Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το p9 lite το πήρα δώρο τα Χριστούγεννα στην γυναίκα μου όντως είναι καταπληκτική συσκευή για τα 203€ που έδωσα. Είπα να μην πάρω το ίδιο.

Αλλά ας μην βγαίνουμε εκτός θέματος.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λιγη υπομονη τωρα το πηρα.τι να σου πω ακριβως?

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

android 6 τρεχει τωρα παντως

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα!!!! Μετα απο 1 χρονο χρησης το κινητό μου εβγαλε πρόβλημα. Δεν δουλεύει σωστα η καμερα. Συγκεκριμένα δεν μπορεί να εστιάσει. Και εξαιτίας αυτου δεν βγάζει κ φωτογραφίες. Ουτε με autofocus ουτε αγγίζοντας την οθόνη. Τι γίνεται τωρα; είναι κινέζικο κ δεν έχει εγγύηση.. Στη χειρότερη ποσο κοστίζει αλλαγη κάμερας ;

Δεν νομιζω να ειναι ακριβό το ανταλλακτικο. Και επισης απο ενα βιντεο που ειχα δει, ανοιγει ευκολα η συσκευη.,, θα μπορεις να την αλλαξεις κ μονος σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι ακριβό το ανταλλακτικο. Και επισης απο ενα βιντεο που ειχα δει, ανοιγει ευκολα η συσκευη.,, θα μπορεις να την αλλαξεις κ μονος σου.

 

ξαφνικά το πρόβλημα σταμάτησε να υπάρχει!! Ελπίζω να μην ξαναεμφανιστει!

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ παλι.. Πιθανόν αυτο που θα ρωτησω έχει αναλυθεί παλιότερα αλλα επειδή εχει παρα πολλες σελιδες το θεμα δεν μπορω να ψαξω τοσο πολύ. Λοιπον εχω το κινεζικο με WW εκδοση εχω μεινει στην android 5.0 εκδοση γιατί δεν κάνει OTA αναβάθμιση. Αξίζει να ασχοληθώ παραπανω και να βαλω την 6 ; ειμαι πολύ ευχαριστημένος απο το πως δουλεύει ετσι το κινητό. Δεν κολλάει ποτε το UI μου αρέσει.. Αξίζει να βαλω την 6 ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανεις που θα βρω το .apk απο το keyboard της google? Δοκιμασα την Mokee rom και δεν είχε πληκτρολογιο...

 

Mokee rom (Nougat 7.1): https://infinitus-rom.com/downloads/?dir=uploads/Mokee/Z00A

 

Asus Zenfone 2 | Nougat 7.1.1| Lineage-14.1

Edited by Polis4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ παλι.. Πιθανόν αυτο που θα ρωτησω έχει αναλυθεί παλιότερα αλλα επειδή εχει παρα πολλες σελιδες το θεμα δεν μπορω να ψαξω τοσο πολύ. Λοιπον εχω το κινεζικο με WW εκδοση εχω μεινει στην android 5.0 εκδοση γιατί δεν κάνει OTA αναβάθμιση. Αξίζει να ασχοληθώ παραπανω και να βαλω την 6 ; ειμαι πολύ ευχαριστημένος απο το πως δουλεύει ετσι το κινητό. Δεν κολλάει ποτε το UI μου αρέσει.. Αξίζει να βαλω την 6 ;

 

αν εισαι ευχαριστημενος αστο ως εχει

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά ξέρει κανεις που θα βρω το .apk απο το keyboard της google? Δοκιμασα την Mokee rom και δεν είχε πληκτρολογιο...

 

Mokee rom (Nougat 7.1): https://infinitus-rom.com/downloads/?dir=uploads/Mokee/Z00A

 

Asus Zenfone 2 | Nougat 7.1.1| Lineage-14.1

 

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-keyboard/

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάποιος οθόνη στο τηλεφωνάκι μας?

 

Είτε μόνος του ή με βοήθεια ή σε κάποιο service να μου πει πληροφορίες?

 

Κόστος ανταλλακτικού , εργασίας , από που προμηθεύτηκε οθόνη κ.λ.π

 

Επίσης είναι μαζί η οθόνη με το digitizer ή χωριστά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Δεν ξερω αν σε προλαβα,εγω πηρα μια απο ebay και την ωρα της αποσυναρμολογησης καρφωσα το κατσαβιδι στην μπαταρια κι πηρε ΑΜΕΣΩΣ ΦΩΤΙΑ,οπως και το τραπεζομαντηλο,τραπεζι,χαλι και νεροχυτης,πανικος κι ομιχλη....

 

δες βιντεο στο youtube και ακολουθα πιστα της οδηγιες,με ηρεμια θα το καταφερεις,δεν ειναι δυσκολο.

την περασα προχθες και περιμενω μπαταρια και το καλωδιο με το sim holder για να δω αν δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν σε προλαβα,εγω πηρα μια απο ebay και την ωρα της αποσυναρμολογησης καρφωσα το κατσαβιδι στην μπαταρια κι πηρε ΑΜΕΣΩΣ ΦΩΤΙΑ,οπως και το τραπεζομαντηλο,τραπεζι,χαλι και νεροχυτης,πανικος κι ομιχλη....

