Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα update γίνονται manual απο εδω για cm-14

http://theflamingskull.com/downloads/cm-14.1/Z00A/

Σήμερα βγήκε και το πρωτο update της lineage!!!

 

Asus Zenfone 2 | Nougat 7.1.1| CM-14

 

Σε ευχαριστω πολύ!

Φαντάζομαι ότι κατεβάζω το αρχείο zip e?

Μετά θα το βάλω στην sd και θα το δει μονο του ? Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις :X

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστω πολύ!

Φαντάζομαι ότι κατεβάζω το αρχείο zip e?

Μετά θα το βάλω στην sd και θα το δει μονο του ? Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις :X

 

Έτσι ακριβώς. Αφού κατεβάσεις το zip μπαίνεις στη recovery και το φλασαρεις. Θα το βρεις όπου το έχεις αποθηκεύσει. Μετά ένα wipe cache και dalvik και είσαι έτοιμη.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταία χάνει τις 2 σιμ στιγμιαία και τις ξαναβρίσκει ρωτώντας pin. Τι τρέχει; αγόρασε ο πριν από ένα χρόνο από eshop και με στοκ Μ ρομ. Να αρχίσω να ανησυχώ;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταία χάνει τις 2 σιμ στιγμιαία και τις ξαναβρίσκει ρωτώντας pin. Τι τρέχει; αγόρασε ο πριν από ένα χρόνο από eshop και με στοκ Μ ρομ. Να αρχίσω να ανησυχώ;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν κανουν καλη επαφη τα pins. αν εισαι εντος εγγυησης, στειλε να σου αλλαξουν το module που μπαινουν οι sim. ειναι κλασσικο προβλημα του κινητου. προσωπικα το εχω "λυσει" κολωντας χαρτοταινια στο πισω μερος της σιμ ωστε να αυξηθει παχος και να κανει σωστη επαφη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια.Γνωριζετε εαν υπαρχει καποια εφαρμογη που μπορει να κανει backup τα τηλεφωνα που εχω κανει block με την εφαρμογη Phone;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια.Γνωριζετε εαν υπαρχει καποια εφαρμογη που μπορει να κανει backup τα τηλεφωνα που εχω κανει block με την εφαρμογη Phone;

Δεν νομιζω. Κανε τα unblock, πάρε το backup και ξανακάνε τα block ;)

 

Asus Zenfone 2 | Nougat 7.1.1| CM-14

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά χρειάζομαι επειγόντως βοήθεια. Χθες για κάποιο λογο η συσκευή που τρέχει marshmallow απο τη μάνα του για κάποιο άγνωστο λογο σταμάτησε να αναγνωρίζει το καρτακι sd με αποτέλεσμα να μου ζητά διαμόρφωση. Υπάρχει κάποιος τροπος να σώσω τις φωτογραφίες και τα αρχεία που έχω στο καρτακι; Όποιος μπορεί να βοηθήσει θα τον ευχαριστούσαν πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά χρειάζομαι επειγόντως βοήθεια. Χθες για κάποιο λογο η συσκευή που τρέχει marshmallow απο τη μάνα του για κάποιο άγνωστο λογο σταμάτησε να αναγνωρίζει το καρτακι sd με αποτέλεσμα να μου ζητά διαμόρφωση. Υπάρχει κάποιος τροπος να σώσω τις φωτογραφίες και τα αρχεία που έχω στο καρτακι; Όποιος μπορεί να βοηθήσει θα τον ευχαριστούσαν πολύ.

Δοκίμασε με cardreader να πάρεις backup σε pc

 

Asus Zenfone 2 | Nougat 7.1.1| Lineage-14.1

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάποιος οθόνη στο τηλεφωνάκι μας?

 

Είτε μόνος του ή με βοήθεια ή σε κάποιο service να μου πει πληροφορίες?

 

Κόστος ανταλλακτικού , εργασίας , από που προμηθεύτηκε οθόνη κ.λ.π

 

Επίσης είναι μαζί η οθόνη με το digitizer ή χωριστά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κάποιος οθόνη στο τηλεφωνάκι μας?

 

Είτε μόνος του ή με βοήθεια ή σε κάποιο service να μου πει πληροφορίες?

 

Κόστος ανταλλακτικού , εργασίας , από που προμηθεύτηκε οθόνη κ.λ.π

 

Επίσης είναι μαζί η οθόνη με το digitizer ή χωριστά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

αν κοιταξεις μερικες σελιδες πιο πισω θα βρεις την συζητηση για το συγκεκριμενο θεμα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με cardreader να πάρεις backup σε pc

 

Asus Zenfone 2 | Nougat 7.1.1| Lineage-14.1

 

βρήκα στο στορ ένα πρόγραμμα που επαναφέρει τις φώτο αλλά με πολύ μικρότερη ανάλυση.

Μετα απο αυτο μου φαίνεται πως ήρθε η ώρα για νέα συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

βρήκα στο στορ ένα πρόγραμμα που επαναφέρει τις φώτο αλλά με πολύ μικρότερη ανάλυση.

