Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να την περάσω στο 830 που είναι το κύριο μου κινητό. Έχουν ακόμα πολλά κολλήματα θα έχω δηλαδή μεγάλο πρόβλημα στην χρήση του κινητού μου;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκέφτομαι να την περάσω στο 830 που είναι το κύριο μου κινητό. Έχουν ακόμα πολλά κολλήματα θα έχω δηλαδή μεγάλο πρόβλημα στην χρήση του κινητού μου;

 

Θα έλεγα να περιμένεις, ενδεχομένως να βγάλουν νέα έκδοση αυτή την εβδομάδα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά με τα windows 8.1 upate 2 την παλεύω. Εκείνο που δεν μπορώ να παλέψω είναι οι εφαρμογές και δν μιλάω για τίποτα περίεργο facebook, tune in, tapatalk , viper & messenger ένα σωστό music player . Με 1520 ειμαι και σκέφτομαι να ξαναγυρισω σε android (είχα το νοτε 3)
Link to comment
Share on other sites

Βασικά με τα windows 8.1 upate 2 την παλεύω. Εκείνο που δεν μπορώ να παλέψω είναι οι εφαρμογές και δν μιλάω για τίποτα περίεργο facebook, tune in, tapatalk , viper & messenger ένα σωστό music player . Με 1520 ειμαι και σκέφτομαι να ξαναγυρισω σε android (είχα το νοτε 3)

 

και γω ακριβως τα ιδια ζηταω απο τις ιδιες εφαρμογες...και μερικες ακομα πιο εξιδεικευμενες...κανω υπομονη κανα δυο μηνες για τα δεκαρια και βλεπω μετα

Link to comment
Share on other sites

Τελικα την περασα κ τωρα προσπαθω να την βγαλω. Αλλα το recovery tool μου λεει συνεχεια οτι απετυχε η εγκατασταση τι μπορει να φταίει υπαρχει καποιος αλλος τροπος για να γυρίσω στα 8?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα την περασα κ τωρα προσπαθω να την βγαλω. Αλλα το recovery tool μου λεει συνεχεια οτι απετυχε η εγκατασταση τι μπορει να φταίει υπαρχει καποιος αλλος τροπος για να γυρίσω στα 8?

 

Ποιό recovery tool χρησιμοποιείς; Το Windows Phone Recovery Tool;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ποιό recovery tool χρησιμοποιείς; Το Windows Phone Recovery Tool;

 

 

Ναι το εχω δοκιμασει σε δυο υπολογιστες και τιποτα

 

Δοκίμασα κ το Lumia Software recovery και μου βγαζει το ιδιο με κωδικο σφαλματος InternalError

Edited by mariosseir
Link to comment
Share on other sites

Βασικά με τα windows 8.1 upate 2 την παλεύω. Εκείνο που δεν μπορώ να παλέψω είναι οι εφαρμογές και δν μιλάω για τίποτα περίεργο facebook, tune in, tapatalk , viper & messenger ένα σωστό music player . Με 1520 ειμαι και σκέφτομαι να ξαναγυρισω σε android (είχα το νοτε 3)

 

 

 

Εκτός από το viber που δεν είναι τόσο άμεσο αλλά και δεν πετάει παραθυράκι όταν έρχεται μήνυμα αλλά και music player που θα έχεις συνηθίσει κάποιο τα αλλα τι φιαφορα έχουν;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οι εφαρμογές Google είναι απαραίτητες θα έλεγα σε κάποιον που είχε android και δεν έχει αποκοπεί από την Google. Εμένα μου λείπουν μερικές.
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με πληροφορίες του windowscenter.ir διορθώθηκαν τα όποια προβλήματα υπήρχαν με την επόμενη έκδοση της technical preview και θα είναι σύντομα διαθέσιμη στους Insiders (πιθανόν αύριο 10/06).

http://wmpoweruser.com/rumour-new-technical-preview-of-windows-10-mobile-imminent/

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το πιο καλό features που δεν το έχει αναφέρει κανεις.. Και διαπίστωσα μόλις χθες είναι ότι παίζει το netwix του ant1 που είναι flash out of the box

 

 

 

Σήμερα είναι καλή μέρα για αναβάθμιση.. Όπως μας έχουν συνηθίσει..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το σήμερα το πρωί (βράδυ για Σαν Φρανσίσκο) ο Gabriel Aul της Microsoft έγραψε:

"Gabriel Aul ‏@GabeAul 2h2 hours ago

@yehiahassan89 10136 is in the OSG Slow ring now. We'll need 2-3 days with it there before we can make a call on it going out."

