυμάμαι αλλά ο Edge δεν είχε φτιάξει ιδιαίτερα.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι θέμα συσκευής ή αν φταίει κάτι άλλο.

Μάλλον για θέμα εγκατάστασης το βλέπω. Κι αυτό γιατί βλέπω στα διαφορα ποστ εδώ μέσα, ότι με ίδια συσκευή, ο ένας έχει πρόβλημα κι ο άλλος λέει ότι δουλεύουν μια χαρά! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για θέμα εγκατάστασης το βλέπω. Κι αυτό γιατί βλέπω στα διαφορα ποστ εδώ μέσα, ότι με ίδια συσκευή, ο ένας έχει πρόβλημα κι ο άλλος λέει ότι δουλεύουν μια χαρά! ;)

Προφανώς και αυτό είναι το θέμα που πρέπει να κοιτάξουν. Τι μετάβαση από τα 8.x στα 10άρια για όλα τα τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και αυτό είναι το θέμα που πρέπει να κοιτάξουν. Τι μετάβαση από τα 8.x στα 10άρια για όλα τα τηλέφωνα.

 

Η ίδια διαδικασία έγινε και στο 1520 και στο 1320 αλλά δεν είχε το ίδιο αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Η ίδια διαδικασία έγινε και στο 1520 και στο 1320 αλλά δεν είχε το ίδιο αποτέλεσμα.

 

Αυτό θα έχουν δει και εκεί στην Microsoft για αυτό δεν δίνουν τίποτα ακόμη. Είναι πολύ ασταθή ακόμα σαν λειτουργικό.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι πολύ λογικό να υπάρχουν προβλήματα σε κάθε συσκευή ξεχωριστά γιατί τα preview είναι με γενικά drivers και όχι με drivers ανάλογα με την συσκευή που έχει ο καθένας.γιαυτο σε κάποιον μπορεί να πάει μια χαρά και σε άλλον να έχει θέματα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι πολύ λογικό να υπάρχουν προβλήματα σε κάθε συσκευή ξεχωριστά γιατί τα preview είναι με γενικά drivers και όχι με drivers ανάλογα με την συσκευή που έχει ο καθένας.γιαυτο σε κάποιον μπορεί να πάει μια χαρά και σε άλλον να έχει θέματα.

 

η ιστορια με τους drivers και το firmware καθε συσκευης ειναι λιγο σαν το ελιξιριο της ζωης στο παρον θρεντ

 

γιατρευει πασαν νοσον και *******

 

drivers η device specific firmware χρειαζεσαι αν δεν δουλευει καποιο hardware part η εστω θες να βελτιστοποιησεις την λειτουργια της συσκευης

 

οταν εχεις core εφαρμογες που δεν δουλευουν σωστα η κομματια του ιδιου του λειτουργικου τοτε απλα πρεπει να φτιαξεις τον συγκεκριμενο κωδικα

 

τουτεστιν μην ακουτε μπαρουφες ,απλα η ms τα εχει σκατωσει ,ετσι απλα λιτα συναρπαστικα

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση ο μετρητής δεδομένων δουλεύει σε κανέναν το live tile η ανανεώνεται μόνο όταν ανοίξεις να δεις πόσα έχουν μείνει

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω οτι λειτουργούν ομαλά δεν έχω σοβαρά προβλήματα,επανακινήσεις,κολήματα,προβλήματα εγκατάστασεις TP, όλες οι καθημερινές εργασίες μου γίνονται δίχως κανένα σοβαρό πρόβλημα σαν να είχα 8.1,τώρα καποιά τέτοια μικροθεματάκια υπάρχουν που και που αλλά ειναι λογικά γιατι ετσι και αλλιώς έχουμε μια δοκιμαστική έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω οτι λειτουργούν ομαλά δεν έχω σοβαρά προβλήματα,επανακινήσεις,κολήματα,προβλήματα εγκατάστασεις TP, όλες οι καθημερινές εργασίες μου γίνονται δίχως κανένα σοβαρό πρόβλημα σαν να είχα 8.1,τώρα καποιά τέτοια μικροθεματάκια υπάρχουν που και που αλλά ειναι λογικά γιατι ετσι και αλλιώς έχουμε μια δοκιμαστική έκδοση.

 

Και σε εμένα το ίδιο. Όλα λειτουργούν μια χαρά. Το μόνο πρόβλημα μου είναι ο edge, και κάτι κολλήματα που τρώει (τά ίδια και στο PC, είναι γενικά πρόβλημα). Η μπαταρία μου φαίνεται μια χαρά δεδομένου και της χρήσης που κάνω. Skype (ενσωματωμένο στα μηνύματα), WhatsApp, Messenger και τηλέφωνα περίπου 2 -2.30 ώρες τη ημέρα και μου κρατάει περίπου 18 ώρες. Δεν είναι τέλεια, αλλά το ήξερα ότι η μπαταρία στο 930 δεν είναι και πολύ καλή.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Στο 1020 που τα έχω βάλει πάνε όλα μια χαρά.

 

Ποτε τα έβαλες;δοκίμασες όλες τις εφαρμογές που είχες;δεν έχεις το ίδιο θέμα με τις αγαπημένες φωτογραφίες μπροστά στο love tile ;

Link to comment
Share on other sites

Σε Lumia 925 με .107 κάνοντας κλικ στο κουμπί αναζήτησης, δεν ανοίγει Bing όπως στα 8.1 αλλά ανοίγει Edge και τη σελίδα της google αναζητώντας το {Search Terms}. Έτσι πρέπει να είναι? Φυσικά κι έχω τη google σαν προεπιλεγμένη μηχανή αναζήτησης, όπως και στα 8.1
Link to comment
Share on other sites

.122 σε Slow και Preview διαθέσιμη με τις παρακάτω αλλαγές

 

Improved Kanji input experience while using Continuum.

Improved the speed in which thumbnails appear for portrait videos.

Improved Internet Sharing on select mobile network configurations.

Fixed an issue in Microsoft Edge that prevented Word Flow input on some sites.

Fixed an issue that previously prevented the option to “Close all Tabs” in Microsoft Edge from closing all open tabs.

Improved IMS registration on select mobile network configurations.

Fixed an issue where adding your MSA during OOBE would fail and prevent the account from being re-added after the failure.

Improved the email sync experiences when connecting to Wi-Fi networks with a captive portal.

Improved data connection profiles for dual SIM devices.

Updated background processing of multiple changes to improve battery life of devices.

Improved quality of video record to SD memory cards.

Improved video recording audio in some cases.

Improved overall OS reliability, including reliability of the Start screen, app updates, and the Windows Feedback app

Improved Alarm reliability.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Μια βοήθεια θέλω από κάποιον,σήμερα πήρα για την σύζυγό ένα 640xl έχουμε και οι δύο την τελευταία έκδοση της preview και έχω το έξεις πρόβλημα,στο δικό μου στην εφαρμογή mail έχω κανονικά τον λογαριασμό Outlook ενώ στο δικό της που πήρε σήμερα δεν παίρνει το λογαριασμό με τίποτα,αντίθετα τον Gmail τον περνάει κανονικά..Οι ενημερώσεις από το store έγιναν όλες,το τηλ μέσα τον έχει πάρει το λογαριασμό Outlook,δεν μπορώ να τον περάσω με τίποτα στο ημερολόγιο και αλληλογραφία..Εκανα και hard reset,τσέκαρα και τον αριθμό έκδοσης της εφαρμογής αλληλογραφία είναι ίδια με τον δικό μου,τι μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...