Μετα απο αυτο μου φαίνεται πως ήρθε η ώρα για νέα συσκευή.

Όπως λες απλά δεν αναγνώριζε την SD και σου ζητούσε διαμόρφωση. Τα αρχεία σου γτ να χαθούν;;

Link to comment
Share on other sites

βρήκα στο στορ ένα πρόγραμμα που επαναφέρει τις φώτο αλλά με πολύ μικρότερη ανάλυση.

Μετα απο αυτο μου φαίνεται πως ήρθε η ώρα για νέα συσκευή.

Η sdcard σου τα εφτυσε.. τι δουλεια εχει το κινητο με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα!!!! Μετα απο 1 χρονο χρησης το κινητό μου εβγαλε πρόβλημα. Δεν δουλεύει σωστα η καμερα. Συγκεκριμένα δεν μπορεί να εστιάσει. Και εξαιτίας αυτου δεν βγάζει κ φωτογραφίες. Ουτε με autofocus ουτε αγγίζοντας την οθόνη. Τι γίνεται τωρα; είναι κινέζικο κ δεν έχει εγγύηση.. Στη χειρότερη ποσο κοστίζει αλλαγη κάμερας ;
Link to comment
Share on other sites

Η sdcard σου τα εφτυσε.. τι δουλεια εχει το κινητο με αυτό;

 

Η sd card μια χαρά ειναι. Απο τότε που έβαλα τα καταραμένα marshmallow ολο προβλήματα. Η μπαταρία δεν βελτιώθηκε, το κινητό λαγκαρει, κλίνει και ανοίγει μονο του και αυτο με την sd το έκανε τρίτη φορά δεν με ένοιαζε τι προηγούμενες αλλά τώρα με πείραξε. Επίσης η συσκευή ζεσταίνεται περισσότερο, πρόβλημα με το otg που δεν υπήρχαν παλιότερα και άλλα. Η marshmallow ήταν ο,τι χειρότερο για τη συσκευή και τώρα που σταμάτησε και η υποστήριξη ίσως το καλύτερο είναι επιστροφή στην στοκ lollipop. Όπως το βλέπω η αναβάθμιση σε marshmallow όχι μονο αργισε να έρθει αλλά ήταν και απαράδεκτη. Δυστυχώς πρέπει να μείνω με αυτήν γιατί δεν εχω χρόνο για να ξαναστησω το κινητό απο την αρχή, τουλάχιστον μέχρι να αγοράσω νέα συσκευή. Κρίμα πραγματικά για την συσκευή η οποία αν δεν είχε κατασκευαστικά προβλήματα και καλύτερη υποστήριξη θα ήταν αθάνατη. Απαράδεκτη και η εταιρία που σταματά την υποστήριξη και την καταδικάζει.

Edited by ceed777
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει αυτήν την εποχή η αγορά του τηλεφώνου;; ή έλλειψη finger recognized την θεωρητε σοβαρή, το μαγαζί που το βρήκα είναι αυτό http://www.igogo.es/product349822.html το έχει κάποιος υπόψιν του;; στέλνει από Κίνα ή Ισπανία;;

 

Στάλθηκε από το pipo u8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η sd card μια χαρά ειναι. Απο τότε που έβαλα τα καταραμένα marshmallow ολο προβλήματα. Η μπαταρία δεν βελτιώθηκε, το κινητό λαγκαρει, κλίνει και ανοίγει μονο του και αυτο με την sd το έκανε τρίτη φορά δεν με ένοιαζε τι προηγούμενες αλλά τώρα με πείραξε. Επίσης η συσκευή ζεσταίνεται περισσότερο, πρόβλημα με το otg που δεν υπήρχαν παλιότερα και άλλα. Η marshmallow ήταν ο,τι χειρότερο για τη συσκευή και τώρα που σταμάτησε και η υποστήριξη ίσως το καλύτερο είναι επιστροφή στην στοκ lollipop. Όπως το βλέπω η αναβάθμιση σε marshmallow όχι μονο αργισε να έρθει αλλά ήταν και απαράδεκτη. Δυστυχώς πρέπει να μείνω με αυτήν γιατί δεν εχω χρόνο για να ξαναστησω το κινητό απο την αρχή, τουλάχιστον μέχρι να αγοράσω νέα συσκευή. Κρίμα πραγματικά για την συσκευή η οποία αν δεν είχε κατασκευαστικά προβλήματα και καλύτερη υποστήριξη θα ήταν αθάνατη. Απαράδεκτη και η εταιρία που σταματά την υποστήριξη και την καταδικάζει.

 

Για αυτό ακριβώς τον λόγο λέω ότι η συσκευή αδικείται από το λογισμικό της Asus. Με μια custom rom θα δεις μεγάλη βελτίωση σε όλα. Την επόμενη μέρα που πήρα το κινητό πέταξα από μέσα την rom της Asus.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό ακριβώς τον λόγο λέω ότι η συσκευή αδικείται από το λογισμικό της Asus. Με μια custom rom θα δεις μεγάλη βελτίωση σε όλα. Την επόμενη μέρα που πήρα το κινητό πέταξα από μέσα την rom της Asus.