Άρα ή αύριο ή την Δευτέρα θα την έχουμε....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Τι πρεπει να κανω για να παιρνω ενημερωσεις απο το store beta?να αλλαξω περιοχη μονο η και γλωσσα τηλεφωνου?

 

Τι πρεπει να κανω για να παιρνω ενημερωσεις απο το store beta?να αλλαξω περιοχη μονο η και γλωσσα τηλεφωνου?

ρωταω γιατι εβαλα περιοχη ΗΠΑ αλλα δεν με βγαζει ενημερωσεις...υποτιθεται πριν μερες ενημερωθηκε η εφαρμογη μειλ ,calendar και μερικες ακομα...

Edited by niotheros
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Τι πρεπει να κανω για να παιρνω ενημερωσεις απο το store beta?να αλλαξω περιοχη μονο η και γλωσσα τηλεφωνου?

 

 

 

 

 

 

 

 

ρωταω γιατι εβαλα περιοχη ΗΠΑ αλλα δεν με βγαζει ενημερωσεις...υποτιθεται πριν μερες ενημερωθηκε η εφαρμογη μειλ ,calendar και μερικες ακομα...

 

 

 

Πια δουλεύει σε όλα τα region δεν χρειάζεται να αλλάξεις κάτι απλά το beta σε αυτο το build δεν έχει αυτόματη αναβάθμιση οποτε ανοίγεις πατας τις γραμμές και πατάς να ψάξει για update αλλά είναι λίγο προβληματικο..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλετε να αναβαθμίσετε αύριο σε 10136 πρέπει πρώτα να γυρίσετε σε WP 8.1 σύμφωνα με αυτο

 

Όντως με βάση αυτά που έγραψε στο twitter o Gabe Aul θα δοθεί αύριο η έκδοση 10136 αλλά λόγω ενος προβλήματος για να την βάλεις θα πρέπει να είσαι σε 8.1.

Όποτε οποιος θελει ή γυρνάει σε 8.1 και μετά αναβάθμιση, ή περιμένει την επόμενη βδομάδα που θα δοθεί η 10145....

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε το απόγευμα.. Θα δούμε τίποτα καλό.. Ο gabe λέει την έχει για το βασικό του κινητό αλλά λέει αυτό είναι πόσο σε επιραιαζουν τα bugs

 

Αλλά από ότι κατάλαβα την προηγούμενη δεν την ειχε

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε το απόγευμα.. Θα δούμε τίποτα καλό.. Ο gabe λέει την έχει για το βασικό του κινητό αλλά λέει αυτό είναι πόσο σε επιραιαζουν τα bugs

 

Αλλά από ότι κατάλαβα την προηγούμενη δεν την ειχε

 

επισης ειπε οτι οι διορθωσεις δεν ειναι απλα πολλες αλλα thousands...αρα θα ειναι μερα με τη νυχτα η μια με την αλλη και ας εχει bugs

Link to comment
Share on other sites

Προβλέψεις λοιπόν? Λέτε να γίνει σήμερα?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Προβλέψεις λοιπόν? Λέτε να γίνει σήμερα?

γω λεω ναι,,,μολις ειναι πρωι εκει λεω θα το δωσουν,δηλαδη μετα τις 7 το απογευμα σε μας