 

δες βιντεο στο youtube και ακολουθα πιστα της οδηγιες,με ηρεμια θα το καταφερεις,δεν ειναι δυσκολο.

την περασα προχθες και περιμενω μπαταρια και το καλωδιο με το sim holder για να δω αν δουλευει.

 

Mε πρόλαβες με πρόλαβες... αν σου δουλέψει πες μου εντυπώσεις και από που...

 

Και πρόσεχε λίγο παραπάνω , δεν αργεί να γίνει το κακό ;)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω αν κάνεις τρύπα και στην αυθεντική πάλι φωτιά θα παρει ... Και εγώ θέλω να αλλάξω αλλά ακόμα ακριβά την πουλανε πιστεύω.
Link to comment
Share on other sites

Καινουριο WW firmware: UL-Z00A-WW-4.21.40.223

στο zentalk, εδω: https://www.asus.com/zentalk/thread-124713-1-1.html

Δεν το εβαλα ακομα, απλα ενημερωνω :)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό αποχωρίστηκα το zenfone 2, έχουν μείνει ορφανές οι 3 θηκες του, το έγραψα εδώ αλλά σβήστηκε γιατί θεωρήθηκε αγγελία (αν και τις χαρίζω)....:lol:

Ελπίζω τώρα να είναι ποιο διακριτικό και να μην λογοκριθεί παλι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μια μλκ και μισή η Mokee rom 7.1, η οποία είναι unofficial μιας και η επίσημη εκδοση έμεινε στην 6. Δεν ρυθμίζεται η εξοικονόμηση της μπαταρίας σε ποσοστά πχ 15% καθώς και το κουμπί της κάμερας δεν λειτουργει παράμονο σε πανοραμική λήψη και βιντεο

 

Asus Zenfone 2 | Nougat 7.1.1| Lineage-14.1

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό αποχωρίστηκα το zenfone 2, έχουν μείνει ορφανές οι 3 θηκες του, το έγραψα εδώ αλλά σβήστηκε γιατί θεωρήθηκε αγγελία (αν και τις χαρίζω)....:lol:

Ελπίζω τώρα να είναι ποιο διακριτικό και να μην λογοκριθεί παλι :lol:

 

εχεις μυνημα

Link to comment
Share on other sites

Για φίλο από τη δουλειά, αν το πάρουμε από εδώ, κάνει update μόνο του όταν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση ή πρέπει να πειραχτεί? Για απλή χρήση το θέλει...

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_230531.html?wid=21

Edited by TNTGOM
Link to comment
Share on other sites

Για φίλο από τη δουλειά, αν το πάρουμε από εδώ, κάνει update μόνο του όταν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση ή πρέπει να πειραχτεί? Για απλή χρήση το θέλει...

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_230531.html?wid=21

 

Τέλος οι αναβαθμίσεις για αυτό το τηλέφωνο έχει καιρό που βγήκε πρέπει να το κάνεις μόνος σου αναβάθμιση και θα είναι μία χαρά .

Link to comment
Share on other sites

Καινουριο WW firmware: UL-Z00A-WW-4.21.40.223

στο zentalk, εδω: https://www.asus.com/zentalk/thread-124713-1-1.html

Δεν το εβαλα ακομα, απλα ενημερωνω :)

 

Καλησπέρα σε όλους και καλή Χρονιά…

Έχεις κανείς δοκιμάσει την νέα έκδοση: Version WW-4.21.40.223(andriod M);;

Αν ναι, έχει κάτι να παρατηρήσει σχετικά με το τι έφτιαξε, τι χάλασε και την εξοικονόμηση ή όχι μπαταρίας/ενέργειας;

Ευχαριστώ

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή Χρονιά…

Έχεις κανείς δοκιμάσει την νέα έκδοση: Version WW-4.21.40.223(andriod M);;

Αν ναι, έχει κάτι να παρατηρήσει σχετικά με το τι έφτιαξε, τι χάλασε και την εξοικονόμηση ή όχι μπαταρίας/ενέργειας;

Ευχαριστώ

 

Την έβαλα χτες. Έκανα και wipe case dalvic. Δεν μου φάνηκε να άλλαξε κάτι προς το καλύτερο αλλά είναι νωρίς ακόμα. Πάντως είχα το πρωί καποια θέματα. Δεν λειτουργούσε η περιστροφή οθόνης και αλλού πατούσα αλλού έπιανε. Με reboot διορθώθηκε. Στην αρχή νόμιζα ότι είχα ghost touch. Τώρα όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια, το service της Asus στην Ελλάδα για τα κινητά ποιος το έχει? Επειδή βλέπω πως σε μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων δεν υπάρχει κινητικότητα παρά μόνο στο skroutz, αν αγοραστεί από εξωτερικό, πχ κίνα, το service το καλύπτει? Edited by TNTGOM
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...