 

Όσο η custom rom δεν θα υποστηρίζει ραδιόφωνο και κάποιες άλλες εφαρμογές για μένα δεν έχει νόημα γιατί αχριστευεις την συσκευή. Το να θυσιασεις κάποια πράγματα για να δουλεύουν αλλά και μάλιστα χωρίς γνήσια υποστήριξη δεν είναι λογικό. Αν ήταν έτσι θα έπαιρνα άλλη συσκευή. Είναι καλο που υπάρχει και αλλού είδους υποστήριξη αλλά θα πρέπει να είναι πλήρως λειτουργική αλλιώς να μην υπάρχει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Όσο η custom rom δεν θα υποστηρίζει ραδιόφωνο και κάποιες άλλες εφαρμογές για μένα δεν έχει νόημα γιατί αχριστευεις την συσκευή. Το να θυσιασεις κάποια πράγματα για να δουλεύουν αλλά και μάλιστα χωρίς γνήσια υποστήριξη δεν είναι λογικό. Αν ήταν έτσι θα έπαιρνα άλλη συσκευή. Είναι καλο που υπάρχει και αλλού είδους υποστήριξη αλλά θα πρέπει να είναι πλήρως λειτουργική αλλιώς να μην υπάρχει καθόλου.

Δεν συμφωνώ μαζί σου αλλά ο καθένας έχει την άποψη του.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα διαφωνήσω με τους customromαδες και θα πω πως δεν βρίσκω το λόγο να πειράξει κανείς το συγκεκριμένο κινητό.

Ειδικά από την ώρα που πήρε την 6 (και έκανα και factory reset καθώς όπως ίσως διαβάσατε είχα ghost touch που φτιάχτηκε) το κινητό ούτε lagαρει, ούτε battery drain έχει, ούτε root έχω χρειαστεί και γενικά είναι αψεγάδιαστο.

Μου βγάζει full μέρα και μένει και ένα 30% συνήθως. Μόνο στις διακοπές το φόρτιζω μέσα στην μέσα αλλά έχω συνέχεια data και GPS ανοιχτά όλη μέρα.

Σας μιλάει κάποιος που το Galaxy S3 το είχα ταράξει στις δοκιμές με custom roms.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

οποιαδηποτε συσκευη με μια stable custom rom βελτιωνεται.ειδικα με cm.δυο απλα πραγματακια εκτος των αλλων που βελτιωνονται ειναι η μεγαλυτερη διαρκεια της μπαταριας και η καλυτερη διαχειριση της μνημης.αυτο ειναι γεγονος και δεν μπορει να το αμφισβητησει κανεις.απο εκει και περα αν σε καποιον δεν αρεσουν οι custom για τον οποιοδηποτε λογο αυτα ειναι γουστα του καθενος.
Link to comment
Share on other sites

οποιαδηποτε συσκευη με μια stable custom rom βελτιωνεται.ειδικα με cm.δυο απλα πραγματακια εκτος των αλλων που βελτιωνονται ειναι η μεγαλυτερη διαρκεια της μπαταριας και η καλυτερη διαχειριση της μνημης.αυτο ειναι γεγονος και δεν μπορει να το αμφισβητησει κανεις.απο εκει και περα αν σε καποιον δεν αρεσουν οι custom για τον οποιοδηποτε λογο αυτα ειναι γουστα του καθενος.

 

Aπεχθάνομαι τις cm όσο τίποτα άλλο.:mad:

 

Μου αρέσουν οι custom (είμαι root) αλλά όχι aosp ρε παιδιά. Είναι πανάσχημες , και ξεβράκωτες όσο δεν πάει...

 

Μου αρέσει το τηλέφωνο να έχει και μιά προσωπικότητα η οποία απορρέει εκτός από την εμφάνισή του και από το λειτουργικό του.

 

Τι να το κάνω αν κρατάω στα χέρια μου είτε Asus , Samsung , Bluboo , Dodgee κ.λ.π και είναι όλα τα ίδια μέσα?

 

Κανένα ενδιαφέρον... αλλά αυτό είναι η δική μου άποψη :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει αυτήν την εποχή η αγορά του τηλεφώνου;; ή έλλειψη finger recognized την θεωρητε σοβαρή, το μαγαζί που το βρήκα είναι αυτό http://www.igogo.es/product349822.html το έχει κάποιος υπόψιν του;; στέλνει από Κίνα ή Ισπανία;;

 

Στάλθηκε από το pipo u8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καμιά γνώμη κάποιος;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά γνώμη κάποιος;

 

Εγω θα σου πρότεινα να πας σε κάτι άλλο. Υπαρχουν καλύτερά αυτή τη στιγμή.

πολύ καλό είναι το p9 lite το οποίο εχω πάρει στην κόρη μου και για μένα είναι οτι

καλύτερό αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...