Link to comment
Share on other sites

Παιδες βοηθεια!!!Τι προγραμμα πρεπει να εγκαταστησω για να βλεπει ο υπολογιστης (windows 8.1)το κινητο? -lumia 930(tp). Προσπαθω να γυρισω πισω στην 8.1 για να περασω μετα την τελευταια εκδοση 10136,οταν συνδεω το κινητο στο laptop δεν κανει εγκατασταση οδηγων και στη διαχειριση συσκευων δεν υπαρχει ουτε σαν αγνωστη συσκευη, πατωντας ομως volume down+power on κανει επανεκκινηση και στο προγραμμα windows recovery tool εντοπιζει την συσκευη οχι σαν lumia 930 αλλα σαν αγνωστη συσκευη, επισης εχει και μια ρομ να κατεβασω 1.7GB. Πατωντας συνεχεια και ενω εχει κατεβει η ρομ μου λεει δεν βρεθηκε τηλεφωνο. Αν κανω επανεκκινηση του τηλεφωνου μαλλον θα το δει παλι και θα ξεκινησει η διαδικασια, μηπως ομως με την πρωτη επανεκκινηση κατα τη διαδικασια φλασαρισματος δεν εντοπισει το τηλεφωνο και μπρικαρει?

 

Ενημερωση..

οκ εκανα επανεκκινηση, εγκατεστησε ενα προγραμμα lumiabootmgr και ειδε το τηλεφωνο σαν lumia 930.Πλεον ειμαι σε 8.1 και περιμενω το update

Edited by rec
Link to comment
Share on other sites

Παιδες βοηθεια!!!Τι προγραμμα πρεπει να εγκαταστησω για να βλεπει ο υπολογιστης (windows 8.1)το κινητο? -lumia 930(tp). Προσπαθω να γυρισω πισω στην 8.1 για να περασω μετα την τελευταια εκδοση 10136,οταν συνδεω το κινητο στο laptop δεν κανει εγκατασταση οδηγων και στη διαχειριση συσκευων δεν υπαρχει ουτε σαν αγνωστη συσκευη, πατωντας ομως volume down+power on κανει επανεκκινηση και στο προγραμμα windows recovery tool εντοπιζει την συσκευη οχι σαν lumia 930 αλλα σαν αγνωστη συσκευη, επισης εχει και μια ρομ να κατεβασω 1.7GB. Πατωντας συνεχεια και ενω εχει κατεβει η ρομ μου λεει δεν βρεθηκε τηλεφωνο. Αν κανω επανεκκινηση του τηλεφωνου μαλλον θα το δει παλι και θα ξεκινησει η διαδικασια, μηπως ομως με την πρωτη επανεκκινηση κατα τη διαδικασια φλασαρισματος δεν εντοπισει το τηλεφωνο και μπρικαρει?

 

Ενημερωση..

οκ εκανα επανεκκινηση, εγκατεστησε ενα προγραμμα lumiabootmgr και ειδε το τηλεφωνο σαν lumia 930.Πλεον ειμαι σε 8.1 και περιμενω το update

 

Δώσε το λινκ και για κάποιο άλλον που του τύχει κάτι αντίστοιχο..

 

Και εγώ έβαλα στο 920 8,1 και ανάλογα τα αποτελέσματα θα δω μήπως το περάσω και στο 1520..

Βλέπω 6 με 9 το βράδυ να το έχουμε..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Δώσε το λινκ και για κάποιο άλλον που του τύχει κάτι αντίστοιχο..

 

Και εγώ έβαλα στο 920 8,1 και ανάλογα τα αποτελέσματα θα δω μήπως το περάσω και στο 1520..

Βλέπω 6 με 9 το βράδυ να το έχουμε..

 

Κοιτα δεν εχω καποιο λινκ το εκανε αυτοματα μονο του κατα τη διαρκεια της δευτερης επανεκκινησης και ενω ειχε κατεβει ηδη η ρομ, εμφανησε ενα παραθυρο στην οθονη που ελεγε εγκατασταση lumiabootmgr και αμεσως μετα αλλαξε την ονομασια σε lumia930

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα δεν εχω καποιο λινκ το εκανε αυτοματα μονο του κατα τη διαρκεια της δευτερης επανεκκινησης και ενω ειχε κατεβει ηδη η ρομ, εμφανησε ενα παραθυρο στην οθονη που ελεγε εγκατασταση lumiabootmgr και αμεσως μετα αλλαξε την ονομασια σε lumia930

 

Το Lumia Software Recovery Tool δεν κάνει την ίδια δουλειά;

http://www.microsoft.com/el-gr/mobile/support/faq/?action=singleTopic&topic=FA142987

Link to comment
Share on other sites

41% για να δούμε..

 

 

 

Edit

 

Τα γρανάζια ατελείωτα..

 

 

 

Το έβαλε κανένας;

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...